Fibonacciho retrakcie sú kľúčovým technickým nástrojom podpory / odolnosti. Ponúkajú vám potvrdenia reverzu hojdačky v reálnom čase a tiež so značnou presnosťou predpovedajú budúce úrovne reverzu. Predtým, ako sa dostaneme k príkladovým diagramom, pozrime sa na základné informácie o Fibonacci.

Poznámka redakcie: Ak zistíte, že zápasíte s definíciami alebo potrebujete jasnosť, pozrite si náš slovník pojmov technickej analýzy &# 128578;

Čo je Fibonacci?

Fibonacci je štúdia prirodzene sa vyskytujúcich proporčných pomerov. Nájdeme ho v rôznych disciplínach: v biológii, matematike, prírodných vedách, umení, dizajne atď. Prvýkrát ho objavil taliansky matematik Leonardo Fibonacci v 12. storočí.

Leonardo Fibonacci

Leonardo Fibonacci

Pomer 0,618 je tiež známy ako „Zlatý pomer“ vzhľadom na svoju rozsiahlu prítomnosť vo vesmíre. Napríklad proporcie ľudského tela majú niekoľko pomerov .618: 1. Po celé storočia architekti navrhovali esteticky príjemné budovy pomocou pomeru Fibonacci. Pred mnohými desaťročiami boli obchodníci svedkami opakujúcich sa .618 Fibonacciho retrakcií medzi výkyvmi na trhu. Objavili tiež niekoľko ďalších vzťahov Fibonacciho pomeru.

Fibonacci

Inými slovami, Fibonacci je matematický princíp, ktorý existuje takmer všade. Aj pri obchodovaní.

Prečo to funguje?

Všetky akcie týkajúce sa kryptomien sú zakorenené vo vlnách nákupného a predajného tlaku. Tieto vlny cenových akcií sú spôsobené masovou chamtivosťou a masovým strachom. Všetky vlny nákupného / predajného tlaku nakoniec ustúpia a Fibonacciho retrakcie majú schopnosť predpovedať časové / cenové pásma takého vyčerpania. Pomer 0,618 medzi významnými súvisiacimi cenovými výkyvmi často funguje ako zóna vyčerpania / zvratu.

Prečo to potrebujem?

Akonáhle pochopíte základné Fibonacci retracement koncepty, budete mať výraznú obchodnú výhodu. Vopred budete vedieť, kde sú cenové úrovne podpory / odporu (S / R) s vysokou pravdepodobnosťou. Budete môcť obchodovať s väčšou dôverou a menším stresom.

Ako mi môžu Fibonacciho retrakcie pomôcť zarobiť si peniaze v kryptách?

Vopred budete vedieť, kde je pravdepodobné, že inteligentné peniaze vstúpia na kryptotrh alebo ho opustia. Potom budete obchodovať po ich boku, nikdy nie proti nim. Toto je kľúč k úspešnému obchodovaniu a investovaniu.

Teraz, keď už sme si povedali, poďme k príkladom!

Bitcoin / USD: Klasické vysledovanie 62% na býčím trhu

Všetky trhy s kryptobýlami obsahujú prudké korekcie na úrovni 50% alebo 62% Fib. Tieto rýchle stiahnutia vystrašia slabých obchodníkov a umožňujú inteligentným peniazom pridávať nové pozície za atraktívne ceny. Potom sa trh posilní a vytvorí nové maximá. Takto sa to hralo v BTCUSD počas júla až septembra 2017:

Fibonacciho retrakcie: BTCUSD Fibonacciho retracement 62%

Obrázok 1. Bitcoin / USD, každý deň: Na býčích trhoch sú bežné rýchle a rýchle korekcie vrátenia 62% vlákien. Často pripravovali pôdu pre ďalšie, ešte väčšie zhromaždenie. Grafický graf podľa Metastock.com

Bitcoin sa za sedem týždňov zotavil z 1830,00 na 4979,89 – zisk 172%. Ale pokles do 62% retracement o 2972.00 na mieste C. trvalo len 13 dní. Popremýšľajte o tom. Predstavte si, ako vystrašení sú tí, ktorí nakúpili v blízkej chvíli B keď sa ceny začali prepadávať. Môžete sa staviť, že v čase, keď bola v bode dosiahnutá minimálna retrakcia Fibonacciho C., väčšina z týchto obchodníkov už predala so stratou.

Potom zakročili veľké inštitúcie a zhromaždili ďalšie bitcoiny za výhodnú cenu. Inštitucionálni obchodníci (hedžové fondy, banky a ďalší) vedia, že spätné získanie Fib 62% je nízkorizikovým vstupným bodom na býčom trhu. Trpezlivo čakajú na korekcie tohto pomeru a potom vstúpia do svojich dlhých pozícií v tej vysoko pravdepodobnej reverznej zóne. A mali by ste tiež.

Kľúčové jedlá:

  • Všetky trhy s kryptobýlami obsahujú výrazné korekcie vrátenia Fib 62%.
  • Takéto opravy vyplavujú slabých (okrajovo kapitalizovaných) obchodníkov.
  • Inštitucionálni obchodníci trpezlivo čakajú na pridanie nových pozícií na úrovni Fib 62% – pretože to funguje.

Bitcoinová hotovosť / USD: slabé spätné získavanie v zostupnom trende

Trend zostupnosti je rad nižších výšok švihu a nižších výšok švihu. Mnohokrát sa prvé vrátenie vlákien po väčšom poklese zaznamená iba o 38,2%. Potom sa zhromaždiská zastavia a klesajúci trend pokračuje. Tu je pohľad na toto dynamické nastavenie v BCHUSD:

Fibonacciho retrakcie: BCHUSD 12-hodinové Fibonacciho retracement 38%

Obrázok 2. BCHUSD, 12 hodín: Keď sa slabý kontrarendový trend zastaví na Fib 38% retracementu, je pravdepodobné, že predchádzajúci trend bude pokračovať. Grafická schéma: Motivewave.com

Tento 12-hodinový graf BCHUSD zobrazuje silný klesajúci trend (hojdačka AB), po ktorom nasledovalo slabé uvoľnenie rally až po Fib 38% retracement. Dlhodobý tok peňazí (CMF (89)) zostal záporný počas celej fázy zostupného trendu / zmierňovania. To potvrdilo medvediu tendenciu tendencie. V bode C., BCHUSD sa zastavil a potom prudko cúval nižšie.

Obchodníci s krátkymi obchodmi mohli dosiahnuť takmer 24% pri krátkom vstupe do režimu pozastavenia / zvrátenia (hojdačka CD). Väčšina obchodníkov používa oscilátory (Double stochastic a RSI) na načasovanie krátkych obchodných vstupov na úrovni vlákien. A obzvlášť agresívni sú pri dosahovaní zisku pri krátkych obchodoch.

Trvá určitý čas, kým sa po veľkom prepade strachu zbaví trhu trh. Preto také rally na medveďom trhu zvyčajne vyprchávajú pri 38% retrakcii vlákien. Obchodníci sa báli väčšieho počtu negatívnych stránok a rýchlo sa vyhnali z zhromaždení.

S týmto vedomím môžete plánovať využitie budúcnosti medvedí obchod návraty ku kľúču Fib 38% retracement.

Kľúčové jedlá:

  • Po silných klesajúcich trendoch zvyčajne nasledujú slabé zmierovacie zhromaždenia.

  • Fib 38% retracement je častým zastavovacím / reverzným bodom pre takéto mítingy.

  • Ak sú dlhodobé peňažné toky medvedie, zhromaždenia zamerané na zmiernenie skratu sú chytré.

Bitcoinová hotovosť / USD: silná odolnosť voči vláknam

Niekedy sa dve alebo viac samostatných spätných väzieb s vláknami „dohodnú“ na spoločnej cenovej hladine S / R. Tieto úrovne S / R sú oblasti s vysokou pravdepodobnosťou zastavenia / zvrátenia. Profesionálni kryptoobchodníci vyhľadávajú také úrovne a budú vstupovať do / opúšťať obchody za alebo blízko týchto cien.

Fibonacciho retrakcie: BCHUSD 2-denný bar Fibonacciho retracement 38 62%

Obrázok 3. Bitcoinová hotovosť / USD, dvojdňové pruhy: V bode C sa 38% retraction od swingu AB zhodoval s 62% retracingom od swingu 1B. To sa ukázalo ako silná úroveň odporu. Grafická schéma: Motivewave.com

Tento dvojdňový stĺpcový graf pre BCHUSD odhalil v danom okamihu silnú úroveň rezistencie C.. To je 38% návrat z hojdačky AB sa zhodoval s 62% návratom z hojdačky 1B. BCHUSD sa zhromaždil až k bodu C., zastavil a potom iba za osem týždňov klesol o viac ako 1 000 bodov.

Histogram relatívnej sily alebo RSI (14) (dolná časť grafu) zostal pre väčšinu klesajúceho trendu v BCHUSD medvedí (sivý). V bode C., stále to bolo v medvedom režime. To bolo potvrdenie toho, že došlo k krátkemu bodu C. bolo obchodovanie s nízkym rizikom op. Oscilátory ako StochRSI a Double Stochastic možno použiť na načasovanie krátkych a dlhých vstupov.

Pomocou tejto taktiky dohody o fibroch nedosiahnete 60% zisky z každého obchodu. Budete však prekvapení, ako často dokáže vyprodukovať víťazné obchody.

Kľúčové jedlá:

  • Úrovne dohody Fibonacci sú silné a vysoko pravdepodobné zóny blokovania / zvrátenia S / R
  • Inteligentné peniaze vstúpia / opustia svoje pozície v / v blízkosti týchto S / R zón
  • Úrovne dohody Trade Fib, keď sú dlhodobé peňažné toky vo váš prospech

Bitcoin / EUR: Úrovne obchodovania s vláknami na bočných trhoch

Rovnaká technika dohody Fib funguje dobre aj na oscilácii trhov. Po hojdačke AB, všetky cenové akcie boli obsiahnuté v cenovom rozpätí tohto swingu. Objavili sa dve atraktívne, dlhé obchodné nastavenia dohody o Fib.

Fibonacciho retrakcie: BTCEUR Fibonacciho retracementové úrovne 24 38 50 79 100

Obrázok 4. Bitcoin / EUR, denne: Úroveň dohody Fibonacci 38/62% patrí medzi najsilnejšie zo všetkých. Medzi ďalšie kľúčové kombinácie patrí 24/50%, 50/79% a 62/100%. Grafická schéma: Motivewave.com

V prvom obchodnom príklade BTCEUR nakrátko klesol pod hranicu dohody Fib 38/62% (vypočítané z výkyvu AB a hojdačka 1B) pred zhromažďovaním sa na osem dní. Pekný výherca! V druhom príklade BTCEUR klesol na úroveň dohody Fib o 62% a 100% (opäť na základe výkyvov) AB a 1B). Po malom výkyve pod čiarou dohody (bod E), BTCEUR usporiadal stredne silné 3-dňové zhromaždenie. Medzi ďalšie kľúčové kombinácie dohody s vláknami patrí retrakcia 24/50% a 50/79%.

Ak si myslíte, že sú to oba čerešňovo vybrané príklady, boli by ste na omyle. Tieto vzory dohody Fib sa vyskytujú na všetkých krypto trhoch a vo všetkých časových rámcoch. Pokiaľ má kryptomena dobrý obchodný objem, bude táto taktika Fib fungovať väčšinu času. To neznamená, že všetky obchody s dohodami Fib budú veľkým víťazom. Neznamená to tiež, že úrovne Fib sú magickou bariérou, ktorá zaručuje zvrat. Ale sú to neuveriteľne konzistentné nástroje na predpovedanie. Nakreslite do svojich grafov úrovne vlákien a žasnite. Naozaj.

Zhrnutie

Teraz viete, že všetky trhy s kryptobýlami zažívajú prudký pokles Fib 62% retracementu. A že zvyčajne budú pokračovať v dosahovaní ešte vyšších výšok. Viete, že silné trhy s medveďmi majú slabé retrakcie vlákien, ktoré sa zvyčajne zastavia / obrátia okolo úrovne 38%. A teraz chápete silu úrovní dohody Fib, najmä pri kombinácii 38/62%.

Začnite vykresľovať rôzne retrakcie vlákien na mince, s ktorými obchodujete ešte dnes. Potom budete mať pokročilé znalosti o vysokej pravdepodobnosti zastavenia a obrátenia úrovní S / R. A budete vstupovať / odchádzať zo svojich obchodov na rovnakých kritických úrovniach Fib, ako to robia profesionálni kryptoobchodníci. Aj keď amatérski obchodníci obchodujú opačným smerom.

Zrieknutie sa zodpovednosti:

Špekulácie na finančných trhoch zahŕňajú značné riziko a rizikový kapitál použitý pri obchodovaní alebo investovaní by ste mali používať iba. Pred nasadením rizikového kapitálu na finančné trhy sa vždy obráťte na svojho licencovaného finančného poradcu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me