Čo je Hush?

Hush, ktorý bol uvedený na trh 21. novembra 2016, je tokenovou, bezpečnou platformou pre zasielanie správ a vidličkou kódovej základne Zcash 1.0.9. Ako vlastná jedinečná blockchainová sieť pôsobí HUSH nielen ako uchovávateľ hodnoty, ale ako prostriedok výmeny za používanie platformy zabezpečeného zasielania správ. Táto funkcia „zasielania správ“ je tiež mechanizmom na odosielanie a prijímanie transakcií.

Štatistiky utíšenia klávesov

Symbol: ZATÍSŤ

Algoritmus: Equihash

Čas blokovania: 2,5 minúty

Blokovať odmenu: 12,5 Ticho odmenené za blok objavený baníkmi

Úprava obtiažnosti: Každý blok, Digishield V3

Polovičné odmeny: Každé 4 roky (rovnaké ako bitcoiny)

Celková ponuka mincí: 21 000 000 (rovnaké ako bitcoiny)

Predminovať: 0,578% (121475 HUSH)

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Predtým, ako sa dostaneme do buriny Hush, je dôležité pochopiť tento veľmi dôležitý, ale často prehliadaný koncept: metadáta.

Metadáta je cenná digitálna stopa a ukladanie údajov, ktoré generujeme z našej každodennej digitálnej aktivity.

Spoločnosti budujú impériá v hodnote miliárd dolárov, počkajte … naše osobné údaje. Na vytvorenie týchto údajov alebo hodnoty (okrem bežného života ako obvykle) nemusíme robiť nič. Napriek zdanlivej nedôležitosti sú tieto informácie veľmi vyhľadávané spoločnosťami a ďalšími nedočkavými entitami, ktoré sú za ne ochotné zaplatiť špičkový dolár.

Ale prečo chcú tieto informácie? Pretože je to skutočný poklad našich myšlienok, pocitov a najdôležitejšieho správania. Popremýšľajte, aké užitočné by poznanie vašich výdavkových návykov bolo pre predajcu na demografickom trhu. Na základe týchto informácií môžu spoločnosti na nás zamerať produkty, služby a ďalšie formy reklamy a komunikácie na základe agendy podľa svojho srdca.

Cieľom služby Hush je poskytnúť ochranu anonymizáciou týchto metaúdajov na úrovni protokolu, ktorá v konečnom dôsledku chráni aj toho najnáročnejšieho používateľa pomocou tejto vstavanej chrbticovej ochrany.

Hush Peňaženka Screenshot

V aplikácii Hush je zabudovaný HushList, prispôsobený zabezpečený protokol a súkromný posol, ktorý vám umožňuje zoznam kontaktov nekonečných prijímačov. Prijímače HushList musia byť vždy zaddrs (teda anonymné). Užívateľ sa môže rozhodnúť odoslať z taddr pseudonymnej adresy.

Vaše kontakty Hush sú uložené lokálne vo vašom počítači a správy alias poznámky HushList sú uložené v blockchaine šifrované, aby ich mohol dešifrovať iba súkromný kľúč prijímača.

V prípade HushList sú finančné transakcie správy pod pseudonymom „užívateľské“ meno alebo nezverejnený anonymný účastník. K týmto správam je možné pripojiť textové a binárne dokumenty, čo uľahčuje cenzúru odolnú pamäťovú jednotku informácií.

Pomocou protokolu ZCash môžu byť transakcie tienené alebo transparentné. Kľúčové rozlišovacie prvky sú v tom, ako Hush skryje všetky metaúdaje a spolupracuje s vidličkami.

Jedinečné vlastnosti Hush

  • Kompatibilita s forkami Zcash vrátane Zcash, Zclassic, ZenCoin, Komodo (ktorýkoľvek z ich reťazcov aktív), nulovými bankovkami a budúcimi forkami. V závislosti od typu vidlice môžu byť potrebné drobné úpravy, ale nakoniec sa spoločnosť HUSH snaží túto interoperabilitu bezproblémovo povoliť.
  • Nové zabezpečenie a technológia plného zásobníka vrátane TLS (zabezpečenie transportnej vrstvy), ako aj uzlov TOR a bitcoinu. Táto vrstva zabezpečenia, ktorá bola pôvodne prenesená zo systému ZenCash s úpravami, pomáha chrániť totožnosť používateľov (napríklad adresy IP) a ďalšie údaje na úrovni protokolu. To znamená, že súkromie je v systéme zabudované od základu.
  • Port protistrany, ktorý umožňuje vydávanie súkromných a verejných aktív. Medzi prípady použitia patrí podpora pre vývojárov Ethereum, ktorí môžu na Hush ľahko vytvárať inteligentné zmluvy.

Spoločnosť Hush sa považuje za spravodlivejšie spustenie kvôli otvorenosti komunity na rozdiel od súkromného prístupu uzavretého financovania spoločnosti Zcash. Vývojári vykonali veľmi malú predbežnú ťažbu (0,578% z celkovej ponuky), ktorú zverejnili pred uvedením na trh. Okrem toho si Hush udržiava svoju pozíciu najlepšej mince algoritmu Equihash pre baníkov. V konečnom dôsledku si projekt vytvoril trochu nedotknutú osobnosť s VEĽKÝMI uznaniami miestnych obyvateľov od členov komunity.

Jonathan Leto, vývojár HUSH

„Som veľkým fanúšikom filozofie, že na nahradenie globálnych objemov transakcií s kreditnými kartami potrebujeme čo najviac dobrých kryptocoinov. Dalo by sa povedať, že som altcoinový maximalista. Dúfam teda, že Hush a Bitcoin Hush sú niektoré z tých „dobrých coinov“, pretože majú najlepšiu technológiu od ktoréhokoľvek z ich konkurentov a máme priateľskú a ústretovú komunitu. Spoločnosť Hush tiež nie je kontrolovaná žiadnou neziskovou alebo neziskovou spoločnosťou / organizáciou. “ ~Jonathan „Duke“ Leto, Vývojár Hush Core

Kritika Zcash a dôveryhodný obrad

So Zcashom bolo obrad zničenia súkromných kľúčov (alias toxický odpad), ktorý by umožňoval potenciálnemu útočníkovi vytvárať v sieti duplicitné mince. Konkrétne podrobnosti: každý z viacerých ľudí (vopred zvolení účastníci ceremoniálu) vygeneroval „zlomok“ alebo čiastočnú časť páru verejného / súkromného kľúča (ktorý by po spojení umožnil používateľom prístup „backdoor“ do siete).

Účastníci potom zničili svoje zlomky súkromného kľúča a jeden z verejných kľúčov si ponechali. Črepy verejného kľúča sa spojili a vytvorili kľúčové parametre verejného pohľadu.

Hush použil rovnaký postup a postup „kľúča preukazujúci klíčenie“ ako Zcash, avšak Hush prešiel ďalšiu míľu so zabezpečením prostredníctvom architektúry na úrovni protokolu (TLS), TOR atď). Prinajhoršom by útočník mohol jednoducho sfalšovať Zcash (alebo príslušnú rozdvojenú mincu ako Hush), ale súkromie používateľov by zostalo nedotknuté bez ohľadu na to,.

Duke Leto ďalej komentuje: “Všetko, čo skutočne znamená, je, že by potenciálne mohlo existovať VIAC Hush a ľudia by s týmto toxickým odpadom mohli robiť viac poznámok protokolu HushList.” Žiadne šifrovanie poznámok HushList by nebolo narušené, neboli by zverejnené žiadne poznámky, ktoré by boli súkromné. Takže áno, toxický odpad je veľmi znepokojivý z hľadiska „neviditeľného riedenia“, ale z hľadiska úžitkovej mince, ktorá umožňuje súkromnú komunikáciu, toxický odpad veľmi znepokojený nie je. A ešte viac na objasnenie, ak pre Zcash existoval „toxický odpad“, táto zlá strana by ho mohla použiť na získanie peňazí v podstate na každej modernej vidlici Zcash (všetko pomocou kľúča Sprout), nielen na samotnom Zcashi. “

Nový a pozoruhodný vývoj pre HUSH

  • New Hush Webová peňaženka – Teraz máte prístup k svojmu utíšeniu v cloude prostredníctvom ľubovoľného prehľadávača. Spoločnosť Hush tiež zlúčila najnovšie zabezpečenie Bitcore a transportnej vrstvy (TLS), ktoré v blízkej budúcnosti podporuje tienené transakcie vo webovej peňaženke..
  • Komodo (KMD) – A decentralizovaná burza (DEX) postavený na kódovej vidlici Zcash, ktorá obsahuje reťazce oneskorenej korektúry práce a majetku. Umožňuje tiež vydávanie nových tokenov. Komodo je považované za sesterskú mincu Hush s významným prechodom v banskej a vývojárskej komunite. Namiesto toho, aby objavil nové koleso a vytvoril nový mainnet + testnet, použil Hush reťazce nástrojov KMD, ktoré automatizovali proces do jedného ľahko spustiteľného príkazového riadku.

Screenshot Komodo BarterDEX

HUSH BarterDEX založený na Komodo (KMD)

Kde môžem kúpiť HUSH

Existujú dve hlavné výmeny, ktoré prenášajú Hush: Kryptopia čo je centralizovaná burza z Nového Zélandu a BarterDEX čo je decentralizovaná burza založená na Komodo (KMD).

Kde môžem HUSH uložiť

Hush má ohromné ​​množstvo vydaní pre ich peňaženky vrátane Windows, Mac, Linux, a novo vydané webová peňaženka tiež.

Ako ťažiť HUSH

Jednou z najlepších vecí na Hushi je jeho spravodlivé spustenie a prízemná príležitosť pre baníkov. Tím Hush sa dal dokopy pomerne komplexný sprievodca pre začiatočníkov na ich fóre. Pretože Hush využíva základňu kódov Zcash, používa ju Equihash pre svoj Proof-of-Work (POW), takže pri ťažbe pomocou tohto algoritmu už existuje veľa údajov a vylepšení..

Záver

V konečnom dôsledku si HUSH kladie za cieľ byť oveľa viac než len „klon“ Zcash prostredníctvom dôsledného zamerania na komunitu, predtým nedostupných bezpečnostných funkcií na úrovni protokolu a zabezpečeného zasielania správ. Schopnosť prepojiť sa s decentralizovanou burzou a vydávaním aktív otvára dvere pre budovanie ďalších robustných funkcií a užitočnosti pre používateľov.

Spoločnosť Hush napĺňa svoje meno nielen preto, že je to tichý spiaci gigant, ale aj preto, že nás vyzýva, aby sme požadovali vyšší štandard súkromia zabudovaný do našej technológie..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me