Monero získava päť nových mincovní

Boli to najlepšie časy, boli to najhoršie časy. Bola to sezóna ťažby Monero ASIC, bola to sezóna častých tvrdých vidličiek, aby sa zabránilo takejto ťažbe. 6. apríla populárna súkromná minca Monero tvrdo rozdvojila … päťkrát. MoneroC, Monero 0, Monero Original, Monero Classic a Monero-Classic (opäť) budú všetky pokračovať v prevádzke verzie 11 protokolu Monero, zatiaľ čo samotné Monero prešlo na verziu 12.

Čo sa práve stala vidlička?

Schéma Monero Forks

Projekt Monero neustále tvrdo rozdvojoval každých 6 mesiacov, aby vylepšil svoj protokol o najnovšie funkcie, a každá vidlica bola historicky podporovaná komunitou. Táto vidlica však prišla s kontroverznou zmenou kódu, ktorá rozštiepila komunitu Monero, aj keď bola na palube väčšina vývojových a užívateľských komunít. Konkrétne sa vidlica pozrela na zmenu algoritmu ťažby CryptoNight Proof of Work, ktorý používa Monero.

Cieľom tejto zmeny je zabrániť komukoľvek, aby ťažil Monero pomocou ASIC alebo aplikačne integrovaných obvodov, počítačov, ktoré dokážu iba jednu konkrétnu vec (ako napríklad môj Monero). Algoritmus CryptoNight je zraniteľný voči útokom ťažby ASIC a tento strach priviedol vývojárov a mnohých členov komunity k tomu, aby urobili zmenu.

Rozhodnutie prichádza po tom, čo spoločnosti Bitmain, Halong Mining a ďalšie spoločnosti zaoberajúce sa ťažbou hardvéru oznámili, že vyvinuli ťažiarne CryptoNight ASIC a čoskoro sa začnú predávať. Vďaka zmene ťažobného skriptu je všetok nový hardvér pre ťažbu Monera nepoužiteľný, pokiaľ sa jedna z týchto vidlíc nepresadí na trhu..

Aký je príbeh s týmito novými mincami?

Aj keď sú všetky nové mince založené na Monero v skutočnosti rovnaké mince v tej istej sieti, ich príslušné projekty ich identifikujú pod rôznymi názvami a logami..

Monero 0 (XMZ)

Podľa Bitcoin Magazine, tento tím Monero je skupina „maximalistov dôkazu o práci“, ktorí prevádzkujú hobby ťažobné operácie.

Na Monero 0 webovú stránku, tím píše, že „sa rozhodli, že stratégia Monero Project neustáleho videnia už nie je stabilnou alebo rozumnou stratégiou. Veríme, že Satoshiho dôkaz o práci je jediným mechanizmom pre decentralizovaný konsenzus. “

Monero Original (XMO)

O projekte Monero Original okrem a. Je k dispozícii iba málo informácií úložisko github a a tlačová správa poslaný do niekoľkých médií.

V tlačovej správe „vedúci vývojár“ uvádza, že „Monero vždy bolo o slobode voľby, o rozmanitosti a o silnej komunite, ktorá za tým stojí. Poskytujeme fanúšikom Monera možnosť podporiť ikonickú mincu a zostať v pôvodnom reťazci. „

V čase tlače HitBTC podporuje obchodovanie XMO / BTC, XMO / USDT a XMO / ETH a obchoduje sa okolo 6 dolárov.

Monero pôvodná cena

Monero Classic (XMC)

Zástupca projektu Monero Classic, Bento Tan, hovoril pre Bitcoin Magazine a opísal tím ako skupinu nadšencov Monero zo Singapuru, ktorí veria, že vývoj ASIC je zdravý pre rast kryptomeny.

Na svojich webových stránkach upozorňujú na problémy, ktoré majú so zjavnou mocou hlavných vývojárov Monera, pričom uvádzajú, že „hlavným posolstvom Monero classic je, že veríme, že vývojári, ktorí menia dôkaz práce, vytvárajú väčšiu centralizáciu a škodia decentralizácii.“

Zdá sa, že táto námietka súvisí s centralizáciou rozhodovacej sily v rámci vývojového tímu, pretože tím spoločnosti Monero Classic poznamenal, že „vývojári spoločnosti Monero tvrdia, že môžu a budú meniť pravidlá konsenzu, kedykoľvek im to vyhovuje, a zdá sa, že komunita je upravená na podľa želania vývojárov. “

Tan pre Bitcoin Magazine uviedol, že projekt Monero Classic nie je nijako prepojený so žiadnym z ďalších vidlicových projektov a neplánuje spoluprácu.

Monero-Classic (XMC)

Web Monero-Classic ukazuje, že jednotlivec ide okolo PZ („skorý evanjelista bitcoinu“ a generálny tajomník okrúhleho stola o litecoinoch) stojí za týmto projektom. Tvrdí, že sledoval rastúci strach komunity Monero z ťažby ASIC a rovnako ako ďalší tím Monero Classic si myslí, že je neopodstatnený..

„Vznik špecializovaného ťažobného stroja pre kryptomenu je v skutočnosti [a] jav bežného trhového hospodárstva,“ píše PZ a dodáva, „veríme, že pri akomkoľvek cennom algoritme je vznik ťažobného stroja [sic] iba otázkou čas. “

PZ uznáva komunitnú podporu vidlice odolnej voči ASIC, ale tvrdí, že v komunite je tiež veľa ľudí, ktorí akceptujú zapojenie ASIC do ťažby Monero a zostanú pri starom protokole. Záverom je zjednocujúce posolstvo a viera, že „týmto dvom myšlienkam by sa mala poskytnúť rovnaká príležitosť na rozvoj“.

Antpool, Bitmain’s mining pool, tweetol podporu pre tento projekt, čo signalizuje, že Bitmain (ktorý jednoznačne profituje z ASIC-minable Monero) môže byť zapojený do jeho vývoja.

Monero (XMR) rozdvojil. Ak ste mali XMR pred 6. aprílom, môžete získať ekvivalentné množstvo Monero Classic (XMC) po 6. apríli. Viac informácií získate pripojením sa k oficiálnemu skupinovému rozhovoru na adrese https://t.co/gbyd3JydZQ (nefunguje vo vnútri GFW) pic.twitter.com/zvjrUVC2zi

– AntPool (@AntPoolofficial) 6. apríla 2018

Tento projekt Monero Classic je podporovaný burzami gate.io, LoMoStar a CoinEx a v čase tlače sa obchoduje za približne 25 dolárov..

Cena Monero Classic

MoneroC (CXMR)

O spoločnosti MoneroC nie je nič známe. Projekt je webovú stránku je len oznámenie, že „čoskoro [ďalšie informácie]“.

Majú a twitter účet v ktorom sa uvádza, že projekt plánuje uskutočniť niektoré zmeny protokolu, ktorý má hlavný projekt Monero, avšak spôsobom, ktorý zabráni centralizácii.

Tím tiež spomína, že ich misia je rovnaká ako v prípade MoneroV (ďalšia vidlica Monero je plánovaná na koniec tohto mesiaca), ale sú rozdelené z pôvodného kódu, zatiaľ čo MoneroV bude rozdvojené z novo aktualizovaného kódu verzie 12..

Mám Monero … ovplyvňuje ma to?

Existuje niekoľko problémov, ktoré môžu novo rozdvojené mince spôsobiť, pokiaľ ide o vašu existujúcu zásobu Monero. Po prvé, nové vidlice Monero neimplementujú ochranu proti prehraniu, čo znamená, že odoslanie mincí na jednom z vidlicových reťazcov môže spôsobiť, že sa minú aj zodpovedajúce mince na druhom reťazci..

Aby ste tomu zabránili, všetky nové vidlicové mince, ktoré si chcete ponechať, budú musieť presunúť z adries, na ktorých sa nachádzajú, skôr ako presuniete svoje skutočné Monero. V priebehu času klesá hrozba problému opakovaného prehrávania, pretože nové a staré mince sú zmiešané a na opačnom blockchaine sa stávajú neplatnými..

Trochu znepokojujúcejšou hrozbou je, že proces získavania a presunu novo rozdvojených mincí môže odhaliť vaše vlastníctvo mincí Monero. Táto možnosť je v rozpore s poslaním projektu Monero zameraného na súkromie. Ak je pre vás súkromie vášho Monera dôležité, navrhuje sa zvoliť si jeden reťazec, ktorý budete sledovať, a ostatné alternatívne mince jednoducho ignorovať. Či už si vyberiete reťazec, ktorý si zachováva najväčšiu hodnotu, alebo sa rozhodujete na základe toho, aký výraz kódu uprednostňujete, toto je najlepší spôsob ochrany súkromia.

Takže … fungovalo to?

Vidlica určite začína platiť! Od rozdvojenia sa Monerov hashrate dramaticky znížil a zdá sa, že komunita Monero oslavuje. Pre výrobcov ASIC je však príbeh trochu iný.

Graf Monero Hashrate

Zatiaľ čo spoločnosť Bitmain preukázala podporu projektu Monero-Classic a zdá sa, že pokračuje v plánoch na predaj nového baníka X3 CryptoNight, menšia hardvérová firma Bajkal začala v ohromujúcom výpredaji svojich vlastných ťažiarov CryptoNight. Obchod 5 za 1, jasne verí, že „pravé“ Monero prežije, a dúfa, že vráti časť svojich investícií do tejto technológie.

Čo teraz?

Rovnako ako v prípade mnohých forkov, ktoré sme videli pri iných projektoch, ako sú bitcoiny a litecoiny, iba čas ukáže, ktoré snahy prežijú a ktoré pôjdu hore plameňom. Sledujte CoinCentral a získajte aktualizácie o rôznych vidliciach Monero!

dobrú chuť!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me