Lin Dai je self-popisovaný nerd. Svoju profesionálnu kariéru zahájil v období prvého dot boomu, keď bol študentom Carnegie Mellon. Spoločnosť Dai na webe vytvorila jednu z prvých sociálnych sietí pre tínedžerov s názvom Kiwibox Media Inc. s asi dvoma miliónmi ľudí. Po zverejnení spoločnosti sa Dai presťahoval do New Yorku a prežil haváriu a popálenie.

Dai pokračoval v pomoci veľkým mediálnym spoločnostiam ako Viacom a Alloy odbočiť do odvetvia digitálnej reklamy. Po niekoľkých rokoch v podnikaní Dai svrbel, aby sa vrátil do sveta startupov, a pripojil sa k startupu sociálnej siete pre mobilné video s názvom Keek, ktorému za tri roky pomohol rozšíriť na 75 miliónov používateľov..

Dnes je Dai hlavné zameranie Sieť TAP, sieť založená na blockchaine, ktorá napája ekosystém, ktorý vypne obchodníka s dátami tretích strán.

Čo je zlé na súčasnom ekosystéme digitálnej reklamy?

Bez ohľadu na to, ako to v súčasnom ekosystéme digitálnej reklamy znížite, Facebook a Google vyhrajú 99% obchodu.

Každá iná mediálna značka má problémy. Mediálne spoločnosti potrebujú príjmy z reklám, na ktoré útočí Facebook.

Súčasťou riešenia pre mediálne spoločnosti je diverzifikácia tokov výnosov. Budúcou kombináciou výnosov by mohli byť ⅓ produkty založené na predplatnom, ⅓ mediálna reklama a ⅓ obchod.

Ako vyzerá krajina digitálnej reklamy dnes?

Väčšina údajov o používateľoch je agregovaná dvoma spoločnosťami: Google a Facebook. Tieto spoločnosti tieto údaje využívajú a poskytujú ich tretím stranám. Títo marketingoví pracovníci tretích strán potom používajú tieto údaje na inzerciu.

Zacielenie reklamy prebieha v dvoch skupinách identít: ID zariadenia (na všetko, čo sa stane vo vašom telefóne, na ktoré môžu zacieliť) a ID prehliadača (cookie alebo niečo, čo vás sleduje, a nezáleží na tom, kde hľadáte). ID vášho prehliadača je označené niečím, na čo môžu inzerenti zobrazovať reklamu. Stovky spoločností môžu zhromažďovať vaše údaje prostredníctvom polohy GPS, rôznych predvolieb, ktoré nastavíte, akcií vykonaných prostredníctvom prehľadávačov.

Reklama sa dnes veľmi líši od jej začiatkov. Predtým to bolo takto: „Sme spoločnosť na holenie a chceli sme inzerovať v časopise Men’s Health!“

Inzerenti teraz nakupujú iba programovo. Nevyhnutne ani nevidia, kde sú ich reklamy, a ani to nemusia. Môžu vás zacieliť, kde sú podľa vás potenciálnym zákazníkom, nech ste kdekoľvek. To je v našich očiach v poriadku, pokiaľ im dávate povolenie a máte kompenzáciu. Ale takto to dnes nefunguje. Spoločnosti v hodnote niekoľkých miliárd dolárov sú sprostredkovateľmi, ktorí umožňujú marketingovým pracovníkom využívať tieto údaje a nie je to v prospech jednotlivca ani obchodníka..

Aj keď tento model funguje, v skutočnosti ho nevidíme ako udržateľný. Väčšina týchto údajov sa zhromažďuje bez súhlasu používateľa, alebo aspoň ich použitie tretími stranami nie je používateľmi výslovne schválené.

Cieľový bod je zameraný na spotrebiteľa bez jeho súhlasu a sprostredkovateľ berie províziu bez ohľadu na to, či sa jedná o predaj alebo nie.

Predstavujeme si spôsob, akým môže spotrebiteľ delegovať povolenie na značku a značky môžu lepšie porozumieť svojim publikám, do ktorých sa prihlásili..

Začali sme uvažovať o tom, ako by sme mohli vytvoriť väčšiu hodnotu pre používateľov a zároveň im dať vlastníctvo ich údajov. Súčasťou tohto riešenia bolo nájdenie spôsobov zhromažďovania údajov, ktoré sú lepšie ako údaje, ktoré zhromažďujú Facebook a Google. Museli sme tiež nájsť spôsob, ako pomôcť spotrebiteľom uvedomiť si, kedy sú ich údaje arbitrážne, aby sa dali speňažiť.

Poslednou hranicou pre dáta je nájdenie použiteľných údajov, ktoré oveľa lepšie kvalifikujú, ako bude jednotlivec alebo publikum reagovať v budúcnosti. Napríklad, ak som Dominos, môžem zacieliť na ľudí, ktorým sa páčila fotka pizze. Ak však môžem zacieliť na ľudí, ktorým sa páčila fotografia pizze, ktorí si za posledných 10 dní TIEŽ kúpili niečo od spoločnosti Papa John’s, mám oveľa kvalitnejšie publikum.

Problém je v tom, aby ľudia dobrovoľne zdieľali tento typ údajov.

V čom sú údaje zhromaždené TAP nadradené tým, ktoré zhromažďujú Facebook a Google?

Členovia TAP sa priamo prihlásia do svojich nákupných údajov, čo je oveľa presnejšie ako v iných údajoch o správaní, ako sú „páči sa mi to“ alebo záujmy na Facebooku..

Napríklad, ak je spotrebiteľ ochotný podeliť sa o to, ako často a koľko každý mesiac utráca u Domina, je to oveľa presnejšie, ako keby jednoducho „páčil“ fotku pizze na Facebooku.

Tiež je hlavným diferenciátorom Spoločnosť TAP získava povolenie prvej strany od spotrebiteľa priamo pri zhromažďovaní údajov o nákupe, rovnako ako priamo kompenzuje spotrebiteľa vo forme bodov odmien alebo dolárov od značiek. Toto sa zásadne líši od hlavných sociálnych sietí a internetových platforiem, ktoré zhromažďujú a monetizujú vaše údaje bez priamej kompenzácie.

Ako spoločnosť získava peňažnú hodnotu zo zhromaždených údajov?

Presné údaje o nákupe umožňujú našej sieti značiek a obchodníkov uspokojiť konkrétne ponuky a odmeny pre jednotlivých spotrebiteľov a vytvárať vyššiu návratnosť investícií..

Napríklad nákupy zákazníkov majú výrazný vplyv na hodnotu ich údajov. Napríklad. ak moje údaje o nákupe a história ukazujú, že som veľký cestovateľ, ktorý cestuje 14-krát ročne a ročne utratí 20 000 alebo viac dolárov za hotely a letenky, hlavné skupiny hotelov v sieti TAP ponúknu až 70% zľavu na verejne dostupné ceny špeciálne pre mňa nabudúce rezervujem cestu prostredníctvom rezervačného nástroja TAP.

Sieť TAP dostáva províziu z vytvoreného predaja a väčšinu výťažku rozdeľuje vo forme odmien spotrebiteľovi.

Mohli by ste opísať trh s hľadaním kupujúcich týchto údajov?

TAP nikdy nepredáva údaje o používateľoch. Údaje o používateľoch sú v systéme TAP zabezpečené a anonymizované. TAP spolupracuje priamo so značkami a obchodníkmi, ktorí chcú členom TAP ponúkať odmeny členom, ktoré zodpovedajú určitým kritériám alebo vzorom nákupu..

Možno by hlavný reťazec pizze chcel ponúknuť bonusovú odmenu každému, kto si kúpi na pizzi najmenej 100 dolárov mesačne, alebo streamovacia služba chce ponúknuť všetkým, ktorí ešte nevyužili svoje služby, skúšobnú ponuku. Údaje sa anonymne použijú na vytvorenie každej kampane, nikdy sa však nebudú predávať mimo ekosystém TAP.

Čo motivuje obchodného partnera k partnerstvu so spoločnosťou TAP?

Prostredníctvom ponuky univerzálnych odmien podporuje spoločnosť TAP Network členov odmien, aby aktívne nakupovali u obchodných partnerov v sieti a získavali body za odmenu.

Obchodní partneri generujú ďalší predaj od nových a existujúcich používateľov, a môže presne merať výnosy z predaja alebo nárast frekvencie pomocou analytiky TAP.

Ako plánuje TAP napraviť prostredie digitálnej reklamy?

Ak sa dotkneme vašich údajov, mali by ste dostať kompenzáciu. Mali by ste mať úplnú kontrolu nad tým, kto má prístup k vašim údajom. Môžete povedať, že sú to moje údaje a ja ich nechcem zdieľať s konkrétnou značkou alebo osobou.

Začali sme experiment s aplikáciou odmien Hooch, ktorá odmenila ľudí nápojmi zadarmo. Dostali by jeden nápoj zadarmo týždenne, pokiaľ by zdieľali svoje údaje o nákupe.

Použili sme OpenFinance API, ktoré im umožňuje pripojiť k nám všetky svoje kreditné a debetné karty. Potom sme schopní skenovať ich transakcie a porozumieť ich nákupom. Napríklad, ak ste aktívnym vyjednávačom a tieto údaje sú podporované vašou históriou transakcií, ste veľmi cennou osobou, na ktorú môžete zamerať spoločnosti zaoberajúce sa alkoholom. Odmenia vás a budú súťažiť o vaše podnikanie.

Nápoje boli neohrabanou denomináciou odmien. Rozhodli sme sa, že sa vyvinieme do úplného programu odmien, kde používatelia budú môcť nazbierať body za odmenu za čokoľvek od kávy za 5 dolárov alebo z hotelovej izby za 500 dolárov.

Body odmeny je koncept, ktorý už mnohí chápu. Môžu ľahko prevádzať 20 dolárov v TAP s dodávateľmi v sieti.

Tradičné programy odmien sú navrhnuté tak, aby využívali výhody pre spotrebiteľa. Napríklad, ak letíte dosť, môžete nazbierať dostatok bodov za veci zadarmo. Ide o to, že 80% používateľov v skutočnosti nehromadí dostatok bodov, aby s tým mohlo niečo robiť. Chceme, aby boli odmeny spravodlivejšie a prístupnejšie pre spotrebiteľa. Môžete akumulovať jednu jedinú menu a minúť ju u stoviek značiek.

Už ste zvýšili kapitál, chlapci??

Spoločnosť Hooch vyvinula technológiu TAP a jej sieť a od svojho kola Series Seed získala $ 7,8 mil. Diskutujeme s VC a strategickými investormi o sérii A začiatkom roku 2020.

Kde prichádza na rad blockchain?

Drvivá väčšina spotrebiteľov začala zdieľať svoje údaje. Naša hypotéza bola taká, že iba 20% našich používateľov bude zdieľať svoje údaje, ale zhruba 80% ľudí ich zdieľa. Blockchain vstúpil do hry, pretože sme chceli tieto dáta zodpovedne zabezpečiť.

Chceli sme umožniť používateľom delegovať ich údaje bez zdieľania akýchkoľvek osobných údajov. Robí sa to prostredníctvom tokenového spojenia s vydávajúcou bankou, podobne ako v prípade mincovne a žaluďa používajú podobné API. Nezaznamenávame čísla a mená kariet. Nie sú k vám prepojení ani spätne vysledovateľní.

V našom systéme vám bola pridelená adresa peňaženky blockchain, váš pseudoidentifikátor.

Ako vy, chlapci, zarábate peniaze?

Uzatvárame dohody s približne 250 000 obchodnými partnermi, cestovateľmi, reštauráciami, hotelmi, maloobchodníkmi, spoločnosťami elektronického obchodu atď.

Keď u nich nakúpite, sleduje sa to pomocou digitálneho odkazu alebo sa zistí z karty. Peňaženku môžeme zistiť osobne. Títo partneri platia spoločnosti TAP Network za uskutočnenie tohto predaja. Asi 50% z toho, čo dostávame, sa prevedie na TAP coiny (stablecoin naviazaný na USD) a vloží sa do peňaženky používateľa.

Chceli sme vytvoriť projekt pre masového spotrebiteľa, takže jeho odmeny musia byť ľahko prevedené na niečo konkrétne, čo môžu použiť, a nie na nejaký nejasný zmätený token..

Ak ste spotrebiteľ, stiahli by ste si Aplikácia Hooch a prepojiť ľubovoľný počet debetných a kreditných kariet. Aplikácia začne zisťovať nákupy. Ak pôjdete k jednému z našich partnerských obchodníkov, povedzme Starbucks, zistíme, že s týmto partnerom sa uskutočnila transakcia. Po overení transakcie dostane sieť TAP províziu od tohto partnera. Potom sa časť tejto provízie uloží do peňaženky používateľa.

** Poznámka redakcie: Zahrnutý odkaz je odkaz pridružený, vďaka ktorému získate 5 $ na TAP. **

Na strane obchodníka je to všetko o vlastníctve vzťahu so zákazníkom. V začiatkoch Facebooku by Facebook niekomu ako Pepsi povedal, aby prilákal svoje publikum na platformu Facebook, pretože môže robiť množstvo skvelých vecí, ako je rôzne spôsoby zacielenia a dozvedieť sa o nich oveľa viac. Po rokoch prehodili scenár. Zmenili algoritmus, takže spoločnosti mohli osloviť iba malé% svojho publika a za zvyšok by museli platiť Facebook. Je to jedna z najväčších firemných návnad a switchov vôbec.

Obchodní partneri sú motivovaní k tomu, aby si pomocou svojich údajov o zákazníkoch budovali svoje vlastné priame kanály.

Aká bude budúcnosť pre TAP??

Máme plán osloviť 30 miliónov používateľov v nasledujúcich dvoch rokoch.

Robíme to tak, že spolupracujeme s existujúcimi podnikmi, ako sú napríklad veľké mediálne a zábavné spoločnosti, aby sme licencovali a označovali našu technológiu vlastným menom.

Každý nový dolár digitálnej reklamy, ktorý príde na trh, Facebook a Google z neho berú zhruba 94 centov. Veľké spoločnosti bojujú o viac ako 6 centov z každého dolára, pretože údaje, ktoré poskytujú Facebook a Google, sú veľmi uplatniteľné.

Chceme ísť do týchto spoločností a povedať im, že máme spôsob, ako ich spotrebitelia posielať svoje údaje priamo im. Môžu označiť program odmien vlastným menom do 60 – 90 dní, čo by trvalo ich interné budovanie možno 2 roky.

Prvé uvedenie bielej značky na trh máme v polovici novembra, čo je skutočne vzrušujúce. Je to spoločnosť v zábavnom priemysle s viac ako 10 miliónmi používateľov. Chceme veľmi rýchlo osloviť desiatky miliónov používateľov.

Chceme pomôcť uviesť druhú vlnu spotrebiteľov a podieľať sa na prinášaní blockchainu masám.

Ďakujem, Lin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me