GDAX a Poloniex sú popredné burzy. GDAX sa bežne odporúča pre nových používateľov, zatiaľ čo Poloniex sa odporúča pre pokročilých používateľov. Ale prečo?

V tomto porovnaní GDAX vs Poloniex vám ukážeme kľúčové rozdiely medzi oboma burzami, aby ste si mohli zvoliť, ktorá je pre vás to pravé.

Poznámka: Používatelia Poloniexu sa v poslednej dobe sťažujú na vybavenie zákazníckych lístkov, ktorých vybavenie trvá týždne alebo dokonca mesiace. Pri používaní Poloniex buďte opatrní.

GDAX vs Poloniex: kľúčové informácie

Ako ste si mohli všimnúť v tabuľke vyššie, jedným z hlavných rozdielov medzi týmito výmenami sú ich metódy vkladu a výberu. Zatiaľ čo GDAX umožňuje používateľom vkladať fiat meny (USD, EUR) prostredníctvom bankových prevodov, Poloniex obchoduje výlučne s kryptomenami. To znamená, že ak ešte nevlastníte kryptomenu, budete musieť najskôr kúpiť kryptomenu pomocou GDAX alebo inej burzy a potom ju vložiť na použitie na Poloniex.

Poloniex, Alt-Coin Option

Alt-coins, termín používaný na označenie akýchkoľvek iných mincí ako bitcoin, nachádzajú svoj domov na Poloniexe. Aj keď má Poloniex zlú povesť, pokiaľ ide o zákaznícku podporu, nechýba jej, pokiaľ ide o ponuku mincí. Vďaka viac ako 90 rôznym minciam, ktoré sú k dispozícii na obchodovanie, je ľahké pochopiť, prečo sa toľko denných obchodníkov priťahuje na Poloniex.

Naopak, GDAX ponúka iba bitcoin, ethereum a litecoin. Aj keď je to vynikajúce pre niekoho, kto si chce sem-tam kúpiť niekoľko významných mincí, nie je to ideálne, ak hľadáte do svojho portfólia nejaké altcoiny..

Pohľad Poloniex

Používanie Poloniexu si vyžaduje určité zvykanie. Vpravo uvidíte zoznam všetkých rôznych dostupných kryptomien. Vidíte tieto karty v hornej časti? To označuje hlavnú obchodnú menu.

Na snímke vyššie je všetko obchodované v BTC. Takže keď sa povie STR, znamená to skutočne STR / BTC. Nakupujete STR za bitcoiny a STR za bitcoiny.

Ak klikneme na kartu ETH, uvidíte:

Poloniex ETH

Teraz je každý menový pár ethereum. Takže tam, kde sa píše OMG, sa tam hovorí skutočne OMG / ETH.

Poloniex Kúpiť Predať

Hneď pod grafom budete mať možnosť nakupovať alebo predávať vo vybranom menovom páre. Je to dosť intuitívne: zadáte, koľko chcete kúpiť, a kliknete na tlačidlo „Kúpiť“, prípadne koľko chcete predať, a kliknete na tlačidlo „Predať“.

GDAX je o niečo užívateľsky príjemnejší. Po nastavení účtu vyzerá platforma takto:

Používateľské rozhranie GDAX

V ľavom hornom rohu vyberiete svoj obchodný pár. Hneď pod tým budete môcť vložiť prostriedky na svoj účet alebo zvoliť hotovosť. Ak chcete kúpiť alebo predať, vyberte príslušnú možnosť a zadajte sumu USD, ktorú chcete minúť, alebo sumu BTC, ktorú chcete predať. Pomenujete svoju cenu a keď sa objednávka zhoduje s touto cenou, automaticky sa predá (alebo kúpi).

Celkovo je GDAX ľahšie použiteľný a má príjemnejšie rozhranie. Tiež ju vlastní spoločnosť Coinbase a je s ňou integrovaná. Existujúci používatelia Coinbase majú jednoduché overenie a už majú zabudovanú 2FA.

Poloniex medzitým disponuje rozhraním, ktoré vyzerá, akoby vyšlo zo začiatku roku 2000. Nebola modernizovaná, aj keď je určite použiteľná. Poloniex má však výhodu alt-coin. Sú jednou z popredných búrz pre nákup a predaj alt-coinov.

Musíte sa teda pri rozhodovaní, ktorú burzu použiť, pýtať sami seba, záleží vám na alt-coinoch? Ak vám záleží iba na nákupe bitcoinu, choďte na GDAX. Ak si chcete kúpiť STR, 0X alebo dogecoin, choďte ďalej do Poloniexu.

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora je vo svete kryptomien nanajvýš dôležitá. Poloniex má bohužiaľ povesť priepastnej zákazníckej podpory. Reddit má zoznam pracovných príspevkov, ktoré ukazujú, že ľudia majú zlé alebo žiadne skúsenosti so zákazníckou podporou.

Poloniex má pred svojou zákazníckou podporou dlhú cestu, kým im môžeme dať dôrazné odporúčanie. Dokonca aj ako vodcovia vo svete alt-coinov jednoducho potrebujú niekoľko novo vyškolených agentov alebo dokonca otvoria úplné call centrum.

Naopak, GDAX má rozsiahle časté otázky sprevádzané ľahko použiteľným formulárom na kontaktovanie zákazníckej podpory. Aby sme to posunuli o krok ďalej, spoločnosť GDAX prekvapivo ponúka telefonickú podporu. Zákaznícku podporu GDAX môžete kontaktovať na telefónnom čísle 1-888-908-7930. Môžete ich tiež kontaktovať na Twitteri @GDAX_Support.

Zatiaľ čo podpora zákazníkov spoločnosti GDAX v minulosti prešla kritikou za to, že neposkytuje telefonickú podporu, jednoznačne tento problém napravili a prekonali..

Ľutujeme, Poloniex, ale toto kolo sa týka GDAX.

Spoločnostiam obidve spoločnosti dôverujú

Zatiaľ čo Poloniex má zlú povesť zákazníckej podpory, GDAX aj Poloniex sú dôveryhodnými možnosťami v komunite kryptomien..

GDAX začala ako burza s názvom Coinbase Exchange v roku 2015. V máji 2016 sa spolu s ponukou Ethereum rebrandovali na názov GDAX. Coinbase a GDAX pôsobia v rámci BitLicense od newyorského štátneho ministerstva finančných služieb, čo spoločnosti umožňuje pôsobiť v New Yorku. Fondy do 250 000 dolárov sú poistené FDIC.

História Poloniexu je menej jasná. Vieme, že boli uvedené na trh v roku 2014 a že majú sídlo v Spojených štátoch. Okrem toho Poloniex veľa informácií o sebe verejne nesprístupňuje.

Bezpečný

Obe burzy sľubujú, že vaše prostriedky budú v bezpečí. Boli v tomto úsilí úspešní?

Poloniex bol napadnutý hackerom v roku 2014 kvôli hackerovi, ktorý zistil zneužitie ich softvéru. Stratených bolo údajne 12,3 percent z celkových bitcoinov. Softvér bol opravený a komunita považovala odpoveď za uspokojivú. Odvtedy nedošlo k žiadnym veľkým hackerom.

Na druhej strane spoločnosť GDAX zaznamenala iba bleskový krach spôsobený objednávkou na predaj v hodnote niekoľkých miliónov dolárov. Táto objednávka na predaj spôsobila, že cena éteru klesla z viac ako 300 dolárov na menej ako 1 dolár. Našťastie spoločnosť GDAX vybavila túto záležitosť s nadhľadom a napravila to pomocou svojich vlastných prostriedkov. Nie nevyhnutne hack, ale stojí za zmienku.

Fondy uložené v GDAX sú poistené FDIC až do výšky 250 000 dolárov. Poloniex neponúka rovnakú ochranu.

Tvrdí Poloniex že väčšina finančných prostriedkov je uložená v chladiarenskom sklade so vzduchovou medzerou. Udržiavajú iba dostatok online informácií na uľahčenie obchodovania. GDAX tiež udržuje 98% finančných prostriedkov offline v chladiarenských úložiskách.

Poplatky

Poloniex má tiež nízke poplatky, s poplatky vo výške alebo pod 0,25%. Našťastie sa za vklady neplatia žiadne poplatky, ale existujú aj poplatky za výber. Tieto poplatky si účtuje samotná sieť s kryptomenami, nie spoločnosť Poloniex.

GDAX má extrémne nízke poplatky, bez poplatkov za sprostredkovanie obchodov. Poplatky pre odberateľov začínajú na, 25%, so zľavou na základe objemu klesnú poplatky na, 0,1%. Rovnako ako Poloniex neexistujú žiadne poplatky za vklad ani poplatky za výber v sieti.

Nedostatok poplatkov od výrobcov vedie k víťazstvu v GDAX, aj keď obe burzy môžu byť hrdé na to, že ponúkajú nízke poplatky.

Dostupné kryptomeny

GDAX ponúka iba bitcoin, ethereum a litecoin (rovnaké kryptomeny, ktoré si môžete kúpiť na Coinbase). GDAX v roku 2018 pridá obmedzenú podporu pre bitcoinové peniaze, ale o tom, či v blízkej budúcnosti ponúkne ďalšie nové coiny, sa nehovorí..

Poloniex zas ponúka Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Stellar, Ripple, Bitcoin Cash, Ethereum Classic a ďalších asi 90 coinov. Nové mince sa zdajú byť pridávané týždenne, pričom nedávno boli pridané aj PLYN a OMG.

Samotná veľkosť ponúkaných mincí priťahuje ľudí do Poloniexu. Mnoho ľudí, ako som ja, je ochotných prehliadnuť svoju zlú zákaznícku podporu výmenou za to, že majú možnosť kúpiť si mince, ktoré inde nenájdete ľahko.

GDAX vs Poloniex: Záverečné myšlienky

GDAX má v porovnaní s Poloniexom lepšiu zákaznícku podporu a vynikajúcu reputáciu. Poloniex má na druhej strane k dispozícii rozmanitý výber alternatívnych mincí. Existujú však aj iné alternatívy, napríklad Bittrex, pre tých, ktorí chcú obchodovať s altcoinmi.

Nakoniec, ak vás zaujímajú iba bitcoin, litecoin a ethereum, považujte GDAX za svoj nový domov. Ak chcete obchodovať s alt-coinmi, zvážte Poloniex alebo Bittrex. Bittrex má v komunite kryptomien oveľa lepšiu reputáciu, a to je životne dôležité.

Poloniex by sa mal používať s varovaním, že v prípade problémov pravdepodobne nedostanete uspokojivú pomoc od zákazníckej podpory. Ak to zvládnete, choďte do Poloniexu a založte si účet. V opačnom prípade budete rozumní zostať pri GDAX a Bittrex.

Recenzie Recenzia GDAX Recenzia Poloniex
Stránky Navštívte GDAX Navštívte Poloniex

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me