Blockchain prichádza na hudobný festival vo vašom okolí

Justin BlauJustin Blau (3LAU) je nahrávajúci DJ a producent z Las Vegas v Nevade. Od skromných začiatkov ako headliner na bratských večierkoch na vysokej škole začal rýchlo riadiť tisíce divákov na najvýznamnejších pódiách elektronickej tanečnej hudby. Justin, ktorý bol pôvodne známy výrobou mashupov, odvtedy znovuobjavil svoj štýl, aby inovoval pri zlúčení žánrov, čo malo za následok skutočne jedinečný zvuk, ktorý sa naplno prejavil pri jeho najnovšom albume Ultraviolet. Teraz inovuje na niečom väčšom ako je on: hudobný festival.

Justin stavia hnutie na integráciu technológie blockchain do štruktúry zážitku z moderného hudobného festivalu prostredníctvom „hudobného festivalu poháňaného blockchainom“, nášho hudobného festivalu (OMF). V jednom z najšikovnejších prípadov použitia blockchainu je cieľom OMF tokenu využiť blockchainovú technológiu na zabezpečenie úplne bezproblémového a participatívneho festivalového zážitku pre účastníkov, ktorý spravodlivo odškodní umelcov aj tvorcov festivalu..

Richard Malone z Coin Central nedávno hovoril s Justinom o jeho vstupe do hudby a blockchainu a o tom, ako môžu títo dvaja synergicky fungovať. Pretože sa tieto dve odvetvia navzájom veľmi prekrývajú, čo sa týka priaznivcov a ideológií, vznikla celkom zaujímavá diskusia.

Poznámka redakcie: Názov tohto článku bol upravený slovami „DJ 3LAU on Building the World’s First’s Ever Blockchain-Powered Music Festival“.

Rozhovor

Justin, si známy ako DJ, ktorý odmietol Wall Street. Boli ste tiež na úplnom akademickom štipendiu na Washingtonskej univerzite v St. Louis. Už ste prejavovali známky úspechu, keď ste sa vzdali tejto cesty, alebo bola hudba vášňou, ktorá by vás pohltila, keby ste ju nesledovali? Aké ťažké bolo rozhodnutie?

Myslím si, že je to trochu oboje, aby som bol úprimný. Vždy som plánoval pracovať v oblasti financií, pretože to bola moja vášeň. Neskôr v živote som si plánoval nájsť čas a venovať sa hudbe ako koníčku pre zábavu, možno v tridsiatke, keď som už mal rodinu..

Nechcel som na to myslieť, pretože som si nikdy nemyslel, že je reálne urobiť kariéru z mojej tvorivej vášne. Nebol som si istý, ale prirodzene, keďže internet hral veľkú rolu v explózii všetkých druhov hudby, mal som veľké šťastie a niektoré moje zmesi a mashupy sa na YouTube stali virálnymi..

V tom čase som bol juniorom na vysokej škole a zrazu bol po iných bratstvách a združeniach v iných univerzitných kampusoch veľký dopyt, aby som prišiel a vystúpil. V tom čase pre mňa boli značné peniaze a každý víkend som začal opúšťať školu, aby som hrával predstavenia na iných univerzitách. Nastal bod, keď som bol rád: „Je to reálne robiť na plný úväzok vzhľadom na finančný stav, v ktorom som bol pri všetkých týchto predstaveniach?“

Jediným spôsobom, ako som rástol, je to, že keď sa dokážem sústrediť na plný úväzok na svoju kariéru a nebudem sa báť o svoje zlyhávajúce známky. Keď som začal každý víkend opúšťať školu a cestovať, bolo takmer nemožné udržať si známky hore. Buď som skončil školu na pol zadku, alebo som obetoval príležitosť venovať sa svojej tvorivej kariére, a tá už možno nikdy nepríde.

Vlastne som mal profesora, ktorý presvedčil mojich rodičov, aby mi to dovolili. Mal som plné štipendiá, takže nebolo ťažké ich presvedčiť, pretože neplatili za školu. Nakoniec povedali áno. Keď som sa rozhodol, bolo tam trochu peňazí, ale nebolo to zaručené. Myslím, že som len vedel, že musím riskovať, a tak som aj urobil.

Ako by ste sa opísali ako DJ a umelec?

Začal som svoju kariéru tvorbou mashupov a veľmi mainstreamových vecí, aby som prerazil veľa hluku. Spočiatku to fungovalo, takže počas prvej polovice mojej kariéry som strávil veľa času tvorbou väčšinovej hudby. V druhej polovici svojej kariéry som si dal viac času na výrobu temnejšieho typu elektronickej hudby. Chcel som byť priekopníkom v tomto žánri nostalgických 80. rokov zmiešanom s modernou produkciou. Moje posledné album, Ultraviolet, ktoré práve vyšlo s týmto albumom, bolo mojím cieľom spojiť moju obľúbenú hudbu z detstva s mojim jedinečným produkčným štýlom. Zdá sa, že je z 80. rokov, ale je aktualizovanejší.

3lau Your Mind 2013

3lau Your Mind 2013

A ako ste sa prvýkrát dostali k blockchainu a kryptomene?

To je môj obľúbený príbeh. Bol rok 2013 a ja som hrával na svojom súčasnom partnerovi, hudobnom festivale Adam Lynn’s v Mexiku. Bol som pár dní v Puerto Vallarta a dvojičky Winklevossovcov zostúpili na festival, aby si ten zážitok užili. Adam mi predstavil Winklevossovcov.

Rýchlo sme sa spriatelili a neskôr som bol počas Grammy týždňa v L.A. a rozprávali sme sa. Cameron má veľmi rád elektronickú hudbu a bol rád: „No, prečo neprídeš zostať k nám počas Grammy Week v L.A.?“ Samozrejme, nebudem to odmietať.

Keď som tam zostal, pracovali na projektoch Gemini. To bolo moje prvé vystavenie všetkému, čo súvisí s krypto. To bolo v roku 2014 a v tom čase som si kúpil nejaké BTC, nič príliš šialene významné.

Minulý rok, v polovici roka, okolo mája, sa očividne všetko začalo ohrievať a ja som bol ako: „Sväté svinstvo, odkiaľ sa to vzalo?“ Vtedy som vzal do vesmíru skutočne veľkého nosorožca a zistil som, že zostávam hore neskoro večer a prinášam nejaké obete na iných projektoch, na ktorých som pracoval, aby som sa o tom dozvedel.

Aby ste pochopili priestor, pochopili technológie a pokúsili sa premýšľať: „Ako by som sa tu mohol zapojiť? Ako môžem použiť túto revolučnú technológiu na odvetvie, ktoré ma nadchlo a do ktorého som tiež zapojený? “ Vtedy sa zrodila myšlienka OMF.

Evanjelium o blockchaine vám poskytli nielen mnoho rokov predtým, ale aj dve legendy vo vesmíre: dvojčatá Winklevossovci. Som si istý, že investícia BTC z roku 2014 pre vás bola celkom dobrá.

Urobilo to, bolo to skvelé, ale myslím si, že ma viac vzrušilo, že sa investícia BTC zmenila na veľa altcoinov, ktoré si potom v druhej polovici minulého roka počínali ešte lepšie. Mal som šťastie na osobnej úrovni, že som zo všetkého zobral polovicu. Aj keď sme teraz všetci trochu zdrvení, som z toho určite stále pozitívny a šťastný.

V čase, keď som investoval prvýkrát, som toho veľa nevedel. Nerozumel som technike, ale v tom, čo robím ako producent, sa veľa prekrýva. Výrobcovia a technickí inžinieri majú veľmi podobný životný štýl. Všetci sedíme pred počítačmi a v podstate celý deň šukáme s vedou, v tých najlaickejších frázach.

Na svojich notebookoch sa motáme s rôznymi vecami. To je to, čo robíme všetci, a dúfame, že z toho niečo vytvoríme, či už je to technológia, ktorá pomôže ľuďom, alebo hudba, pre ktorú sú ľudia nadšení. V oboch priestoroch sa veľa prekrýva.

Len som sa ocitol v tom, že sa potápam a učím sa, a hoci nemám počítačové znalosti, veľa mojich kamarátov to robí, a učil som sa od nich. Práve som sa tak nadchol tým, čo sa dialo mimo znakov dolára. Len som si pomyslel: „Páni, v sobotu môžem poslať toľko peňazí do transakcie s éterom kdekoľvek na svete.“

To je šialené. Niečo, čo sa nestane.

To je to, o čom som premýšľal: „Dobre, v hudbe je zrejmé použitie, ale čo je realistické? Čo je to, čo sa nezdá byť príliš sľubné? Čo je niečo, čo môžem dosiahnuť v primeranom čase vzhľadom na svoje skúsenosti a moju sieť? Ako sa môžem stať mostom medzi existujúcim etablovaným priemyslom a novým technologickým fenoménom? “ To je to, čo inšpirovalo myšlienku OMF.

3lau macklemore

3lau s Macklemoreom

Aké sú problémy spojené so súčasnou kultúrou hudobných festivalov, ktoré motivovali k vzniku festivalu OMF?

To je moja obľúbená otázka, na ktorú si musím odpovedať, pretože keď uvažujete o hudbe ako o priemysle, existujú skutočne dve strany. Je tu zaznamenaná digitálna hudba a živá hudba.

Digitálny hudobný priestor sa za posledných 20, 30 rokov tak neuveriteľne zmenil z iTunes na zdieľanie digitálnych súborov, torrentovanie a zrazu mohol každý ukradnúť všetku hudbu, ktorú chcel. Bolo to pre nich jednoduché, keby vedeli, ako to bolo, všetci začali brať hudbu.

Rýchly posun vpred k streamovaniu, vďaka čomu je pre priemerného spotrebiteľa jednoduchšie zaplatiť za členstvo ako ukradnúť všetku hudbu. To vrátilo peniaze späť do rúk umelcov a vydavateľstiev. Streamovanie ukázalo spôsoby, vďaka ktorým môže technológia vyvíjať digitálnu hudbu. Spotreba digitálnej hudby sa navždy zmenila kvôli streamovaniu.

Živá hudba sa od Woodstocku nezmenila. Nie je rozdiel v tom, čo ste robili kedysi a čo robíte teraz. Kúpite si lístok, idete a potom si to musíte urobiť budúci rok znova. To je všetko.

Neexistuje žiadna technologická angažovanosť alebo vylepšenie mimo zvukových systémov a výroby. Nikto nezmenil spôsob, akým ľudia konzumujú hudobné festivaly, rovnako ako ľudia zmenili spôsob, akým ľudia konzumujú hudbu.

Nikdy som si nemyslel, že je niečo zlé na tom, ako teraz prebiehajú festivaly, nevyhnutne preto, lebo som ani nevedel, ako to zmeniť, ale keď som sa začal potápať v blockchainovej králičej diere, začal som si uvedomovať, o koľko je to efektívnejšie z toho by mohlo byť.

Okrem skutočnosti, že existuje šialená cenová inflácia, teda nikto nezachytáva hodnotu na aftermarkete s lístkami. Vstupenky a samotné falšovanie je obrovský problém.

Verejná kniha rieši veľa z týchto problémov s predajom lístkov. Rovnako môžete motivovať fanúšikov, aby sa podelili o svoje skúsenosti a informácie o festivaloch, na ktoré chcú ísť, rovnako ako môžete zdieľať zoznam skladieb. Osoba, ktorá získa tento zoznam skladieb, potom získa hodnotu z vkusu pôvodnej osoby. Získavajú hodnotu z výberu tejto osoby.

Rovnakým spôsobom, ak idete do Coachelly, zvyčajne chcete ísť s priateľom a povedať to priateľovi, ale vlastne pomáhate festivalu v tejto skúsenosti, ale nedostávate za to kompenzáciu. Táto hodnota nie je zachytená rovnako, ako digitálna hudba zachytila ​​množstvo rôznych tokov hodnot, ktoré existujú.

Bol som rád: „Sakra, blockchain nám môže pomôcť zachytiť hodnotu tam, kde sa práve teraz nezachytáva v celom festivalovom biznise.“ Vtedy sme začali uvažovať o tom: „Dobre, ako to použijeme?“ Na tom sme pracovali minulý rok.

Svetelná šou na festivale ultra hudby, s láskavým dovolením Beat Media

Ultra Music Festival, so súhlasom: Beat Media

Prečo je technológia blockchain alebo distribuovaná kniha odpoveďou na súčasné problémy v modernom festivalovom zážitku?

Kedykoľvek mi niekto povie svoj „blockchainový nápad“, to je otázka, na ktorú vždy rád odpoviem alebo na ktorú viem odpoveď. “Prečo je to relevantné?” Prečo je blockchain odpoveďou? “

Myslím si, že existuje veľa spôsobov, ako je možné blockchain použiť na živú hudbu.

Číslo jedna a najočividnejšia a najsilnejšia cesta je predaj cestovných lístkov. Falošné lístky sú všade, potom, čo sú trhy s lístkami všeobecne predražené, a neexistuje spôsob, ako zachytiť hodnotu, keď sa niečo vypredá, a zrazu sa lístky obchodujú za dvojnásobok, trojnásobok ceny.

Výhody nemá nikto, kto na podujatí vytvára alebo účinkuje. Stratila iba hodnotu kvôli neefektívnemu stanovovaniu cien.

Technológia distribuovanej účtovnej knihy pomáha na strane falšovania aj distribúcie vstupeniek, ale tiež nám pomáha vytvárať sieť, ktorá viac motivuje fanúšikov.

To je druh druhej dimenzie, do ktorej sa dostávame, ktorú umožňuje inteligentná kontraktná technológia. Ak fanúšik povie priateľovi o festivale a tento priateľ ide a kúpi si lístok, pôvodnému fanúšikovi by sa malo toto decentralizované marketingové úsilie kompenzovať. Čím viac zapojíte fanúšikov do šírenia informácií o niečom, tým viac privedú ľudí do ekosystému, tým väčšiu hodnotu ekosystém vytvorí a nakoniec z toho vyrastie..

3lau účinkovanie v Staples Center

3lau účinkovanie v Staples Center, s láskavým dovolením: Rukes

Pre mňa je prvou dimenziou cestovné lístky. Dimenzia dva predstavuje zosúladenie stimulov pre všetkých, ktorí sa zúčastňujú na festivale spôsobom, aký sa ešte nikdy predtým nekonal. Inteligentná technológia kontraktu to umožňuje.

Myslím si, že tretia časť je skutočne skôr partnerským dielom, kde transparentnosť umožnená technológiou blockchain výrazne uľahčuje festivalom partnerstvo s informáciami o predaji a väčšiu publicitu údajov. Tieto údaje, ktoré vytvárame na základe našich skúseností, sú nesmierne cenné pre to, aby pomohli iným festivalom usporadúvať úspešné udalosti, a dokonca umožnili spotrebiteľom vytvoriť si vlastné udalosti, ak chcú.

To je samozrejme už dlho, ale chceme začať s niečím skutočným, a preto robíme náš prvý tohtoročný festival. Ideme to študovať a uvidíme, ako sa môžeme zlepšiť.

Keď to zhrnieme, tromi prípadmi použitia sú predaj cestovných lístkov a transparentnosť prostredníctvom predaja lístkov, umožnenie stimulačných mechanizmov prostredníctvom inteligentného uzatvárania zmlúv a nakoniec verejné údaje. Umelci pri predaji vstupeniek na podujatie zvyčajne nevlastnia žiadne údaje. Aby sme boli otvorení, Live Nation tieto údaje vlastní.

Ani fanúšikovia nemajú prístup k žiadnym z týchto údajov, a to jednoducho nie je spravodlivé. Prečo by tieto údaje nemali byť verejné, keď k nim prispievajú všetci? Myslím si, že to sú tri spôsoby, ako môžeme skutočne urobiť revolúciu v priestore.

Čo je to vlastne festival OMF?

Je tu samotný festival a je tu aj symbolika. Aby sme hovorili o samotnom festivale, chceli sme, aby OMF bola sieť festivalov, ktoré fungujú na tokene OMF a na systéme a technológii, ktorú tvoríme. Ale v prvom roku je festival OMF ako každý iný festival. Rozdiel je v tom, že na festivale bude prebiehať značné množstvo blockchainového vzdelávania.

Budeme mať kryptoštvrťrok, cez ktorý musíte prejsť, aby ste sa vôbec dostali na festival. Lístky si môžete kúpiť pomocou kryptomeny. Lístky si môžete kúpiť za bitcoin alebo éter. Pokiaľ viem, nemyslím si, že v súčasnosti existuje nejaký iný festival, ktorý by akceptoval krypto na nákup lístkov. Budeme tam prví.

Okrem toho dostane každý, kto získa lístok, etheretovú peňaženku prostredníctvom našich partnerov, spoločnosti SingularDTV, ktorá prevádzkuje rozhranie webovej peňaženky. Tieto peňaženky budú mať v budúcnosti technológiu na vyplatenie tokenu.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ArdaSzneVwA?rel=0]

Prvý rok je naozaj niečo ako slávnostné uvedenie na trh. Robíme to a chceme ukázať svetu, že sme sa zaviazali.

Druhý rok začíname budovať partnerstvá. Mojím partnerom v tomto projekte je Adam Lynn. Usporadúva 18 festivalov v Spojených štátoch a jeho festivaly prinesieme do siete v druhom roku. V ideálnom prípade od tretieho do piateho roku sami vytvárame festivaly po celom svete s hodnotou, ktorú nám fanúšikovia poskytujú finančne. Môžeme tiež nadviazať partnerstvo s inými existujúcimi festivalmi a ja a Adam máme na to sieť.

Prinášame všetky tieto festivaly do našej siete a všetky tieto festivaly prijmú token a prispejú dátami a hodnotou späť do siete, ktorú chceme vytvoriť. Ciele OMF sú nasledujúcich päť rokov. Aj keď budujeme skutočnú sieť fyzických udalostí, budeme tiež pracovať na technickej stránke vecí a zaistiť, aby sme vyskúšali všetky technológie skôr, ako ich skutočne implementujeme..

Najväčší strach mám z toho, že poviem, že niečo funguje, ak to ešte nefunguje. Aj keď vieme, že veľa technológie, ktorú budujeme, funguje, bola testovaná iba na malých skupinách a aby sme ju zmenšili, je potrebné vykonať oveľa viac testov. To je krátkodobý a makroskopický pohľad na to, čo sa časom stane OMF.

Keď sa vrátim k niektorým podrobnostiam, ktoré sú drsnejšie, povedzte mi o vnorenej štruktúre stimulov. Čo motivuje ľudí k tomu, aby zbierali a používali tokeny OMF a stali sa tak aktívnym členom komunity? Aká je sila skutočného tokenu a motivačný model, ktorý je jeho základom?

Začali sme vypisovať všetky aktivity, ktoré už fanúšikovia bežne robia a ktoré poskytujú festivalu hodnotu. Číslo jedna kupuje lístky skôr. Keď fanúšik kúpi lístky skôr, poskytne tvorcovi zážitku likviditu a táto likvidita sa môže použiť na vylepšenie zážitku..

Číslo dva je, keď to povedia priateľovi. Väčšina ľudí, ktorí idú na festivaly, hovorí svojim priateľom, aby si tiež kúpili lístky, ale nikto za to nedá nijakú hodnotu. To už fanúšikovia robia. Za to im kompenzujeme.

Napokon, keď poskytnú spätnú väzbu o tom, kto sú ich obľúbení umelci a aké sú ich obľúbené časti festivalu. Prieskum nikdy nikto nedokončí, ale ak by ste za vyplnenie prieskumu dostali kredity zadarmo, pravdepodobne by ste to spravili. Neviem, či to bude fungovať, ale môžem to predpokladať.

Týmito tromi spôsobmi dostanú fanúšikovia kompenzáciu za poskytnutie spätnej väzby a zhodnotenie zážitku, ktorý si všetci spoločne užívajú. Našou druhou víziou je vytvoriť nástrojový token, ktorý má skutočnú hodnotu pre vykúpenie. Samozrejme, má to viac právnych dôsledkov, pretože kým nebude mať hodnotu preplatenia, nejde o token úžitku a kým nebude fungovať veľa tejto technológie, schopnosť kvalifikovať ju na základe predpisov SEC je len ošemetná informácia..

Nakoniec sme sa rozhodli, že nechceme prestať, každý deň vytvárame hudobné festivaly. Vystúpim na nich a potom ich môj partner odbehne 18. Prečo to neurobiť len teraz, ukázať svetu, že máme na mysli podnikanie a že to nie je len nápad. Teraz existuje produkt pripojený k skutočnému svetu.

Keď budeme mať SEC jasnejšie a keď pracujeme s niektorými našimi technologickými partnermi, začneme rozvíjať stranu tokenu nástrojov, kde má skutočnú hodnotu vykúpenia okrem jednoduchých vecí. Tam sme práve teraz. Veľa z nich bude fungovať skôr ako neskôr. Nevieme, či sa veľa z toho do októbra dokončí, ale niektoré technológie fungujú, pokiaľ ide o kontrolu prístupu, a keď máte v peňaženke určitý počet tokenov, získate náramok. Tento náramok vám umožňuje dostať sa do VIP oblastí ako stimul.

Headlinerom bude umelec ocenený Grammy, Zedd (so súhlasom japantoday.com)

Grammy ocenený umelec Zedd je prvým oznámeným headlinerom OMF s láskavým dovolením: Japan Today

Môžeme urobiť toľko vecí, ale nakoniec chceme, aby sa fanúšikovia zapojili do festivalového zážitku a mali pocit, že z tohto zapojenia dostávajú hodnotu. To je náš cieľ.

Na záver, aby sme uzavreli slučku, stále rovnako milujeme náš prvý nápad, ktorý dáva fanúšikom zodpovednosť za festival. Naším cieľom je vytvoriť bezpečnostný token, ktorý predstavuje vlastníctvo a zdieľanie zisku na samotnom festivale. Tento bezpečnostný token nakoniec umožní určitú rozhodovaciu silu v zostavách.

Spôsob, akým sú teraz štruktúrované zostavy, je to jedna osoba alebo tím ľudí, ktorí prijímajú tieto rozhodnutia v mene celej komunity. Tieto rozhodnutia v žiadnom prípade nereprezentujú to, čo ľudia chcú vidieť, a je tu problém – je tu neefektívnosť. Ako to úprimne vyriešime, bude trvať roky, ale začíname teraz. Začíname uvažovať o tom, ako to môžeme urobiť.

Prvok bezpečnostného tokenu nám dáva schopnosť dosiahnuť, aby sa fanúšikovia cítili ešte viac zapojení do zážitku. Samozrejme, je to tiež prvý krok k skutočne decentralizácii vecí. To je dlhé vysvetlenie všetkých rôznych aspektov, na ktorých pracujeme. Myslím si, že najdôležitejšou vecou, ​​ktorú chcem ľuďom povedať, sme všetci, ktorí máme blockchainové projekty, všetci sa učíme za pochodu. Ktokoľvek, kto tvrdí, že presne vie, čo sa stane, klame. Musíme sledovať spotrebiteľské správanie a rozvíjať ho za pochodu. Myslím si, že byť v tomto smere transparentný je nesmierne dôležité.

To všetko znie úžasne, ale musím sa opýtať: Čo sa môže pokaziť?

Myslím si, že veľa vecí by sa mohlo pokaziť. Verím, že veci, ktoré by sa mohli pokaziť, by si nevyhnutne nemuseli zaslúžiť zlyhanie siete alebo to, čo budujeme.

Hudobný priemysel je veľmi politický. Myslím si, že veľa ľudí odolá takémuto nápadu a zatiaľ o ňom nikto nevie, takže som zvedavý, ako to ovplyvní ľudí v priemysle. Ľudia v priemysle vo všeobecnosti neradi menia veci, pretože práve to platí ich účty a udržuje ich v bezpečí. Myslím si, že najlepšou odpoveďou, ktorú vám môžem dať, je, že sa snažíme vyhnúť všetkému, čo sa môže pokaziť, zapojením niekoľkých významných a významných hráčov hudobného priemyslu..

Niektorí z najväčších agentov sú partnermi v tomto projekte: Paul Morris, ktorý bol jedným z najvýznamnejších agentov na svete, ktorý zastupuje Tiesto a Hardwell a mnoho ďalších DJov, Lee Anders zastupuje Skrillex a Zedd, môj agent, ktorý zastupuje mňa a Chainsmokers . Ľudia, ktorí majú skutočnú moc v odbore formovať vnímanie, ale tiež ktorí veria v tento projekt a veria, že je to budúcnosť hudobných festivalov. Keď budete mať na palube takýchto ľudí, môžeme podľa môjho názoru krúžiť okolo niektorých politických problémov, ktorým môžeme v budúcnosti čeliť.

Po technickej stránke je najväčším problémom zmena mierky – uistite sa, že ju môžeme škálovať tak, aby pojala desaťtisíce ľudí súčasne. To by sa mohlo pokaziť, a preto nič z toho nepovoľujeme, kým nespustíme vážne testovanie našich PoS (Point of Sale) systémov využívajúcich blockchain na potravinárskych staniciach a obchodných staniciach..

Máme technológiu, pri ktorej prstom potiahnete náramok cez prístupový bod, a práve to vás nechá vstúpiť na festival. Zaznamenávajú sa tiež údaje o tom, kedy táto osoba šla na festival, a tieto údaje sa stávajú verejnými, zaznamenané v sieti Ethereum.

Je tu celá táto sračka, ktorú musíme zaistiť, aby fungovala v obrovskom rozsahu, a preto hovoríme čestne a hovoríme, že túto skúsenosť nebudeme vystavovať riziku, kým nebudeme vedieť, že funguje perfektne. Preto si na jeho vybudovanie vyhradzujeme čas. Tam smeruje aj veľa finančných prostriedkov. Všetky peniaze, ktoré sme doteraz zhromaždili, a peniaze, ktoré získame v budúcnosti súkromne, budú smerovať k zabezpečeniu toho, aby sieť fungovala perfektne a technológia bola stabilná..

Prečo stavať na ethereu? Milujem Ethereum, som veľkým fanúšikom, ale obáv o škálovateľnosť je neúrekom. Veríte tomu, že by Ethereum mohlo OMF podporiť teraz aj do budúcnosti?

Na túto otázku existuje dvojdielna odpoveď. Jeden, vychádzame z ethereum, pretože vieme, že toto je momentálne bezpečné rozhodnutie. Za nás sme z rozmaru blockchainového technologického hnutia ako celku. Prečo je to Ethereum, pretože vieme, že teraz funguje, ale to nevylučuje možnosť, aby sme platformy zmenili.

Môžeme vymeniť žetóny za žetóny na inej platforme po ceste. Je tu pre nás veľa potenciálu, pretože si nikdy nepredstavujeme svoju vlastnú hlavnú sieť. Pre náš konkrétny produkt neexistuje žiadny skutočný dôvod, takže si myslím, že nám dáva ešte väčšiu flexibilitu pri budúcich výmenách tokenov a potenciálnom prechode do sietí, ktoré budú v budúcnosti sľubovať. V žiadnom prípade nie som ženatý s Ethereom.

Poďme si povedať niečo viac o dôsledkoch vašich konceptov na vašich kolegov a celé odvetvie. Máte nejaké ďalšie známe DJ-ov alebo superhviezdy, ktoré sa predávajú s touto myšlienkou alebo s vami pracujú v zákulisí na podpore tohto hnutia? Viem, že Gramatik je šampión v krypto a blockchaine.

Som tu ja a potom môj partner Kevin Edelson, ktorý je SOT. Robil marketing pre všetkých, od Chucky Cheese po LMFAO, umelcov, značky, všetko. Vyvíja všetku marketingovú stratégiu pre nás a celú značku a je tam expertom. Priniesol som ho skoro a je to jeden z mojich najlepších priateľov. Pracuje tiež na projekte 3LAU.

Ďalším priateľom, ktorého som si vzal, bol Adam Lynn, ktorý vedie Prime Social Group, ktorá je najväčším nezávislým promotérom v Spojených štátoch. Zapojený je aj jeho partner Zack Rubin, ktorý dohliada na logistiku a vývoj festivalu, pretože sú skutočnými odborníkmi. Sú ďalším kolom ľudí, do ktorých sa zapojíme – agentmi. Ľudia, ktorí zastupujú umelcov, ktorí sú v mnohých ohľadoch vrátnikmi zmien v podnikaní.

Preto sme sa dostali k niektorým z najsilnejších agentov v odbore, aby sme získali ich podporu a podporu. Medzi týchto agentov patrí Paul Morris. Sam Hunt, Lee Anderson a Hunter Williams, ktorých som už spomínal.

3lau ultra

3lau účinkovanie na Ultra Music Festival, so súhlasom: Ultra Music Festival

Okrem týchto agentov je ďalším vzrušujúcim novým členom nášho tímu človek menom Dan Berkowitz – zakladateľ spoločnosti CID Entertainment. Špecializuje sa na VIP služby a vytvoril niekoľko medzinárodných festivalových akcií, ktoré sú celkom exkluzívne, cieľové udalosti pre 3 000 a 4 000 osôb. V podstate čo Fyre Festival snažil sa byť, ale neuspel, robí to len v menšom rozsahu. Dôvod, prečo to robí v menšom rozsahu, je ten, že sa to dá zvládnuť, pretože je v tom veľmi úspešný. Dan vedie VIP v spoločnosti Coachella, vedie VIP v Bonnaroo a na mnohých ďalších festivaloch. Pre tento projekt prevezme náš svet zážitkov z VIP a sme radi, že ho zapojíme.

V oblasti technológií je zapojených veľa obrovských mien, ale všetky mená môžeme zverejniť až 22. júna. SingularDTV je samozrejme náš hlavný partner a inkuboval celý projekt.

Počul som, že ste založili nahrávaciu spoločnosť Bloom Records a tiež ste sa dozvedeli, že ste veľmi zapojený do organizácie s názvom Pencils for Promise..

Pred dvoma rokmi som založil nahrávaciu spoločnosť, kde venujeme všetky zisky rôznym charitatívnym organizáciám. Pencils of Promise bola prvá a vyzbierali sme pre ňu asi 200 000 dolárov. V Guatemale sme postavili sedem škôl, ktoré som navštívil.

Celý môj cieľ v tom bolo dať fanúšikom silu, aby pomohli získať peniaze na veľké veci prostredníctvom hudby. Keď fanúšik počúva skladbu na Spotify, nič ju to nestojí a pomáha získať peniaze, a keď ju zdieľajú s priateľmi, pomôže im to získať viac peňazí. To bola moja prvá misia, ktorú som chcel vrátiť fanúšikom. OMF je druhá.

Bloom urobil úžasné veci. Získali sme takmer 300 000 dolárov. Venovali sme 20 000 dolárov fondu na pomoc hurikánu Harvey v Houstone. Vďaka môjmu novému albumu sme pre Fuck Cancer vyzbierali 20 000 dolárov a pre Fuck Cancer vyzbierame státisíce, pretože album naďalej generuje príjmy. To bol môj ďalší vášnivý projekt, ktorý milujem a na ktorom budem ďalej pracovať.

Existuje do zážitku OMF zabudovaný filantropický aspekt?

Určite to chceme preskúmať. Myslím si, že je pre nás ťažké z krátkodobého hľadiska niektoré z týchto vecí realizovať, ale z dlhodobého hľadiska by sme radi vytvorili systém, v ktorom darujeme dolár za každú vstupenku charitatívnym organizáciám, ktoré si fanúšikovia vyberú. To je niečo, čo chcem robiť. Povedal by som, že nám chýba asi šesť mesiacov od tohto rozhovoru. Teraz sa sústredíme iba na to, aby sme zaistili, že všetko funguje a či vyhovujeme požiadavkám. Pracujem na tom rok a zatiaľ o tom nikto nevie. Tu si môžete predstaviť moju úzkosť a očakávanie.

Kde môžu ľudia nasledovať OMF?

Najlepšie miesto pre každého by bolo Webová stránka OMF. Môžete sa pridať Telegram, Twitter, Instagram. Budeme zverejňovať kopu užitočných informácií, budúcich umelcových partnerov, informácie o vstupenkách, zostavách a inšpiratívnych citáciách, ktoré inšpirovali tím k vytvoreniu konceptu. To je miesto, kde sa každý môže dozvedieť viac.

Chystáme sa ho spustiť 21. júna. Akcia sa uskutoční na námestí Civic Center Plaza v San Franciscu 20. októbra tohto roku.

Teším sa na to. Vďaka za tvoj čas, Justin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me