Crypto Bad – blockchain dobrý?

Nie je vždy ľahké povedať, čo si vaša vláda myslí o kryptomenách, najmä keď sa toľko politikov pokúša vykresliť kryptomenu negatívne. Je ironické, že veľa z týchto jednotlivcov súčasne tlačí na ďalší rozvoj blockchainového sektoru. Ako sa chystáte dozvedieť, postoj krajiny ku kryptomene nie vždy odráža ich názory na blockchainovú technológiu. Vládne blockchainové programy sa stávajú novou normou.

Čínsky minister financií Xiao Jie Image cez Forbes

Čínsky minister financií Xiao Jie – snímka cez Forbes

Gruzínska republika

Možno si nebudete myslieť, že Gruzínska republika je uzlom blockchainu, ale vláda tejto krajiny bola prvou na svete, ktorá zaviedla blockchainovú technológiu protokol o overení transakcie s majetkom. Tento program je výsledkom strategického partnerstva medzi Bitfury Group a Gruzínska národná agentúra pre verejný register.

Systém na overenie akcií používa súkromný blockchain druhej vrstvy. Transakcie sa potom overia proti verejnému BTC blockchainu. Program zaznamenal obrovský úspech a už sa plánuje rozšírenie protokolu tak, aby v blízkej budúcnosti zahŕňal širšiu škálu majetkových titulov a notárskych služieb..

Austrália

Pozemok dole robí svoju časť tým, že prisľúbil 521 000 dolárov svojej Agentúre pre digitálnu transformáciu, aby ďalej preskúmala integráciu blockchainu do austrálskej vlády. Toto program je zameraná na výpočet implementačných nákladov spojených s blockchainovou technológiou.

Austrálsky minister financií Hon Mathias Cormann

Austrálsky minister financií Hon Mathias Cormann

Austrália bola takmer vždy pro-blockchain. V roku 2017 bolo na pilotný projekt Smart Utilities vyčlenených ďalších 5,9 milióna dolárov vo forme grantov. Tento jedinečný program študuje, ako používať technológiu blockchain na zvýšenie analytických schopností údajov a zlepšenie súčasného systému distribúcie energie.

Čína

Čínski vládni úradníci zaujali medzinárodné médiá, keď v apríli tohto roku oznámili, že majú zdvihnutý 1,6 miliardy dolárov určených na výskum blockchainu. O to prekvapujúcejšia je skutočnosť, že čínska vláda vyčlenila 30 percent financovania projektu z vlastného rozpočtu. Xiong’An Global Blockchain Innovation Fund bol vyhlásený na slávnostnom otvorení čínskeho Blockchain Industrial Park.

Za projektom stojí aj riziková firma Zhenfund. Zhenfund nie je pre blockchainovú komunitu žiadnym cudzincom a je známy predovšetkým svojou účasťou na platformách Stream a Lino.

USA

Americké ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť má ocenený milión dolárov do spustenia Virginie DigitalBazaar. DigitalBazaar pracuje na širokej škále špeciálne zostavených blockchainov, ktoré pomáhajú zvyšovať možnosti overovania identity. Grant bol udelený ako súčasť ďalšieho rozvoja Iniciatíva pre vnútornú bezpečnosť podnikov. Spoločnosť DigitalBazaar naďalej zaisťuje financovanie svojich identifikačných systémov založených na blockchaine a toto je už tretia príležitosť, kedy firma získala grantové ocenenia.

Podpredseda Európskej komisie Andrus Ansip ocenil vládnu technológiu blockchain počas konferencie EC Digital Day 2018. Jeho poznámky nasledujú po spustení Observatórium a fórum EÚ pre blockchain. Táto organizácia je zameraná na štúdium budúcej integrácie blockchainovej technológie do ekonomiky EÚ. Skupina už mala zabezpečené financovanie od začiatku roka viac ako 300 miliónov dolárov.

Observatórium a fórum EÚ pre blockchain je priamym výsledkom spoločného podniku so startupom založeným na ethereum ConsenSys. Táto skupina podporuje štandardizáciu blockchainov v rámci EÚ s nádejou na vytvorenie prosperujúceho distribuovaného ekosystému, ktorý si zachová vysokú úroveň interoperability. Ansip je presvedčený, že je to nevyhnutné pre zavedenie nového digitálneho európskeho hospodárstva.

Rusko

Rusko nie vždy malo jasno v postoji ku krypto, ale otvorene prijalo blockchainovú technológiu v krajine. Populárna ruská volebná služba Aktívny občan využíva vládny blockchainový protokol, ktorý umožňuje obyvateľom hlasovať o širokej škále problémov komunity. Tento program bol použitý na výber farby nových sedadiel štadióna a pomenovanie nových autobusových liniek.

Tento jedinečný komunitný nástroj bol nedávno vážne inovovaný implementáciou mechanizmu konsenzu založeného na ethereu. Voliči vyjadrili obavy, že ich hlasy sa nebudú počítať správne. V reakcii na tieto obavy bol vytvorený systém založený na éteri, ktorý zaisťuje skutočnú transparentnosť. Program zaznamenal veľký úspech a úradníci sa usilujú rozšíriť jeho použitie v nasledujúcom roku.

Ruský prezident Vladimir Putin je silným zástancom obrazu technológie blockchain cez ekonomihaber

Ruský prezident Vladimir Putin je silným zástancom technológie blockchain – obrazu prostredníctvom ekonomihaber

Japonsko

Len málo krajín bolo otvorených kryptomenám a vládnym blockchainovým technológiám tak otvorene ako Japonsko. Po zavedení BTC zaznamenala krajina v ich blockchainovom sektore enormný rast legálne tender minulý rok. V snahe prilákať na trh ešte viac investičného kapitálu začal Tokijský metropolitný vládny akcelerátorský program organizovať „Block Chain Business Camp Tokio.“

Program má trvať dva mesiace a je zameraný na stimuláciu súkromných inovácií v tomto sektore. Cieľom je propagácia blockchainových projektov, ktoré majú potenciál zlepšiť kvalitu života obyvateľov Tokia. Rovnako ako také, ktoré podporia ekonomické postavenie mesta v blockchainovom sektore. Tento program je prístupný verejnosti a mnohí hľadajú program, ktorý by pomohol obnoviť energiu v miestnom hospodárstve.

UK

Spojené kráľovstvo pilotuje výskumný program založený na blockchaine známy ako Archanjela aby sme sa hlbšie zaoberali výhodami blockchainového vedenia záznamov. Tento program je komunitným úsilím, ktoré kombinuje inovatívne mysle z University of Surrey, Open Data Institute a The National Archives.

Hovorca organizácie Alex Green nedávno komentoval o dôležitosti možnosti dokázať platnosť dokumentu prostredníctvom technológie blockchain. Vysvetlil, že táto úroveň transparentnosti je nevyhnutná na posilnenie dôvery vo vládu Spojeného kráľovstva.

Spojené kráľovstvo je domovom jedného z najstarších archívov na svete. Technológia blockchain by mohla pomôcť zmierniť mnohé z problémov týkajúcich sa ukladania a overovania veľkého množstva dôležitých informácií.

Hlasujte za Blockchain

Ako teraz viete, vlády z celého sveta sa rozhodli presadiť viac blockchainovej technológie vo svojich miestnych ekonomikách. Pre tieto vlády má zmysel hľadať účinnejšie alternatívy k súčasným systémom. Vládna technológia blockchain môže poskytnúť týmto krajinám prostriedky na dosiahnutie ich cieľov. Dúfajme, že čoskoro uvidíte ešte väčšiu integráciu blockchainu, pretože výhody tejto revolučnej technológie sú príliš veľké na to, aby ste ich ignorovali.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me