Vytvorenie vlastnej kryptomeny

Prvá kryptomena sa objavila, keď Satoshi Nakamoto vymyslel bitcoin v roku 2008. V tom čase sa svetová ekonomika blížila k turbulenciám s príchodom veľkej recesie. Hospodárske krízy zvyčajne vedú k tomu, že centralizované banky a vlády sa vykúpia z problémov vytlačením väčšieho množstva peňazí a zaplavením ich do ekonomiky. Bitcoin naopak vytvoril finančný systém obmedzenej ponuky s novou razbou mincí určenou v prísnych desaťminútových intervaloch. Tento systém zaisťuje, že centralizovaný orgán nikdy nezmení ponuku bitcoinu oproti svojim matematicky založeným parametrom tak, aby znehodnotil menu prostredníctvom masovej inflácie.

Vďaka svojej prvej iterácii v bitcoine technológia blockchain umožňuje všetkým jednotlivcom vytvárať si vlastnú kryptomenu. Ako by ste teda postupovali??

Zahrajte si svoju vlastnú kryptomenu

Kryptomena Rube Goldberg

Inžinier plný entuziazmu by možno chcel napísať všetok kód od nuly. Inšpirovaný inovatívnymi koncepciami na riešenie existujúcich, zložitých problémov, môže chcieť pripraviť svoju vlastnú cestu a navrhnúť nové riešenia. Tento prístup sa javí ako odstrašujúca výzva. Nie je to pre slabé povahy. A nemožno to dosiahnuť bez výkonných zdrojov a časovo náročnej práce.

Budem mať to, čo má

Softvér s otvoreným zdrojovým kódom poskytuje programátorom populárny mechanizmus na publikovanie softvéru a zdieľanie ich kódu. Projekty udržiavané ako open source uvoľňujú svoj zdrojový kód pre verejnosť na úložiskách ako GitHub. Tieto projekty umožňujú komukoľvek používať ich softvér v rámci akejkoľvek špecifikovanej licenčnej zmluvy.

Bitcoin je napríklad softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý môžete nájsť na GitHub. Ktokoľvek si môže kód zobraziť, stiahnuť, upraviť a zahrnúť do svojho vlastného projektu. Následne môže ktokoľvek vziať bitcoinový kód a použiť ho ako základ pre svoj vlastný projekt kryptomeny.

Implementujte niekoľko úprav kódu a teraz máte svoju novú kryptomenu. Na tento proces sa hodí akýkoľvek existujúci projekt kryptomeny s otvoreným zdrojom.

Charlie Lee vytvoril litecoin týmto spôsobom. Vzal bitcoinový kód, vykonal menšie úpravy komponentov, ako napríklad zväčšenie veľkosti bloku, a potom ho vydal ako nový a samostatný projekt. Litecoin sa usiloval byť rýchlejšou a lacnejšou verziou bitcoinu, ktorá by uľahčila platby a fungovala ako mena, ktorá doplní úlohu bitcoinu ako obchodu alebo hodnoty.

Vidly so zdrojovým kódom, ako je Litecoin, sa odlišujú od pevných vidličiek vytvorením novej kódovej základne a fungovaním na novej sade sieťových uzlov. Hard fork je iba aktualizácia pôvodného projektu; aktualizuje kódovú základňu svojej materskej mince a používa rovnaké sieťové uzly ako pôvodný blockchain, z ktorého sa oddeľuje.

Litecoin má tiež svoj vlastný GitHub.

Úložisko bitcoinových kódov GitHub

Úložisko bitcoinových kódov GitHub

Postavenie na plecia obrov: Spustenie tokenu

Sieť Ethereum umožňuje používateľom ľahko vytvárať vlastné tokeny kryptomeny bez toho, aby kódovali celý systém od nuly a bez požičiavania si od kódu iných coinov. Norma Ethereum ERC-20 definuje zoznam funkcií, ktoré musia programátori dodržiavať, aby vytvorili nový token, ktorý bude fungovať na blockchaine Ethereum. ERC znamená Ethereum Request for Comment, zatiaľ čo číslo je indexom, ktorý odkazuje na návrh.

Na implementáciu štandardu tokenov ERC-20 na vytvorenie vašej kryptomeny by ste kódovali všetky požadované prvky. Medzi tieto prvky patrí názov meny a jej symbol (napr. Ticker pre menu, napríklad BTC pre bitcoin a ETH pre éter). Vytvorili by ste kód na určenie celkovej ponuky mincí pre vašu menu a potom by ste naprogramovali funkciu na vrátenie aktuálneho zostatku na danom účte. Nakoniec by ste tiež naprogramovali funkcie na prenos coinov z jedného účtu na druhý, ako aj množstvo ďalších potrebných kódovacích funkcií.

Výhodou tohto prístupu je, že nemusíte implementovať svoj vlastný blockchain. Váš token sa uloží do existujúcich peňaženiek; nebudete musieť vytvárať novú peňaženku alebo pridávať nové funkcie do existujúcej peňaženky. Od začiatku bude fungovať aj na životaschopnej sieti aktívnych uzlov.

Organizácia Ethereum poskytuje postupné kroky sprievodca ako na to od začiatku do konca fázy nasadenia.

Platforma Waves ešte viac uľahčuje spustenie vášho vlastného tokenu. Pre Waves nemusíte vedieť programovať a novú menu môžete nastaviť asi za minútu.

Token Ethereum ERC-20 môže predstavovať množstvo tokenovaných aktív (investičné zmluvy, IOU, herný token atď.), Ale Waves sa zameriava na vytváranie tokenov na obchodovanie peňazí na burze. Tokeny vytvorené vo vlnách sú viazané na fiat menu a potom sa s nimi obchoduje v zásade ako s rezervou pre túto menu. Napríklad na americký dolár môže byť naviazaný nový token Wave s názvom MyLovelyNewCoin. Každá MyLovelyTokenCoin predstavuje jeden dolár. To znižuje náklady na prevod a urýchľuje transakciu. Prípadne môže Waves tiež použiť zavedené kryptomeny ako Bitcoin, ktoré slúžia ako základňa za tokenom Waves.

Dolný až dolný dolár

Mince Simpsonovcov kryptomena

Andy Warhol slávne povedal, že v budúcnosti budú všetci slávni pätnásť minút. Menu tradične vydávajú iba vlády a silné organizácie. Ale v dnešnej dobe technológia dáva každému možnosť vytvárať si vlastnú súkromnú menu. Môžete si vytvoriť vlastnú ekonomiku, aj keď to trvá menej ako pätnásť minút.

Bez ohľadu na použitý proces pravdepodobne uvidíme, že jednotlivci naďalej pribúdajú na rastúcom zozname viac ako 1 500 kryptomien, ktoré sú momentálne v obehu. Ľudia to môžu urobiť aj vtedy, ak z iného dôvodu ako vyraziť mincu svojou vlastnou identitou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me