Investori bitcoinu veria v jeho dlhodobý potenciál ako decentralizovanej meny a ako rastovej investície. S príchodom IRA pre bitcoiny môžete bitcoiny zahrnúť aj ako súčasť svojho dlhodobého dôchodkového plánu. Tu je pohľad na kľúčové koncepty IRA, po ktorých nasledujú konkrétne nuansy nákupu bitcoinu vo vašej IRA. Na záver si pozriete tri potenciálne investičné stratégie pre vašu bitcoinovú IRA. Odpoveď na vašu otázku: „Môžem kúpiť bitcoin pomocou svojej IRA“ je hlasná Áno.

Čo je IRA / Roth IRA?

Individuálny dôchodkový účet (IRA), ktorý bol zavedený v roku 1974, umožnil miliónom pracovníkov financovať osobné dôchodkové vozidlo. Ešte v polovici 70. rokov sa začali postupne rušiť dôchodkové plány financované spoločnosťami a IRA bola dokonalou náhradou. Dnes je na IRA a na dôchodkových účtoch so 401 000 dôchodkami krytých viac pracovníkov ako do dôchodkových plánov spoločnosti.

Pomocou IRA si môžete zvoliť, že na svoj účet prispejete percentom z vášho upraveného hrubého príjmu (AGI). Príspevok IRA potom odpočítate od zdaniteľného príjmu v čase podania žiadosti o daň z príjmu. Nevýhodou je, že všetky kapitálové zisky a dividendy zarobené v IRA sa stanú zdaniteľnými, keď sa fondy vyberú pri odchode do dôchodku..

V roku 1998 senátor William Roth predstavil legislatívu, ktorá vytvorila Roth IRA. Roth IRA neposkytuje žiadny odpočet dane z vášho ročného príspevku. Všetky kapitálové zisky a dividendy sú však 100% oslobodené od dane, ak sú stiahnuté pri odchode do dôchodku. Váš daňový poradca vám môže pomôcť určiť, či je pre vás tradičná IRA alebo Roth IRA najvhodnejšia.

Môžem si kúpiť bitcoin pomocou svojej IRA?

Áno, jednoznačne. Musíte si však založiť a svojpomocne IRA aby ste s ním mohli nakupovať bitcoiny. Musíte tiež založiť IRA spoločnosť s ručením obmedzeným (LLC). Váš LLC bude subjektom nakupujúcim a predávajúcim bitcoiny pre váš účet IRA. Vy nemôže prevádzajte akékoľvek bitcoiny, ktoré teraz vlastníte, priamo do svojej spoločnosti IRA LLC. Musíte ich predať, previesť prostriedky do svojej spoločnosti IRA LLC a potom môže vo vašom mene nakupovať a predávať bitcoiny. Ak dávate prednosť Roth IRA, platia rovnaké všeobecné pokyny.

Pre účty IRA existujú ročné limity príspevkov. Nikdy neprekračujte limit, pretože IRS vás bude penalizovať. Mohli by ste byť tiež zasiahnutí poriadnym trestom za predčasný výber (zvyčajne 10%), ak vyberáte prostriedky zo svojej IRA pred dosiahnutím veku 59,5 rokov.

Klady a zápory bitcoinovej IRA

Plusy investovania do bitcoinu s vašou IRA / Roth IRA môžu zahŕňať:

 • Úspora na dani z príjmu. Ak sa bitcoin udelí Oddiel 1256 daňové zaobchádzanie, 60% sa bude zdaňovať pri dlhodobých mierach kapitálových výnosov a 40% pri krátkodobých sadzbách. To by bola obrovská daňová výhoda a je to dobrý dôvod na zahrnutie bitcoinu do všetkých štandardných (iných ako Roth) IRA.
 • Diverzifikácia portfólia (bitcoin, akcie, dlhopisy, drahé kovy a hotovosť)
 • Potenciál dlhodobého rastu bitcoinu
 • Úprava výšky príspevku podľa zmien vášho príjmu
 • Stratégie pre výpočet priemerných nákladov na doláre (DCA) sa zdajú byť prispôsobené na mieru IRA

Negatíva investovania do bitcoinu s vašou IRA / Roth IRA môžu zahŕňať:

 • Volatilita bitcoinu, najmä ak bitcoin predstavuje veľké percento vašej IRA
 • Potenciál hacknutia vašej spoločnosti IRA LLC. Musíte investovať do najlepšej dostupnej studenej peňaženky a tiež zaplatiť za bezpečnostnú schránku na uloženie všetkých kódov účtov.
 • Náklady na vytvorenie a údržbu vašej spoločnosti IRA LLC. Nemusí byť nákladovo efektívne, ak máte malý zostatok na účte
 • Neistota ohľadom budúcej vládnej regulácie bitcoinu

Potenciálne investičné stratégie pre vašu bitcoinovú IRA

Obchodovanie / investovanie do IRA je spravidla len dlhé, ale existuje spôsob, ako toto obmedzenie obísť. Tu je niekoľko obchodných / investičných stratégií, ktoré môžete zvážiť:

 • Priemerovanie dolárových nákladov (DCA). Nakúpte si pevne stanovené množstvo bitcoinu (alebo bitcoinový ETF, ak je k dispozícii) každý mesiac (týždeň) a jednoducho dlho vydržte. Najlepšie je začať so stratégiou DCA hneď, ako začnete pracovať, čo vám umožní zvýšiť hodnotu vašich mincí 35 – 45 rokov. Ak je to možné, začnite svoju stratégiu DCA po veľkej 50 – 60% korekcii bitcoinu, najmä ak zostanete presvedčení o jeho dlhodobom potenciáli rastu.
 • Obchodujte s rôznymi bitcoinmi sledovanie trendov stratégie. Tieto stratégie hľadajú veľké zisky, ale na rozdiel od DCA, ich použitie stop loss a trailing stop ochrana pomáha obmedziť straty a uzamknúť zisky. Swingové obchodovanie (držanie po dobu 14 dní alebo menej) nie je dobrý nápad na žiadnom bitcoinovom IRA účte. Táto stratégia môže spôsobiť, že sa zameriate skôr na rýchle zisky ako na pomalý a stály rast, ktorý hľadáte ako investor IRA.
 • Ako / kedy inverzný Bitcoinové ETF budú k dispozícii, budete skutočne schopní krátky Bitcoin v IRA. Keby bol takýto ETF k dispozícii v decembri 2017, mohli by ste si kúpiť inverzný bitcoinový ETF a profitovať z prebiehajúceho medvedieho trhu s bitcoinmi. Túto stratégiu by mali brať do úvahy iba vysoko kvalifikovaní obchodníci.

Rozhodnutia: Bitcoin IRA alebo Bitcoin Roth IRA?

Tu je niekoľko rôznych scenárov, ktoré vám môžu pomôcť zistiť, či sa bežná IRA alebo Roth IRA lepšie hodí pre vaše investičné plány bitcoinu:

 1. Predpokladáte stabilný rast príjmu na najbližších 20 – 30 rokov.
 2. V rovnakom časovom rozpätí maximalizujete svoje ročné príspevky IRA.
 3. Máte istotu, že cenové prírastky bitcoinu budú trvať najmenej 20 – 30 rokov (priemerné ročné zisky 12 – 15%).

Vo vyššie uvedenom scenári môžete s Roth IRA získať viac odmien v čase odchodu do dôchodku. Dôvodom by boli enormné kapitálové zisky z vašich bitcoinov, ktoré by boli všetky bez dane vybrané. Tieto kapitálové zisky budú s najväčšou pravdepodobnosťou trpieť stratou ročného odpočtu dane, ktorý poskytuje pravidelná IRA.

Pravidelná IRA môže mať v tomto scenári väčší zmysel:

 1. Váš príjem je skromný a neočakáva sa, že sa bude neustále zvyšovať, alebo by mohol skutočne klesnúť.
 2. Predpokladá sa, že váš ročný príspevok IRA zostane statický, alebo by sa mohol znížiť.
 3. Dúfate, že bitcoin ocení, ale môžete očakávať miernejší priemerný ročný zisk 7 – 9%.

V tomto scenári môže ročný odpočet dane za váš príspevok IRA pomôcť zlepšiť kvalitu vášho života práve teraz. Pri výbere budete platiť dane zo všetkých príjmov IRA, ale keďže ste pracovníkom s nižšou mzdou, vaša nízka daňová skupina bude znamenať malý daňový doklad v čase odchodu do dôchodku. Dajte si teraz niečo zo svojej torty a ešte si pochutnajte na ďalších.

Zhrnutie

Účty IRA a Roth IRA sú vašou najlepšou voľbou, ak sa na vás nevzťahuje dôchodkový systém spoločnosti alebo odborového zväzu alebo dôchodkový plán 401 000. Ľahko sa vám vytvárajú, financujú a udržiavajú. Ak si prajete zahrnúť bitcoiny do svojho portfólia dôchodkových účtov, budete musieť vytvoriť IRA a LLC, ktoré si budú riadiť sami, čo bude právna štruktúra, ktorá drží vašu IRA. Za predpokladu, že veríte, že bitcoin má desaťročia rastového potenciálu, má zmysel aj zahrnutie mince do vášho dôchodkového portfólia.

Vašou úlohou teraz je naplánovať diverzifikované, nesúvisiace dôchodkové portfólio, ktoré bude obsahovať bitcoiny, drahé kovy, akcie, dlhopisy a hotovosť. Váš registrovaný investičný poradca vám môže pomôcť určiť, aké percento bitcoinu by malo obsahovať vaše portfólio IRA.

Špekulácie na finančných trhoch zahŕňajú značné riziko. Rizikový kapitál by ste mali používať iba pri obchodovaní alebo investovaní. Pred nasadením rizikového kapitálu na finančné trhy sa vždy obráťte na svojho licencovaného finančného poradcu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me