Da Hongfei o budúcnosti NEO a svete kryptomien

Komunite NEO je Da Hongfei potrebné len trochu predstaviť. Pre tých, ktorí sa do NEO ešte musia ponoriť, sú však niektoré základné informácie správne. Da Hongfei je zakladateľom NEO (predtým Antshares), blockchainovej platformy pre distribuované aplikácie. Je tiež zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Onchain, spoločnosti zaoberajúcej sa vývojom blockchainu pre spoločnosti a inštitúcie na podnikovej úrovni.

Hongfei je všeobecne považovaný za jednu z hlavných postáv sveta kryptomien, najmä pokiaľ ide o prijatie blockchainu v Číne.

Za jeho priateľskou osobnosťou a úprimnými vtipmi o jeho bacuľatých a skromných dňoch kryptomeny stojí jeden z kľúčových stratégov kryptomeny s historicky najvyšším trhovým stropom nad 10,5 miliárd dolárov a rozvíjajúcim sa ekosystémom podnikateľov a vývojárov..

Nasledujúci rozhovor s Da Hongfei viedli na NEO DevCon Alex Moskov, Colin Harper a Bennett Garner. Preskočíme na niekoľko tém týkajúcich sa vízie Hongfei pre NEO, svet kryptomien ako celku, ako aj niekoľkých otázok týkajúcich sa psychiky človeka na čele pohybu za niekoľko miliárd dolárov a technologickej revolúcie..

Centrálne mince Da Hongfei

Colin Harper, Alex Moskov, Da Hongfei a Bennett Garner v spoločnosti NEO DevCon.

CoinCentral: Táto konferencia sa zameriava na víziu spoločnosti NEO a komunitnú iniciatívu a na snahu o posilnenie silného ekosystému. Zdá sa, že spoločnosť NEO je veľmi opatrná v súvislosti so svojimi partnerstvami v oblasti ICO a všeobecne s nimi. Môžete ísť na to, čo napadne tímu NEO, keď preverujú projekt a rozhodujú sa ho podporiť? Čo vás núti premýšľať: „Toto je dobrý projekt.

Hongfei: V tejto veľmi počiatočnej fáze nie sme príliš selektívni. Skontrolujeme ich pozadie a pozrieme sa na túto víziu. Väčšina projektov, ktoré nás oslovujú, sú legitímne projekty, takže nemáme veľmi prísny štandard, či už ich máme podporovať, alebo nie. Postupne sme však selektívnejší.

Mohli by ste sa vyjadriť k svojej osobnej psychológii pri dohľade nad celým ekosystémom NEO? Aký je deň v živote v hlave Da Hongfeiho?

Veci sa jednoducho dejú. Niekedy ste nútení robiť veci, takže to nie je tak, ako by som všetko plánoval. Kryptosvet je 24/7. Keď sa zobudím, chytím telefón a na mojom WeChate je možno 200 správ, ktoré musím skontrolovať. Nejde o to, že robím prácu pre všetkých, ale ľudia za mnou prídu, aby sa rozhodli. Ak uvidíte dostatok vecí, lepšie pochopíte toto odvetvie a smerovanie.

Začiatkom tohto mesiaca ste robili rozhovor s agentúrou Bloomberg. V tomto rozhovore ste povedali, že si myslíte, že regulácia je dobrá vec, a to ste už povedali aj predtým. Čo si myslíte o predpisoch USA a EÚ? Ak ste robili pravidlá, čo by ste chceli vidieť na týchto trhoch?

To je ťažká otázka. Myslím, že všetko padne na výmenu. Špekulácie sú vo väčšine krajín regulovaným obchodom, centralizovanú burzu nemôžete prevádzkovať slobodne. Ak by teda krajina chcela regulovať kryptomenu alebo token, najlepším spôsobom by bola regulácia výmeny.

Konkrétne brány Fiat alebo len všeobecne?

Aj výmena tokenov za tokeny sú špekulácie, to áno. Existujú dva spôsoby, ako zarobiť imanie. Jedným zo spôsobov je tvorba hodnoty, druhým spôsobom je delenie hodnoty. Špekulácie sú hra s nulovým súčtom. Nejde o to, aby som niečo vytvoril, ale o to, koľko by som ich mal mať a koľko vám ostane. Ak všetci špekulujú, znamená to, že nikto nevytvára nové hodnoty. Ľudská povaha rada špekuluje, a preto si myslím, že špekulácie sú regulované takmer v každej krajine.

Keď už hovoríme o špekuláciách, ľuďom sa Tether naozaj páči, pretože to zabráni tomu, aby sa ich investície pohybovali na trhu. Tether zaznamenal od niektorých členov komunity veľa negatívnych reakcií a sú voči tomu skeptickí. Máte nejaké pripomienky k Tetheru a jeho súčasnej situácii s auditom Bitfinex?

Tether je veľmi podobný starým zlatníkom z dávnych čias. Dali by vám papier, ktorý hovorí, že máte určité množstvo zlata, ktoré je uložené v jeho trezoroch. Tí zlatníci postupne zistili, že môžu tlačiť viac papierov, ako je skutočná rezerva. Je to dokonca bezpečné, ak to urobíte skromne, a stane sa z nich systém čiastkových rezerv. Myslím si, že Tether pôjde rovnakým smerom. Neobviňujem ich, že to robia práve teraz, iba si myslím, že je to smer ich druhu podnikania. Aj keď nebudú mať stopercentnú rezervu, ľudia ju budú stále používať, pokiaľ sa budú veľmi používať na burzách. Ak nejako zistíme, že Tether má iba 95% rezervu, poklesne cena na 95 centov? Ja si nemyslím. Myslím si, že cena zostane podobná 1,00 USD. Postupne sa z neho stane systém čiastkových rezerv. Nie je to preto, že sú morálne zlí, je to len povaha podnikania.

Dovoľte mi dodať, dôvod, prečo to hovorím, je ten, že nedávno som navštívil burzu a opýtal som sa generálneho riaditeľa, prečo stále prijíma USDT, ak je Tether nebezpečný? Jeho odpoveď bola, že ho hojne využívala každá veľká burza. Aj keď majú v banke nula dolárov, všetky výmeny nenechajú Tether zomrieť. Poctia si Tethera. To je dôvod, prečo sa rozhodol naďalej používať USDT. Povedal, že aj keď spoločnosť Tether skrachuje, bude si ctiť USDT svojich používateľov s USD. Pokiaľ je široko používaný, je ťažké byť mŕtvy.

Keď vyšlo Weissovo hodnotenie, bolo tu veľa ďalších tokenov, ktoré boli uvedené s podobným hodnotením a sú to tiež skutočne dobré projekty. Okrem NEO, aké sú niektoré projekty, ktoré sa vám naozaj páčia?

Myslím si, že EOS je na tom skvele. Kozmos je super. S Jedom McCalebom som sa stretol v Stellar, robí veľké veci.

Veľmi sme si užili veľa reproduktorov, ktoré ste si priniesli Zhang Shoucheng, profesor fyziky v Stanforde, ktorý hovoril o peniazoch ako o skladovaní energie. Zdá sa, že je tiež spravodlivo zapojený do ekosystému NEO. Čo sú veci, ktoré hľadáte pre partnerov, aby boli zapojení do NEO?

Sme veľmi otvorení tomu, aby sme mali akademikov a vedúcich predstaviteľov odvetvia, s ktorými budeme spolupracovať, skamarátime sa s nimi alebo nejako prispejeme do nášho projektu. Založili sme nadáciu s názvom Open Blockchain Foundation zaregistrovanú v Kalifornii. Táto nadácia bude venovaná univerzitám a bude podporovať granty na výskum. Podporí tiež študentské organizácie v oblasti blockchainu.

Jedna vec, ktorá je zo mňa jasná z vašich komentárov a z reproduktorov, ktoré sme tu počuli, je, že NEO hrá dlhú hru pre rozvoj. Vieme, že vám trvalo niekoľko rokov, kým ste vôbec spustili Antshares a študovali vesmír. Môžete hovoriť niečo o trpezlivosti a dôležitosti trpezlivosti pri pokuse o vybudovanie niečoho ako platformy?

V Číne existuje veľmi známe príslovie, kde keď je vietor, môže lietať aj prasa. To platí aj pre toto odvetvie.

Problém je v tom, že ak stále stíhate smer vetra, je to naozaj ťažké. To, čo sme urobili, bolo, že sme našli miesto a mysleli si, že to vyzerá pekne, že tamojšia scenéria je pekná a radi by sme tam zostali a robili svoju prácu, a zrazu príde vietor. To je naša trpezlivosť. Nerobíme to, pretože je to tak populárne. V roku 2014 to nebolo populárne, bolo to veľmi kontroverzné. Robíme to preto, lebo to robíme veľmi radi.

Vitalik a Hongfei

Zakladateľ spoločnosti Ethereum Vitalik Buterin a zakladateľ NEO Da Hongfei.

Zdá sa, že sa trpezlivosť vyplatila. Vidíme, ako sa NEO prebojuje do top 10 a ako zasahuje veľkých hráčov. Často sa mu hovorilo „čínske ethereum“ a celá konferencia sa sústredila na inteligentnú ekonomiku spoločnosti NEO a komunitu spoločnosti NEO. Myslíte si, že nazvať ho „čínskym éterom“ je vhodné a v čom sa cítite NEO odlišný a v čom sa odlišujete?

Existuje veľa čínskych spoločností, ktoré sa nazývajú „čínska táto“ a „čínska táto“. Vyhľadávač Baidu sa nazýva čínska verzia Google. Existujú niektoré čínske verzie, ktoré sa stávajú lepšími ako ich náprotivky v západnom svete. WeChat je lepší a väčší ako WhatsApp. Alibaba je na rovnakej úrovni ako Amazon a je tiež dosť veľká. Nevadí mi, že ma nazývajú „čínske éterum“, pretože ľudia ľahšie pochopia, čo je NEO. Postupom času sa zlepšujeme a máme lepšiu technológiu a ekosystém. Do tej doby nás ľudia budú volať pravým menom.

Keď ste si menili meno z Antshares na NEO, pravdepodobne došlo k stretnutiu, na ktorom ste sa plavili okolo iných mien. Ako sa niektorým menám NEO takmer hovorilo, že si rád, že sa tak nestalo?

V zásade je NEO môj nápad. Antshares je odvodený z nášho čínskeho názvu. Čínsky názov sa prekladá ako „Drobný mravec“. Nemôžeme nás volať Drobný mravec, pretože je to čudné a nemôžeme získať doménu, takže sme potrebovali niečo jedinečné, a tak sme prišli s Antsharesom. Nie je to však veľmi prirodzený anglický názov a v Číne existujú konflikty s inými značkami, ako je napríklad Antfinancial, a s akčnou kamerou konkurujúcou spoločnosti GoPro, ktorá má úplne rovnaký čínsky názov ako my. Rozhodli sme sa rebrandovať. Ostatné mená si nepamätám. Vymyslel som NEO a potom som tvrdo zatlačil na svojich ďalších členov tímu. Nepovedal by som, že som ich prinútil, ale snažil som sa ich dosť presvedčiť. Nie všetci si mysleli, že potrebujeme nové meno, pretože na čínskom trhu sme už boli dosť slávni.

Boli ste niekedy fanúšikom Matrixu?

Áno. Je to veľmi zaujímavý film. Naše meno NEO však nie je z Matrixu.

Čo robíš pre zábavu, ktorá nesúvisí s blockchainom / kryptomenou? Čo robíš na oddych?

Pozerám MMA. UFC sledujem asi 15 rokov, celkom skoro.

Znížia sa v budúcnosti systémové poplatky, ak bude cena plynu naďalej stúpať? Ak nie, myslíte si, že to vôbec spomalí rast ekosystému?

O systémovom poplatku nakoniec rozhodnú držitelia NEO tokenov. Token NEO je podielom v systéme, takže necháme držiteľov tokenov NEO možnosť rozhodnúť sa, za koľko by mali byť ceny systémových poplatkov stanovené. Nie je to opravené navždy. Držitelia tokenov by mali rozhodnúť o štruktúre poplatkov, ktorá je porovnateľná s ostatnými blockchainmi.

Prečo je to nedeliteľný token a vidíte, že to spôsobuje akékoľvek trenie v budúcnosti, keď NEO stále rastie?

Myslím, že je to problém. Povedzme to takto. Každý blok bude mať odomknutých osem plynov. Plyn už existuje, je iba neaktívny. Je tu jeden plyn viazaný na jeden NEO žetón. Blok po bloku sa odomkne malé množstvo plynu. Nie je to tak, že zarábate dividendy, nejde o zábezpeku. Je to ako postupné uvoľňovanie niečoho, čo už vlastníte. Dôvod, prečo je NEO token nedeliteľný, je ten, že chceme, aby bolo vydanie okamžité. Každý blok bude uvoľnený osem Plyn a tieto Plyn bude rozdelený držiteľmi NEO žetónov. Ak je NEO deliteľné, spôsobí to nejaké matematické problémy. Uvažujeme však o návrhu nového mechanizmu. Podľa nového mechanizmu predstavuje celkové množstvo plynu približne 100 miliónov, nie však presne 100 miliónov. S týmto mechanizmom môžu byť NEO tokeny deliteľné.

Posledné otázky, priamo z úst koňa na Reddite. Používa Da Hongfei ráno nejaké špeciálne krémy alebo je prirodzene taký krásny?

Haha. Moja ranná rutina, 80% času, je holenie. Musím si udržať tvar brady.

Toto je iba výkrik komunity. Tento používateľ hovorí: „Nemám otázku k Da Hongfeimu,“ ale chcel by poďakovať Antsharesovi a NEO a za to, čo sa stalo, aby sa zmenil ich život, a že skutočne dôverujú vízii a schopnosti vykonávať . Chcel som sa s vami o to podeliť. Máte niekoľko členov komunity, ktorí sa skutočne veľmi venujú tomu, čo robíte.

Ďakujem!

Ak chcete držať krok s Da Hongfei a dianím vo svete NEO, sledujte nás ho a NEO na Twitteri, ako aj na Kanál NEO Discord.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me