CryptoCompare je kryptomena poskytovateľ údajov o trhu s globálnou stopou. Porovnávacia webová stránka poskytuje informácie o cenách viac ako 5 000 mincí a obrovského množstva zodpovedajúcich menových párov. Spoločnosť bola založená v roku 2014 spoluzakladateľmi Charlesom Hayterom a Vladom Cealicuom a sídli mimo Londýna vo Veľkej Británii. Zamestnáva okolo 40 ľudí, väčšinou v Londýne. Niektorí zamestnanci však pracujú aj mimo kontinentálnej Európy.

Platforma neposkytuje obchodné služby žiadneho druhu a slúži výlučne na zobrazovanie metrík, recenzií a ďalších užitočných údajov v reálnom čase. Najlepšia časť? Väčšina služieb je zadarmo. Budeme sa venovať niektorým zaujímavým dostupným nástrojom a uvidíme, ako môžete z tohto webu profitovať. Poďme na to.

Partnerstvá

CryptoCompare, ktorý je vo svete finančných údajov veľmi neznámym hráčom, už začína získavať pozornosť zaujímavými partnerstvami. Spoločnosť má zabezpečené kľúčové obchody so zavedenými ťažkými váhami, ako je Yahoo! Finance, Thomson Reuters a VanEck.

Tieto spoločnosti sa teraz spoliehajú na CryptoCompare pri poskytovaní informácií o cenách kryptomeny v reálnom čase. Yahoo! používa údaje na viac ako 100 stránkach ponúk s kryptomenami, zatiaľ čo Reuters ich integrovala do svojej platformy pre finančné desktopu známej ako Eikon. Pre spoločnosť VanEck poskytuje CryptoCompare indexy kryptomeny zamerané na inštitucionálneho investora.

Trendy

Výhoda agregácie všetkých týchto údajov umožňuje tímu získať niekoľko zaujímavých poznatkov o vývoji odvetvia kryptomien. Napríklad krajiny s liberálnou politikou voči kryptomene naďalej dominujú počtu búrz a kategóriám priemerného denného objemu. Juhokórejčania vo veľkom obchodujú s bitcoinmi a inými osvedčenými mincami. Malta a Seychely, hoci sú to malé ostrovy, stále tvoria väčší objem obchodov ako USA.

Trendy priemerného denného objemu podľa krajiny

Trendy priemerného denného objemu podľa krajiny

Pokiaľ ide o tieto a ďalšie dátové trendy a aktualizácie, môžete ich sledovať Stredná stránka.

Recenzie

CryptoCompare je našliapnutím na kontroly v niekoľkých oblastiach, kde nadšenci kryptomeny potrebujú poradiť. Väčšina tejto spätnej väzby pochádza od skutočných používateľov, aj keď sa tu občas vyskytuje spam spamu pridruženého odkazu. Pravdepodobne to budete chcieť skombinovať s inými webmi s recenziami, aby ste získali lepší celkový obraz. Medzi hlavné časti, ktoré treba spomenúť, patria burzy, banské riešenia a peňaženky. Samotný objem dostupných informácií je dosť pôsobivý.

Výmeny

Zoznam búrz s kryptomenami je rozsiahly. Predtým, ako sa posuniete nadol do dolnej časti zoznamu, pravdepodobne vás to bude nudiť. Nájdete všetky typické informácie spojené s každou burzou, ako sú miesto, poplatky a dostupné mince. Väčšina používateľov však skontroluje používateľské recenzie, aby získala prehľad o výhodách a nevýhodách, ktoré momentálne majú ostatní obchodníci..

Ťažba

Ak vás zaujíma ťažba kryptomien, potom je táto sekcia určená práve vám. Ťažba kryptomeny je rozsiahle pole a nie je pre slabé povahy. Už len z tohto dôvodu sa veľa nových nadšencov obrátilo na cloudovú ťažbu ako na spôsob, ako si doplniť svoj príjem. Tu môžete sledovať podnikové analýzy, možnosti zmlúv, ťažobné fondy a ďalšie.

Upozorňujeme, že kalkulačka bitcoinovej ťažby zdôrazňuje tvrdé trhové podmienky, ktorým baníci v súčasnosti pri týchto cenových hladinách čelia. Možno budeme musieť vidieť, ako cena bitcoinu získava späť vyššie úrovne, kým maloobchodný miner dosiahne zdravý zisk. Na druhej strane, ak ste dlhodobým HODLerom, môžete bolesť zvládnuť. Pamätajte, že tieto kalkulačky poskytujú iba odhady a váš počet kilometrov sa môže líšiť.

Kalkulačka ťažby bitcoinov

Kalkulačka ťažby bitcoinov

Peňaženky

Sekcia peňaženky je viac-menej rovnaká ako sekcia výmeny. Zdá sa však, že odporúča riešenia, ktoré tím osobne používa alebo ktorým dôveruje. Tu sú zahrnuté recenzie peňaženiek pre stolné počítače, mobilné zariadenia a hardvér so zoznamom podporovaných mincí a rôznymi bezpečnostnými funkciami.

Portfólio

Ak ste sa už nejaký čas venovali kryptovaniu, možno ste si už vybrali aplikáciu, ktorá vám pomôže spravovať vaše portfólio. Ak nie, tím urobil hviezdnu prácu, keď poskytoval registrovaným používateľom celkom sexy sledovač portfólií. Môže to však chvíľu trvať, kým budete môcť dostať svoje Lambos na Mesiac!

Sledovač portfólií CryptoCompare

Sledovač portfólií spoločnosti CryptoCompare

CryptoCompare API

Údaje API CryptoCompare sú pravdepodobne jednou z ich najlepších funkcií. API je skratka pre aplikačné programovacie rozhranie a umožňuje vývojárom načítať údaje o trhu zo servera spoločnosti niekde online. Môžete to už urobiť s väčšinou búrz s kryptomenami, ale keďže CryptoCompare zhromažďuje údaje na rôznych burzách a trhoch, poskytuje ďalšie zaujímavé údaje.

Základná služba API je zadarmo, čo je skvelé pre každého, kto chce získať nejaké dáta a skombinovať svoje vlastné aplikácie. Rozhrania API presahujú rámec tohto článku a na ich úplné využitie budete potrebovať určité znalosti programovania. Nezabudnite však na to, aby ste mali oči v očiach ďalšej generácie aplikácií a používateľských rozhraní, pretože na ich vytvorenie sa použijú podobné API. Toto nám, nie tak technicky zameraným ľuďom, uľahčí udržiavanie kontaktu s najnovšími kryptotrendami.

Hovory API vyhovujú vašim obchodným potrebám

Hovory API vyhovujú vašim obchodným potrebám

Čo hovorí komunita

Krátky prehľad sociálnych sietí a dôveryhodných webov naznačuje, že používateľom sa všeobecne páčia nástroje a funkcie CryptoCompare. Niektorí používatelia sa sťažujú na zložité rozhranie a zložitý jazyk. Všeobecne sa však zdá, že ide o platformu, na ktorú sa veľa používateľov obracia s prosbou o radu, najmä nových používateľov.

Záver

CryptoCompare má určite pôsobivé životopis už po asi piatich rokoch fungovania. Pretože trhy s kryptomenami budú naďalej dozrievať, bude prebiehať závod o poskytovanie najkomplexnejších údajov v reálnom čase dostupných pre retailových aj inštitucionálnych investorov.

Vzhľadom na investície do ťažkých spravodajských služieb ako Reuters a Yahoo! Finančné prostriedky, môžeme len dúfať, že skutočné inštitucionálne investície sú za rohom. Obchodný model spoločnosti CryptoCompare je dosť šikovný, pretože umožňuje maloobchodné služby prakticky zadarmo a zároveň generuje dostatočné príjmy od inštitúcií..

Ako už bolo spomenuté skôr, rozhranie môže byť trochu zaneprázdnené, čo novým používateľom sťažuje čo najlepšie využitie platformy. Je to však malá cena za bezplatnú službu. Ak sú dáta vašou hrou a najmä ak ste programátorom, CryptoCompare môže byť pre vás dobrou voľbou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me