Investičné spoločnosti sú už dlho obľúbenou voľbou pre inštitucionálnych investorov, ktorí sa chcú zúčastniť na tradičných finančných trhoch. Teraz, s rastúcou popularitou kryptomien, sa investičné spoločnosti zameriavajú aj na tento neustále sa rozvíjajúci trh. V tomto článku skúmame úlohu spoločnosti Grayscale Investments ako veľkého hráča v tomto priestore – všetko od jej histórie až po jej vplyv na súčasný a budúci trh s kryptomenami..

Investície v odtieňoch sivej: Dobre etablované v kryptoinvestičnom priestore

Skupina pre digitálnu menu zahájila spoločnosť Grayscale Investments as dcérska spoločnosť v septembri 2013. Od tej doby spoločnosť Grayscale Investments naďalej ponúkala množstvo trustov na investovanie do kryptomien na trhu s voľnými predajmi (OTC).

Od augusta 2018 zahŕňajú investičné trusty s jedným majetkom spoločnosti Grayscale Investments nasledujúce kryptomeny: Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Zcash, Bitcoin Cash, Ripple a Litecoin. Produktová rada Grayscale Investments obsahuje aj fond Digital Large Cap Fund, diverzifikované portfólio vážené podľa trhových kapitalizácií, ktoré obsahuje bitcoiny, ethereum, zvlnenie, bitcoinové hotovosti a litecoiny.

Spoločnosť Grayscale Investments vo svojej ranej histórii naďalej ponúkala nové trhové produkty OTC.

Spoločnosť Grayscale Investments vo svojej ranej histórii naďalej ponúkala nové trhové produkty OTC.

Pozadie, zisky a straty investorov

Pri pohľade na H1 2018 investície v odtieňoch sivej správa, potenciálni investori sa môžu dozvedieť veľa o úspechoch a neúspechoch spoločnosti, ako aj o jej úlohe na súčasnom trhu s kryptomenami. Pozrime sa na niektoré z najdôležitejších štatistík z tohto prehľadu.

Väčšina investícií (56%) pochádza od inštitucionálnych investorov. Medzi ďalšie kategórie patria akreditovaní investori (20%), dôchodkové účty (16%) a rodinné kancelárie (8%). Toto je dôležité si uvedomiť, pretože pomáha všetkým investorom získať lepší prehľad o niektorých stratégiách, ktoré veľkí investori prijali.

Podľa štatistík H1 2018 utrpeli straty všetky investičné fondy. To by nemalo byť prekvapením, pretože to odráža všeobecný klesajúci trend cien kryptomien počas prvého polroka 2018.

Napriek tejto skutočnosti je tiež nevyhnutné vyzdvihnúť dlhodobý úspech zavedených produktov spoločnosti Grayscale Investments. Napríklad Bitcoin Investment Trust zaznamenal od svojho začiatku do konca prvého polroka 2018 nárast výnosov o 4 107,1%. Ethereum Classic Investment Trust, 2. najstaršia ponuka produktov, navyše zaznamenala nárast o 270,3%..

Ako ovplyvnil pokles bitcoinov veľké investície?

Bitcoinový pokles mal určite negatívny dopad na investorov, ktorí investovali v 4. štvrťroku 2017 alebo začiatkom prvého štvrťroka 2018.

Aj keď by sa dalo očakávať, že to povedie k poklesu prílevu investícií, štatistiky zverejnené v správe za 1. polrok 2018 ukazujú niečo iné. Keď sa pozrieme na týždenný prílev investícií v prvej polovici roku 2018, k mnohým nákupom došlo počas týždňov s relatívne medvedími trhmi. Napríklad tri týždne v mesiaci jún prekročili priemernú týždennú investíciu vo výške 9,55 milióna dolárov.

Okrem toho je zrejmé, že viac investorov sa snaží diverzifikovať nad rámec BTC. Áno, investície spoločnosti BTC mali stále vyššiu priemernú investíciu na úrovni 6,04 milióna dolárov / týždeň oproti 3,52 milióna dolárov / týždeň v prípade investícií iných ako BTC. Je však potrebné poznamenať, že iba štyri aktíva spoločnosti Grayscale Investments, ktoré nepatria medzi BTC, boli predstavený v marci 2018.

Teraz sa pozrime na niektoré výhody a nevýhody priameho výberu kryptomien v porovnaní s investíciami v odtieňoch sivej.

Prílev investícií v odtieňoch sivej bol v 1. polroku 2018 dosť rôznorodý.

Prílev investícií bol v 1. polroku 2018 dosť rôznorodý.

Možné dôvody pre výber investícií v odtieňoch sivej

Grayscale Investments potenciálne ponúka lepšiu bezpečnosť pre veľkých investorov. Pre tých, ktorí nechcú kryptomenu udržiavať na burze, je na výber z množstva hardvérových peňaženiek. Mnoho ľudí sa napriek tomu bojí možnosti straty peňaženky alebo krádeže. Odtiene šedej môžu pomôcť s nákupom, uskladnením a prevodom majetku.

Všetky investície sú vytvárané ako akcie a sú označené ako tituly cenné papiere. Pretože nie sú držané investormi ako skutočné kryptomeny, je možné nastaviť lepšie finančné a daňové štruktúry. Napríklad investície sú oprávnené na držbu na určitých IRA, 401 tis. A iných sprostredkovateľských a investičných účtoch. To vytvára most, ktorý pomáha investorom v kryptomene vstúpiť na trh spôsobom, ktorý je podobný tradičným investičným možnostiam.

Možné dôvody pre výber investícií v odtieňoch sivej

Účasť v rôznych investičných fondoch je nákladná. Spoločnosť Grayscale Investments účtuje poplatok 2,5% za ročnú správu a úschovu za väčšinu ponúk produktov. Jediné odchýlky sú BTC pri 2,0%, ETC pri 3,0% a fond Digital Large Cap Fund pri 3,0%. Na býčím trhu by to niektorí investori považovali za minimálnu sumu na vyplatenie zo zisku. Na mimoriadne medvedom trhu by však vysoké poplatky mohli mnohých investorov určite odradiť.

Hoci vlastníctvo akcií namiesto skutočnej kryptomeny môže uľahčiť dodržiavanie daňových predpisov, je tiež ľahké považovať to za negatívny aspekt. Realita je taká, že fond vlastní menej ako desatinu jedného bitcoinu na akciu. Keďže investori získavajú akcie a nemajú priamy prístup k aktívam, môže byť ťažké uskutočniť okamžitý predaj. Preto mu chýba veľká časť likvidity a vymoženosti búrz s kryptomenami.

Ročné poplatky spoločnosti Grayscale Investments sa pohybujú od 2 do 3%.

Ročné poplatky spoločnosti Grayscale Investments sa pohybujú od 2% do 3%. Výnosy sa líšia, ale vo všeobecnosti odrážajú cenové trendy na trhu s kryptomenami.

Vyhliadky na budúcnosť predpisov

Môže byť ťažké predpovedať budúcnosť investícií v odtieňoch sivej na trhu s kryptomenami. Áno, mnohí považujú túto spoločnosť za vesmírne dobre zavedenú. Stále je však potrebné odpovedať na veľa otázok. Z technického hľadiska nie je Grayscale Investments bitcoinovým ETF. Je klasifikovaný ako dôvera poskytovateľa. To v súčasnosti znamená, že sa môže vyhnúť niektorým z prísnejších obmedzení kladených na iné typy fondov.

Napriek tomu môžu byť nariadenia a rozhodnutia o podobných firmách v budúcnosti tejto konkrétnej spoločnosti kritické. Od augusta 2018 Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) odmietla väčšinu bitcoinových ETF aplikácií. Bez ohľadu na to, akým spôsobom je rozhodnutie SEC z ide navrhovaný Coinbase ETF, pravdepodobne bude mať určitý vplyv na všetky ETF a firmy podobné Grayscale Investments.

Záver

V priebehu ranej histórie spoločnosti Grayscale Investments priťahovala táto spoločnosť významné investície od bohatých investorov. Prinajmenšom pre individuálnych investorov však možnosť prístupu k týmto ponukám prakticky neexistuje. Spoločnosť našla veľa úspechov na trhu bez možností ETF (alebo podobných ETF). Aj pre bohatých investorov by mohla byť voľba priameho nákupu kryptomien lepším krokom. Pre tých, ktorí chcú ísť tradičnejšou investičnou cestou, by však táto firma mohla poskytnúť viac ako adekvátne riešenie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me