Platenie účtov nebýva zábavným zážitkom. Pravdepodobne každý mesiac vybavujete a platíte niekoľko opakujúcich sa účtov. Pretože je čoraz jednoduchšie platiť účty kryptomenou, mali by ste preskúmať výhody a nevýhody tohto postupu. Služby v oblasti kryptomeny platia so širokou škálou cenových štruktúr, od miernych po divoké. Jedna služba si dokonca nárokuje na rozlišujúci názov vôbec žiadne poplatky. Tu je krátky pohľad na štyroch súťažiacich vo vesmíre platenia krypto účtov.

Plaťte účty krypto

Hovoríme tu o platení účtov, nie nevyhnutne o zaplatení za spotrebný tovar v obchode alebo online. V prípade týchto transakcií môže túto úlohu za vás zvládnuť ľubovoľný počet debetných kariet prepojených s kryptomenou. V tomto článku sa zameriame na to, či má alebo nemá platiť svoje účty kryptomenou finančný zmysel – alebo nie.

Povedzme, že na konci daného mesiaca budete musieť platiť za energie, mobilný telefón, kábel, internet, dane z nehnuteľnosti, auto a zdravotné poistenie. Ako vezmete časť svojich bitcoinov, éteru atď. A použijete ju na zaplatenie svojich mesačných účtov? Existuje množstvo krypto-účtovných služieb, ktoré to za vás ľahko zvládnu.

Napríklad na Coinbills.com môžete „zaplatiť akýkoľvek účet od ktorejkoľvek spoločnosti v USA.“

Pohodlie má svoju cenu

To určite znie báječne, ale príslušné poplatky sú akékoľvek iné. Pozrite sa na poplatok za zaplatenie hypotetického účtu za elektrinu vo výške 120 dolárov. Je to ohromných 15 percent, alebo 18 dolárov. Takže teraz je váš účet za elektrinu až 138 dolárov. Možno budete chcieť zaplatiť svoju ročnú daň z nehnuteľnosti. Daňoví ľudia chcú 2 900 dolárov, najlepšie včas. Coinbills vám za jeho zaplatenie účtujú 5-percentný poplatok, čím sa zvýši váš efektívny daňový účet na 3 045 dolárov. To je poplatok 145 dolárov, len aby ste zaplatili účet pomocou bitcoinu.

Ak však máte bežný bankový účet alebo bežný účet, napísanie šeku alebo zaplatenie účtu online debetnou / kreditnou kartou môže znamenať vôbec nejaké poplatky, ak vôbec nejaké. Aj jednoduché ACH-rutinná platba na základe zmenky je v mnohých bankách zadarmo a platby sú zvyčajne dokončené do jedného až troch pracovných dní.

Litebills.com sa zdá byť sesterskou spoločnosťou Coinbills. Tu môžete pomocou Litecoinu vykonávať rovnakú funkciu platenia účtov. Poplatky sú však identické s poplatkami účtovanými Coinbills.

platiť účty krypto Coinbill dot com

Poplatky za Coinbills sa pohybujú od 5 do 15 percent, v závislosti od výšky vášho účtu. Obrázok: Touto službou môžete zaplatiť akýkoľvek účet od ktorejkoľvek spoločnosti v USA. Obrázok: Web Coinbill.com k 29. decembru 2018.

Bez poplatkov v krajine dole

Ak ste Austrálčan, môžete použiť Obývacia izba satoshi(LROS) na pokrytie všetkých vašich účtov prostredníctvom kryptomeny. Podľa webovej stránky LROS:

„Neexistujú žiadne samostatné poplatky, vypočítaná suma výmeny, ktorú vidíte na domovskej stránke, je all-inclusive a je jedinou sumou, ktorú musíte zaplatiť. Obývacia izba Satoshi zarába peniaze z menových spready. “

platiť účty krypto obývačkou Satoshi

Klienti Living Room of Satoshi môžu na svoje bankové účty poslať až 50 000 AUD. Platobné limity pre fakturáciu sú 1 000 AUD za transakciu, je však povolených viac transakcií. Obrázok: Obývacia izba webu Satoshi.com k 29. decembru 2018.

LROS umožňuje používateľom platiť účty vo viac ako 19 000 austrálskych podnikoch. Klienti môžu navyše posielať peniaze na akýkoľvek austrálsky bankový účet.

Ak ste Kanaďan, Bylls.com služba platenia krypto účtov ponúka mierne poplatky. Napríklad zaplatenie vyššie spomínaného daňového dokladu vo výške 2 900 dolárov by vás stálo iba 0,75 dolára plus 0,95 percentný príplatok. Celkový poplatok by bol 28,30 USD (CAD). To je oveľa menej ako 145 dolárov, ktoré si účtuje Coinbills za podobnú transakciu v dolároch. Mýto za vás platbu dokončí do jedného pracovného dňa.

platiť účty kryptomenou Mušle dot com

Spoločnosť bylls.com so sídlom v Kanade ponúka mierne platby za platenie krypto účtov. Touto službou môžete platiť účty od viac ako 7 000 kanadských spoločností a subjektov. Obrázok: Web Bylls.com k 29. decembru 2018.

Buďte si vedomí daňových udalostí

Keď platíte účet v kryptomene, kryptomena sa odpočíta z vašej peňaženky. Spoločnosť však v skutočnosti prijíma platby vo fiat mene. Preto keď služba platenia účtov prevedie vaše kryptomeny na fiat, dôjde k zdaniteľnej udalosti. Túto transakciu musíte doložiť v zdaňovacom čase.

Povedzme, že ste minulý mesiac kúpili bitcoin za 4 000 dolárov. Rozhodli ste sa zaplatiť svoj káblový, telefónny a internetový program v hodnote 90 dolárov pomocou Coinbills. Predpokladajme, že pri platení účtu sa bitcoiny obchodujú za 5 000 dolárov. Práve ste vygenerovali 18 dolárov v krátkodobých kapitálových ziskoch, ktoré sa musia nahlásiť IRS. Tu je matematika:

Zhodnotenie bitcoinu od 4 000 do 5 000 dolárov = 25%

Náklady na 90 dolárov použitých na platbu účtu: 90 dolárov / 1,25 = 72 dolárov

Čistý výnos = 90 dolárov

Základ nákladov = 72 dolárov

Kapitálové zisky = 18 dolárov

Ak budete platiť kryptomenou päť účtov mesačne, na konci roka vás bude čakať 60 podobných zdaniteľných udalostí. Pridajte si počas roka ďalšie svoje nákupy kryptomien (Starbucks, sťahovanie hudby atď.) A budete mať pred sebou veľmi rušnú sezónu na prípravu daní.

Musíte sa uistiť, že pohodlie platby v kryptomene prevažuje nad zjavnými nevýhodami poplatkov za platenie účtov a dodatočným časom a nákladmi na prípravu dane..

Potenciálne výhody platenia účtov v kryptomene

Platenie účtov kryptomenou môže mať pre vašu situáciu zmysel, ak:

  • Tradičný fiat bankový účet buď nemáte, alebo nechcete používať.
  • Uprednostňujete finančné transakcie v rámci krypto ekosystému.
  • Ste Austrálčan a máte prístup do Obývacej izby zo satoshi (bez poplatkov).
  • Ste Kanaďan a môžete používať služby Mýto (mierne poplatky).
  • Váš kryptobankový účet ponúka funkciu platenia účtov.
  • Nezaujímajú vás príslušné transakčné poplatky.
  • Kapitálové zisky a straty, príprava daní a účtovné problémy sú pre vás jednoduché záležitosti.

Tradičná alternatíva

Keď viac konkurentov vstúpi do plateného priestoru pre faktúry, pravdepodobne sa transakčné poplatky znížia. Avšak tradičné fiat banky už ponúkajú služby platenia účtov online. Mnohé sú bez poplatkov. Je teda pochýb o tom, že čistý platiteľ kryptomeny (iný ako Living Room of Satoshi) sa môže vyrovnať rýchlosti a nízkym transakčným nákladom miestnej fiat banky. Napríklad spoločnosť JPMorgan Chase ponúka svoje služby online BillPay. Môžete platiť účty jednorazovo alebo nastaviť opakujúce sa mesačné platby. V kryptomene sa neuskutočňuje transakcia, ale vaše účty sú zaplatené a za používanie tejto služby vám nevznikajú žiadne poplatky. Inými slovami, nie je to super, ale je to jednoduché, rýchle, bezplatné a spoľahlivé.

Cool alebo Fooled

Dať novú technológiu do práce je vždy zábavné, najmä keď je to rýchle a pohodlné. Uistite sa však, že príslušné náklady majú zmysel pre vašu ekonomickú situáciu. Zaplatiť 15-percentný príplatok len za zaplatenie jednoduchého účtu, ktorý je možné bezplatne vybaviť (prostredníctvom ACH) vo vašej fiat banke, sa jednoducho nesčítava. Prečo si radšej nenechať ten 15-percentný príplatok vo vlastnom vrecku?

Medzi platiteľmi krypto účtov bez poplatkov Obývacia izba satoshi vyzerá byť jednoznačným víťazom. Ak a kedy ponúknu svoje služby na celom svete, môže byť prinútené iné, vysoko nákladné služby platenia krypto účtov znížiť svoje poplatky alebo riskovať stratu zákazníkov. To bude veľká výhoda pre spotrebiteľov zameraných na kryptomeny. Konkurencia medzi službami platenia účtov pomôže zvýšiť rýchlosť a spoľahlivosť, aj keď znižuje transakčné náklady.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me