Jimmy Zhong, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ IOST

jimmy zhong

Jimmy Zhongovi nie je podnikanie cudzie. V 19 rokoch založil svoj prvý startup, Find Inc., ktorý nakoniec skončil s úctyhodnou akvizíciou 40 miliónov dolárov. Odvtedy založil ďalšie dve spoločnosti a v súčasnosti je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom IOST, blockchainovej infraštruktúry pre decentralizované aplikácie (dapps). Jimmy a jeho tím sa zameriavajú na riešenie problémov so škálovateľnosťou, ktorým čelí mnoho platforiem dapp implementáciou jedinečných mechanizmov ako napr Dôkaz o vierohodnosti.

Na nedávnom posedení so Stevenom Buchkom z CoinCentral sa Jimmy podelil o svoje názory na súčasné problémy trápiace blockchainový priestor, bitcoin ako platobnú metódu a čo čaká IOST tento rok.

Trilema škálovateľnosti

Škálovateľnosť a priepustnosť sú the módne slová v dnešnom blockchainovom prostredí. Mnoho ľudí verí, že sú tým chýbajúcim kúskom, ktorý konečne katalyzuje adopciu v hlavnom prúde. Jimmy súhlasí s názorom, ale je skeptický, že musíme dosiahnuť milióny transakcií za sekundu:

“Sme praktickí.” Neveríme, že svet potrebuje blockchain, ktorý dokáže spracovať desiatky miliónov transakcií. Ani pro centralizovaný server v tomto okamihu nepotrebujete milióny transakcií za sekundu (TPS). “

Súčasné možnosti však stále nie sú dosť dobré. Jimmy pokračuje: „Existuje veľa aplikácií, ktoré je možné postaviť na platforme, ktorá podporuje tisíce [TPS]. Ale nie 20 [TPS] … na tejto úrovni nie je možné nič robiť. “

S väčšou škálovateľnosťou však zvyčajne prichádza aj znížená decentralizácia. V tom, čo sa bežne nazýva škálovateľnosť trilema, je takmer nemožné mať jedného bez obetovania druhého. Na otázku, ako k tomu IOST pristupuje, má Jimmy dvojdielnu odpoveď.

Hovorí, že prvý zahŕňa Dôkaz o vierohodnosti (PoB), „Ďalšia vrstva reputácie navrch vanilkového systému PoS (Proof-of-Stake).“ Tvrdí, že typický ekosystém PoS slúži iba na pomoc bohatým zbohatnúť – tí, ktorí majú najväčší podiel, získavajú najväčší na odmenách.

PoB to rieši pridaním ďalšieho tokenu do ekosystému IOST, servi. Servi sú „samo-generujúce, neobchodovateľné a sebadeštruktívne“ tokeny, ktoré získavate pri poskytovaní hodnoty sieti IOST..

Plán IOST

Plán IOST

Čím viac služieb vlastníte, tým vyššie sú vaše šance na vytvorenie nového bloku a získanie IOST. Po vytvorení bloku sa vaše servy vynulujú. Jimmy objasňuje: „Takto riešime problém centralizácie.“

Aby vysvetlil druhú časť riešenia IOST, Jimmy ilustruje problém, ktorý vidí v éteri. Predpovedá, že aj pri plánovanom prechode na PoS bude Ethereum stále narážať na rovnaké problémy so škálovateľnosťou, ktorým v súčasnosti čelí. V tomto scenári hovorí: „Stále dosahujete konsenzus medzi 40 000 ľuďmi.“ Táto dilema spočíva v tom, kde opäť prichádza na scénu povesť a služba. Sieť IOST musí dosiahnuť iba konsenzus medzi najlepšími, napríklad 10%, uzlami zoradenými podľa celkových služieb. Týmto spôsobom sa výrazne zníži počet uzlov, ktoré sieť potrebuje na dosiahnutie konsenzu.

Táto stratégia výrazne kontrastuje s EOS, ďalšou platformou dapp. EOS dosahuje škálovateľnosť tým, že iba 21 uzlov vytvára bloky. Ale tieto uzly si vyberajú držitelia tokenov. Aby sa zabránilo korupčným praktikám hlasovania, sú namiesto toho programovo vyberaní producenti blokov IOST. Jimmy zdôrazňuje: „Pre nás je kód všetko. Vaša reputácia je všetkým. “

citát kódu jimmy zhong

Myšlienky na bitcoin

Je zaujímavé, že Jimmy si nemyslí, že sa problémy s priepustnosťou inteligentných zmluvných platforiem vzťahujú na bitcoiny. Vysvetľuje: „Bitcoin nie je určený na každodenné transakcie. Zlato nie je také dobré … Nikdy som neveril, že z bitcoinu sa stane každodenná hotovosť. Len si nemyslím, že práve na to sa má blockchain v tomto okamihu použiť. Mohlo by to byť tak, ale to nie je to, na čo je bitcoin dobrý, a to nie je to, o čom Satoshi Nakamoto premýšľal, keď ho staval. “

Z tohto dôvodu sa bitcoinu darí v dobrej škálovateľnosti.

Zátarasy pri prijatí

Jimmy má silné názory na nedostatky v použiteľnosti väčšiny blockchainových projektov. „Samotná inštalácia Metamasku zastaví 90% ľudí v používaní produktu, ak nie viac,“ tvrdí. Okrem toho chýba blockchain s aplikáciou „musím to mať“, ktorá priťahuje do tohto odvetvia milióny používateľov.

Tím IOST to chce zmeniť. Oni majú spolupracuje s Bluehill vytvoriť fond vo výške 50 miliónov dolárov určený na podporu kvapiek v ekosystéme IOST. Okrem toho inkubovali projekt s názvom Theseus. “Theseus sa zameriava iba na jednu konkrétnu vec, budovanie kvapiek na vrchole IOST.”

Ďalej „tím TOST IOST] vyvíja protokol správy údajov na podporu distribúcie obsahu na základe PGC (profesionálne generovaný obsah).“ Demonštrácia protokolu získala do troch týždňov od uvedenia viac ako 400 000 používateľov.

Je zrejmé, že Jimmy a jeho tím sa predovšetkým zameriavajú na adopcie. Ale z dobrého dôvodu. Načrtáva prečo: „Celý dôvod, prečo je trh s kryptomenami momentálne taký nestabilný, je ten, že neexistuje žiadny skutočný prípad použitia … Neexistuje žiadna skutočná hodnota, takže nemôžete niekoho obviňovať z toho, že je špekulant.“ A dodáva: „Myslíme si, že skutočným spôsobom, ako prinútiť ľudí uvedomiť si hodnotu vašej siete, nie sú kecy o tom, aká úžasná je vaša technológia … Závisí to od aplikácií a protokolov, nie od samotnej siete.“

Zhrňuje: „Nejde o to budovať najdokonalejšiu technológiu. Ide o to, kto skutočne niečo rozumné postaví, kto uvedie na trh rozumný produkt a kto bude mať nad sebou ekosystém. “

Viac sme sa dohodnúť nemohli.

Jimmy rozumný citát

Ďakujem

Ďakujem, Jimmy, že si našiel čas a nenahral si svoj zaneprázdnený, cestovaním nabitý program, aby si s nami porozprával svoju víziu. Tešíme sa na pokrok IOST a rast ekosystému, ktorý ho obklopuje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me