Cloudová ťažba v roku 2018 nie je pre slabomyseľných. Bitcoinová cloudová ťažba je plná podvodov alebo sa všeobecne považuje za nerentabilné. Je cloudová ťažba Litecoin v roku 2018 hodnotnou alternatívou? Vykonali sme všetok výskum, aby sme sa pokúsili poskytnúť vám našu najlepšiu a najúprimnejšiu odpoveď na túto otázku.

Celkovo má cloudová ťažba v súčasnosti dosť zlú povesť, možno oprávnene. Svet kryptomien je stále plný podvodov a cloudová ťažba sa nelíši. Existuje bohužiaľ veľký počet podvodníkov, ktorí sú až príliš ochotní brať vaše peniaze ako mesačné opakujúce sa príjmy za to, že robia absolútne nič.

Ako odhaliť podvod v oblasti cloudovej ťažby

Našťastie existujú nejaké signály, ktoré podvod rozdajú. Predtým, ako sa pustíte do ťažby v cloude, sa uistite, že ste poskytovateľa dôkladne skontrolovali, či je pravý. Nasledujúce tipy by vám mali pomôcť:

  • Uistite sa, že je názov domény webovej stránky zaregistrovaný. Áno, kryptomeny si vážime nášho súkromia, ale nemali by ste odosielať svoje údaje o karte do neregistrovanej domény
  • Skontrolujte, či existuje dôkaz o vybavení, ktoré používajú. Niektoré ťažobné spoločnosti zobrazia videozáznamy z ich vrtných súprav pri práci; iní budú schopní predložiť doklad o zakúpení súpravy použitej na ťažbu mincí.
  • Skontrolujte tiež, či je zariadenie tým správnym typom ASIC na ťažbu vami vybraného krypto tokenu. Bitcoinové ASIC sa ťažia na základe SHA-256, zatiaľ čo pri cloudových ťažobných operáciách Litecoin bude potrebné používať ASIC spoločnosti Scrypt
  • Zistite, ako dlho fungujú. Čím dlhšie spoločnosť funguje, tým je menšia pravdepodobnosť, že odídu s vašimi ťažko zarobenými spoločnosťami

Podvody s cloudovou ťažbou

Ruka, ktorá dáva ziskovú litecoinovú cloudovú ťažbu, by mohla byť rukou, ktorá vám berie váš fiat. Zdroj obrázkov: Pixabay

  • Neverte vždy porovnávacím stránkam. Ich názory a odporúčania často vychádzajú z toho, koľko im ťažobná spoločnosť zaplatila za dobrú kontrolu
  • Skontrolujte registráciu spoločnosti a podrobnosti o registrovaných riaditeľoch. Ak sa vlastníci spoločnosti nachádzajú v rovnakej krajine ako spoločnosť, znamená to, že je pravdepodobnejšie, že podstúpili prísne postupy preverovania
  • Hlasné propagačné akcie s prísľubom ziskovosti môžete bezpečne ignorovať. Neverte humbuku, verte vlastným domácim úlohám
  • Hľadajte recenzie spoločnosti uverejnené používateľmi mimo porovnávacích webov. Reddit, BitcoinTalk a YouTube môžu byť všetko užitočným zdrojom informácií pri hľadaní skutočných používateľských skúseností.

Ziskovosť litecoinovej cloudovej ťažby

Neobliekajme to – sme v medvedej krajine už pekných pár mesiacov. Možno ste však presvedčení, že z horizontu počujete zvuk býčích kopýt, ktoré k nám tlačia. Potom je možné, že napriek množeniu podvodníkov je cloudová ťažba Litecoin niečo, čo stále zvažujete.

Medvedí obchod

Počúva zvuk býčích kopýt. Zdroj obrázkov: Pixabay

Z legitímnych zmlúv o cloudovej ťažbe Litecoin, ktoré sú dnes k dispozícii na trhu, sme skontrolovali niekoľko, aby sme zistili, či niektoré z nich v súčasnosti ponúkajú šepot ziskovosti. Všetky vyhlásenia sa zakladajú na hodnote litecoinu v čase písania tohto článku.

Zmluvy o cloudovej ťažbe Litecoin

Genesis a Hashflare sú dvaja z najpopulárnejších a odporúčaných poskytovateľov zmlúv o cloudovej ťažbe. Genesis má viditeľný tím, ktorý je aktívny v rámci komunity. Hashflare je tu už niekoľko rokov a začiatkom tohto roka sa dostal pod paľbu za ukončenie ťažobných operácií SHA-256 z dôvodu nedostatočnej ziskovosti bitcoinu.

Nehovoríme, že odporúčame niektorú z týchto spoločností, ale veríme, že ani jedna z nich nie je podvodným oblečením.

Ich zmluvný model spočíva v tom, že vám umožňujú nakupovať hashovaciu sadzbu z ich vlastných ťažobných súprav na základe pevnej platby za definované obdobie. Ani jedna z nich momentálne neponúka prístup k svojim zmluvám o cloudovej ťažbe Litecoin. Je to pravdepodobne kvôli súčasnej úrovni ziskovosti, hoci webové stránky o nich hovoria, že nie sú na sklade.

Cloudová ťažba litecoinov Hashflare

Aktuálna snímka obrazovky zo stránky s cenami zmlúv Hashflare

Za zmienku stojí, že zmluvy o cloudovej ťažbe majú zvyčajne klauzuly, ktoré im umožňujú zastaviť ťažobné operácie, ak náklady na údržbu prekročia hodnotu zmluvy o ťažbe, ktorú platíte..

Ak sa tak stane, nemôžete žiadať späť žiadne svoje stratené platby, a to ani v prípade, že sa ťažba na dlhší čas zastaví. To platí aj pre tie zmluvy o cloudovej ťažbe Litecoin, ktoré sme tu uviedli. Hashflare to urobil v minulosti, aby vyl rozhorčenie svojich používateľov.

Hosťovanie ťažby litecoinov

Hashnest (vlastnená spoločnosťou Bitmain) vám ponúka možnosť kúpiť si vlastný Scrypt ASIC, ktorý potom prevezme do starostlivosti, a beží v jednom z vlastných dátových centier.

V súčasnosti tiež túto službu neponúka. Opäť je pravdepodobné, že to bude spôsobené aktuálnou hodnotou litecoinu. Náklady na údržbu a napájanie zariadenia Scrypt ASIC ich v súčasnosti budú stáť viac, ako účtujú za jeho prevádzku.

Záverečné slovo

Na základe šírenia podvodov a úrovní ziskovosti nemôžeme v súčasnosti s čistým svedomím odporučiť cloudovú ťažbu Litecoin. Ak výkyvy trhu a hodnota litecoinu vystrelia ako na konci roku 2017, môže sa to zmeniť.

Za súčasného stavu by ste dosiahli lepšie výnosy vložením svojich prostriedkov na každodenný bankový sporiaci účet. Je pravdepodobnejšie, že inflačný záujem jej pomôže rásť, ako to, že v roku 2018 zarobíte peniaze cloudovou ťažbou litecoinov.

Odporúčaný obrázok s povolením Pixabay

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me