Za posledných jeden a pol roka nesmierne vzrástol trend crowdfundingového financovania ICO. Niet pochýb o tom, že každý deň výrazne rastie obrovské množstvo projektov založených na blockchaine.

Keďže konkurencia sa stáva kruto podrezanou, niektoré ICO získavajú pomoc celebrít, aby im pomohli udržať si náskok. Súčasne medzi celebritami rastie krypto entuziazmus a nie je žiadnym prekvapením, že veľa kryptomien celebrít sa dostáva na titulné stránky.

Záujem celebrít o sektor kryptomien nie je nový. V skutočnosti sa objavilo pomerne veľa známych osobností prejaviť podporu pre svoje obľúbené krypty rôznymi spôsobmi. Začiatkom roka predviedla speváčka Katy Perry na Instagrame svoju ‘krypto-manikúru’ ako venovanie sa kryptomenám. Rapper 50 centov akceptoval platby bitcoinom za jeho album Animal Ambition z roku 2014, zatiaľ čo Nas odmenil fanúšikov bitcoinom v jeho súťaži Nas trivia na webe Rap Test.

Kryptomeny Katy Perry

Obrázok so súhlasom Katy Perry Instagram

Prečo teda miešať celebrity a kryptomeny?

Krok smerom k krypto-schváleniam je pre priemysel nový a neočakávaný. Spoločnosti ICO však boli s týmito celebritami v štrajku symbiotických vzťahov z jedného primárneho dôvodu – celebrity majú veľký vplyv na marketing. Majú obrovský vplyv na veľký počet divákov na sociálnych sieťach aj offline. Okrem toho môžu bez námahy rozšíriť slovo o zbierke ICO na publikum.

Ľudia majú navyše tendenciu idolizovať osobnosti. Preto ak celebrita propaguje produkt, je pravdepodobné, že si ich fanúšikovia produkt kúpia. Aj keď nie všetci hráči v tomto odbore súhlasia s schválenie celebrít teoreticky, expozícia zjavne funguje pre niektoré ICO. Nie všetky kryptomeny celebrít však fungujú, pretože niektoré nadšené ICO zažívajú výrazné zlyhania. Tu je pohľad na niektoré z týchto zlyhaní spolu s osobnosťami, ktoré ich podporili.

Zlyhanie kryptomeny celebrít

Steven Seagal

Steven Seagal

Obrázok so súhlasom Twitteru

Na prvom mieste v zozname je slávna akčná hviezda Steven Seagal. Tento rok sa dostal na titulné stránky po schválení ICO s názvom Bitcoiin2Gen, ľudovo Bitcoiin. Pôsobil ako veľvyslanec značky ICO a na svojom účte na Twitteri dokonca niekoľkokrát zaútočil mincou. V jednom okamihu dokonca navrhol, že mince budú k dispozícii na niektorých z najväčších kryptoburz na svete.

Našťastie štát New Jersey zachytil pochybný projekt a vydal príkaz na zastavenie činnosti zakladateľom Bitcoiinu. Tvrdilo sa, že bitcoiin nebol zaregistrovaný ako cenný papier v štáte a spoločnosť nezákonne predávala neregistrované cenné papiere. Nie je prekvapením, že Seagal a zakladatelia projektu sa rozišli a vyzbierali niečo cez 75 miliónov dolárov. Odvtedy zostáva účet Seagalu na Twitteri väčšinou neaktívny.

Paris Hilton

Paris Hilton

Obrázok so súhlasom Paris Hilton Twitter

Seagal nebol jedinou celebritou, ktorá podporila kontroverzný projekt ICO. Televízna hviezda a hotelová dedička Paris Hilton sa tiež nechali zlákať na humbuk. Podporila LydianCoin, tokennú propagáciu od singapurskej spoločnosti, ktorá sa snaží vytvoriť modernú platformu pre digitálny marketing a reklamu. Svojim nasledovníkom poslala tweet o novo vznikajúcej LydianCoin – čine, ktorý priťahoval kritiku znalcov v komunite kryptomien.

Krátko nato SEC zistila, že výkonný riaditeľ spoločnosti LydianCoin Gurbaksh Chahal bol zapojený do prípadu domáceho zneužívania a bol vinný zo zneužitia svojej priateľky. Chalal čelil možnému uväzneniu za porušenie jeho podmienečného prepustenia a tiež týranie inej ženy. Po tomto objave Paris vymazala svoj tweet o LydianCoin a odvtedy nehovorila o žiadnej kryptomene. Hneď potom SEC začala varovať investorov pred rizikami zapojenia sa do ICO, najmä tých, ktoré propagujú známe osobnosti.

DJ Khaled a Floyd Mayweather

Floyd Mayweather

Obrázok so súhlasom Floyda Mayweathera z Twitteru

DJ Khaled aj Floyd Mayweather sa zapojili do kryptomeny, keď sa dohodli na propagácii spoločnosti Centra. Spoločnosť Centra Tech tvrdila, že uzavrela partnerstvo so spoločnosťami Visa a MasterCard pri uvádzaní debetných kariet na kryptomenu. Tieto karty mali zákazníkom Centra umožniť nakupovať v obchodoch pomocou ich kryptofondov. SEC, bohužiaľ, zistila, že Centra Tech nemá také partnerstvá so spoločnosťami Visa alebo MasterCard a vymyslela mená niektorých svojich zamestnancov.

Po tomto objave boli zakladatelia spoločnosti Centra Tech zatknutí, obvinení a obvinení z podvodu. Našťastie pre obe známe osobnosti, ich mená sa v súdnom spore neobjavili. SEC však odvtedy vydala niekoľko varovaní pred ďalšími podporovateľmi celebrít, dokonca naznačuje, že celebrity riskujú napomáhanie obvineniam. Od tohto incidentu zostali Mayweather aj DJ Khaled mimo dosahu kryptomien a držali sa ďalších bezpečnejších schválení celebrít.

Čo si SEC myslí o krypto-doložkách

Komisia pre cenné papiere (SEC) je skutočne znepokojená zvyšujúcim sa počtom kryptomien celebrít. Na základe vyššie uvedeného obsahu navyše kryptomeny celebrít nie sú úplne úspešné. SEC preto vyzýva investorov, aby uskutočnili výskum pred investovaním do kryptomien podporovaných celebritami. SEC tiež žiada, aby známe osobnosti vedeli, že môžu porušovať ustanovenia federálnych zákonov o cenných papieroch proti podvodom, pretože môžu pôsobiť ako neregistrovaní sprostredkovatelia pre ICO..

Kryptomeny celebrít môžu byť klasifikované ako nezákonné, najmä ak celebrity nezverejnia výšku kompenzácie prijatej od spoločnosti ICO za schválenie. Kroky spoločnosti SEC voči spoločnosti Centra Tech sú súčasťou ich úsilia o elimináciu podvodov v neregulovanom krypto-prostredí. Zamýšľajú sa naďalej zameriavať na tieto typy potvrdení s cieľom chrániť investorov a zabezpečiť, aby spoločnosti dodržiavali zákony o cenných papieroch, čo je činnosť, ktorá je pre neustále sa meniacu krajinu kryptomien rozhodujúca..

Záverečné myšlienky

Kryptomeny majú tendenciu zmiasť fanúšikov celebrít, pretože si nie sú istí, či sa celebrity skutočne venujú kryptomene, alebo ju iba propagujú. Na základe niektorých z vyššie uvedených výsledkov sa však zdá, akoby si celebrity zriedka našli čas na to, aby poznali druh ICO, ktorý dôverne podporujú. Nie všetky známe osobnosti sú však bezradné. Niektorí majú neuveriteľné znalosti a skutočne chcú vytvoriť rozdiel v krajine kryptomien. Jedna vec platí – krypto-prostredie je divoký západ a oplatí sa vám držať ďalej od zástrčky. Vykonajte náležitú starostlivosť a držte sa ďalej od humbuku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me