Stefan George, s láskavým dovolením edcon.ioStefan George je zakladateľom a technickým riaditeľom spoločnosti Gnosis, platformy predikčného trhu založenej na Gibraltári založenej na Ethereum. Gnosis je druhá najväčšia predikčná trhová platforma s trhovým stropom za Augurom.

Po získaní vzťahu k kryptografii od „The Code Book“ od Simona Singha si Stefan uvedomil, že jedným z najlepších prípadov použitia blockchainu sú predikčné trhy. Najskôr sa rozhodol nadviazať na bitcoin. Po jednom rozhovore s Joeom Lubinom, spoluzakladateľom spoločnosti Ethereum, bol však tím presvedčený o zmene.

Gnóza tiež buduje decentralizovanú burzu (DEX), DutchX, na nápravu problémov spojených s centralizovanou aj decentralizovanou výmenou. Použitím obchodného modelu v aukčnom štýle odstraňuje DutchX nespravodlivú výhodu ťažiarov známych ako „front-running“ a umožňuje spravodlivejšie mechanizmy zisťovania cien..

Stefan bol členom panelu pre decentralizované výmeny informácií o Summit o plynulosti ktorá zahŕňala aj zakladateľov spoločností IDEX, Airswap, Ledger a ďalších. Keď som počul o potenciáli (a nedostatkoch) decentralizovanej výmeny, cítil som nutkanie dozvedieť sa viac.

Takže si užite tento chat, ktorý diskutuje o prekážkach adopcie pre DEX’s a o stratégii Gnosis pre riešenie týchto nedostatkov.

Tento rozhovor sa uskutočnil na samite Fluidity Summit v Brooklyne v štáte New York. (Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o decentralizovaných burzách, kliknite sem)

Čo vy chlapci robíte v Gnosis?

Začali sme Gnosis postaviť predikčný trhový rámec na vrchole Etherea. Za posledných osem mesiacov sme začali pracovať aj na technológii decentralizovanej výmeny. Dôvodom je, že trhy s predikciami umožňujú vytvárať nové typy tokenov a tieto tokeny majú špecifickú vlastnosť. V určitom okamihu v budúcnosti by mali konkrétnu hodnotu, ktorá sa potom už nezmení. Používame termín podmienené platby. S týmito tokenmi sa dá niekde efektívne obchodovať a v súčasnosti na to nie je k dispozícii žiadna infraštruktúra.

Takže tiež budujete DEX?

Áno, preto pracujeme aj na infraštruktúre, ktorá umožňuje efektívne obchodovanie s predikčnými tokenmi na trhu. Prvý pokus o to je použitie niečoho, čo nazývate „holandská burza“, keď model decentralizovanej burzy aplikujeme na model dávkových aukcií..

Čo sa týka predikčných trhov, aký je hlavný rozdiel medzi Gnózou a Augurom?

Myslím si, že prvok predikčných trhov nie je podstatnou súčasťou Auguru alebo Gnózy. To by mohlo byť prekvapujúce, ale v podstate je to podľa mňa Augur skôr ako poisťovňa. Augur pracuje na decentralizovanom Oracle, ktorý by sa mal použiť na riešenie ich predikčných trhov, ale tento Oracle sa dá použiť aj na všetky druhy iných účelov. Prečo je to poistenie? Pretože pôjdeme najskôr s centralizovaným Oracle a centralizovaný Oracle by sa používal iba ako záložný Oracle pre prípad, že by sa niečo pokazilo.

Preto je podľa môjho názoru použitie tohto druhu Oracle skôr ako poistenie pre prípad, že by došlo k zlyhaniu decentralizovaného informačného kanála. S Gnosis to nie je vôbec naša vec. Na riešeniach Oracle nepracujeme. Sme radi, ak Augur uspeje a vytvorí funkčný, funkčný, decentralizovaný Oracle, ktorý je možné použiť v rámci Gnosis a ktorý sa dá použiť v rámci predikčného trhu Augur.

To nevadí. Pre nás je podstatné, že rámec Augur aj rámec Gnosis obidva vytvárajú nové typy tokenov predikcie trhových výsledkov. S týmito sa musí obchodovať, takže na čom pracujeme je decentralizovaná burza, ktorá je špeciálne prispôsobená na nákup a predaj týchto tokenov výsledku. Je to iná vec. Povedal by som, že Augur je skôr poisťovňa ponúkajúca decentralizované riešenie Oracle. Gnosis je decentralizovaná burzová spoločnosť ponúkajúca technológiu výmeny, ktorá môže uľahčiť obchod s tokenmi predikčných výsledkov trhu.

Čo je jedna vec, ktorú chcete, aby ľudia pochopili o decentralizovaných výmenách?

V prvom rade pochopenie toho, prečo by boli úspešní alebo prečo nahradia centralizované výmeny väčšinou z dvoch dôvodov. Jedným z nich je, že neexistuje opatrovníctvo, a používateľovi môžete umožniť úplnú kontrolu nad všetkým, s čím obchoduje. Druhou je to, že centralizované burzy majú problém s tým, že sú veľmi obmedzené v tom, čo môžu uvádzať, a decentralizované burzy, môžete uviesť akýkoľvek druh tokenu..

Ak premýšľate o ethereu, takmer každý deň sa obchoduje s novými tokenmi, ale len ťažko môžu byť centralizované burzy schopné vymenovať niektorú z nich, pretože musia spĺňať všetky druhy požiadaviek. Musia skontrolovať všetko a to nefunguje na počet vytvorených tokenov. Na decentralizovanej burze môžete tieto tokeny pridať a obchodovať s nimi. To sú dva najväčšie dôvody, prečo nastúpia decentralizované burzy. Potom je tiež dôležité pochopiť, že sú to decentralizované burzy, ktoré budú fungovať trochu inak ako centralizované burzy.

Hlavným dôvodom je to, že majú určité časové obmedzenia pre blockchain, ktoré neexistujú v centralizovaných burzách. Na centralizovanej burze máte takmer okamžité vykonávanie obchodov. Na blockchaine máte prirodzene čas uzamknutia, čo je minimálny čas, ktorý potrebujú na vyrovnanie obchodu. Preto musíme myslieť inak. Pri centralizovaných burzách používame niečo ako knihy objednávok, o ktorých vie každý, ale ak by ste použili rovnaký model na blockchain, narazíte na veľa problémov.

Hlavne jeden z nich je front-running, takže existuje možnosť, že v čase, keď pošlete objednávku, si niekto iný uvedomí, že posielate objednávku, a cena sa môže počas tejto doby vyrovnania zmeniť a niekto môže využiť výhody toto a stačí zadať ďalšiu objednávku tesne predtým, ako sa vyrovná. Toto je teda veľký problém, a preto potrebujeme mať iný typ modelu. Navrhujeme, aby ste použili niečo, čo sa nazýva dávkové aukcie, keď pripájate objednávky v priebehu časového obdobia, ktoré môže byť v tomto uzamknutom čase, a potom všetky zúčtujete naraz za rovnakú cenu..

Nie je teda žiadna príležitosť pre nikoho, aby prebehol dopredu, pretože aj keby ste sa pokúsili o predbiehanie, stále by ste dostali rovnakú cenu ako všetci ostatní..

Centralizované vs Decentralizované, s povolením keepstock.net

Chlapi, vybrali ste tento model, správne?

To je správne. Použili sme dávkovú aukciu. V našom prípade sme išli s holandskou aukciou. Ľudia sa teda môžu čudovať, prečo využívate holandskú aukciu? Môžete tiež použiť ľubovoľnú aukciu druhej ceny. Jednoduchý dôvod, prečo by ste mali použiť holandskú aukciu, je jednoduchý. Je to niečo jednoduché na implementáciu. Každý účastník je tiež okamžite zaviazaný. Inteligentná zmluva nikdy nekontroluje viac peňazí, ako je potrebné na dokončenie aukcie. Ak sa vám páči aukcia na eBay, nie každý vyhráva. Všetci ostatní, ktorí sa zúčastňujú, zamykajú nejaké peniaze, kým aukcia neskončí. V tomto type aukčného modelu to neexistuje, pretože každý, kto odosielal cenovú ponuku, je okamžite viazaný.

Je to iný model ako väčšina búrz.

To je správne. Momentálne si myslím, že pre pohodlie alebo bez nutnosti poučovania používateľov, väčšina búrz iba replikuje model knihy objednávok na decentralizovaných búrzách, ktorý má všetky tieto chyby. Má chybu front-runningu a má problém v tom, že ak existujú tokeny s nízkou likviditou, existuje rozpätie bid-ask, pretože s nimi ťažko niekto obchoduje. Hovoríme si, dobre, poďme agregovať likviditu v priebehu času a potom vypredajme všetko naraz. Takto nemáme rozpätie ponuky a dopytu.

Výmena aukčného štýlu, DutchX, s povolením blog.gnosis.pm

Prečo ľudia nepoužívajú decentralizované výmeny? Aké sú prekážky prijatia?

V prvom rade si myslím, že použiteľnosť je omnoho porovnateľnejšia, ale s centralizovanými výmenami. Musíte si vytvoriť vlastnú peňaženku a musíte si vytvoriť svoj vlastný pár kľúčov verejný a súkromný. Musíte si urobiť zálohu svojho súkromného kľúča, potom musíte vybrať prostriedky z centralizovanej burzy a musíte pochopiť, ako funguje UI a všetky tieto podivné požiadavky decentralizovaných aplikácií, kde väčšinou musíte robiť viac transakcií skutočne uľahčiť obchod. Myslím si, že tieto koncepcie sú pre priemerného používateľa nejednoznačné.

Cítim sa ako väčšina peňaženiek rovnako ako decentralizované výmeny zamerané na vzdelaných používateľov Ethereum, ktorí rozumejú konceptu GAS, rozumejú tomu, čo je koncept súkromného kľúča a ktorí rozumejú tomu, čo je koncept ochrany Ethereum. Je veľa prekážok, ktoré musí používateľ prekonať, aby sa mohol zúčastniť. Prvý, povedzme, milión používateľov Ethereum, by to mohli získať, ale ak sa chcete zamerať na ďalších 50 miliónov používateľov, nemôžeme čakať, že pochopia všetky obmedzenia. Musíme teda túto priepasť prekonať. Musíme od užívateľa zahmlievať všetko, čo súvisí s éterom.

Užívateľská skúsenosť musí byť individuálna s tým, ako používajú centralizovanú výmenu. Potom majú tú výhodu, že majú stále kontrolu nad svojimi peniazmi. Neprídu o svoje peniaze a na burze sa nedá kompromitovať. Dúfajme, že budete tiež môcť mať v priebehu času oveľa väčšiu likviditu a vidieť spravodlivejšie ceny v porovnaní s burzami, kde má veľmi málo obchodníkov výhodu oproti bežným obchodníkom získať hodnotu na úkor všetkých ostatných obchodujúcich. Rovnako ako poprední obchodníci, vysokofrekvenční obchodníci a ktokoľvek, kto vykonáva arbitrážne obchodovanie.

Čo sa musí stať pre hromadné prijatie spotrebiteľmi? Aké sú ďalšie kroky? Ako sa tieto problémy vyriešia?

Dúfajme, že v tomto roku sa dočkáme riešenia všetkých týchto problémov, ich prvých iterácií. Pokiaľ ide o správu súkromných kľúčov, cieľom by malo byť, aby neexistovala správa súkromných kľúčov. Môžete to vytvoriť tak, že namiesto priameho prepojenia so sieťou Ethereum pomocou súkromného kľúča v zásade interagujete so zmluvou o proxy serveri, inteligentnou zmluvou, ktorá žije na ethereu..

Veľkou výhodou tohto riešenia je, že ak neustále komunikujete prostredníctvom inteligentnej zmluvy, môžete do inteligentnej zmluvy zabudovať režim obnovenia, ktorý vám umožní nahradiť jedno zariadenie, ktoré obsahuje súkromný kľúč, v prípade, že toto zariadenie stratíte. Takže v prípade straty telefónu sa nestratia peniaze, aj keď na to nemáte k dispozícii zálohu. K dispozícii je režim obnovenia, ktorý vám za určitých podmienok umožňuje vymeniť zariadenie. Toto je pre problém použiteľnosti. Ďalším problémom je škálovateľnosť. Práve teraz vám Ethereum neumožňuje vybudovať konkurenčnú burzu, prinajmenšom nie priamo na samotnom Ethereu, pretože obmedzený počet transakcií a náklady sú vysoké. Musíme urobiť niečo, čo musíme nazvať riešenie vrstvy dva. Riešenia postavené na sieti Ethereum, ktoré využívajú výhody Etherea ako bezpečnostnej vrstvy.

Zabezpečenie platformy Ethereum je možné využiť na protokoloch druhej vrstvy na uľahčenie vyšších transakcií. Jedna technológia, ktorá je špeciálne zaujímavá, sa nazýva Plasma, čo je technológia sidechain, kde má používateľ rovnaké bezpečnostné záruky ako na Etherea, a jediné, čo sa môže stať, je, že orgán organizovaný v plazmovom reťazci urobí niečo škodlivé, ale v takom prípade , každý môže stále dostať späť svoje peniaze. Výhodou je, že sa už neobmedzujete na to, koľko transakcií môže Ethereum uľahčiť. 1 000, 2 000, 10 000 transakcií za sekundu.

Ak sa všetky tieto veci stanú a prekážky vstupu zmiznú, kedy zasiahne decentralizovaná výmena tradičné financie? Kedy decentralizácia zasiahne Wall Street?

Myslím si, že prvým cieľom je nahradiť centralizované kryptoburzy. Dúfajme, že sa tak stane v budúcom roku, dvoch rokoch, možno troch rokoch. Myslím si, že akonáhle budú zavedené a ľudia si uvedomia, že tieto modely fungujú, že môžu prekonať centralizované výmeny, organizácie sa od centralizovaných búrz vzdialia. V tom čase bude pravdepodobne vydaných čoraz viac bezpečnostných tokenov. Dá sa s nimi tiež obchodovať na týchto platformách. Myslím si, že do tej doby existuje šanca, že už môžeme prekonať aj existujúce burzy. Myslím si, že to bude trvať asi päť až desať rokov.

Predpokladám, že keď sa tu väčšina aktív stane tokenizovanou v najbližších zhruba troch rokoch, bude to veľmi synergické s decentralizovaným pohybom búrz, pretože teraz to nie sú len akcie, dlhopisy atď. Sú to ich tokenizovaní avatary, ak chcete, tokenizované reprezentácie podkladového aktíva. Predpokladám, že tento trend prinesie iba decentralizovanú výmenu.

Čo je to, čo v priemysle počujete, či už sa to týka decentralizácie výmen alebo blockchainu všeobecne, niečo, čo neustále počúvate, s čím buď úplne nesúhlasíte, alebo je to úplne nesprávne?

Vždy musíte brať vážne bezpečnostné modely. Bezpečnostné modely znamenajúce položenie otázky „za akých predpokladov funguje burza alebo decentralizovaná aplikácia a aké sú riziká a ako sú zmierňované?“ Mnoho vývojárov protokolov alebo aplikácií robí veľa predpokladov a väčšinou ich nezálohuje robustnými modelmi zabezpečenia. Ak uvažujete o podpore projektu, ktorý má veľa predpokladov, ale nemá bezpečnostný model, požiadajte ich priamo a nasmerujte ich smerom, aby tomu venovali viac času, pretože inak to pravdepodobne nebude fungovať. Mám pocit, že väčšinu ľudí to vlastne nezaujíma. Skutočne musíte prehĺbiť podrobnosti, aby ste sa uistili, že to funguje.

Úplne súhlasím. Nikto nechce ďalšie Mt. Gox. Aké sú niektoré vzrušujúce koncepty a inovácie blockchainu, ktorých ste svedkami v Berlíne?

Existuje živá blockchainová komunita. Pokiaľ ide o hlavných vývojárov, Berlín má pravdepodobne najväčšiu hustotu. Je tu tím Parity, ako aj tím Cosmos, tím Raiden a tím TrueBit. Všetky tieto riešenia škálovateľnosti pre blockchain sa teda vyvíjajú väčšinou v Nemecku. To je super fascinujúce a myslím si, že všetky majú skutočne dosť veľký potenciál. Spolupracovali tiež.

Myslím si, že je nevyhnutné, aby ľudia pochopili, že neexistovalo jediné riešenie škálovateľnosti, ale každý rok má riešenie škálovateľnosti konkrétny prípad použitia. Plazmové výmeny majú významnú výhodu v tom, že ľudia sa môžu kedykoľvek ľahko pripojiť a opustiť tento reťazec. Je vynikajúci pre decentralizované výmeny. TrueBit je vynikajúci pre výpočty mimo reťazca. To všetko je super vzrušujúce. Všetky sú vhodné pre svoje vlastné použitie a dúfajme, že väčšina z nich bude vyvinutá v Berlíne. Pomáhame zabezpečiť, aby vyhovovali aj decentralizovanému rozvoju.

Vďaka za tvoj čas, Stefan.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me