Rovnako ako v prípade toľkých vecí blockchain, aj mobilné hry blockchain zatiaľ trochu zaostali za hranicou. Áno, existuje kopa priechodne slušných blockchainových mobilných hier, ktoré si dnes môžete stiahnuť do svojho smartfónu. Ale pravdepodobne sa ešte nikdy nezistíte, že by ste sa na niekoho dostali.

Okrem toho je zložka kryptomeny vo väčšine prípadov takmer náhodná; v podstate skôr doplnková funkcia ako základná. Ak jednoducho hľadáte hru, ktorá vám pomôže stráviť čas v metre, nebude to pre vás znamenať veľký rozdiel. Ale ak je to technológia blockchainu, ktorej chcete byť svedkami v najlepšej možnej miere, budete si musieť nejaký čas počkať.

Rastúci priemysel v oblasti mobilných hier

Od mobilného prehliadania internetu prekonala plochu prvýkrát v roku 2016 sme dosiahli rozhodujúci bod zlomu, ktorý znamenal historickú zmenu. Nárast mobilného internetu ide ruka v ruke so zlepšovaním technológií a znižovaním nákladov. Aj keď rozvojové krajiny nemusia byť na trhu s iPhone X, vo vlastníctve smartfónov s nimi nezaostávajú 82 percent ľudí, ktorí tam majú nejaký smartphone.

v skutočnosti, India a Čína sa držia okolo jedna tretina svetovej populácie smartfónov. A majú na ne dosť dobrý vzťah aj v Latinskej Amerike, juhovýchodnej Ázii a Afrike.

Veľkí hráči ako Nintendo idú na mobil / https://pixabay.com/sk/video-games-joy-stick-games-1557358/

Je to krátkozraký podnik, ktorý neotvoril oči pre silu mobilných telefónov. A keďže videohry tvoria asi 25 percent všetkých aplikácií dostupných v Google Play, nemusíte byť hráčom, aby ste videli potenciál. Aj tradičné herné giganty založené na konzolách majú rady Nintendo sa sťahujú do mobilu skôr, ako sa ich produkt stane irelevantným.

Nie je to však všetko zábava a hry v mobilnom hernom priemysle. Aj s tým sú nejaké problémy. A hádaj čo? Máš to! Riešenie by mohlo poskytnúť blockchainové mobilné hry.

Potreba blockchainových mobilných hier

Zatiaľ čo pri vývoji hier pre mobilné aplikácie nepochybne ide o verzie zabalené pre herné konzoly znižuje náklady pre vývojárov, výplaty sú často tiež menšie. Platobný systém môže byť rozdrobený a namáhavý, neefektívny a pomalý. Pirátstvo a nedostatok transparentnosti zostávajú kľúčovými problémami, s ktorými sa treba vyrovnať. Pre vývojárov môže byť ťažké získať prístup k údajom, ktoré potrebujú na získanie poznatkov o zdokonalení svojich hier.

Aj napriek nárastu alternatívnych platobných metód väčšina platieb v mobilnom priemysle stále pochádza zo správ SMS. To doteraz poskytovalo riešenie na zhromažďovanie platieb od ľudí bez prístupu k bankovému účtu. Toto je obzvlášť rozšírené v Latinskej Amerike a juhovýchodnej Ázii, kde namiesto toho nakupujú pomocou kreditu na mobilný telefón.

Táto forma platby je však pre vývojárov pomalá a ťažkopádna. V skutočnosti môže vývojárom trvať až šesť mesiacov, kým dostanú platby od poskytovateľov SMS! Rovnako vysoké sú aj ich provízie: z platieb plynie až 70 percent.

Mobilné hry využívajúce blockchain pomocou decentralizovanej technológie zabezpečujú, že platby sú prijímané včas (alebo dokonca takmer v reálnom čase). Nie sú žiadni sprostredkovatelia, ktorí by sa chopili svojho strihu. To zvyšuje efektivitu a v konečnom dôsledku (teoreticky) kvalitu hry pre hráčov aj vývojárov.

Mobilné hry typu blockchain by mohli poskytnúť riešenie problému so správami SMS bez toho, aby museli používatelia vlastniť bankový účet. Takže za zhruba 2 miliardy nebankoviek po celom svete sa mohli bez problémov zapojiť do hnutia blockchain pre mobilné hry.

Kryptomena mohla vystrihnúť platby SMS

Vývojári by mohli stimulovať hráčov využívajúcich kryptomenu napríklad na poskytovanie údajov, účasť na prieskumoch alebo na sledovanie reklám. Ich identita by sa overovala na blockchaine. To by mohlo slúžiť na potlačenie problému pirátstva v zárodku a ukončenie nespočetných vedľajších verzií značkových hier poskytujúcich nelegálnu zábavu zadarmo.

Projekty ako Enjin Coin sú odhodlané bojovať proti podvodom na trhu s virtuálnym tovarom pomocou transparentnej povahy blockchainu. Ich cieľom je poskytnúť celý ekosystém aj pre hráčov.

Niektoré mobilné hry s blockchainom vám dokonca umožňujú ťažiť kryptomenu, napríklad Ionomy. Kým sa však ťažba mobilných kryptomien nestane efektívnejšou a výnosnejšou, ťažba čisto z mobilu prinesie niekoľko výhod.

Kde sa práve nachádzajú mobilné hry Blockchain

Existuje veľa blockchainových mobilných hier. Zatiaľ však neriešia všetky problémy odvetvia mobilných hier. Jedným z najväčších problémov mnohých blockchainových mobilných hier je v skutočnosti to, že im chýba ich základný produkt: skutočne dobrá hra.

Niektoré z najobľúbenejších blockchainových mobilných hier ako Mimozemský beh a Itadaki Dungeon majú vysoké hodnotenie, ale rovnako ľahko môžu fungovať aj bez kryptomeny. Mobilné blockchainové hry skutočne len začínajú brať krídla. V súčasnosti väčšina z nich začleňuje svoj natívny token ako odmenu za hru alebo jednoduchý propagačný nástroj.

blockchain hry google play

Aplikácie Blockchain Gaming v službe Google Play https://play.google.com/store/search?q=blockchain+games&c = aplikácie&hodnotenie = 1

Existuje niekoľko blockchainových mobilných hier, ktoré sa zdajú byť skutočne investované do toho, aby sa ich natívny token stal základom ich obchodného modelu – takpovediac skutočným hráčom. Platformy ako Worldopoly a Ionomy sa zaviazali vytvárať viac než hry pre príležitostných hráčov a budovať skutočné ekosystémy, v ktorých môžu hráči zarobiť krypto, ťažiť krypto a zostať v mobilnej aplikácii..

Najslávnejšie blockchainové hry vôbec

Všetci počuli o CryptoKitties, mimoriadne populárnom DApp, ktorý využíva blockchain Ethereum na obchodovanie a preukazovanie vlastníctva mačiek (čokoľvek pláva na vašej lodi, však?). Mobilizácia však vyžaduje čas. Po počiatočnom šialenstve koncom roku 2017 a začiatkom roka 2018 vo februári oznámili spustenie čínskej aplikácie pre iOS zameranej na väčšiu Čínu a Singapur..

Problémy so škálovateľnosťou blockchainu Ethereum však vrhli mačku medzi holuby s toľkými transakciami, ktoré vyústili do nevybavených zásob, prekážok a oneskorenia. V júni oznámila spoločnosť CryptoKitties spustenie na vlajkovej lodi spoločnosti HTC. Aplikácia sa nainštaluje na každé nové zariadenie, čo vytvorí ďalší rozruch pre taiwanského výrobcu mobilných telefónov. Dúfajme, že sa tento podnik bude konať lepšie.

kryptokity

Každý už počul o CryptoKitties

V priestore blockchainových mobilných hier boli ďalší kľúčoví hráči, vrátane Huntercoin, vidlica blockchainu Namecoin, ktorá umožnila hráčom ťažiť svoju vlastnú menu a potom ju nájsť a preniesť do virtuálnych „bánk“. A hry ako BitQuest ktorá v roku 2016 ponúkla aj odmeny v bitcoinoch. CryptoKitties však berie titul ako najslávnejšiu blockchainovú hru doposiaľ (alebo prinajmenšom najslávnejšiu zábavnú dApp).

Záverečné myšlienky

Rozmanitosť a počet blockchainových mobilných hier zostáva obmedzený a je vyhradený predovšetkým pre hry experimentujúce s kryptografiou, namiesto toho, aby slúžili ako pomôcka pre ich obchodný model. Ale keďže obe technológie naďalej pribúdajú a spájajú viac nebankových zariadení, mobilné hry postavené na blockchaine pravdepodobne v budúcnosti explodujú. Akonáhle vyjde táto veľká hitovka, určite budú nasledovať ďalšie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me