Technológia blockchain ticho transformuje odvetvia spôsobmi, ktoré boli pred pár rokmi nepredstaviteľné. Transakcie, ktorých dokončenie trvalo kedysi niekoľko dní, a viac systémov overovania tretích strán je teraz možné vykonávať efektívnejšie. Spoločnosti naďalej uznávajú silu blockchainu pri zefektívňovaní svojich finančných obchodov.

Dnes sú blockchainové aplikácie FinTech bežnou súčasťou obchodného sveta. Blockchainový priestor je teraz viac ako desať rokov starý a existuje množstvo testovaných vládnych blockchainových aplikácií. Tu je niekoľko spôsobov, ako blockchain spoločnosti FinTech zmenil rozsah globálneho elektronického obchodu.

Globálne platby

Každý, kto je oboznámený s procesom medzinárodného prevodu peňazí, chápe, že je to nákladný a časovo náročný postup. Počas procesu prevodu môže dôjsť k strate cenných prostriedkov v dôsledku kolísania globálneho výmenného kurzu fiat mien.

Konverzný kurz USD vs Euro prostredníctvom XE

Konverzný kurz USD vs Euro prostredníctvom XE

Uznávajúc tieto nedostatky súčasného systému, vytvorili kryptomeny ako Ripple medzinárodný systém prevodu peňazí, ktorý umožňuje takmer okamžité prevody neobmedzených súm. Dnes existuje celý sektor kryptomeny zameraný na poskytovanie riešení pre medzinárodný prevod peňazí jednotlivcom a podnikom.

V septembri 2017 šesť hlavných bánk vrátane Barclay’s, Credit Suisse, Canadian Imperial Bank of Commerce, HSBC a State Street, partnerský aby vytvorili svoju vlastnú natívnu kryptomenu nazvanú mince na vyrovnanie úžitku. Toto rozhodnutie zdôrazňuje rastúci záujem bánk o úspory nákladov dosiahnuté integráciou blockchainu.

Platby P2P

Technológia blockchain poskytuje skutočný zážitok z platenia peer-to-peer. Bitcoin, prvá kryptomena na svete a najväčší blockchain, je v bielej knihe o bitcoinoch Satoshi Nakamota označený ako „systém peer-to-peer elektronickej hotovosti“. Toto rozlíšenie je dôležité, pretože je presným opakom fungovania súčasného finančného systému.

V tradičnom finančnom prostredí vlastne neposielate svoje prostriedky priamo. Namiesto toho sa banky pýtate, či by mohla poslať prostriedky vo vašom mene. Ak vaša banka schváli vašu požiadavku, finančné prostriedky sa odošlú do banky inej osoby, iba ak ju schvália. Tento proces je drahý a vyžaduje, aby transakciu sledovalo viac strán. Každá z týchto organizácií pridáva malý poplatok.

Technológia blockchain eliminuje potrebu overovacích systémov tretích strán, pretože uzly siete monitorujú transakcie. Transparentná povaha technológie výrazne znižuje riziko podvodnej činnosti. Pokiaľ nie je poškodených 51 percent uzlov, blockchain zostáva chránený. To následne eliminuje väčšinu transakčných poplatkov, ktoré sa vyskytujú pri podnikaní alebo zasielaní peňazí.

Posielanie finančných prostriedkov

V prípade prevodov finančných prostriedkov sa poplatky tretích strán môžu rovnať 10 percentám z výšky transakcie odosielateľa. Na miestach, ktoré vo veľkej miere závisia od prevodov peňazí, ako sú India a Afrika, sa objavili alternatívy založené na blockchaine.

Nedávna partnerstvo medzi SBI Remit a BitPesa zdôrazňuje, ako chcú spoločnosti znížiť tieto náklady integráciou FinTech blockchainu. Toto partnerstvo umožňuje zákazníkom SBI Remit posielať peniaze z Japonska do Afriky pomocou systému založeného na blockchaine. Náklady sú podstatne nižšie a transakcia zákazníka je dokončená oveľa rýchlejšie ako pri tradičných prevodoch platieb.

Finančný obchod

Sektor financovania obchodu je ďalším odvetvím, ktoré vidí integráciu blockchainu FinTech. Používanie blockchainu v obchodnej sfére sa odvtedy veľmi výrazne rozvinulo najprv úspešnú blockchainovú transakciu uskutočnili spoločnosti Barclays a Ornua v roku 2016. Táto transakcia dokázala, že technológia blockchain skracuje priemernú čakaciu dobu na dokončenie obchodnej transakcie z troch dní na štyri hodiny.

Okrem toho použitie inteligentných zmlúv znížilo pracovné zaťaženie týchto transakcií pomocou automatizácie. Dnes existujú tokeny, ktoré priamo integrujú regulácie financovania obchodu. Tieto tokeny sa nazývajú bezpečnostné tokeny.

Bezpečnostné tokeny

Bezpečnostné tokeny menia spôsob, akým tradičné spoločnosti získavajú finančné prostriedky. Tieto tokeny integrujú regulačné štandardy priamo do ich protokolu, aby umožnili zlúčenie tradičných finančných trhov a blockchainových systémov.

Audity

Audity sú časovo náročným a často nákladným postupom, ktorého dokončenie môže trvať týždne. Blockchainy sú vynikajúce na účely auditu kvôli svojej nemennej povahe. Všetky transakcie umiestnené na blockchaine sú trvalé a nemožno ich zmeniť alebo vymazať bez súhlasu väčšiny sietí.

V septembri 2018 sa ukázalo, že štyri najväčšie účtovnícke spoločnosti na svete sa pripojili k taiwanskému blockchainovému konzorciu, aby ďalej skúmali integráciu tejto technológie do svojich súčasných účtovných systémov. Blockchainová firma Digital Asset je ďalším príkladom spoločnosti ponúkajúcej blockchainové audítorské služby na podnikovej úrovni.

Digitálna identita

Keď sa banky snažia znížiť prevádzkové náklady, je zrejmé, že veľká väčšina výdavkov je odvodená od požiadaviek na overenie totožnosti. Tieto požiadavky sa môžu v jednotlivých bankách líšiť. Nedostatok akýchkoľvek štandardizovaných požiadaviek robí trh otvorenejším pre podvody, pretože podvodníci sa snažia zmätok využiť.

Kvôli týmto obavám banky v súčasnosti hľadajú technológie blockchain pre svoje budúce potreby v oblasti osobnej identifikácie. Identifikačné systémy založené na blockchaine sú vyvíjané už roky. Spoločnosť Microsoft Azure projekt je jedným z najpozoruhodnejších z týchto vyvíjaných konceptov.

Funkcie Microsoft Azure prostredníctvom služby Comparex

Funkcie Microsoft Azure prostredníctvom služby Comparex

Vývojári Microsoft Azure chcú vziať vašu digitálnu identitu, ktorá je momentálne uložená na viacerých platformách, aplikáciách a weboch, a vrátiť vám kontrolu nad týmito informáciami. Vývojári plánujú jednotné kontaktné miesto, kde bezpečne a prístupne uloží celú vašu digitálnu identifikáciu. Potom by ste mohli ovládať, kto má prístup k týmto citlivým údajom.

Súlad

SEC vokalizovaný veľa obáv týkajúcich sa trhu ICO a nedostatku regulácie za posledné dva roky. Tieto obavy narazili na horúčku, keď sa do povedomia verejnosti dostalo viac potvrdení o zlyhaní ICO od celebrít, ako napríklad mincová sága Paragon.

V tomto prípade slávny rapper The Game a slečna Iowa Jessica VerSteeg propagovali podvodný projekt marihuany blockchain. Investori tvrdia, že zhromaždené peniaze smerovali do investícií do nehnuteľností, a nie do systému kvality blockchainu typu seed-to-shop opísaného známymi.

Technológia blockchain potrebuje kompatibilnú verziu, aby preklenula priepasť medzi tradičnými finančnými inštitúciami a novou digitálnou ekonomikou. Túto medzeru vyplňujú bezpečnostné tokeny. Vďaka vývoju bezpečnostných tokenov sú splnené nariadenia o súlade bez potreby tretích strán.

Túžba po tomto spojení vytvorila prosperujúci trh bezpečnostných tokenov. V súčasnosti ponúka viac spoločností, ako napríklad Polymath, firmám jednoduchý spôsob hostenia ich vlastnej ponuky bezpečnostných tokenov (STO)..

Úverové hodnotenie

Úverový sektor je ďalšou oblasťou, ktorá v budúcom roku zaznamená výrazné zmeny. Dnes neexistuje univerzálny globálny úverový systém. Táto nedostatočná štandardizácia poškodzuje cestujúcich, ktorí sa usilujú investovať do nových regiónov, a sú preto nútení obnoviť svoj kredit od prvého po.

Nedávna Forbes časť vyzdvihla blockchainovú úverovú spoločnosť Bloom. Bloom sa snaží vyvinúť silnú globálnu infraštruktúru na zníženie nákladov spojených s monitorovaním, aktualizáciou a spracovaním úverov. Vývojári dúfajú, že ich medzinárodný úverový úrad môže nahradiť rozčlenené systémy, ktoré existujú v súčasnosti.

Obmedzenia blockchainu

Aj keď má technológia blockchain nepopierateľný význam, mali by ste vedieť, že táto technológia nedokáže zachytiť každú chybu. Chyby, ku ktorým dôjde počas zadávania údajov do blockchainu, by mohli byť ďalším bodom záujmu tohto systému. Niektorí protivníci tejto technológie sa tiež domnievajú, že obavy zo škálovateľnosti by mohli v budúcnosti obmedziť použitie FinTech blockchainu..

Bitcoin utrpel počas prelomenia kryptomeny v roku 2017 obrovské problémy so škálovateľnosťou. V určitom okamihu sa preťaženie blockchainu zhoršilo natoľko, že zaslanie čo i len malého množstva bitcoinu bude trvať hodiny a stáť vysoké poplatky. V súčasnosti vývojári používajú na elimináciu preťaženia blockchainu množstvo kreatívnych taktík, napríklad sekundárne vrstvy a súkromné ​​platobné portály..

FinTech Blockchain: Inteligentný hazard

Aj keď obavy oponentov blockchainu sú opodstatnené, zdá sa, že táto technológia má pred sebou veľmi jasnú budúcnosť FinTech. Vo svete podnikania zvíťazí najefektívnejší systém. Inými slovami, ak je to všetko o spodnom riadku, nemôžete ignorovať technológiu blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me