Dan Larimer je priekopníkom kryptomeny a blockchainu, ktorý je všeobecne považovaný za svoju integrálnu úlohu v projektoch kryptomeny s modrým čipom, ako sú EOS, Steem a BitShares.

Larimer (github: Bytemaster) sa vyzná vo všetkom blockchaine, kryptomene a decentralizovaných burzách a pevne verí v osobnú slobodu a slobodu.

Dan Larimer

Nasledujúci článok sa pokúša urobiť Larimerovu dlhú a kľukatú históriu v oblasti kryptomeny z vtáčej perspektívy.

Stručné informácie o Danovi Larimerovi a ranom živote

Projekty: EOS, Steem, Bitshares

Zručnosti: Programátor, vizionár

Vynálezy: DPOS (Delegated Proof of Stake Algorithm), DAC (decentralizovaná autonómna spoločnosť)

Čistá hodnota: Odhaduje sa, že Forbes je 600 až 700 miliónov dolárov, február 2018

Obľúbené zviera: Mačky (pravdepodobne)

Larimer sa identifikuje ako filozof a snílek a tieto definície čerpá zo svojho prístupu k životu, štúdiu a práci. Larimer bol pripisuje sa mu, že má liberálny výhľad, čo dáva zmysel vzhľadom na jeho celkový pohľad na život a projektové filozofie.

Larimer je rodák z Colorada a mnoho formačných rokov strávil na Floride a vo Virgínii (absolvoval Virginia Tech v roku 2003)..

Larimer sa v podstate narodil v technickom životnom štýle a programovanie sa naučil od svojho otca počas základnej školy.

Raná profesionálna história Dana Larimera

Larimer získal titul bakalára inžinierstva v odbore počítačových vied na spoločnosti Virginia Tech v roku 2003 a zjavne ho dobre využil, pretože sa mu často pripisuje vizionársky architekt a inžinier stojaci za niektorými z najúspešnejších projektov odvetvia kryptomeny..

Okamžitá postgraduálna kariéra Larimera spočívala v založení a výkone rol softvérového inžinierstva v niekoľkých spoločnostiach. Väčšinu času strávila v automobilovej a technologickej spoločnosti so sídlom v Blacksburgu vo Torc Robotics (2007 – 2011). Druhou najdlhšou prácou bolo zakladanie a generálny riaditeľ spoločnosti Inovácie spoločnosti Invictus (2013-2015), spoločnosť s webovou stránkou, ktorej web už vypršal, zameraná na tvorbu technických článkov a interný vývoj (BitShares).

Bolo to asi šesť rokov po ukončení štúdia, keď sa Larimer pokúsil vybudovať digitálnu menu a narazil na bitcoin v roku 2009. Okamžite začal s touto technológiou makať a na bitcoinovom fóre komunikoval s anonymným zakladateľom Bitcoinu Satoshi Nakamotom..

Larimer je tiež terčom popálenia fóra Satoshi Nakamoto: “Ak mi neveríš alebo nerozumieš, nemám čas sa ťa pokúsiť presvedčiť, prepáč.”larimer satoshi

BitShares: priekopník v algoritme DPoS

V roku 2014 Larimer vybudoval BitShares, distribuovanú účtovnú knihu a sieť typu peer-to-peer, ktorá funguje aj ako decentralizovaná burza. Tento projekt sa nakoniec zrodil z Larimerovej nespokojnosti s tendenciou uzatvárať centralizované burzy z rozmaru hackerov alebo úradov. Kľúčovou súčasťou BitShares je bitUSD, stabilná minca (digitálne aktívum viazané na americký dolár) pochádzajúca z blockchainu BitShares.

Larimer je vynálezcom algoritmu BitShares Delegated Proof of Stake, ktorý sa používal vo všetkom od produktov Steem, EOS, List, Ark a ďalších..

BitShares slúži ako všetko od siete, banky, hlavnej knihy, burzy, softvéru, komunity, meny, spoločnosti a podľa Larimera dokonca aj krajiny.

Počas rokov, keď dával dokopy BitShares, vyvinul Larimer Graphene, open-source implementáciu blockchainu prevažne v C ++, ktorá slúži ako základ pre blockchainy BitShares a Steem..

Bolo to zhruba v tomto období, kedy začal Dan Larimer a jeho otec Stan, veterán amerického leteckého priemyslu Cryptonomex Inc.., nezávislá rozvojová a poradenská agentúra pre blockchain. Spoločnosť Cryptonomex Inc. sa hlási k svojim inžinierom, ktorí navrhli a vytvorili „jednu z najpokročilejších blockchainových architektúr na trhu“ – a to oprávnene.

BitShares a Steem sú schopné spracovať viac ako 100 000 transakcií za sekundu, s priemerným časom menej ako 1 sekunda na transakciu.

Steem: Blockchain spĺňa prvé obchodné úspechy vysokých používateľov

V roku 2016 sa Dan Larimer dal dokopy s Nedom Scottom a založil Stee

Domovská stránka Steemit

mit, Inc. a pôsobil ako CTO projektu do marca 2017. Je hlavným architektom blockchainu Steem a kryptomeny Steem..

Steem napája celú sieť Steemit. Steemit, čo je niečo ako decentralizovaný Reddit, je v súčasnosti poprednou sociálnou sieťou založenou na blockchaine s viac ako 50 000 používateľmi mesačne.

EOS a Block.one

Dan Larimer sa posunul a stal sa technickým riaditeľom spoločnosti Block.one, materskej a holdingovej spoločnosti EOS. Podľa webovú stránku, Block.one „navrhuje systémy voľného trhu na zabezpečenie života, slobody a majetku publikovaním softvéru s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý je bezplatný pre všetkých.“

Steemit

26. júna 2017 odštartoval jednoročný predaj tokenov pre EOS, aktuálny projekt domácich miláčikov Dana Larimera.

EOS sa zameriava na riešenie mnohých obáv, ktoré doteraz blockchainy mali, ako napríklad problémy so škálovateľnosťou, transakčné náklady, nedostatok interoperability a vysoká miera ťažkostí, s ktorými sa musia vysporiadať staré a podnikové spoločnosti.

Podľa Dokument EOS,

„Softvér EOS.IO predstavuje novú architektúru blockchainu, ktorá umožňuje vertikálne a horizontálne škálovanie decentralizovaných aplikácií. To sa dosiahne vytvorením konštruktu podobného operačnému systému, na ktorom je možné stavať aplikácie. Tento softvér poskytuje účty, autentifikáciu, databázy, asynchrónnu komunikáciu a plánovanie aplikácií na stovkách jadier CPU alebo klastroch. Výslednou technológiou je blockchainová architektúra, ktorá je škálovateľná na milióny transakcií za sekundu, eliminuje používateľské poplatky a umožňuje rýchle a ľahké nasadenie decentralizovaných aplikácií. “

Zaujímavým úryvkom v histórii kryptomien je táto výmena z roku 2014 medzi Danom Larimerom a zakladateľom spoločnosti Ethereum Vitalikom Buterinom vo videu, ktoré akosi vyzerá, akoby bolo natočené v roku 1996.

Očakáva sa, že Larimerov EOS, v niektorých kruhoch označovaný ako „zabijak éteru“, sa v budúcnosti stretne s ethereom na viacerých frontoch..

Záverečné myšlienky

Len málo podnikateľov v oblasti kryptomeny a blockchainu dokáže vystopovať svoje odtlačky prstov v toľkých projektoch ako Dan Larimer. EOS a Steemit (a do istej miery stále Bitshares) sú pripravení na to, aby boli v roku 2018 jednými z najlepších projektov v oblasti kryptomeny.

Existuje dôvod, prečo je Larimer považovaný za hraničnú legendu v kruhoch programovania kryptomeny a blockchainu. Jeho preukázané výsledky v oblasti vytvárania funkčných a vysoko konkurenčných spoločností sú vďaka nemu smrteľnou súčasťou každého projektu.

Choďte po Larimerovi ďalej Twitter držať krok s jeho životom.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me