Úloha vývojára blockchainu sa rýchlo stala jednou z najlukratívnejších technologických pozícií na trhu práce. Len pred niekoľkými rokmi bol koncept technológie blockchain väčšinou teoretický a otvorený hlavne pre PhD v odboroch ako informatika a kryptografia. Teraz však online kurzy na školenie vývojárov blockchainu robia z tejto technológie čoraz dostupnejšej technológie na učenie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších online kurzov vývoja blockchainu na súčasnom trhu a taktiež preskúmame najlepšie postupy prípravy na kariéru vývojára blockchainu..

Potrebujem predchádzajúcu skúsenosť s programovaním?

Toto je jedna z najväčších otázok, ktoré má väčšina ľudí pri pokuse o určenie, či je možná kariéra blockchainového vývojára. Aj keď odpoveď nie je jednoduchá, áno alebo nie, a veľa závisí od požiadaviek potenciálneho zamestnávateľa, skúsenosti s kódovaním v iných oblastiach okrem blockchainu môžu určite pomôcť.

Ako už bolo povedané, predchádzajúce skúsenosti s kódovaním nemusia nevyhnutne uľahčovať vývoj blockchainu. Napríklad Ethereum vytvorilo pomocou Solidity úplne nový jazyk. Na prvý pohľad Solidity zdieľa mnoho rovnakých vlastností ako JavaScript; však, pri ďalšom skúmaní je to z mnohých dôvodov veľmi odlišné. To môže znamenať, že učenie sa Solidity môže istý čas trvať aj pre skúsených vývojárov.

Trh práce: Čo je potrebné zvážiť skôr, ako začnete

Ako pri každej snahe o získanie kódu, je dôležité zvážiť, ktoré technologické skupiny sa majú naučiť. Zatiaľ neexistuje jednotný alebo väčšinou používaný kódovací jazyk. Z pohľadu študenta to sťažuje úvahu, ktoré jazyky by mali byť súčasťou učebnej stratégie.

Jednou z najlepších stratégií je zvážiť, na ktorom blockchainovom projekte budete chcieť v budúcnosti pracovať. Napríklad, ak sa chcete stať vývojárom Ethereum, je najlepšie začať s Solidity. Ak chcete pracovať pre iný projekt, je dôležité pozrieť sa na to, ktoré programovacie jazyky používajú.

Aj keď si nie ste istí, pre ktorú blockchainovú spoločnosť chcete pracovať, je lepšie pozrieť sa na rôzne pracovné príležitosti a požiadavky vývojárov na weboch ako crypto.jobs alebo cryptojobslist.com pred začatím procesu učenia. Získate tak predstavu, na ktoré typy technológií by ste sa pri vzdelávaní mali zamerať.

trh práce blockchain

Výber najlepších kurzov a učebných metód

Existuje množstvo spôsobov, ako sa naučiť vývoj blockchainu. Ak ste skúsenejší vývojári, možno budete môcť porozumieť zložitosti kódovacieho jazyka jednoduchým prehliadaním stránok Github v niekoľkých z mnohých otvorených blockchainových projektov. Ak však vývoj blockchainu nie ste tak dobre oboznámení, najlepšou stávkou sú pravdepodobne online návody na kurzy.

Bez ohľadu na to, ktorú metódu učenia si vyberiete, je potrebné mať na pamäti, že technológia blockchain postupuje veľmi rýchlo; preto bude možno potrebné trochu zmeniť kód používaný v kurze zverejnenom dokonca len pred mesiacom.

Dobrou správou je, že veľa projektov blockchainu / kryptomeny používa osvedčené kódovacie jazyky ako C ++, Golang atď. To znamená, že skúsení programátori dokážu tieto jazyky pomerne rýchlo vyzdvihnúť a vytvárať aplikácie v reálnom svete.

Blockchain Developer Training Courses

Ďalšou výhodou rastúcej popularity blockchainu je, že v súčasnosti pribúda vynikajúcich online kurzov. Pomerne veľa kurzov vývoja blockchainu nájdete na stránkach ako Udemy pre množstvo rôznych technologických balíkov. Patria sem 3+ hodiny, 4,5+ hviezdičkové blockchainové kurzy, špeciálne pre JavaScript ako aj iOS pomocou Swift.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o štúdium éteru a solídnosti, existuje dokonca 24-hodinový kurz určený pre všetky úrovne vzdelávania. Inštruktor učí všetko od základov technológie blockchainu a šifrovania až po pokročilé, drsné podrobnosti o tom, ako programovať inteligentné zmluvy a interaktívne viacstránkové aplikácie. S viac ako 18 000 študentmi a hodnotením 4,7 hviezdičiek je tento kurz jedným z najpopulárnejších a najlepšie hodnotených v súčasnosti na trhu.

Okrem všestranných výučbových platforiem, ako je Udemy, existuje niekoľko webových stránok špecifických pre blockchain / krypto ako Blockgeeks a známe tradičné univerzity ako napr Oxfordská univerzita ktoré ponúkajú rôzne online kurzy pre študentov na rôznych úrovniach vývoja blockchainu.

blockgeeks

Kariérne vyhliadky

Pre tých, ktorí sa práve začínajú cestou učenia vývoja blockchainu, sú tu dobré aj zlé správy. Je dôležité poznamenať, že údaje ukazujú, že trh práce sa už stáva čoraz viac konkurenčným. Podľa prieskumu gigantu zameraného na hľadanie pracovných príležitostí ponuka uchádzačov o zamestnanie, ktorí sa zaujímajú o zamestnanie v blockchaine všeobecne (žiadna konkrétna kategória uvedená pre rozvoj blockchainu), raketovo nevystúpila, aby uspokojila dopyt zamestnávateľov.

Z pohľadu zamestnávateľa je to dobrá vec. Z pohľadu vývojára nám história hovorí, že to môže pre niektorých ľudí predstavovať výzvu.

ios a blockchainové úlohy

iOS vs. Blockchain zverejňovanie pracovných ponúk vývojárov

Jedna vec, na ktorú si treba dávať pozor, je možnosť, že vývojové pozície blockchainu pôjdu podobnou cestou ako v minulosti trendy iných technologických pracovných pozícií. Napríklad z nižšie uvedeného grafu vidíme, že celkový záujem stať sa vývojárom systému iOS zostal za posledných pár rokov pomerne vysoký. Ako je však vidieť z vyššie uvedeného grafu, na túto pozíciu sa v roku 2018 a v roku 2015 uchádzalo oveľa menej spoločností.

blockchain a ios úlohy

Uchádzači o prácu pre vývojárov iOS vs Blockchain

Kariéra blockchainového vývojára bude v podstate pravdepodobne časom pomerne populárna; trvalý záujem uchádzačov o zamestnanie by však v skutočnosti mohol znamenať vytvorenie prebytku pracovnej sily z dlhodobého hľadiska. Drvivá väčšina kvalifikovaných / skúsených vývojárov by však mala byť stále veľmi žiadaná a nemali by mať v budúcnosti príliš veľa problémov s hľadaním nových pracovných príležitostí..

Ďalej nevieme, kedy by sa mohol trend náboru spomaliť. Preto je dobré začať sa učiť prostredníctvom online kurzov už teraz a riskovať zaostávanie za ostatnými uchádzačmi o zamestnanie len kvôli možnému spomaleniu prijímania pracovníkov niekedy v budúcnosti..

Záver

Aj keď v súčasnosti nie je toľko možností kurzu pre tých, ktorí sa chcú stať vývojármi blockchainu v porovnaní s inými technologickými oblasťami, nové možnosti sa objavujú pomerne rýchlo. Pred výberom online kurzu zvážte niekoľko faktorov, ako je súčasný celkový trh práce a vyhliadky do budúcnosti. To všetko vám pomôže určiť najlepšie technologické komíny, ktoré sa musíte naučiť, a umožní vám vytvoriť si vlastnú zameranú a prispôsobenú stratégiu nielen na budovanie aplikácií v reálnom svete (t. J. Inteligentné zmluvy, dappy a ďalšie), ale aj na hľadanie dlhodobých kariérnych príležitostí..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me