Hailey Lennon, riaditeľka pre dodržiavanie predpisov bitFlyer USA

Hailey Lennon, riaditeľka pre dodržiavanie zásad bitFlyer USA

Minulý týždeň mal Steven Buchko z Coin Central to potešenie rozprávať sa s Hailey Lennon, riaditeľkou pre súlad v bitFlyer USA. Diskutovali o Haileyinom skoku do kryptomeny, súčasného regulačného prostredia a o tom, ako vidí vývoj regulácie v priebehu nasledujúcich rokov.

bitFlyer je najväčšia bitcoinová burza na svete. Burza s pôvodom v Japonsku teraz funguje aj v EÚ a od novembra 2017 aj v USA. Toto robí bitFlyer prvou burzou regulovanou vo všetkých troch týchto regiónoch. Nedávno spoločnosť bitFlyer získala súhlas s prevádzkou v Illinois, čím sa ich celkový počet v USA zvýšil na 43 štátov a území.

Pozrite sa na našu recenziu výmeny bitFlyer, aby ste sa dozvedeli viac a zistili, či je to tá pravá platforma pre vás.

Rozhovor

SB: Ako ste sa dostali ku kryptomene??

HL: Prvýkrát som o bitcoinoch a myšlienke virtuálnej meny počul v roku 2011. Začal som o nich čítať a považoval som ich za veľmi zaujímavé, ale v tom čase som nevidel svoju kariéru ísť týmto smerom. Mal som v úmysle ísť do súdneho sporu a vydať sa po právnickej škole cestou právnickej firmy.

O niekoľko rokov neskôr som sa stal interným právnym poradcom pre veľkoobchodnú zmenárenskú spoločnosť v San Diegu. Nastúpil som ako hlavný právny zástupca na pomoc pri obchodných sporoch, pracovnom práve a získavaní licencií na prevod peňazí, ale bol som rýchlo vystavený aspektu fiatovej meny zameraného proti praniu špinavých peňazí..

To je to, čo ma prenieslo do Silvergate [banky], kde moja kariéra vstúpila do priestoru virtuálnej meny. O kryptomene viem už dlho, považoval som ju za veľmi zaujímavú a myslel som si, že má veľký potenciál, ale potom ma osud postavil do jej stredu.

Od tradičných financií po virtuálnu menu

SB: Aký bol prechod od tradičnejších financií k virtuálnej mene? Bolo tam veľa rozdielov?

HL: Prechod bol náročný a vzrušujúci. Hlavný rozdiel je iba v tom, že ste súčasťou startupu. Tím bitFlyer pracuje na vytvorení niečoho v USA a je to veľa dlhých nocí a tvrdej práce. Virtuálne zmenárne majú jedinečnú pozíciu v tom, že fungujú s touto novou technológiou a niekedy neviete, že niečo bude problémom alebo výzvou, kým sa na to nepozeráte správne a nebudete musieť prísť na riešenie priamo na mieste..

Hlavnou podobnosťou je cieľ mať veľmi silný program súladu. Obavy z prania špinavých peňazí, monitorovania transakcií a KYC [Know Your Customer] sú tu ako pre banku. A musíte vyvážiť súlad so všetkými ostatnými aspektmi podnikania.

SB: Ako dlho ste boli v Silvergate, kým ste prišli na bitFlyer?

HL: Bol som tam niečo málo cez dva roky a pomohol som tímu vybudovať oddelenie FinTech a program súladu s požiadavkami na preverenie potenciálnych zákazníkov FinTech. Bol to úžasný zážitok. V Silvergate je to skvelý tím.

SB: Ako ste začali s bitFlyer?

HL: Rovnakým spôsobom, ako sa stalo veľa mojich prechodov – bola to príležitosť, ktorá mi padla do lona.

Poznal som reputáciu spoločnosti bitFlyer v Japonsku a bol som nadšený, keď som sa dozvedel o ich plánoch začať v USA a EÚ. Bolo to ťažké rozhodnutie nechať svoju rolu v Silvergate, ale cítil som sa pripravený na novú výzvu.

Pre túto rolu som sa presťahoval zo San Diega do San Francisca. Cítil som, že to bola naozaj skvelá príležitosť pripojiť sa k tímu ľudí, ktorí sa snažia ovplyvniť tento priemysel. Využil som príležitosť a bežal som s ňou.

SB: Čo si sa dozvedel v Silvergate, že si mohol preniesť do bitFlyer?

HL: Táto rola mi dala príležitosť mať dobrý impulz v priemysle všeobecne: v kľúčových hráčoch, renomovaných spoločnostiach v priemysle a priemyselných štandardoch. Umožnilo mi to získať predstavu o tom, aké predajcovia a právnické firmy tretích strán sú v danom priestore dobre využívaní a dôveryhodní. Vrátiť to späť do internejšej role mi umožnilo pomôcť bitFlyer spustiť prvý deň s čo najsilnejším programom dodržiavania predpisov.

logo bitflyer

Regulačný proces v USA

SB: Aké boli regulačné prekážky, ktoré ste museli prekonať, aby mohla byť bitFlyer spustená v Spojených štátoch? Bolo niečo zásadné?

HL: Nie, nič zásadné. Myslím si, že jedna mylná predstava o vesmíre je, že nie je príliš regulovaná. To jednoducho nie je tento prípad. V tomto priestore existuje viac úrovní regulácie. Na federálnej úrovni máte FinCEN a potom každý štát má svoje vlastné licencie vysielača peňazí. Získanie BitLicense tiež vyžadovalo veľa koordinácie a interakcie s NYDFS [New York Department of Financial Services]. Ich tím je neuveriteľne dôkladný a ich proces vyšetrovania je pravdepodobne najťažší v USA.

Získať tieto licencie si vyžaduje čas. Aj keď by som to nenazval „prekážkou“, je potrebné niečo urobiť. Je to výzva byť schopný fungovať vo viacerých štátoch a slúžiť zákazníkom v každom z nich.

To bola otázka prvý deň: Ako obslúžime všetkých zákazníkov, ktorým chceme slúžiť, prinesieme im vynikajúci zákaznícky servis a poskytneme bezpečný zážitok vo virtuálnom menovom priestore, pričom dodržiavanie predpisov bude prioritou?

SB: To dáva zmysel. Preto ste robili zavádzanie štát po štáte?

HL: Presne tak! Už som sa toho dotkol, ale na federálnej úrovni s FinCEN-om, burzy, ktoré umožňujú zákazníkom nakupovať a predávať virtuálnu menu s fiat, sa musia zaregistrovať ako MSB (podnikanie v oblasti peňažných služieb). Vďaka tomu sú povinní dodržiavať zákon o bankovom tajomstve a všetky predpisy o boji proti praniu špinavých peňazí a tiež musia mať zavedený prísny program dodržiavania predpisov. To zahŕňa školenie a vykonávanie nezávislých auditov.

Každý štát potom má nejaký štatút prevodcu peňazí, ktorý vedie k procesu podávania žiadosti. Každý zákon definuje menu inak a rovnako definuje aj to, aký je prevod peňazí.

Nie je to ani také jednoduché, ako len ísť a prihlásiť sa za každý štát. Musíte urobiť úvodnú analýzu názorov štátu na virtuálnu menu ako menu a či je výmena virtuálnej meny v rámci ich definície prevodu peňazí..

Existujú štáty, ktoré považujeme za „žiadne kroky“, pretože štát sa vrátil a potvrdil našu vieru, že ich štatút nepokrýva to, čo robíme. Väčšina štátov má ale pocit, že aj keď by pri písaní štatútu prevodcu peňazí nemysleli na myšlienku virtuálnej meny, stále je to dostatočne široká definícia, ktorá pokrýva virtuálnu menu. Tieto štáty od nás požadujú, aby sme prešli licenčným procesom.

Je to dlhý proces pre spoločnosť ako je tá naša, aby bola skutočne schopná zahájiť činnosť a začať ju prevádzkovať.

Úvahy o budúcich predpisoch

SB: Ako si myslíte, že sa regulačné procesy zmenia v priebehu nasledujúcich povedzme piatich až desiatich rokov, keď ďalšie štáty začnú definovať, čo sa v skutočnosti považuje za virtuálnu menu a výmenu virtuálnych mien?

HL: To je veľká otázka, na ktorú sa ľudia líšia mohol stať sa a tiež čo by mal stať sa. Myslím si, že môžu nastať dve cesty.

Jedným zo smerov by bolo, že pokračujeme v stave cestou štátnej licencie a regulácie. V tomto zmysle si myslím, že niektoré štáty môžu nasledovať príklad New Yorku. Môžu uzákoniť niečo podobné ako BitLicense, čo je licencia a aplikácia oddelená od procesu ich prevodu peňazí, ktorá sa skutočne ponorí do rizík špecifických pre virtuálnu menu: veci ako súlad, kybernetická bezpečnosť a informačná bezpečnosť, ako aj to, ako spoločnosť spravuje ich úložisko teplej a studenej peňaženky.

Myslím si, že tieto kroky by mohli potenciálne nasledovať ďalšie štáty.

Druhá myšlienka, kam by to mohlo viesť, je smerovanie k celonárodnej bankovej charte FinTech. O tomto hovoril OCC [Úrad kontrolóra meny]. V tomto zmysle by to umožnilo celonárodnú reguláciu výmen virtuálnych mien.

Táto stratégia má svoje klady a zápory. Štáty by stratili právo prísť na to, ako chcú riešiť ochranu spotrebiteľa a ako chcú umožniť spoločnostiam pôsobiť v ich štáte. Ale na druhej strane to vytvára oveľa väčšiu jednotnosť a spoločnosť ako je naša by nemusela vymýšľať, ako sa uplatniť vo všetkých týchto rôznych jurisdikciách štátov..

SB: Je to v súčasnosti také obchodovanie s komoditami a cenné papiere? Existujú s nimi nejaké štátne predpisy?

HL: To je miesto, kde prichádzajú CFTC a SEC. SEC dohliada na predaj a obchodovanie s cennými papiermi a CFTC reguluje futures obchodovanie. Hoci futures a cenné papiere sú regulované hlavne federálnym dohľadom, myslím si, že niektoré štáty majú svoj vlastný spôsob, ako sa pozerať na ochranu spotrebiteľa v tejto oblasti.

Čo sa týka výmeny virtuálnych mien, mätúcou časťou je, že na federálnej úrovni existuje FinCEN regulujúci podnikanie v oblasti peňažných služieb, nie je to však ako oficiálny vládny dohľad nad virtuálnou menou a nejde skutočne o licenčný režim. Sú skôr audítorom na federálnej úrovni.

Rozhranie bitFlyer Lightning Exchange

Rozhranie bitFlyer Lightning Exchange

SB: Viem, že SEC je dosť neoblomná v tvrdení, že začne klasifikovať ICO ako ponuky cenných papierov. Bude to mať nejaký vplyv na výmeny?

HL: Áno, je to niečo ako výmena, o ktorej sme si určite vedomí, pretože stále existuje táto šedá oblasť ICO, ktorá potrebuje pochopiť dôsledky vesmíru na cenné papiere. V tomto okamihu by bitFlyer neuviedol token ICO, pretože si nemyslíme, že existuje dostatok jasných pokynov, čo je potrebné na zabezpečenie ich súladu s SEC a našimi ďalšími regulačnými orgánmi, domácimi aj zahraničnými..

Regulačný orgán v Japonsku, FSA, varoval ICO pred žiadaním v Japonsku bez licencie na virtuálnu menu. Myslím si, že existujú spôsoby, ako na nás majú vplyv rôzne nariadenia okolo ICO. To neznamená, že ICO a token nemôžu byť legitímnym podnikaním, ale je to iba oblasť, v ktorej musí byť každý opatrný.

To isté platí pre virtuálnu zmenáreň. Spoločnosť si musí skutočne vyhradiť čas na pochopenie dôsledkov, ktoré majú okolo jej podnikania a poskytovaných služieb. Musia pochopiť, ako ich to môže pripraviť na splnenie ďalších regulačných požiadaviek. Myslím si, že v budúcnosti bude potrebné, aby burzy boli aj naďalej opatrné pri výbere, ktorý uvedú na svojej platforme, pretože svojim spôsobom výmena uľahčuje zákazníkom účasť na týchto minciach alebo žetónoch..

SB: Žiadne zoznamy tokenov ICO, ale máte nejaké plány na rozšírenie a pridanie ďalších typov digitálnej meny, ktoré by ICO nemali? Alebo sa zatiaľ budete držať bitcoinu?

HL: Áno, určite! Prvý deň sme spustili iba s bitcoinmi, ale máme plány na zavedenie ďalších coinov na našu platformu v blízkej budúcnosti. USA sa budú v tomto smere riadiť smerom, ktorým sa spoločnosť bitFlyer Japan vydala. V USA musíme prejsť trochu viac procesu a niektoré štátne regulačné orgány chcú byť súčasťou tohto rozhodovacieho procesu. Chcú sa ubezpečiť, že burza skutočne rozumie novému rizikovému profilu, ktorý k burze pridáva minca. bitFlyer USA má v budúcnosti určite plány ponúkať mince nad rámec bitcoinu.

Záverečné myšlienky

SB: Existuje veľa ďalších búrz. Čo odlišuje bitFlyer?

HL: Myslím, že je to dvojnásobné. bitFlyer si získal tak dobrú povesť a povesť v Japonsku. Okrem toho sa však snažíme stať sa hráčom virtuálnej výmeny mien na globálnej úrovni.

Máme licenciu v Japonsku a USA a naposledy nám bola udelená licencia na činnosť v EÚ. To nám umožňuje mať dnes tri kľúčové jurisdikcie a dúfame, že v budúcnosti ich bude viac.

Celkovým cieľom je cezhraničné obchodovanie – umožnenie zákazníkom vo všetkých entitách bitFlyer byť na našej platforme a obchodovať navzájom. To umožní zákazníkom bitFlyer v USA a EÚ ťažiť z japonského trhu s výmenou virtuálnych mien, ako aj zo zvýšeného objemu a likvidity. To je jeden aspekt.

Ďalšou vecou, ​​ktorá nás odlišuje, je to, že zatiaľ čo bitFlyer je skutočne známy výmenou a úspechom, ktorý sme dosiahli, vyvíjame tiež podnikovú technológiu blockchain s názvom „miyabi“. „Miyabi“ je patentovaná technológia blockchain, ktorú spoločnosť bitFlyer vyvinula pre rôzne spoločnosti na integráciu do svojich systémov.

Vždy na mňa urobilo dojem, že hoci vynikáme v priemysle výmeny bitcoinov, celkovým poslaním spoločnosti bitFlyer je uľahčovať svet prostredníctvom blockchainov. Myslím si, že niekedy potenciál blockchainu zostane nepovšimnutý a často sa zameriava na to, aká vysoká alebo nízka je dnes cena bitcoinu v správach.

Celkovo existuje z dlhodobého hľadiska potenciál blockchainu urobiť veľa dobrého. Spoločnosť bitFlyer vníma technológiu blockchain ako druhú vrstvu toho, čo sa spoločnosť snaží priniesť do tohto odvetvia. Niektorí hráči v priemysle sa snažia dosiahnuť ciele virtuálnej meny a blockchainu. Je príjemné byť súčasťou spoločnosti, ktorá k tomu prispieva.

R: Je ešte niečo, čo by ste chceli, aby naši čitatelia vedeli?

HL: Existuje veľa všeobecných mylných predstáv o virtuálnej mene a myslím si, že existujú tri mylné predstavy, ktoré ma frustrujú a možno aj ďalších ľudí, ktorí sa snažia vniesť do priestoru legitimitu..

Mylné predstavy sú také, že bitcoin nie je regulovaný, anonymný a je pravdepodobnejšie, že sa použije na pranie špinavých peňazí alebo zločin, ako napríklad hotovosť alebo iná forma platby. Ukázalo sa, že všetky nie sú pravdivé.

Vyskytla sa správa, ktorá vyšla z Eliptické asi pred niekoľkými týždňami, ktoré sa pokúšali analyzovať prípady použitia bitcoinu a koľko z nich je v skutočnosti viazaných na nelegálne zdroje. Našli to iba 0,61% peniaze vstupujúce na burzy za posledné štyri roky boli preukázateľne z nelegálnych zdrojov. V tejto štatistike je priestor na interpretáciu, ale myslím si, že je to stále výpovedné. Novinky pútajú pozornosť, keď existuje myšlienka, že sa bitcoiny používajú iba na nezákonné veci, ale to tak nie je.

Bitcoin môže priniesť svetu veľa dobrého. Sprístupňuje finančné služby ľuďom, ktorí nemajú prístup k bankovému systému vrátane ľudí v rozvojových krajinách, a otvára cezhraničné platby v globálnom meradle. Potenciál blockchainu je neobmedzený. S technológiou krypto a blockchain môže prísť veľa dobrého. To, čo toto odvetvie robí alebo je schopné, by nemalo byť zamerané na mylné predstavy.

Ďakujem

Ďakujeme, Hailey, že ste si našli čas, aby ste si nehovorili s nami o regulačných procesoch v Spojených štátoch. Je to zložitá téma, ktorá sa stále vyvíja, ale je zrejmé, že vy a váš tím ste pripravení na akékoľvek zmeny, ktoré môžu nastať.

Nemohli sme viac súhlasiť s vašimi konečnými vyhláseniami a sme radi, že bitFlyer pracuje na ďalšej legitimizácii technológie bitcoinov a blockchainu ako celku..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me