Počítač prešiel dlhou cestou od toho, že bol gigantickým kusom kovu a plastu obklopený skupinami zvedavých mužov a žien so schránkami. Rýchly posun vpred o niekoľko desaťročí sa osobné počítače stali všetkým, od prostriedkov na spojenie so zvyškom sveta až po generovanie celoročného príjmu..

Nárast ťažby kryptomien posunul koncept zarábania peňazí počítačom na novú úroveň. Namiesto vašich klasických spôsobov digitálneho podnikania, ako je eCommerce, vám ťažba kryptomien v podstate umožňuje nechať váš stroj v prevádzke a zhromažďovať platby tak, ako sú vyplácané.

Znie to príliš dobre, aby to bola pravda? Malá kvapka zdravého rozumu hovorí, že áno, ale vo svete kryptomien sa veci líšia. Siete založené na blockchaine s veľkosťou niekoľkých miliárd dolárov, ako napríklad v bitcoinoch, potrebujú ťažiarov, aby ich udržali v chode, a teda zdanlivo pasívna kompenzácia. Vďaka 12 rôznym menám, ktoré je možné vyťažiť, si MinerGate kladie za cieľ pomôcť používateľom maximalizovať ich ziskovosť, na rozdiel od obyčajnej ťažby akejkoľvek jednotlivej mince.

Screenshot z webovej stránky MinerGate.

CoinCentral dostal príležitosť na exkluzívny rozhovor s Claudom Lecomte, generálnym riaditeľom spoločnosti MinerGate, jedného z väčších svetových ťažobných bazénov s viacerými menami.

MinerGate bola založená v roku 2014 a od januára 2018 sa rozrástla na viac ako tri milióny ťažiarov. Podľa stránky MinerGate spoločnosť vyplatila svojim ťažiarom od svojho založenia viac ako 20 miliónov dolárov (ekvivalent kryptomien v USD v decembri 2017)..

Ťažba pomocou priemerných počítačov sa však stáva exponenciálne náročnejším, keď na scénu vtrhnú ASIC a ďalšie výkonnejšie ťažobné zariadenia. Dnes by váš priemerný MacBook Pro mohol zarobiť kdekoľvek od niekoľkých centov do a <100 dolárov týždenne. Každé odvetvie má svoje výzvy a je veľmi zaujímavé nahliadnuť do toho, aké to je prevádzkovať jeden z najväčších svetových cloudových banských bazénov..

Nedávno spoločnosť MinerGate zverejnila fond BTC. Prečo si myslíte, že je teraz ten pravý čas na vydanie?

Viete, je dosť ťažké nájsť ten správny čas na takéto rozhodnutie. Momentálne MinerGate zasahuje štrukturálny posun a rast. Za posledné dva mesiace sme uvoľnili mimoreťazcové transakcie s našimi partnermi z Freewalletu, spustili sme BTC pool, aktualizovali sme CLI a GUI minerov, zvýšili sme hashrate a rozšírili softvérovú podporu a vykonali sme určité upgrady, aby sme boli plne kompatibilní so softvérom NiceHash . Naša technologická platforma bola stopercentne pripravená na spustenie fondu BTC a neboli dôvody, aby sme ho zdržiavali.

V hornej časti sme práve teraz uprostred niečoho – spustili sme obrovský flashmob #iamaminer na Twitteri, aby umožnila baníckej komunite zvýšiť hlas a tiež zvíťaziť 1 000 dolárov za tweet.

Späť na začiatok. Spustenie fondu bitcoinov je dôležitým krokom v kontexte všeobecného trendu MinerGate integrovať maloobchod a profesionálnu ťažbu..

Ako veľmi populárne očakávate, že sa v banskej komunite stane nový fond BTC?

Tento segment ťažby je vysoko konkurenčný. Trh je presýtený bitcoinovými fondmi, ktoré okolo seba zhromažďujú rozsiahle publikum. Pool MinerGate BTC má niekoľko jednoduchých funkcií, ktoré ma presvedčili o veľkej budúcnosti nášho projektu. Vynikajúca úroveň služieb, viacjazyčná podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni, kvalita a spoľahlivosť samotného bazénu a obrovské publikum spoločnosti MinerGate nám dávajú pocit istoty pri využívaní tohto trhu..

Naším hlavným cieľom je dostať sa do top 10. Možno sa to nestane zajtra, ale ciele sú stanovené na dosiahnutie, však nie?

Prečo je BTC Pool MinerGate lepší ako alternatívy?

Naše výhody sú zrejmé – najvyššia úroveň služieb, podpora na plný úväzok, samotná kvalita nášho bitcoinového fondu, spoľahlivosť a transparentnosť spoločnosti a čerstvé nápady na úžasné vylepšenia, ako napríklad pridanie zlúčenej ťažby. Je veľmi dôležité mať veľkú počiatočnú skupinu, ktorá spúšťa banský fond. Máme to.

Som rád, že ste spomenuli zlúčenú ťažbu. Ktoré mince sa zlúčia s BTC?

Aj keď zlúčená ťažba nebude charakteristickou črtou fondu hneď po spustení, pridáme ju potom, čo sa ubezpečíme, že všetko funguje správne. Máme niekoľko možností, ako spojiť coiny s BTC, ale bohužiaľ teraz nemôžem prezradiť podrobnosti, pretože som sľúbil, že neukradnem novinky z nášho PR oddelenia.

Kto je vaša cieľová skupina? Profesionálni baníci alebo bojovníci z kresiel?

MinerGate bol vždy nováčikom vhodným banským bazénom. Robíme všetko pre to, aby sme všetko zjednodušili na úroveň, kedy by mohol začať zarábať aj váš škrečok bez praktických znalostí v baníctve.

Väčšina nováčikov je nadšená a plná nápadov a je radosť s nimi pracovať. Neustále pracujeme na zlepšovaní použiteľnosti nášho softvéru. Nedávno sme vydali významnú aktualizáciu ťažobného softvéru codebase spoločnosti MinerGate – MinerGate xFast Miner. Zaslúži si však osobitnú zmienku o niečo neskôr.

Kľúčovým publikom nášho fondu bitcoinov sú profesionálni chlapci so závažnými ASIC. Toto publikum je pre nás nové. Podľa môjho názoru vyzerá čínske publikum v súčasnosti veľmi perspektívne a pracujeme na vývoji našej značky niekoľkými smermi naraz. Krypto svet je medzinárodný, preto ho tak milujeme.

Mohli by ste čitateľom Coincentral povedať viac o novej baníckej otvorenej beta verzii?

Tento rok v auguste sme sľúbili, že sa zbavíme sekundárnych pracovných tokov, aby sme sa zamerali na rozvoj fondu. Tím vývojárov MinerGate vytvoril úplne nový baník. Dosiahli sme niekoľko dôležitých cieľov, ako napríklad zlepšenie stabilnej prevádzky a značný výkon, ktoré sa v priemere zvýšili na 20% v porovnaní s počtom našich hlavných konkurentov. Viac ako to, v prípade niektorých konfigurácií sme dosiahli 100% rast a je na čo byť hrdý.

Úvery Bruceovi, Jane, Lesleymu – bez vás by sme nikdy toľko neurobili!

Vráťme sa k zlúčenej ťažbe. Chystáte sa rozšíriť zoznam podporovaných zlúčených coinov??

Preskúmame možnosti, ako realizovať to najlepšie z nich. Vo veľmi blízkej budúcnosti povolíme zlúčenú ťažbu nových párov mincí, ktoré sú založené na algoritme CryptoNight. Ako som už povedal, zlúčime BTC, ale tu cítim, že Emmine oči (je hlavou nášho oddelenia PR), ktoré mi pália diery v chrbte.

Môžem len povedať, že monitorujeme vývoj PoW XMR a coinov, ktoré s ním možno zlúčiť.

Kedy uvidíme nové mince na MinerGate?

Práve sme uvoľnili náš fond BTC a diskutovali sme o podpore zlúčenej ťažby. Nedávno sme spustili prvý fond CryptoNight pre zlúčenú ťažbu pre CryptoNight ASIC. Teraz môžu používatelia začať ťažiť Monero Original a získať Bytecoin bez straty hashrate pre hlavnú mincu. Sme v nepretržitom kontakte s našimi partnermi z Číny a Južnej Ameriky a monitorujeme potenciálne altcoiny. Stačí si pozrieť novinky a zostať s nami!

Sem tam môžete vidieť ľudí, ktorí uverejňujú názor, že MinerGate je podvod. Môžete sa k tomu vyjadriť?

No, je to závisť. Dobre, so žartom stranou – podvodné obvinenia sa vždy zhodujú s akýmkoľvek veľkým podnikom. Najmä podnikanie ovplyvňujúce obchodné záujmy bežných ľudí. Najmä na internete. Najmä v krypto vesmíre.

Sme jedným z najväčších banských združení na svete. 3,5 milióna našich používateľov sa nemôže mýliť. Kvalita ťažby a infraštruktúra okolo nej zjavne nútia našich konkurentov pracovať dvakrát tak dobre, aby dobehli všetko. Už ste niekedy videli podvod trvajúci štyri roky, neustále pracujúci na zlepšovaní svojich služieb a z roka na rok narastajúci? Nemysli si, že ľudia sú takí hlúpi!

Náš tím to berie s ľahkosťou a sebavedomo, viete, akoby to bol dlho ťahaný vtip, ktorý už nie je taký zábavný. Pre informáciu: nie, nie sme podvod.

Aké sú plány MinerGate na najbližšiu budúcnosť?

Neustále budeme inovovať náš fond, pridávať nové mince a poskytovať našim používateľom tie najlepšie služby. Máme predstavy týkajúce sa zlúčenej ťažby. Neustále bojujeme s Googlom, aby sme dostali našu aplikáciu späť do Google Play. Momentálne si ho môžete stiahnuť na našom webe. Práve sme spustili flashmob #iamaminer, aby sme ukázali, že na ťažbe stále záleží a má svoj hlas. Máme kopu nápadov a postupne ich budeme predstavovať.

Zatiaľ čo sa MinerGate javí ako uzavretá spoločnosť, sme vždy otvorení novým návrhom. Podľa môjho názoru je kľúčom k našej práci kontakt s používateľmi a ich ochrana. Sme vždy na vašej strane – to je motto našej spoločnosti. Poďme spolu vybudovať lepší krypto svet!

Ďakujem, Claude Lecomte.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me