Bitcoinové hazardné stránky si rýchlo získavajú obľubu z niekoľkých rôznych dôvodov. Napríklad vývoj preukázateľne spravodlivých algoritmov umožnil hráčom zabezpečiť, aby hry neboli zmanipulované. Napriek tomuto technickému pokroku je hazardné hry v bitcoinoch nelegálne alebo na mnohých miestach po celom svete prísne regulované.

V tomto článku skúmame, prečo regulačné orgány v USA pomaly legalizovali transakcie uskutočňované prostredníctvom bitcoinových kasín. Pozeráme sa tiež na to, prečo sa tieto politiky pravdepodobne v nasledujúcich rokoch nezmenia.

Hazardný priemysel: Prekonávanie histórie tvrdých predpisov

Od roku 2018 sa bitcoinové hazardné hry v Spojených štátoch príliš nevyvinuli. Mylná predstava verejnosti o zákonnosti online hazardných hier vo všeobecnosti zostáva hlavnou prekážkou adopcie používateľov v USA. Mnoho problémov vyplýva zo zložitej histórie právnych predpisov týkajúcich sa hazardných hier online, ktoré sa v posledných rokoch neustále menili.

Napríklad americký kongres prijal Zákon o presadzovaní zákona o nezákonných internetových hazardných hrách (UIGEA) ako súčasť zákona o prístave SAFE. Tento zákon zakazuje bankám v USA spracovávať transakcie hazardných hier online. Výsledkom bolo, že sa veľa hazardných spoločností v tom čase rozhodlo opustiť USA.

15. apríla 2011 boli obvinené tri z najväčších online kasín v USA, ktoré boli nútené ukončiť prevádzku. Komunita hazardných hier online túto udalosť pomenovala „Poker’s Black Friday“. Krátko nato však objasnenie týchto právnych predpisov prinieslo nové príležitosti pre odvetvie hazardných hier. V decembri 2011 americkí úradníci vydali právne stanovisko, v ktorom sa uvádza, že Federálny zákon o drôtoch platí iba pre športové stávky. Rôzne typy hazardných hier online (t. J. Online predaj lotérie, online poker a kasínové hry) sa preto považovali za legálne.

Napriek tomu táto séria udalostí a rozdielne štátne zákony sťažili prosperitu mnohých prevádzok online hazardných hier na trhu USA. Mnoho spoločností v tomto priestore sa stále obáva potenciálnych odstávok, vysokých pokút a pokračujúcich zmien právnych predpisov. Realita pre hráčov je však taká, že všetky weby s online hazardnými hrami sú legálne dostupné v 41 z 50 štátov.

bitcoinové hazardné stránky

Poker’s Black Friday: 15. apríla 2011

Potreba dodržiavania predpisov proti praniu špinavých peňazí

Globálne sa online kasína tešili obrovskému rastu trhu. Bitcoinové kasína však musia v USA pokračovať v podrobnej kontrole. Pranie špinavých peňazí zostáva veľkým problémom regulačných orgánov.

Štatistiky ukazujú, že hazardné hry v bitcoinoch sú potenciálnym rizikom prania špinavých peňazí. Stredisko pre sankcie a nelegálne financovanie (CSIF) uskutočnilo štúdiu prania špinavých peňazí v rokoch 2013 až 2016. Podľa správy, bitcoinové kasína tvorili 25,8% všetkých prípadov prania špinavých peňazí súvisiacich s bitcoinmi. Je dôležité poznamenať, že v porovnaní s praním špinavých peňazí na burzách s kryptomenami je to stále dosť málo (45,4%).

Zatiaľ čo burzy musia ešte prejsť kontrolami AML a KYC, bitcoinové kasína pravdepodobne čelia väčšej bitke. Bitcoinové kasína sa musia vyrovnať so stinnou históriou prania špinavých peňazí prostredníctvom tradičných kasín minulosti.

Aj napriek tomu bitcoinové hazardné hry sa v USA považujú za 100% legálne, počet možných možností pre hráčov zostáva relatívne nízky.

Prania špinavých peňazí

Niektoré kasína majú históriu prania špinavých peňazí.

Predpisy týkajúce sa používania kryptomien, ktoré sú stále vo vzduchu

Predpisy týkajúce sa používania kryptomien sú ďalšou veľkou prekážkou pri schvaľovaní bitcoinových kasín v USA. Naopak, veľa kamenných kasín a lotérií je v USA všeobecne akceptovaných. Aj keď sa úradníci mohli rozhodnúť schváliť hazardné hry v bitcoinoch, je potrebný lepší systém výberu príjmov.

Skúmanie legislatíva prijatá Kongresom USA v decembri 2017 poskytuje dobrý vhľad do budúcnosti zdaňovania kryptomien. Vládny úradníci stále viac vyvíjajú tlak na dôkladné vymáhanie daní z kryptomien (t. J. Ťažby, príjmov a hazardných hier). Aj keď legislatíva existuje a vzťahuje sa na bitcoinové hazardné hry, nárast bitcoinových kasín by mohol mať potenciálny vplyv na budúcnosť vládnych príjmov.

V roku 2018 už existujú v USA zavedené systémy fungovania fiat hazardných hier. Zatiaľ čo hazardné hry v bitcoinoch by mohli byť regulované rovnakým spôsobom, vývoj týchto príjmových systémov bude pravdepodobne zdĺhavý proces. Ďalej sú niektorí úradníci, ktorí si dávajú pozor na možnosť, že bitcoinové kasína po legalizácii budú používať nevystopovateľné platby kryptomenou. To by teoreticky mohlo nielen vytvoriť potenciál pre trestnú činnosť (t. J. Pranie špinavých peňazí), ale aj znížiť zisky zo štátnych lotérií a kasín..

Potenciálni prevádzkovatelia kasín aj regulačné orgány by museli prísť s lepšou politikou, ktorá bude fungovať pre obe strany. Regulačné orgány musia napríklad brať do úvahy aj neustále výkyvy cien kryptomeny. Drobné zmeny cien by mohli drasticky ovplyvniť zdaňovanie.

Medzinárodné príklady a budúca možnosť domácich stránok s hazardnými hrami v bitcoinoch v USA

V roku 2018 (a pravdepodobne až o niekoľko rokov neskôr) je možnosť otvorenia bitcoinového kasína v USA pochmúrna. Teraz sú najmenej dva kasínové hotely vo Vegas ktoré umožňujú ľuďom používať BTC. Existuje však výhrada. BTC je možné použiť iba na miestach ako recepcia alebo v okolí hotela. To sa nedá použiť na hazard. To znamená, že väčšina bitcoinových kasín musí pre svoje podnikanie hľadať medzinárodné možnosti.

Mnoho miest po celom svete ponúkajú reguláciu a licencovanie bitcoinových kasín. Malta sa oficiálne stala prvým miestom na legalizáciu bitcoinových kasín. Ponúka licenciu MGA (Malta Gambling Authority) a je domovom kasína Bitstarz. Okrem toho má Curaçao eGaming dve populárne bitcoinové kasína, Bitstarz a Bitcasino.io. Ostrov Man a Kostarika tiež umožňujú založenie bitcoinových kasín.

Aj keď realita bitcoinových kasín so sídlom v USA môže byť ďaleko, tieto príklady ukazujú, že bitcoinové kasína môžu fungovať. Najdôležitejšie je, že vytvorili precedens v tom, ako by USA mohli podporovať domáce stránky s hazardnými hrami s bitcoinmi.

Curaçao je jedným z mála miest, ktoré legalizovalo a regulovalo bitcoinové hazardné hry.

Záver

Ako bolo vysvetlené vyššie, pre americké orgány je dosť ťažké legalizovať transakcie v bitcoinových kasínach. História zložitých právnych predpisov o hazardných hrách vo všeobecnosti, potreba dodržiavania opatrení proti praniu špinavých peňazí a obavy z možnej straty daňových príjmov generovaných tradičnými kasínami, to všetko predstavuje skutočné výzvy..

Napriek pokračujúcemu pokroku v otváraní vecí, ako je legálne športové stávkovanie v štátoch po celých Spojených štátoch, sa zdá, že hazardné hry v bitcoinoch nateraz nemajú dlhodobú stabilitu. Aj keď je pre amerických hráčov legálny, nárast bitcoinových kasín s operáciami v USA je v blízkej budúcnosti nepravdepodobný..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me