Odkedy Satoshi Nakamoto prvýkrát vydal svoj revolučný bitcoin, sa v kryptomere veľa zmenilo biely papier pred deviatimi rokmi. Bitcoin dnes nie je v kryptopriestore sám. Investorom je v súčasnosti k dispozícii viac ako štyri tisíce altcoinov. Táto rastúca odroda môže sťažiť rozlíšenie, ktorá je najlepšou alternatívou bitcoinu.

Altcoiny – najlepšia bitcoinová alternatíva na vyplnenie prázdna

Bitcoin slúži mnohým účelom a skôr ako určíte najlepšiu bitcoinovú alternatívu, budete sa musieť rozhodnúť, ktoré funkcie vo vašej kryptomene si najviac želáte. Bitcoin bol pôvodne navrhnutý ako forma elektronickej hotovosti. Preťaženie blockchainu bohužiaľ zvýšilo čas a poplatky bitcoinových transakcií.

Dodatočné náklady obmedzili schopnosť bitcoinu fungovať ako elektronická hotovosť v súčasnom stave. Tieto problémy so škálovateľnosťou prinútili Bitcoin v súčasnej dobe uskladniť hodnotový scenár. Vývojári Lightning Network dúfajú, že zmiernia preťaženie blockchainu bitcoinov využitím protokolu mimo reťazca, ale projekt je stále v štádiu testovania verzie Beta.

Ako vývoj Lightning Network pokračuje, mnoho z nich hľadá alternatívu bitcoinu, aby vyplnili prázdnotu. Poďme na chvíľu preskúmať niektorých ďalších významných hráčov na kryptomarkete a zistiť, aké jedinečné vlastnosti poskytujú používateľom.

Ethereum

Rastúci počet analytikov predpovedá, že to Ethereum urobí prekonať Bitcoin jedného dňa, pokiaľ ide o trhovú kapitalizáciu. Roger Ver aka Bitcoin Jesus je medzi týmto rastúcim počtom krypto profesionálov predpovedajúcich zmenu. Ethereum vstúpilo na trh v roku 2015 ako prvá kryptomena, ktorá ponúka inteligentné kontrakty.

Inteligentné zmluvy sú samoinicializované protokoly, ktoré žijú na blockchaine. Inteligentné zmluvy sú dnes v kryptomenách štandardom, ale nie vždy to tak bolo. Ethereum bolo prvou kryptomenou druhej generácie vďaka zavedeniu funkcií inteligentných kontraktov.

Ethereum možno z veľkej časti pripísať na vrub aj súčasnému rozmachu Initial Coin Offerings (ICO). Tokenový protokol altcoin ERC-20 je zďaleka najbežnejšie používanou platformou na vytváranie tokenov v krypto priestore. Je iróniou, že dizajnéri ERC-20 zamýšľali protokol pre medzipodnikové použitie, ale po uznaní silného dopytu verejnosti po takomto protokole sa riadiaci pracovníci spoločnosti Ethereum rozhodli zverejniť ho.

Všetky tieto faktory viedli k nárastu ethereum na kryptomarkete a jeho súčasnej pozícii ako jednej z najlepších alternatív bitcoinu..

Bitcoinová hotovosť

Bitcoin Cash (BCH) vstúpil na trh 1. augusta 2017. Bitcoin Cash bol prvou bitcoinovou vidličkou, ktorá sa objavila. Kryptomena je v mnohých aspektoch podobná bitcoinu, pričom hlavným rozdielom je, že BCH mala veľkosť bloku 8 MB v porovnaní s blokmi 1 MB Bitcoinu. Veľkosť bloku mincí sa v máji tohto roku opäť zvýšila na 32 MB.

Bitcoin Cash je jednou z najbežnejšie akceptovaných kryptomien predajcami. Altcoin sa od svojho prvého vstupu na trh dokázal udržať v top 5 kryptomien týkajúcich sa trhovej kapitalizácie. Niektorí z najvplyvnejších krypto profesionálov obhajujú tento altcoin, pričom mnohí veria, že BCH skutočne napĺňa víziu Satoshi Nakamota o „elektronickom hotovostnom systéme peer-to-peer“.

Nie všetci v krypto komunite s touto perspektívou súhlasia. Priaznivci BCH a bitcoinov často bojovali na diskusných fórach a platformách sociálnych médií. Napriek kontroverzným začiatkom tejto kryptomeny sa spoločnosti Bitcoin Cash podarilo zostať na vrchole kryptomarketov. Dnes veľa kryptoinvestorov vidí BCH ako jednu z najlepších dostupných bitcoinových alternatív.

EOS

Spoločnosť EOS vstúpila na trh po hosťovaní celoročného ICO, ktoré úspešne získalo viac ako štyri miliardy USD. Na rozdiel od bitcoinu, tokeny EOS nevykonávajú žiadnu funkciu. Namiesto toho funguje platforma EOS ako operačný systém, ktorý umožňuje vývoj, vykonávanie a hosťovanie decentralizovaných aplikácií v komerčnom meradle (dApps).

Blockone je vývojový tím spoločnosti EOS. Zakladateľ projektu, Dan Larimer, je tiež spoluzakladateľom spoločnosti Steemit a Bitshares. Vývojári vlastnia svoje tokeny EOS, aby mohli využívať zdroje platformy EOS vrátane zvýšenej škálovateľnosti, použiteľnosti a flexibility v porovnaní s predtým navrhnutými kryptami, ako je napríklad Ethereum..

Spoločnosť EOS používa systém ťažby Proof-of-Stake, ktorý je ekologickejší ako protokol Proof-of-Work používaný bitcoinmi. Mince proof-of-stake nevyžadujú intenzívny výpočtový výkon. Mnohí veria, že mince typu Proof-of-Stake sú budúcnosťou kryptomarketu. Namiesto aktívnej ťažby mincí dostanú držitelia mincí odmenu za vloženie (uchovanie) svojej kryptomeny do peňaženky. Práve tieto špičkové pokroky spôsobili, že EOS bol jednou z najlepších alternatív bitcoinu na trhu.

Stellar Lumens

Spoločnosť Stellar Lumens (XLM) vstúpila na trh 31. júla 2014. Stellar je decentralizovaná kryptomena s otvoreným zdrojom, ktorá sa zameriava na vytvorenie otvorenej globálnej finančnej siete. Stellar je obzvlášť vhodný na to, aby vyhovel odvetviu poukazovania miliárd dolárov. Stellar tiež začleňuje použitie úverových kotiev na bezproblémové uľahčenie výmeny fondov bez toho, aby musel čakať na súhlas tretej strany. Podobný systém používa PayPal na urýchlenie svojich prevodov prostriedkov.

Svetové štatistiky remitencií Via Statista

Svetové štatistiky remitencií Via Statista

Vývojový tím Stellar na čele s Jed McCaleb a Joyce Kim, pokračuje v prenikaní na kryptomarket. Obaja títo jedinci sú v krypto komunite dobre známi a svoje skúsenosti využili pri vytváraní jedinečnej bitcoinovej alternatívy. Pred oficiálnym vydaním Stellar vytvoril tím web s názvom „Secret Bitcoin Project“, aby našiel záujemcov, ktorí sú ochotní vyskúšať Stellarove schopnosti..

Stellar naďalej rastie. Niektoré neziskové organizácie, ako napríklad Praekeltova nadácia sa prihlásili k projektu. V súčasnosti má Stellar strategické partnerstvá s firmami z Filipín, Indie a západnej Afriky. V minulom roku rozšírila spoločnosť Stellar svoje strategické partnerstvá IBM a KlickEX. Všetky tieto faktory spôsobili, že Stellar Lumens sú atraktívnou bitcoinovou alternatívou, ktorú treba brať do úvahy.

Najlepšie alternatívy bitcoinu sú tu

Kryptomarket naďalej vyrába nové a stále inovatívnejšie koncepty. Tieto altcoiny posúvajú hranice krypto komunity a ohlasujú novú éru decentralizácie. Čoskoro môžete vidieť deň, keď jedna z týchto alternatív bitcoinu vytlačí bitcoin z prvého miesta. Zatiaľ by ste mali tieto projekty sledovať, pretože v nadchádzajúcich mesiacoch určite zaznamenajú ďalší vývoj.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me