Či sa vám to páči alebo nie, zo svojich výnosov z kryptomeny musíte platiť dane. V skutočnosti však existuje niekoľko krajín, ktoré vyrubujú nulovú daň z výnosov z kryptomien. Existujú ešte ďalšie miestne nastavenia, ktoré udržujú uhryznutie krypto dane na minime. Prvá časť tohto článku sa zameriava na krajiny, ktoré zdaňujú kryptomeny (a kapitálové zisky všeobecne) pri veľmi nízkej alebo nulovej sadzbe dane..

Druhá časť sa zameriava na tri zahraničné daňové raje. Jeden je dlhoročným obľúbeným karibským ostrovom medzi kupujúcimi v prístavoch. Ďalšia býva len hodinu východne od Carolinas v lietadle. A ďalší je relatívny nováčik, jeden špeciálne prispôsobený pre kontinentálnych občanov USA. S trochou fantázie, správnymi kontaktmi a skvelým daňovým právnikom môžete aj vy začať presúvať svoje kryptoinvestičné a obchodné záujmy do krypto daňového raja.

Národy s nízkym kryptokapitálovým ziskom z daní

Toto v žiadnom prípade nie je vyčerpávajúci zoznam. Mali by ste tiež sledovať novinky týkajúce sa zmien v kryptomene a daňovej politike kapitálových výnosov po celom svete. Tento zoznam žiadnych alebo nízkych sadzieb krypto dane zahŕňa krajiny z Európy, Južnej Ameriky, Ázie a Strednej Ameriky:

  • Bielorusko: Do roku 2023 sa z kryptomien nebudú vyberať žiadne dane z kapitálových výnosov.
  • Nemecko: Nulová percentuálna daň zo zisku kryptomeny, ak sa drží dlhšie ako rok.
  • Malta: V súčasnosti žiadna daň z kapitálových výnosov pre krypty. Malta, člen Európskej únie, je dobre zavedený zahraničný daňový raj.
  • Panama: Žiadna daň z kryptomien (alebo iných foriem kapitálových výnosov) pre zisky nepochádzajúce z Panamy. Tento stredoamerický daňový raj tiež ponúka mnoho spôsobov, ako získať štatút trvalého pobytu.
  • Peru: Tento rozvojový štát nedávno znížil svoju sadzbu dane z kapitálových výnosov na 5 percent, čo je jedna z najnižších sadzieb v Južnej Amerike. Táto sadzba platí pre obyvateľov aj nerezidentov.
  • Portugalsko: V súčasnosti neexistuje žiadna daň z kapitálových výnosov z kryptomeny, pokiaľ s kryptomenou nebudete obchodovať na plný úväzok ako s podnikaním.
  • Singapur: Ponuky a nula percent sadzba dane z kapitálových výnosov, a to platí aj pre kryptozisky.

Medzitým späť na domácom fronte

Spojené štáty americké: Pre daňových poplatníkov v nižších príjmových pásmach sa na dlhodobé kapitálové zisky neuplatňujú žiadne federálne dane z príjmu. Podržte svoju krypto investíciu dlhšie ako jeden rok a budete podliehať nulovej dani z kapitálových výnosov, s výhradou určitých obmedzení príjmu. (Manželia, ktorí spoločne podávajú daňové priznania so zdaniteľným príjmom 77 200 dolárov alebo menej, budú napríklad oslobodení od dane z dlhodobých kapitálových výnosov. Jednotlivci, ktorí podávajú prihlášku, môžu mať zdaniteľný príjem až 38 600 dolárov a stále sú oslobodení od platenia dlhodobých daní. daň z kapitálových výnosov.)

Tu sú dôkazy, prečo je dlhodobé investovanie do kryptomeny lepšie ako krátkodobé obchodovanie s kryptami. Aspoň z pohľadu federálnej dane z príjmu. Napríklad John a Suzy Taxpayer sú zosobášení a podávajú spoločné priznanie. Ich spoločný plat je 54 000 dolárov. Majú dlhodobý zisk z kryptomeny vo výške 12 000 dolárov. Takto bude vyzerať ich daňový zákon za rok 2018, ktorý sa bude konať 15. apríla:

Ich zdaniteľný príjem je menej ako 77 200 dolárov a zisk z kryptomeny vo výške 12 000 dolárov je klasifikovaný ako dlhý termín. Preto zaplatia nula v daniach z kapitálových výnosov pre rok 2018.

Krátkodobé krypto dane sú oveľa vyššie

Porovnajte tento sladký obchod s týmto. Tu sú kapitálové zisky rodiny daňových poplatníkov 12 000 dolárov všetky krátkodobé (držané jeden rok alebo menej). Ich zdaniteľný príjem je zhodný na úrovni 54 000 dolárov. Tu je pohľad na veľké zvýšenie daní spôsobené krátkodobým obchodovaním:

Ich zdaniteľný príjem je menej ako 77 200 dolárov a zisk z kryptomeny vo výške 12 000 dolárov je klasifikovaný ako krátkodobý. Preto zaplatia 1 440 dolárov v daniach z kapitálových výnosov pre rok 2018.

Pokiaľ nemáte vysokú kvalifikáciu v oblasti krátkodobého obchodovania s kryptami alebo obchodovania s kryptomenami na plný úväzok ako podnik, vo všetkých ohľadoch zvážte držanie svojich dobre načasovaných kryptoinvestícií dlhšie ako jeden rok. Daňové úspory môžu byť dramatické!

V mnohých ohľadoch môžu byť USA jedným z najlepších daňových rajov na pevnine zo všetkých. Najmä ak je váš ročný príjem skromný a investujete do kryptomeny na dlhú trať.

Portoriko: Blízke daňové útočisko pre občanov pevniny USA

Portoriko bolo USA území pretože bol vytrhnutý spod španielskej kontroly vo španielsko-americkej vojne (1898). Tento nádherný ostrov má veľmi zaujímavú (niektorí obyvatelia by mohli povedať tragickú) minulosť. Vďaka špeciálnym ustanoveniam o dani z príjmu môžu teraz pre Portoriko ešte nastať najlepšie dni. Tu je príklad, ako si môžete osobne vychutnať tieto daňové výhody:

Kvalifikujte sa na Zákon 20 Stav exportných služieb:

V podstate to znamená, že by ste sa presťahovali do Portorika, zaregistrovali svoje podnikanie na príslušnom ministerstve v San Juane a potom sa tešili na sadzbu dane z príjmu právnických osôb vo výške 4 percent (to je o celých 17 bázických bodov menej ako daň z príjmu právnických osôb na pevnine v USA). miera 21 percent). Vaše portorické podnikanie musí fungovať všetko svojich operácií v Portoriku a v žiadnom inom štáte vrátane pevniny USA. Nezáleží však na tom, kde podnikáte v Portoriku klienti sa nachádzajú aby spĺňal podmienky pre veľmi nízku 4-percentnú sadzbu dane.

krypto daňový raj Cabo Rojo PR

Cabo Rojo, PR: Kombinácia ultranízkej sadzby dane z príjmu právnických osôb a nulových daní z príjmu z investícií vedie k tomu, že vlastníci kryptomien a investori sa budú cítiť ako doma. Obrázok: DW Pendergast, júl 2012.

Kryptoinvestori sa radujú

Kvalifikujte sa na Zákon 22 Stav individuálnych investorov:

Toto je prínosom aj pre kryptografických obchodníkov a investorov, ktorí sú občanmi USA (akcie, dlhopisy, forex, futures atď.). Zákon 22 vylučuje všetky dane z úrokov, dividend a kapitálových výnosov. Ak sa presťahujete do Portorika, zaistíte si trvalý pobyt a zarobíte veľa peňazí na kryptotrhoch, nebudete dlžní žiadnu portorikánsku ani americkú federálnu daň z príjmu. Obyvatelia ostrova Bonafide v Portoriku nepodávajú daňové priznania v USA ani neplatia IRS v čase zdanenia. Namiesto toho platia vláde Portorika požiadavky na daň z príjmu. Podľa zákona 22 sa však aj platenie portorikánskych daní z kapitálových výnosov stane vzdialenou spomienkou. Minimálne do roku 2035, čo je dátum, kedy vyprší platnosť súčasných ustanovení zákona 20 aj zákona 22.

Majte na pamäti, že všetci obyvatelia Portorika sú stále povinní platiť vláde USA dane zo sociálneho zabezpečenia a z Medicare. Portorický zákon 22 jednoducho vylučuje dane z úrokov, dividend a kapitálových výnosov.

Bermudy a Kajmanské ostrovy

USA zdaňujú svojich občanov zo všetkých celosvetových príjmov, bez ohľadu na to, či v USA skutočne majú bydlisko alebo nie. Jediným spôsobom, ako sa tejto povinnosti zbaviť, je vzdať sa amerického občianstva. Jednoduchý presun do iného národa vás nezbaví daňového systému v USA. Ak sa presuniete do mesta Caymans a otvoríte si bankový účet (v akejkoľvek mene), musíte úroky, ktoré ste získali, nahlásiť IRS. Ak kupujete kryptomenu alebo zlato na Kajmanoch alebo na Bermudách, pri predaji musíte stále hlásiť svoje kapitálové zisky (alebo straty) strýkovi Samovi. Nezáleží na tom, že svoje úrokové výnosy alebo výnosy z kryptomeny nikdy nemôžete vrátiť. V očiach IRS im stále dlhujete federálnu daň z príjmu. Nie je pre vás žiadny krypto útočisko, prinajmenšom nie bez vykonania nejakej vážnejšej offshore prípravy.

Bermudy a Kajmani sú požehnané krásnymi plážami. Ak ste golfista, Bermudy sa môžu pochváliť niektorými z najlepších kurzov, aké si môžete predstaviť. Oba národy ponúkajú prísne zákony na ochranu majetku a súkromia. Ak ste však občanom USA, ste stále povinní nahlásiť IRS všetky zisky z ktoréhokoľvek prístavu. Časy, keď občania USA jednoducho odleteli do prístavu s kufrom plným 100 dolárových bankoviek, otvorili si tajný bankový účet a užívali si výhody oslobodené od daní, sú dávno preč..

Samozrejme, ak ste multimilionár (miliardár je lepší), môžete si najať zahraničných daňových právnikov, ktorí vám môžu pomôcť založiť zahraničné spoločnosti alebo trusty. V závislosti na tom, ako agresívni a kreatívni sú vaši zahraniční daňoví poradcovia, môžu byť schopní vytvoriť jedinečné (väčšinou) subjekty odpudzujúce dane, vďaka ktorým budete platiť IRS oveľa menej peňazí. Legálne.

Peniaze srdečne vítané

Medzi ďalšie populárne offshore útočiská patria Rakúsko, Bahamy, Barbados, Belize, Britské Panenské ostrovy, ostrov Man, Lichtenštajnsko, Luxembursko, Malta a Švajčiarsko. USA sú tiež a popredný offshore prístav pre zahraničných investorov, pretože vláda USA nezdaňuje svoje zarobené úroky z amerických pokladníc ani nezdaňuje ich kapitálové zisky. Ak žijete v štáte, ktorý nezdaňuje svojim občanom celosvetový príjem a rozhodnete sa investovať do amerických pokladníc alebo ziskovať akcie USA, nebudete nijako dlžní z daní žiadnej vláde..

Pro-daňoví poradcovia a priebežné výdavky

USA (a ďalšie OECD národy) má veľmi prísne pravidlá vykazovania zahraničných účtov. Ak nezverejníte existenciu svojej zahraničnej banky alebo účtu cenných papierov, mohli by ste sa dostať do problémov s federálnymi úradmi. Po získaní (legálne, prosím) finančných záujmov mimo krajiny si budete musieť najať najlepších daňových profesionálov, ktorí pripravia vaše federálne (štátne, mestské) daňové priznanie k dani z príjmu. Ročné náklady na takúto špecializovanú daňovú prácu môžu byť značné, takže pre väčšinu investorov do malých kryptomien sú cenovo neefektívne.

Krypto daňové raje a zdravý rozum

Ak ste investorom v kryptomene alebo vlastníkom firmy a chcete znížiť svoje dane z príjmu v USA, je pravdepodobné, že na vás, vašu hotovosť a vaše podnikanie čaká vhodný daňový raj. Investujte do najlepších právnych, daňových a finančných rád, ktoré sú k dispozícii, skôr ako sa vydáte na zahraničné transakcie, čím sa vyhnete zbytočným konfliktom alebo daňovým pokutám..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me