Budúce kryptomeny spôsobujú finančný vývoj

V roku 2009 Satoshi Nakamoto vytvoril bitcoin čiastočne v reakcii na finančný kolaps v roku 2008. Predstavil si čisto finančný systém typu peer-to-peer, v ktorom nemusíte pri uskutočňovaní transakcií dôverovať inštitúciám tretích strán. Teraz existujú stovky (ak nie tisíce) nadchádzajúcich kryptomien, ktoré stavali na základoch Bitcoinu. Sú tu na to, aby posilnili finančné odvetvie rovnakým spôsobom, aký urobil bitcoin pri jednoduchých transakciách.

V tomto článku skúmame dopad, ktorý budú mať tieto nadchádzajúce kryptomeny na najväčší svetový priemysel – financie.

Existujúce inštitúcie fungujú efektívnejšie

Vďaka produktom, ktoré sú už k dispozícii, niektoré kryptomeny, predovšetkým Ripple a Stellar, spolupracujú s existujúcimi inštitúciami na zefektívnení ich systémov..

Ripple Transaction Protocol (RTXP) je sieť finančných inštitúcií v blockchaine. Akákoľvek spoločnosť používajúca protokol môže obchodovať s akýmkoľvek iným účastníkom za zlomok času a náklady, ktoré by to vyžadovalo v tradičnom systéme. To je obzvlášť ideálne pre globálne platby, ktoré zvyčajne môžu účastníkov trvať 3 až 5 dní 1,6 bilióna dolárov ročne.

Nevýhoda globálnych platieb

Stellar, založený členom tímu Ripple, má podobný dopad na finančný priemysel. Projekt spojil svoje sily s IBM, aby tiež uľahčil lepšie platby na celom svete. Niektorí podporovatelia Stellar tvrdia, že tokenná ekonomika projektu vedie k tomu, že je decentralizovanejším riešením ako jeho náprotivok, Ripple. V masívne vzájomne prepojenom svete však existuje priestor pre obe.

Svoje peniaze máte úplne pod kontrolou

Jednou z najväčších hodnôt, ktoré blockchain prináša pre finančný priemysel, je menová kontrola. Vďaka tejto technológii už nemusíte svojim peniazom dôverovať banke. Je uložený v nemennej hlavnej knihe, s ktorou je takmer nemožné manipulovať alebo hacknúť.

Naozaj tomuto účelu slúži akákoľvek pripravovaná kryptomena. Všetci, ktorí používajú technológiu blockchain (alebo niečo podobné), veria skôr v otvorený zdrojový kód mince ako v akúkoľvek poškoditeľnú inštitúciu. V prípade kryptomeny je nemožné, aby niekto zmrazil vaše prostriedky alebo vám povedal, kde a kedy môžete svoje peniaze minúť.

Vaše peňaženky, súkromné ​​kľúče a prostriedky sú úplne pod vašou kontrolou. Toto je pravidlo číslo jeden pre každú renomovanú kryptomenu.

Transakcie sú skutočne peer-to-peer

Technológia blockchain tiež eliminuje potrebu sprostredkovateľov pri transakciách. A existuje veľa pripravovaných kryptomien, ktoré budú túto funkciu využívať na dobré využitie. Veľkí hráči ako Bitcoin a Litecoin sa špecializujú na tieto typy transakcií, ale treba si uvedomiť aj niekoľko menších projektov..

Nano si získalo popularitu pre nedostatok poplatkov a takmer okamžité časy transakcií. Pretože Nano používa namiesto typického blockchainu algoritmus smerovaného acyklického grafu (DAG), sieť sa stáva efektívnejšou, keď ju používa viac ľudí. Aj keď to nie je tak bitkou otestované ako veľký chlapec Bitcoin, kryptomena by mohla mať sľubnú budúcnosť pre bezplatné platby peer-to-peer.

Ďalší projekt, Request Network, sa rozširuje nad rámec jednoduchých platieb peer-to-peer budovaním blockchainového rozhrania podobného Paypalu. Pomocou ich platformy odosielate a požadujete peniaze, pričom sa vyhýbate sprostredkovateľom tretích strán. Tým sa však nezastaví. Vytvorili celok myšlienkové mapy pre všetky spôsoby, ktorými chcú zmeniť finančné odvetvie. Crowdfunding, platby, predajné miesta – tím sa snaží vyriešiť všetko.

Viac ľudí má prístup k bankovým službám

Najdôležitejšie je, že nadchádzajúce kryptomeny prinášajú bankové služby banke 2 miliardy ľudí na celom svete bez bánk. Bez ohľadu na to, či si to nemôžu dovoliť, nemajú nárok alebo krajiny, v ktorých žijú, chýbajú bankovým inštitúciám, táto skupina ľudí je bežne nedostatočne vybavená..

Mnoho pripravovaných kryptomien robí bankové služby dostupnejšími a dostupnejšími pre nefinančné banky. V rámci Stellar si finančné inštitúcie môžu dovoliť ponúkať účty s nízkou cenou a pôžičky s výhodnejšími úrokovými sadzbami. Teraz môže vlastník firmy v rozvojovej krajine ľahšie získať pôžičku, čo stimuluje ekonomiku v procese.

Dokonca aj burzy kryptomien majú nepravdepodobný vplyv na finančné odvetvia nebankových krajín. Napríklad Binance nedávno ohlásil iniciatívu na transformáciu a zlepšenie hospodárskeho prostredia Ugandy. Urobia to preukázaním zamestnanosti mladých prostredníctvom blockchainu.

@binance bude spolupracovať s @ kryptosavannah @AggieKonde @HelenHaiyu podporovať ugandskú ekonomickú transformáciu a zamestnanosť mladých prostredníctvom blockchainu, ktorý zahŕňa 4. priemyselnú revolúciu. Urobíme to tak, že vytvoríme tisíce pracovných miest a prinesieme investície do Ugandy.

– CZ (@cz_binance) 22. apríla 2018

Mohla by existovať celá nová finančná infraštruktúra

Ak sa posunieme cez tradičné finančné štruktúry, je dokonca možné, že nová finančná infraštruktúra bude čoskoro napájať celý finančný sektor.

Wanchain je iba jedným projektom, ktorý sa pokúša získať financie od základu. Namiesto toho, aby sa zapojili do súčasnej infraštruktúry, budujú svoju vlastnú. Ich cieľom je vytvoriť celý ekosystém založený na blockchaine, na ktorom môže ktokoľvek stavať na finančných službách. Úspech spoločnosti Wanchain môže znamenať, že fyzické banky zmiznú a namiesto nich sa stanú (decentralizované aplikácie) kvapkami v blockchaine.

Toto je len začiatok

Technológia blockchain už začína mať obrovský vplyv na finančný priemysel. So zavedenými kryptomenami ako Bitcoin získate bezpečné úložisko hodnoty, dôveryhodné platby typu peer-to-peer a úplnú monetárnu kontrolu.

Významné dopady majú aj ďalšie pripravované kryptomeny. Okrem digitálnych transakcií sa novšie projekty osobitne zameriavajú na pomoc odblokovaným bankám, zvyšovanie škálovateľnosti technológie blockchain a poskytovanie funkčných rozhraní..

Pretože tieto a ďalšie kryptomeny naďalej zlepšujú finančný sektor, nebude to trvať dlho, kým bude naša súčasná finančná infraštruktúra minulosťou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me