Opúšťame Silicon Valley

Silicon Valley je už dlho de facto miestom pre začínajúce startupy, aby si zakorenili a prerástli do multimiliónových biznisov, ale nemusí to byť hlavné mesto blockchainovej technológie. Od júla 2017, 62 zo 105 celkovo americké spoločnosti v hodnote viac ako 1 B USD sa nachádzajú v Kalifornii. Aby sme to uviedli na pravú mieru, New York má druhú najvyššiu sumu s iba 15 podnikmi.

mapa nás spoločností jednorožec

Zdroj: CB Insights

Vďaka sile decentralizácie však startupy založené na blockchaine dokazujú, že úspech môžete nájsť aj mimo bubliny v Silicon Valley. Mestá po celom svete, či už prostredníctvom voľnejších predpisov, silných finančných väzieb alebo niektorých neznámych faktorov, začali súperiť o titul „kapitál blockchainu“ a stávajú sa mekkami pre mladé kryptomenové spoločnosti. Aj keď sa predchodca zatiaľ neobjavil, existuje niekoľko regiónov, ktoré sa začínajú rozvíjať ako horúce miesta pre túto novú inováciu.

Chicago, USA

Letiac pod radarom sa Chicago rýchlo buduje a stáva sa svetovým lídrom v kryptomene. Chicago Mercantile Exchange (CME) a ​​Chicago Board Options Exchange (CBOE) boli dve z prvých amerických finančných búrz na podporu obchodovania s bitcoinovými futures..

Menej známe, vláda Illinois bola jednou z prvých, ktorá prijala blockchainovú technológiu vytvorením Illinois Blockchain Initiative (IBI). IBI predstavuje špecializovaný prístup k:

  1. Vytvorte nenáročnú legislatívu okolo tejto technológie,
  2. Vykonávať pilotné programy blockchainu v rámci vládnych organizácií a
  3. Rozvíjajte ekosystém blockchainu v Chicagu.

rizikové financovanie vyvolané bitcoinovými a blockchainovými startupmi

Zdroj: Crunchbase News

Chicago Blockchain Center (CBC) stojí na čele cieľa číslo tri. CBC hostí vývojárske workshopy a stretnutia, ako aj podporuje miestne startupy prostredníctvom inkubácie. To všetko dohromady viedlo k rastu veľkej blockchainovej komunity vo Windy City.

V skutočnosti je Chicago lídrom v blockchainových startupoch podporovaných podnikmi. Spoločnosti z Chicaga doteraz vyzbierali viac ako 69 miliónov dolárov – čo je viac ako trojnásobok celkového počtu Austin, Denver a Seattle.

Významné spoločnosti / projekty: Bloq, CFX Markets

Austin, USA

Austin, ktorý umiestňuje utečencov z nafúknutého trhu s bývaním v San Franciscu, si vytvára blockchainové startupy miesto pre seba. Štátna kapitál, ktorý nemá žiadnu daň z príjmu a má prirodzený libertariánsky prístup, je určený pre krypto zmýšľajúcich podnikateľov.

Mesto je hostiteľom Texaskej bitcoinovej konferencie od roku 2014, ale na jar slávnejšie privádza státisíce účastníkov konferencie Juh od juhozápadu (SXSW). Aj keď sa SXSW tento rok nezameriava na kryptomenu, zahŕňalo niekoľko rečníkov a panelov zameraných na blockchain a jeho vplyv na iné odvetvia..

Ako jeden z najrýchlejšie rastúcich miest v USA., nebolo by prekvapujúce vidieť Austina, ako sa tuhne ako the miesto na usadenie sa ústredia kryptomeny.

Významné spoločnosti / projekty: Factom, Wanchain

Mesto New York, USA

Aj keď mnohí utiekli kvôli implementácii svojho BitLicense, New York je stále liahňou pre inováciu blockchainu. S hlbokými koreňmi na finančných trhoch je prirodzené, že Big Apple je domovom niektorých z najznámejších krypto spoločností a búrz..

Okrem úplnej dominancie New Yorku nad ostatnými mestami sa tu koná aj jedna z najväčších blockchain konferencií na svete – Consensus. Tento rok sa konferencia dokonca rozšírila na celú „Blockchain Week“. Spoločnosti CoinDesk a New York City Economic Development Corporation uzavreli partnerstvo pri organizovaní týždňových podujatí s cieľom urobiť z NYC globálne hlavné mesto blockchainu.

Vďaka obrovskému množstvu investičného kapitálu a dvojčat Winklevoss, ktoré vedú poplatok za samoreguláciu, by sa New York City mohol ľahko stať novým hlavným mestom blockchainu.

Významné spoločnosti / projekty: Blíženci, Blockstack, Consensys

Singapur

Singapur je skôr krajinou ako mestom a je silným magnetom pre spoločnosti, ktoré hľadajú ICO. Menový úrad v Singapure (MAS) opakovane vyhlásil, že neplánuje reguláciu tohto odvetvia, ale poskytuje dostatočnú podporu..

Novú technológiu prijali v experimentálnom projekte, Ubin. Projekt je v partnerstve s R3 a jeho cieľom je „preskúmať využitie technológie Distributed Ledger Technology (DLT) na zúčtovanie a vyrovnanie platieb a cenných papierov.“ Aj keď to nemá priamy vplyv na reguláciu, Ubin pomáha členom MAS lepšie pochopiť blockchain a hodnotu, ktorú môže priniesť.

MAS alokáciou zašla ešte ďalej 150 miliónov dolárov na projekty FinTech v krajine.

V Singapure sa tiež koná festival FinTech – najväčšia konferencia FinTech na svete. Na festivale sa zúčastňuje viac ako 30 000 ľudí z celého sveta, ktorí malému národu prinášajú množstvo talentov.

Významné spoločnosti / projekty: Digix, TenX, Zilliqa

Zug, Švajčiarsko

Už sa bežne volá „Crypto Valley“, Zug je súčasným lídrom hlavného mesta titulu blockchain a je zrejmé, prečo. Švajčiarsko bolo historicky pomerne zhovievavé, pokiaľ ide o bankové a finančné predpisy.

Okrem toho má Zug jedny z najnižších daní v krajine a k kryptomene zaujal obchodný prístup. Vláda podporuje občanov platiacich bitcoinmi za niektoré služby a tiež používa ethereum v systéme digitálnych identifikátorov.

Bitcoin Suisse, poskytovateľ finančných služieb, ktorý stojí za mnohými významnými ICO (Status, OmiseGo, SingularityNET), tiež volá Zug domov.

Podnikatelia v tejto oblasti vytvorili združenie Crypto Valley, aby pomohli podporiť rast ekosystému. Toto združenie spolupracuje s partnermi z celého sveta a spolupracuje s miestnou samosprávou na vytvorení spravodlivých blockchainových predpisov. Napriek tomu kantón ani zďaleka nemá všetky odpovede na to, ako regulovať túto novú triedu aktív. Je to dobré znamenie, že vládni úradníci otvorene pracujú s ľuďmi, na ktorých to má najväčší vplyv.

Významné spoločnosti / projekty: Bitcoin Suisse, Xapo, ShapeShift, Monetas, Tezos

Decentralizácia kapitálu blockchainu

Je to iba niekoľko regiónov, ktoré si v blockchainovom priestore získali meno. S decentralizovanou povahou odvetvia je celkom možné, že sa nikdy neobjaví jediný „kapitál blockchainu“. A to je dobrá vec.

Nakoniec sme všetci v jednom tíme. Projekty by mali pokračovať v cezhraničnej spolupráci, aby sa zabezpečil úspech celého odvetvia. Pretože keď vyhrá blockchain, vyhrávame všetci.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me