Oficiálny hlas čínskej komunistickej strany The People’s Daily uviedol, že 15. júna oznámila Čínska akadémia vied (CAS) vytvorenie novej iniciatívy Blockchain Lab. Oznámenie prišlo počas slávnostného odovzdávania ocenení pre medzinárodnú blockchainovú súťaž v krajine a signalizuje pokračujúci tlak čínskych úradníkov do blockchainového sektoru.

Blockchain Lab

Podľa správa, program sa zameriava na integráciu veľkých dát, pokročilú matematiku a technológiu blockchain. Čína sa stala aktívnejšou pri vytváraní týchto matematických vzorcov potom, čo si uvedomila, že sú dôležitou súčasťou blockchainového priestoru. Čína sa snaží vytvoriť viac blockchainov pre vládne a komerčné využitie.

Počas slávnostného odovzdávania cien zástupca riaditeľa matematiky pre CAS diskutoval o tom, ako sú matematické metódy základnou vedou za vývojom budúcich technológií blockchainu. Hovoril tiež o primárnych cieľoch projektu, ktorého cieľom je súčasne poskytnúť podporu súkromným, verejným a konzorciom blockchainov. Čína uznáva dôležitosť týchto sietí a snaží sa zostať konkurencieschopná vo vesmíre.

Blockchainové laboratórium je možné realizovať prostredníctvom spoločného podniku so spustením blockchainu Tai Cloud Corp. Tai Cloud je pekinská firma. Spoločnosť Tai Cloud ďalej predstavuje jednu z najväčších čínskych spoločností založených na blockchaine. Spoločnosť je v súčasnosti držiteľom viac ako 150 patentov súvisiacich s blockchainom a funguje s požehnaním čínskej vlády.

Supravodivá sieť Tai (superfrekvenčná transakcia)

Tai Supravodivá sieť je novo vytvorená blockchainová sieť spoločnosti Tai Cloud Corp. Inovatívna spoločnosť tvrdí, že táto sieť dokáže spracovať státisíce transakcií za sekundu a zároveň poskytuje používateľom väčšiu bezpečnosť ako tradičné bankové systémy. Firma sa snaží vytvoriť národný štandard blockchainu pre budúci čínsky ekonomický rozvoj v blockchainovom priestore.

Zástupca Deng Di - Tai Cloud Corp prostredníctvom spoločnosti EconoTimes

Zástupca Deng Di – Tai Cloud Corp prostredníctvom spoločnosti EconoTimes

Dôveryhodné laboratórium blockchainu

Toto posledné oznámenie nadväzuje na predchádzajúcu správu, ktorú v septembri 2017 vydala populárna čínska finančná publikácia, Caixin. Caixin oznámil vytvorenie výskumného pracoviska s názvom Trusted Blockchain Open Lab. Aj keď projekty zdieľajú podobné názvy, je ešte príliš skoro na to, aby sa určilo, či majú spolupracovať priamo alebo v tandeme. Signalizuje svetu, že Čína to s vývojom blockchainu myslí vážne.

Xi Jinping podporuje technológiu blockchainových laboratórií

Čínsky prezident Si Ťin-pching verejne podporil technológiu blockchain na výročnej akademickej konferencii, ktorú organizoval CAS 30. mája tohto roku. Čínsky prezident označil blockchain za „prelomovú“ technológiu. Porovnával tiež technológiu blockchain s niektorými ďalšími rozvíjajúcimi sa technologickými odvetviami, ako sú napríklad umelá inteligencia (AI) a internet vecí (IoT). Všetky tieto technológie formujú budúci vývoj digitálnej ekonomiky.

Čína je v blockchain laboratóriu na plnej čiare

Čínska štátna rada 24. mája oznámila ďalší blockchain integrácia do zóny voľného obchodu Guangdong v kraji. Táto zóna sa má v nadchádzajúcich rokoch stať kryptapitolom v Číne. Štátna rada tiež zahrnula rozvoj blockchainu ako hlavný princíp do päťročnej stratégie hospodárskeho rozvoja kraja. Tento plán je trinástym takým ekonomickým rozvojom plán zavedené dodnes.

Čína tlačí proti krypto, ale je Pro Blockchain Lab

Čína naďalej obmedzuje používanie kryptomien svojimi občanmi a nepretržite ukladá finančné prostriedky do ďalšieho výskumu a vývoja blockchainu. Čínski úradníci minulý rok zakázali ICO a zatvorili všetky svoje miestne kryptoburzy kvôli obavám z neregulovanej povahy trhu. Národ pri rokovaniach vo verejnom sektore hovoril o svojich kryptografických obavách.

Čínska farma na ťažbu bitcoinov cez Ejinsight

Čínska farma na ťažbu bitcoinov cez Ejinsight

Čínski úradníci uvažovali o ďalších obmedzeniach vrátane možného zákazu ťažby BTC. V januári tohto roku zaslal internetový strážny pes, popredná skupina pre nápravu finančných rizík na internete, úradníkom miestnej samosprávy žiadosti, ktoré naznačujú, že začnú obmedzovať ťažbu BTC. V petícii sa požaduje, aby miestni úradníci „usporiadane opustili“ ťažobný sektor.

Tento manéver sa spočiatku dostal pod rúško ochrany elektrickej infraštruktúry krajiny. Ťažba BTC je mimoriadne energeticky náročná a Čína, ktorá je svetovou jedničkou v oblasti BTC, už v súčasnosti ťaží viac ako štyri gigawatty elektriny. Aby sme toto využitie energie uviedli do perspektívy, je to ekvivalentné výstupu troch jadrových reaktorov. Neskoršie správy odhalili, že žiadosť prišla priamo od čínskej centrálnej banky.

Čínska centrálna banka je anti-krypto

Ukazuje sa, že vyrovnanie bolo primárne kvôli obavám z rizík investovania kryptomeny. Predstavitelia čínskej vlády opakovane varovali svojich občanov pred nebezpečenstvom investovania na tomto neregulovanom trhu. Napriek varovaniu čínski občania naďalej hľadajú spôsoby, ako prijať kryptomeny ako bitcoin.

Mnoho ľudí v kryptopriestore si myslelo, že tieto nariadenia naznačujú, že sa ekonomická veľmoc vyhýba blockchainovej technológii, ale teraz sa to javí ako pravý opak. Od ukončenia burz v krajine bolo okrem Blockchain Lab ohlásených niekoľko projektov založených na blockchaine. Čína nejaví známky toho, že by zvrátila svoje ašpirácie na blockchain.

Tieto manévre viedli niektorých v kryptopriestore k obvineniu Číny, že je pokrytecká vo svojom krypto prístupe k svojim občanom. Čínski občania naďalej vidia obmedzenia aj napriek tomu, že sa vláda posunula ďalej do blockchainového sektoru. Iniciatíva Blockchain Lab je dokonalým príkladom tohto rozporuplného správania.

Krajina je tiež domovom najväčšieho zariadenia na ťažbu BTC a tiež svetového výrobcu kryptoťažobných vrtov Bitmain. Napriek týmto skutočnostiam Čína naďalej obmedzuje svojich občanov v účasti na decentralizovanej ekonomike.

Blockchainová budúcnosť Číny

Teraz je možné predpokladať, že Čína uznala výhody blockchainovej technológie. Ako teraz viete, krajina podniká významné kroky k integrácii tejto technológie do miestnej ekonomickej štruktúry. Niektorí analytici sa domnievajú, že Čína nemá na výber v tejto veci z dôvodu značných investícií, ktoré v súčasnosti prebiehajú v konkurenčných krajinách, ako sú USA a EÚ.

Môžete očakávať ďalšie investície do blockchainového priestoru, pretože Čína sa chce stať globálnym lídrom v sektore vývoja blockchainu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me