V tomto súhrne aplikácií pre kryptomeny vás vezmeme na cestu informačnými platformami, ktoré udržia obchodníkov, nadšencov, vývojárov, špekulantov i náhodných pozorovateľov vo stopách sveta virtuálnych mien. Zatiaľ čo väčšina z týchto nástrojov je k dispozícii pre nastavenie stolových počítačov a notebookov, chceme sa zamerať na mobilné verzie pre profesionálov a amatérov vždy na cestách.

Decentralizácia sa nedeje iba v rámci technológie kryptomeny, ale aj v rôznych odvetviach svetovej ekonomiky. Bitcoin a ďalšie projekty kryptomeny poháňajú decentralizované revolúcie v oblasti obnoviteľnej energie, telekomunikácií a na pracoviskách. Vďaka rekordnému počtu ľudí pracujúcich na diaľku možno nikdy nebol dôležitejší čas mať k dispozícii správne virtuálne nástroje na dosah ruky.

Mapovacie aplikácie

TradingView

iOS

Spoločnosť, ktorá stojí za touto neuveriteľnou webovou aplikáciou, má teraz mobilnú verziu. Než sa TradingView (TV) stala kryptomenovou aplikáciou, začala ako mapovanie a nápad platforma pre tradičné trhy. Na tejto platforme stále nájdete takmer akékoľvek akciové, dlhopisové alebo menové páry na svete.

Samozrejme, nechcú si nechať ujsť najnovšiu triedu aktív, do mixu pridali aj celú kopu párov kryptomien. TradingView má uzavreté dohody s väčšinou hlavných búrz vrátane Binance, Kraken a Coinbase. Bez najnovších informačných kanálov s cenami tak nikdy nebudete zaseknutí.

Tri obrazovky aplikácie TradingView. Prvý je aktuálny kurz mincí, druhý graf ETH-USD a tretí relevantné správy.

Vnútorný pohľad na aplikáciu TradingView

Najlepšie na televízii je, že je v podstate zadarmo. A bezplatná verzia má so sebou zväzok dobrôt. Pokročilý obchodník bude chcieť vyskúšať ďalšie funkcie, ktoré prichádzajú s platenou verziou.

Ak hľadáte niečo trochu mäsitejšie, pozrite sa na náš TradingView Primer, kde získate podrobnú diskusiu o platforme. TradingView je v súčasnosti k dispozícii iba v systéme iOS, ale verzia pre Android je vo vývoji pre neznámy dátum v roku 2018.

Coinigy

iOS | Android

Coinigy je nové dieťa v rade. Zameriavajú sa výlučne na kryptomeny a poskytujú informačné kanály o cenách z viac ako 40 rôznych búrz. Keďže špecializáciou je ich hra, Coinigy má lepšie nástroje na správu portfólia ako TradingView. Okrem toho poskytujú (API) nástroje na pripojenie vašich účtov kryptomeny priamo k vašim grafom, aby ste mohli obchodovať kliknutím na tlačidlo priamo z grafov.

Tri screenshoty aplikácie pre kryptomeny, Coinigy. Prvá je úvodná obrazovka, druhá zobrazuje graf BTC / USD a tretia možnosti palubnej dosky.

Zoznámte sa s obchodnou aplikáciou Coinigy.

To všetko má však svoju cenu. Ponuka spoločnosti Coinigy nie je zadarmo, s výnimkou 30-dennej skúšobnej verzie. Je to samozrejme veľa času na rozhodnutie, či vám tento druh prístupu bude vyhovovať alebo nie.

Sledovače portfólia

Nasledujúce aplikácie tiež poskytujú určité možnosti vytvárania grafov, ale vo všeobecnosti sa viac zameriavajú na poskytovanie špecializovaných služieb portfólia.

Blockfolio

iOS | Android

Blockfolio je komplexná aplikácia na správu portfólia, ktorá pomáha investorom a obchodníkom sledovať ich obľúbené investície do kryptomien. Aplikácia je v krypto komunite dobre známa medzi mnohými. Tak dobre, v skutočnosti, že niektorí používatelia celebrít ako napr Ian Balina sú známi tým, že zverejňujú celé svoje portfólio portfólia na twitteri!

Tri screenshoty z aplikácie Blockfolio, aplikácie na kryptomeny. Prvý ukazuje sledovač výkonu, druhý zobrazuje aktuálne ceny a analýzy a tretí aktualizuje.

Jedným zo spôsobov, ako sledovať svoje krypto portfólio, je Blockfolio.

Niektoré pekné ďalšie funkcie zahŕňajú upozornenia na cieľové ceny a aktualizácie vývoja od projektových tímov pre kryptomeny.

CoinTracking

iOS | Android

CoinTracking je pravdepodobne najkomplexnejšia aplikácia na sledovanie portfólia. Aplikácia analyzuje vaše obchody a vytvára prehľady v reálnom čase. Ak radi využívate množstvo búrz a ukladáte svoje mince na viacerých miestach, použitie tejto aplikácie na kryptomenu vám umožní prístup k všetkým týmto informáciám absolútnou hračkou. CoinTracking sa odporúča pre pokročilých používateľov kryptomeny, ale jeho použitie nie je nijak zvlášť náročné.

Aplikácia na kryptomenu, Cointracking. Prvý panel zobrazuje hlavný panel aplikácie, druhý údaje o minciach a tretí výstrahu o zmene ceny.

CoinTracking vám umožní ľahko sledovať vaše digitálne aktíva.

Správy v reálnom čase sú veľmi užitočné pre obchodníkov, ktorí potrebujú prístup k realizovaným a nerealizovaným ziskom v krátkom čase. Správy obsahujú aj šikovnú kalkulačku dane z kapitálových výnosov pre tých, ktorí potrebujú mať prehľad o svojich IOU.

Správy

Možnosti aplikácií pre kryptomeny pre novinky nie sú nijako zvlášť nabité funkciami. Pokiaľ však ide o novinky, budete určite potrebovať kvalitný obsah nad funkciami. Nezabudnite sa tiež v budúcnosti na CoinCentral pozrieť, pretože dúfame, že niekedy predstavíme našu vlastnú aplikáciu..

Kointelegraf

iOS | Android

Spoločnosť Cointelegraph bola založená v roku 2013 a poskytuje kvalitné správy spolu s ilustráciami podobných karikatúr. Aplikácia má určité prepočty cien kryptomeny pre hlavné fiat páry, ako je americký dolár ($), Euro () a britská libra (£). Funkčnosť však nie je nijako zvlášť skvelá. Sila tejto aplikácie pre kryptomenu spočíva opäť v samotnej aplikácii a viac v rýchlom prístupe k najnovším správam o kryptomene.

Tri kryty obrazovky pre aplikáciu na kryptomeny, CoinTelegraph. Prvá obrazovka zobrazuje správy, druhá konkrétny spravodajský článok a tretia zobrazuje cenový index bitcoinov.

Majte prehľad o novinkách Cointelegraph.

CoinDesk

iOS | Android

Opäť nie najsofistikovanejšia z aplikácií. Napriek niektorým správam od používateľov, pokiaľ ide o zlyhania a funkčné poruchy, sa Coindesk odporúča používateľom, ktorí intenzívne sledujú spravodajský kanál CoinDesk.

Kryptomena App, Coindesk, je aplikácia pre kryptomeny. Prvý screenshot zobrazuje zmenu ceny éteru, druhý najnovšie správy a tretí konkrétny článok.

Ukážkové obrazovky z aplikácie pre kryptomeny Coindesk.

Osobné peňaženky

Hlavnou výhodou vlastnenia osobnej peňaženky pred peňaženkou na výmenu je, že skutočne vlastníte svoju súkromné ​​kľúče. Vo výsledku vám to umožní stať sa vlastnou bankou. Nasledujúce dve osobné peňaženky túto filozofiu prijímajú a sú odporúčané mnohými v krypto komunite.

Blockchain peňaženka

iOS | Android

Blockchain Wallet vám prináša rovnaká spoločnosť, ktorá prevádzkuje jednu z najobľúbenejších prieskumníci blockchainu na celom svete. Rozhranie je jednoduché a jeho používanie je intuitívne. Peňaženka v súčasnosti podporuje iba bitcoiny, éter a bitcoin hotovosť, ale očakáva sa, že k nim pribudnú v nasledujúcich mesiacoch, keď na trh vstúpia konkurenčné peňaženky ponúkajúce viac coinov.

Peňaženka Blockchain pre kryptomeny s aplikáciami. Prvý obrázok zobrazuje cenový graf a vyváženie vašich digitálnych aktív. Druhá ukazuje prevod a tretia je QR kód na príjem finančných prostriedkov.

Každý potrebuje aplikáciu osobnej peňaženky. Tu môžete vidieť prístup Blockchain Wallet.

Blockchainová peňaženka tiež pomaly pridáva výmeny fiat-to-crypto vo viacerých vybraných krajinách. Dúfame, že v budúcom vývoji uvidíme väčšinu krajín.

Chlebová peňaženka

iOS | Android

Peňaženka The Bread existuje už pár rokov a dokonca ju odporúčali takí bitcoinoví guru ako Andreas Antonopolous. Tím Bread podporuje ducha kryptomeny tým, že kód peňaženky otvorí ako zdrojový. Vaše súkromné ​​kľúče navyše nedrží ich server, ale vy. Všetky transakcie prebiehajú priamo s príslušným blockchainom.

Aplikácia na kryptomenu, peňaženka na chlieb. Táto osobná peňaženka má tri panely. Prvý zobrazuje vaše aktíva, druhý zobrazuje históriu transakcií s bitcoinmi a tretí umožňuje pridať peňaženky.

Chlebová peňaženka

Chlieb má ďalšiu výhodu v tom, že vám umožňuje nakupovať kryptomenu pomocou debetnej a kreditnej karty, a dokonca poskytuje bitcoinový bankomat, ak je k dispozícii..

Peňaženky na výmenu

Aplikácie Exchange väčšinou závisia od vašich osobných preferencií a prístupu vo vašej krajine. Kľúčový rozdiel medzi aplikáciami na výmenu je ten, že väčšina búrz uchováva vaše súkromné ​​kľúče. Inými slovami, ukladajú pre vás vaše kryptomeny. Ak je vaším primárnym záujmom bezpečnosť, zvážte použitie hardvérovej peňaženky.

Existuje príliš veľa búrz na to, aby sme ich tu mohli pokrývať, preto sa v záujme prehľadnosti a stručnosti zameriame na dve hlavné burzové aplikácie, jednu z USA a jednu z Ázie..

Coinbase

iOS | Android

Coinbase sa tradične zameriava iba na niekoľko mincí, základné: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin. Aj keď v súčasnosti neponúkajú širokú škálu mincí a funkcií, je to len to, že poskytujú skalopevnú burzu kryptomien. Coinbase je pravdepodobne považovaná za najbezpečnejšiu burzu na svete s uskladnením mincí poisteným a regulačným prostredím.

Kryptomena App Coinbase vám umožní zostať na vrchole trhov a zabezpečiť svoje aktíva. Tento obrázok zobrazuje obrazovky trhu a aktív spoločnosti Coinbase.

Krátky pohľad na aplikáciu Coinbase.

Mnoho investorov jednoducho nemá záujem o zbieranie najrôznejších kryptomien a dáva prednosť jednoduchému používateľskému zážitku. Coinbase to robí a robí to dobre, čo je pravdepodobne jeden z dôvodov, prečo má táto aplikácia ohromne pozitívne recenzie. Ak máte účet v Coinbase, táto aplikácia je nevyhnutná pre vašu zbierku.

Binance

Android

Binance je najväčšia burza kryptomien na svete s trhovou kapitalizáciou 1,3 miliardy dolárov. V súčasnosti poskytujú iba výmenu medzi kryptami a kryptami. Úhľadné rozhranie a široká škála coinov poskytuje používateľom množstvo príležitostí na investovanie do menších tokenov projektu. Už len z týchto dôvodov zostáva Binance pevným favoritom medzi nadšencami kryptomeny po celom svete.

Ponechanie coinov na akejkoľvek burze je riskantnejší prístup. Ak to však chcete urobiť skôr, táto aplikácia pre kryptomeny robí skvelú prácu, pretože vás informuje o vašom portfóliu.

Aplikácia Binance pre kryptomenu vám umožní zostať na vrchole trhu. Tu vidíme tri obrazovky. Jeden je palubná doska, jeden je obchodná obrazovka a tretí predstavuje prehľad trhu.

Aplikácia Binance vám pomáha držať krok s trhmi a obchodom.

Používatelia by si mali uvedomiť, že v súčasnosti neexistuje aplikácia pre obchod s aplikáciami pre iOS aj napriek niekoľkým online verziám, ktoré je možné stiahnuť manuálne. Toto je potenciálne bezpečnostné riziko. Používateľom iOS zatiaľ odporúčame používať webovú aplikáciu.

Bezpečnosť

Google Authenticator

iOS | Android

Každý investor, ktorý to myslí s bezpečnosťou vážne, bude chcieť túto aplikáciu na kryptomeny vo svojej zbierke. Nie je žiadnym tajomstvom, že podvody sú vo svete kryptomien bežné. 2 Faktorové overenie (2FA) je relatívne nová funkcia zabezpečenia, ktorá citlivým účtom dodáva druhú vrstvu zabezpečenia. 2FA sa najčastejšie používa pri prihlasovaní na burzy kryptomien a pri autorizácii prevodov. Môže sa však tiež použiť so štandardným účtom Gmail alebo dokonca s webovou stránkou WordPress.

Autentifikácia Google 2FA pridáva ďalšiu úroveň zabezpečenia. Tento obrázok zobrazuje proces nastavenia, prihlásenia a overenia pre Google 2FA.

Autentifikácia Google 2FA pridáva ďalšiu úroveň zabezpečenia.

Aplikácia autentifikátora vám poskytne šesťmiestnu číselnú kombináciu, ktorá sa bude vyžadovať pred pokračovaním v ďalšom kroku procesu prihlásenia alebo prenosu. Toto číslo sa aktualizuje každých 20 sekúnd. To znamená, že útočník bude na prihlásenie do vášho účtu potrebovať heslo aj telefón. O hackeroch je známe, že kradnú / objavujú heslá z polovice sveta. Získanie osobného telefónu je však oveľa ťažšia úloha!

Dôrazne sa odporúča Google 2FA. Tejto téme sa podrobne venujeme tu.

V závere: Kontrolný zoznam aplikácií pre kryptomeny na rok 2018

S vývojom odvetvia kryptomien sa začína rozvíjať aj mnoho pododvetví. To prirodzene poskytuje príležitosť inovatívnym hráčom vstúpiť do vesmíru a uviesť na trh svoju vlastnú jedinečnú aplikáciu kryptomeny.

Mnoho ľudí robí chybu pri sťahovaní aplikácií, ktoré sa zameriavajú výlučne na sledovanie ceny. Ako sme ukázali, existuje jednoznačne množstvo aplikácií, ktoré sa na ne špecializujú novinky do mapovanie do skladovanie, bezpečnosť a za. Možno vám bude samozrejme stačiť sledovať cenu. Ale keď sa pustíte ďalej do králičej nory v kryptomene, pravdepodobne budete používať niekoľko rôznych aplikácií, aby ste mali prehľad o všetkom..

Zmeškali sme nejaké zaujímavé alternatívy? Aké sú vaše odporúčania týkajúce sa aplikácií pre kryptomeny, keď sa presunieme do druhej polovice roka? Určite pípaj nám vaše obľúbené aplikácie na rok 2018!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me