KJ Erickson, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ verejného trhu

kj erikson headshot

Verejný trh je otvorený dátový protokol pre trhy elektronického obchodu. Tím, okrem iných finančných prostriedkov od spoločností Coinbase Ventures, Greylock Ventures a Y Combinator, pracuje na tom, aby boli sprostredkovatelia platformy eCommerce zastaraní.

Vzhľadom na súčasnú situáciu v oblasti online nakupovania môžu sprostredkovatelia ako Amazon a eBay uniknúť účtovaním prehnaných poplatkov a provízií predajcom, čo zase ovplyvňuje ceny, ktoré vidíte ako spotrebiteľ. Verejný trh poskytuje otvorenú architektúru využívajúcu technológiu blockchain na nahradenie úlohy týchto sprostredkovateľov za zlomok ceny.

Sadli sme si s generálnym riaditeľom spoločnosti KJ Ericksonom, aby sme sa dozvedeli viac o protokole a jej myšlienkach na prijatie blockchainu ako celku..

Jej životopis hovorí za všetko. Je to podnikateľka so štrnásťročnými skúsenosťami, ktorú spoločnosť Rolling Stone označila za jedného z „25 ľudí formujúcich budúcnosť“ a Rada nových lídrov za jedného z „top 40 lídrov do 40 rokov“. Pred prácou na verejnom trhu založila spoločnosť Simbi, „najväčší trh so službami na svete využívajúci digitálnu menu“. Absolventka Oxford Business School teraz využíva svoje minulé skúsenosti na pretváranie elektronického obchodu.

Rozhovor

Dajte nám dvojminútovú upútavku na váš život. Ako ste sa dostali tam, kde ste dnes?

Zakladateľom som od svojich 20 rokov, keď som vypadol zo Stanfordu po založení mimovládnej organizácie pracujúcej v utečeneckých táboroch a postkonfliktných zónach v Afrike. Prerezal som si podnikateľské zuby pri práci v jednom z najťažších psychologických a prevádzkových prostredí na planéte a spevnil som svoju pokožku tým, že som v priebehu niekoľkých rokov rozšíril svoju organizáciu na 200 ľudí. V procese som žil zblízka a osobne s dopadmi zlých hospodárskych politík, hyperinflácie a dôverného spojenia medzi chudobou a vojnou..

Ako som starol, začal som byť múdrejší vo svojej práci, ktorej cieľom bolo ekonomicky posilniť postavenie ľudí a vytvoriť spravodlivejšie ekonomické systémy. Zatiaľ čo fungovanie mimovládnej organizácie osobne napĺňalo, nebolo to dostatočne škálovateľné. Chcel som robiť prácu, ktorá by mohla vyriešiť skutočné systémové problémy na počiatku chudoby.

Mojou ďalšou akciou bolo teda vybudovanie Simbi, alternatívneho ekonomického systému, ktorý beží výlučne na jeho vlastnej mene. Simbi pomáha tým, ktorí bojujú v dolárovej ekonomike, aby premenili svoju nadbytočnú kapacitu na skutočnú ekonomickú hodnotu. Táto práca je veľmi dôležitá, ale v konečnom dôsledku ide o ťažký boj proti neuveriteľnému ekonomickému oslabeniu, ktoré v našej krajine vidíme v dôsledku úniku korporativizmu a monopolného mzdového tlaku.

kj citat o blockchaine

Len čo som sa dostal do blockchainu, uvedomil som si, že konečne môžeme mať nástroje na zmenu hry. Ak dokážeme obnoviť našu ekonomickú infraštruktúru spôsobom, ktorý je spravodlivý, neextrakčný a cenovo optimalizovaný, existuje šanca na boj, môžeme zvrátiť hrozný pokrok nerovnosti bohatstva a plutokracie, ktorého sme v súčasnosti svedkami po celom svete. Nakoniec ma moje zázemie vo vytváraní spotrebiteľských webových produktov v kombinácii s odborným výcvikom v ekonómii a teórii hier viedli k vytvoreniu verejného trhu.

Popíšte verejný trh vlastnými slovami. Aké sú atribúty, ktoré odlišujú platformu od konkurencie?

Verejný trh je trhovisko elektronického obchodu bez provízií, kde si môžu kupujúci kúpiť rovnaké produkty od tých istých predajcov, ktoré by si inak kúpili na Amazone alebo eBay či iných súkromných trhoch. Ale pretože neúčtujeme provízie, vraciame tieto úspory kupujúcim vo forme žetónov odmien.

Robíme to prostredníctvom protokolu otvorených údajov, ktorý zhromažďuje a zverejňuje inventár tretích strán, ktoré si trhy ako Amazon uchovávajú.

Naším poslaním na verejnom trhu je obnoviť obchodnú komoru. Odstránením sprostredkovateľov, ktorí sedia pri digitálnom registri pri všetkých dnešných nákupoch na trhu, obnovujeme hospodársku súťaž, aby bolo možné s tovarom slobodne a spravodlivo obchodovať v prospech všetkých. Verejný trh je amazonkou éry Web3.

Vaša vlajková loď sa uvádza na trh s miliónmi produktov, ktoré sú už k dispozícii. Aká bola vaša stratégia, keď ste to umožnili?

Verejný trh si kladie za cieľ byť najlepším a najužitočnejším spotrebným produktom, aký blockchainový priestor ešte nevidel. Vedeli sme, že aby sme kupujúcim skutočne poskytli hodnotu, museli sme im čo najskôr sprístupniť tony produktov, aby si ich mohli kúpiť. Náš tím teda strávil posledných 18 mesiacov budovaním nášho produktu a našej stratégie profesionálneho obchodného partnerstva, aby zabezpečil, že naši používatelia nájdu produkty, ktoré už kupujú, na významných trhoch..

Rozhranie vlajkového produktu verejného trhu

Rozhranie vlajkového produktu verejného trhu

Vďaka partnerstvu s profesionálnymi obchodníkmi – v niektorých prípadoch najväčšími obchodníkmi tretích strán, ktorí obchodujú na eBay a Amazon – bol Public Market schopný spustiť jeho beta verziu s miliónmi jedinečných inventárnych položiek. Naším cieľom je v priebehu budúceho roka umožniť vám, aby ste pre väčšinu svojich každodenných nákupov prišli namiesto spoločnosti Amazon na verejný trh.

Vo vašom Stredný článok, Budúcnosť sieťových efektov: Tokenizácia a koniec extrakcie, vysvetľujete, ako by tokenizácia určitých systémov mohla pomôcť znížiť negatívne aspekty sieťových efektov. Ako to dosahuje verejný trh?

Na rozdiel od všetkého, čo sme už videli, blockchain umožňuje, aby sa podniky, ktoré zvyčajne trpia monopolizáciou, budovali na tokenizovaných ekosystémoch, v ktorých sú záujmy účastníkov siete zosúladené so záujmami staviteľov sietí. Keď je platforma, ktorá ťaží zo sieťových efektov, postavená na decentralizovanej tokenizovanej sieti, žiadna súkromná spoločnosť nemusí profitovať na používateľoch získavaním poplatkov a dát.

Tokenový sieťový efekt

Tokenový sieťový efekt (Zdroj)

To je filozofia, na ktorej verejný trh buduje bezkontaktný tokenizovaný ekosystém pre trhy elektronického obchodu. Obchodný model verejného trhu je postavený na tokéne verejného trhu PTRN. Token vytvára strategické sieťové efekty, ktoré umožňujú bez provízie, konkurenciu na aplikačnej vrstve a ekonomicky motivovaný nákup. Som pevne presvedčený, že tokenizácia predstavuje revolučný posun v budovaní sietí a firiem.

Čo považujete za najväčšiu prekážku úspechu verejného trhu a úspechu blockchainu ako celku?

Všetko sa bude hromadne prijímať.

Pre verejný trh musíme zabezpečiť, aby a) sa naše posolstvo dostalo ku kupujúcim ab) naša ponuka produktov a hodnôt bola pre kupujúcich dostatočne presvedčivá. Odtiaľ všetko ostatné zapadá na svoje miesto.

Pre blockchain ako celok nie je dostatočné zameranie na to, čo masové publikum potrebuje. Veľkými problémami, ktoré treba vyriešiť, budú použiteľnosť a používateľská skúsenosť. Priemerný človek nebude ochotný používať nemotorné a mätúce aplikácie. Kým tieto aplikácie nezískajú paritu s centralizovanými aplikáciami a kým nezískajú hodnotné návrhy, vďaka ktorým budú decentralizované aplikácie výrazne lepšie ako centralizované, budú mať dosť špecializované publikum..

Kde sa domnievate, že má blockchainová technológia najväčší vplyv, okrem finančných služieb a trhov?

Verím, že najväčší vplyv blockchainu bude v tom, že nám pomôže uniknúť z tých najhorších pascí kapitalizmu v neskorej fáze – kde všetky ekonomické zisky plynú na vrchol. Technológia blockchain nám môže pomôcť nielen pri prerozdelení vlastníctva, ale tiež môže komunitám umožniť napísať svoje vlastné pravidlá. Pokiaľ som skutočne nepochopil tieto potenciálne dôsledky, mal som veľmi malú nádej na spravodlivosť našej hospodárskej budúcnosti.

1 / Už ma unavujú rozhovory o decentralizácii, ktoré sa uchyľujú k nudným binárnym súborom („Všetci budú decentralizovaní!“ / „Nič nebude!“). Existuje obrovská nuance, ktorým sú giganti platforiem vystavení. Vytvoril som index narušiteľnosti, aby sme zlepšili naše porozumenie. Závit&# 128071; https://t.co/Gyxp4IR2tT

– KJ Erickson (@Kjer) 23. augusta 2018

Mali ste niekoľko úspešných akcií od neziskových organizácií až po neziskové startupy. Čo môžete poradiť začínajúcim podnikateľom v blockchaine alebo iným spôsobom?

Mám tri rady pre rádoby zakladateľov:

  1. Len to urob! Svoju podnikateľskú kariéru som začal vo veku 20 rokov. Mojou predchádzajúcou prácou bolo doučovanie, pilníky a čistenie solárií. Bol som smiešne nepripravený viesť komplexnú organizáciu pre 200 ľudí, ktorá pracuje vo vysoko nezabezpečenom prostredí. Musel som sa všetko naučiť tvrdo, čo bolo často brutálne. Ale je to tiež najrýchlejší spôsob a dalo mi to veľa zručností a odvahy, na ktoré sa dnes spolieham.
  2. Choďte netradičnou cestou. Moja kariéra bola veľmi nelineárna. To bolo výsledkom dvoch vecí: skôr ako počúvať predpísané cesty a byť posadnutý učením sa nových vecí, počúvať moje črevá o tom, čo mám robiť ďalej. Moje superveľmoci nepochádzajú z hypercentrickej hĺbky v jednom odbore, ale z medziodborového učenia v mnohých rôznych prostrediach a odvetviach. Oba prístupy sú legitímne, ale myslím si, že pre podnikanie a riadenie je najcennejšia rozmanitá sada skúseností.
  3. Nestrácajte starosti cyklami. Namiesto toho mi prišlo užitočné pripomenúť si, že KAŽDÝ čelí prekážkam alebo prekážkam, ktoré musia prekonať, aby uspeli vo vysoko konkurenčnom priestore. Pre niekoho rasu alebo pohlavie, pre iného vyrastanie v zlom prostredí alebo strach z prejavov na verejnosti. A pre niektorých je to všetko dohromady. Každý si nesieme svoje vlastné kríže. Zameranie sa na naše hendikepy v konečnom dôsledku jednoducho nie je užitočné – práve to, čo robíme z našich nevýhod, ukazuje, kto vlastne sme.

Ako pre vás vyzerá úspech na verejnom trhu?

Verejný trh stiahne monopol z online obchodu. Budeme meno domácnosti, ktoré sa stalo synonymom transformačnej sily éry web3.

Všetko, čo by ste chceli, aby naši čitatelia vedeli?

Pre všetkých, ktorí chcú vidieť spravodlivejší a otvorenejší elektronický obchod – elektronický obchod fungujúci pre kupujúcich a predávajúcich – môžete požiadať o skorý prístup tu a čo najskôr vás pozveme.

Ďakujem

Ďakujem, KJ, že si si našiel čas a porozprával sa s nami. Tešíme sa na verejné uvedenie Verejného trhu a prajeme veľa šťastia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me