Zaostrené na odvetvie kryptomeny: Kto je John McAfee

Nebezpečný. Paranoidný. Výstredné. Býčie na bitcoine.

Toto je niekoľko slov, ktoré sa objavia pri rýchlom hľadaní Johna McAfeeho – odvážnej série prídavných mien pre počítačového programátora a zakladateľa softvérovej spoločnosti.

Vo svete excentrického a ambiciózneho existuje jemná hranica medzi nekonvenčným a šialeným. Život Johna McAfeeho sa stal životom, ktorý, zdá sa, nielenže balancuje na tejto linke, ale tiež stojí ako lakmusový papierik pre vyšinutého multimilionára.

Vrhnite sa na hlboké pochopenie kybernetickej bezpečnosti a inherentnej nedôvery voči akejkoľvek centralizovanej inštitúcii a získate svetovo významnú osobnosť vo svete kryptomien..

John McAfee

Zdroj: Canadian Press / AP Photo

John McAfee, ktorý sa narodil 18. septembra 1945 vo Veľkej Británii, zažil širokú škálu definujúcich skúseností. Urobil všetko od práce pre NASA a vytvoril pravdepodobne najpopulárnejší antivírusový skener, až sa stal certifikovaným jogínom a mal nabehnúť s gangstrami v Belize.

john mcafee twitter

Z Twitteru Johna McAfeeho.

Ak chcete ďalej stavať na tomto bode, stojí za to preskúmať kritériá (vľavo), ktoré spoločnosť McAfee pripisuje tomu, že je jednou z „najlepších na planéte“.

McAfeeova off-the-grid mentalita a anomálny archetyp ho nevyhnutne viedli k tomu, aby sa stal hlasným adoptérom decentralizovaných mien, ako sú bitcoiny a široká škála ďalších kryptomien.

McAfee je tiež pomerne kontroverzným politickým aktivistom a jednou z najvýznamnejších osobností liberálnej strany. Ak by liberálna strana vytvorila jednotku Avengerovych superhrdinov, z Johna McAfeeho by bol 72-ročný Rated-R Tony Stark. Naposledy sa pokúsil získať nomináciu Libertariánskej strany na prezidenta USA v roku 2016, podľahol však Garymu Johnsonovi.

Počiatočné dni: McAfee This a McAfee That

Počiatočné profesionálne dni spoločnosti McAfee sa začali programovaním na Inštitúte kozmických štúdií NASA v New Yorku v rokoch 1968 – 1970. Potom sa odrazil od spoločnosti Univac ako softvérový dizajnér, potom Xerox ako architekt operačného systému, Computer Sciences Corporation (1978) ako softvérový konzultant a potom v konzultačnej spoločnosti Booz Allen Hamilton (1980-1982). Počas práce pre Lockheed v 80. rokoch začal McAfee vyvíjať softvér na boj proti vírusom po tom, čo dostal kópiu počítačového vírusu Brain. V roku 1989 odišiel z Lockheedu, aby sústredil svoju plnú pozornosť na McAfee.

Spoločnosť McAfee založila spoločnosť McAfee Associates v roku 1987 a zaznamenala počiatočný úspech vytvorením prvého komerčného antivírusového softvéru McAfee. V roku 1994 spoločnosť McAfee rezignovala na spoločnosť McAfee Associates (spoločnosť Intel Security sa premenovala po zakúpení spoločnosťou Intel v roku 2010). Avšak antivírusový softvér mal svoje meno až do roku 2014. McAfee vyjadril potešenie nad tým, že jeho meno sa už nemôže spájať s antivírusovým softvérom..

McAfee’s Life Post-McAfee

Dva roky po IPO spoločnosti McAfee Associates predal McAfee svoj zvyšný podiel. Všeobecne sa predpokladá, že bohatstvo spoločnosti McAfee vyvrcholilo v roku 2007 na úrovni približne 100 miliónov dolárov, potom sa prudko prepadlo počas globálnej finančnej krízy (New York Times uviedol, že jeho osobné bohatstvo pokleslo na iba 4 milióny dolárov).

McAfee v roku 1989.

McAfee v roku 1989. Foto – John Storey: Zbierka obrázkov LIFE: Getty

Po odchode z McAfee sa John pustil do všetkého, od okamžitých správ (PowWow cez Tribal Voice) a softvéru brány firewall (ako člen predstavenstva Zone Labs) až po biotechnológie (antibiotiká založené na technológii snímania proti kvóra prostredníctvom QuorumEx) a potom späť do sféry osobnej kybernetickej bezpečnosti s Future Tense Central (zabezpečené počítačové sieťové zariadenia ako D-Central) a Cognizant (aplikácia pre smartphone, ktorá zobrazuje povolenie nainštalovanej aplikácie)

V máji 2016 sa McAfee stal výkonným riaditeľom a výkonným predsedom technologickej holdingovej spoločnosti s názvom MGT Capital Investments.

Presunul MGT do ťažby kryptomien, aby pomohol MGT dozvedieť sa viac o blockchaine, ktorý označil za dôležitý pre kybernetickú bezpečnosť. V auguste 2017 McAfee krátko odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa a na niekoľko mesiacov sa stal „hlavným vizionárom kybernetickej bezpečnosti“ spoločnosti MGT, kým sa úplne nestratil v priateľskom vzájomnom rozhodnutí zamerať väčšinu svojho času na kryptomeny.

The Notorious

McAfee už dlho slúži ako antihrdina pre svetovú kybernetickú, ekonomickú a politickú krajinu.

John McAfee Video

Jeho technologická zdatnosť ako kvázi etického hackera v kombinácii s jeho odcudzeným multimilionárskym pozadím a škandalóznou reputáciou mu priniesla miesto ako jedna z najzaujímavejších postáv v oblasti technológií a kryptomien..

Niektoré z McAfeeových broží do centra pozornosti zahŕňajú:

  1. Verejné dobrovoľníctvo na dešifrovanie iPhonu strelcov zo San Bernardina ako reklamný kúsok na predstavenie jednoduchosti prelomenia iPhonu.
  2. Tvrdil, že on a jeho tím v MGT našli spôsob, ako využiť chybu operačného systému Android, ktorá mu umožnila čítať šifrované správy WhatsApp.
  3. Keď policajti prepadli jeho komplex v Belize, kde policajti našli 20 000 dolárov v hotovosti, arzenál strelných zbraní vrátane siedmich brokových zbraní a dvoch 9mm pištole (všetky registrované a legálne).
  4. Vytvorenie sardonického parodického inštruktážneho videa s názvom „Ako odinštalovať McAfee Antivirus“, ktoré obsahovalo Johna McAfeeho bez rukávov a puzdra v puzdre obklopeného skromne oblečenými ženami, zatiaľ čo šňupal (údajne) prop bielu látku s označením „KÚPEĽNÉ SOLI“.
  5. Stať sa hlavným podozrivým pre vražda jeho suseda v Belize.

McAfee v kryptomene

Vnímanie kryptomeny verejnosťou Johna McAfee v rokoch 2017 a 2018 oscilovalo medzi tým, že je blockchainovým evanjelistom a patrónom shitcoinov.

Neoddeliteľnou súčasťou McAfeeho hanby je jeho účet na Twitteri (to isté sa dá povedať aj o 71-ročnom nechvalne známom mužovi pri moci). Po niekoľkých šumivých potvrdeniach rôznych kryptomien začali kolovať fámy, že sponzorstvo McAfee je možné kúpiť za kráľovské výkupné 25 bitcoinov a 15% vašich tokenov.

Ak by však existovala jedna minca, môžete si byť celkom istí, že spoločnosť McAfee čerpá, bol by to bitcoin. V júli 2017 John McAfee uviedol, že ak bitcoin za 3 roky nezasiahne 500 000 dolárov, zožerie vlastného vtáka v národnej televízii, čo je obzvlášť odvážny krok, pretože bitcoin sa po krátkej „technickej korekcii“ práve usadil na hranici 2 100 dolárov..

ak nie, zjem svojho vtáka v národnej televízii.

– John McAfee (@officialmcafee) 17. júla 2017

Neskôr v tom roku v novembri McAfee zdvojnásobil svoju hazardnú hru s vtákom a na konci roka 2020 mu dal cenový bod 1 milión dolárov..

Keď som do konca roku 2020 predpovedal bitcoin na 500 000 dolárov, použil model, ktorý predpovedal 5 000 dolárov na konci roku 2017. BTC akceleroval oveľa rýchlejšie, ako predpokladali moje modely. Teraz predpovedám bircoin na 1 milión dolárov do konca roku 2020. Ak zlej chyby, stále zjem svojho vtáka. pic.twitter.com/WVx3E71nyD

– John McAfee (@officialmcafee) 29. novembra 2017

Znamená táto smelosť nevyhnutne to, že by ste sa mali nábožensky riadiť Lesklé odporúčania spoločnosti McAfee na Twitteri? Pravdepodobne nie.

Bolo by však rovnako nerozumné a nespravodlivé diskreditovať McAfeeho a jeho úlohu v rozvíjajúcom sa svete kryptomien, priemysle, ktorý prežil, keď ho v kolíske uškrtili politici, médiá hlavného prúdu a miliardári po celom svete..

Záverečné myšlienky

Mnoho ľudí, ktorí stratili šťastie, pravdepodobne niečo takého túži mať kontroverzná povesť, ale je pochybné, že každý bude schopný vyrovnať sa McAfee v šírke zážitkov a dlhovekosti charakteru.

Profesionálna cesta spoločnosti McAfee bola vydláždená skúsenosťami z posledných desaťročí, kde spoločnosť McAfee buď hrala podstatnú úlohu, alebo bola prinajmenšom blízko k bodu inovácie..

Aj keď je John McAfee osobnosťou, ktorá pomohla formovať post-internetový svet, odráža aj off-the-grid liberálnu ideológiu, ktorá prilákala toľko ľudí do sveta decentralizovaných mien, ako sú bitcoiny.

V rozhovor s Katu, spravodajská stanica v Portlande, McAfee povedal: „Najdôležitejšie je komunikovať, že svet nie je taký, ako sa zdá. Vždy sa niečo deje pod povrchom. Keď to ľudia nájdu, nikto tomu nechce uveriť, pretože to ohrozuje bezpečnosť a normálnosť životov ľudí. “

Uvedomenie si, že svet nie je taký, ako sa zdá, a že sa niečo deje len pod povrchom, je koncept, ktorý rezonuje s mnohými hýbateľmi a otriasačmi v blockchainovom svete.

Či už budete McAfee vnímať ako hrdinu, antihrdinu alebo záporáka, to už necháme na vás. Prinajmenšom však existuje akési príbuzenstvo s mužom, ktorého biografia zatiaľ obsahuje rovnaké zložky (v oveľa vyšších dávkach), ktoré prilákali tisíce kryptomien..

Poznámka redakcie: Drôtové a Gizmodo za predpokladu pár fenomenálnych a intímnych pohľadov na život Johna McAfeeho v prepojených dielach, dve čítania vrelo odporúčam, ak sa po prečítaní tohto článku nenásytne zaujímate o túto postavu. Gringo: Nebezpečný život Johna McAfeeho je tiež solídny dokument.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me