Coin Dance je platforma riadená komunitou, ktorá ponúka štatistiky a služby pre bitcoiny a bitcoinové peniaze. Spolu s ďalšími významnými webmi, ako je Bitfire, je nová vlna webov náročnými modelmi, a to ani striktne v oblasti kryptomeny. Zdá sa, že decentralizácia nešetrí nijakou oblasťou podnikania, dokonca ani štatistikami.

Čo je Coin Dance?

Platforma sleduje najrôznejšie metriky týkajúce sa bitcoinu, od ťažby blokov až po štatistické údaje o objeme a dokonca aj po celom svete. Význam tanca na mince v skutočnosti pochádza zo slova náhoda. Rovnako ako v prípade mnohých ďalších zaujímavých internetových mémov, aj tieto slová sa stali populárnymi po tom, čo smartfóny začali automaticky opravovať preklepy používateľov.

Široký výber štatistík a služieb na portáli Coin Dance

Široký výber štatistík a služieb na portáli Coin Dance

Vízia

Coin Dance chce otvoriť štatistický priestor slobodným poskytovaním prístupu k informáciám, najmä pokiaľ ide o bitcoiny. Tím je presvedčený, ako sa vyvíja bitcoin, keďže protokol by mal byť na komunite. Okrem toho by mal mať ktokoľvek právo prispievať na zdieľanie informácií bez ohľadu na jeho technické zázemie, spoločenské postavenie alebo počet bitcoinov, ktoré má v pamäti..

Stratégia

To, čo robí bitcoin špeciálnym, je jeho dosť transparentný charakter. Maximalizáciou zdieľania údajov Coin Dance získava komunitu, aby sa navzájom spolupracovala a na základe tohto zdieľaného dátového modelu prijímala kľúčové rozhodnutia. Podľa Coin Dance,

Naše poslanie je jednoduché: posilniť komunitu a rozšíriť ekosystém.

Služby

Objemové tabuľky

Coin Dance poskytuje objemové mapovanie predovšetkým pre peer-to-peer trhy. Členovia komunity aktualizujú grafy každý týždeň, aby sa užitočné obchodné informácie hýbali spolu s trhmi. Medzi trhoviská typu peer-to-peer patria Bisq, LocalBitcoins a Paxful.

Vývojári nedávno aktualizovali platformu a pridali údaje o obchodovaní v niekoľkých rôznych menách po celom svete. Táto aktualizácia ušetrí veľa času mnohým používateľom mimo USA, ktorí často musia najskôr previesť na svoju miestnu menu.

Márnostná služba

Platforma ponúka aj službu pomenovania márnosti pre tých, ktorí chcú na svoju bitcoinovú adresu pridať trochu dôvtipu. Svoju bitcoinovú peňaženku môžete prispôsobiť namiesto použitia hexadecimálneho alebo QR kódu, ktorý je dodávaný so štandardnou adresou. Nastavenie vlastnej prispôsobenej peňaženky nie je také ťažké a užitočné Odkaz na výučbu Steemit aby ste mohli začať.

Politika & Názor

Sekcia o politike sleduje rozhodovací proces vlád na celom svete o najväčšej kryptomene na svete. V čase písania tohto článku sa však nehlasovalo o žiadnych návrhoch bitcoinu, ale počítajte s tým, že sa to bude meniť, pretože kryptomena sa bude neustále vyvíjať. Táto politická mapa poskytuje užitočný prehľad o tom, ako sa bitcoinu darí na globálnej scéne, a umožňuje používateľom sledovať zmeny.

V tejto časti nie je iba zoznam, kde je bitcoin obmedzený, ale aj jeho klasifikácia. Napríklad v Indii sa bitcoin v súčasnosti považuje za vlastníctvo, ale v Číne sa uznáva ako komodita.

Coin Dance: Ako sa darí bitcoinom na svetovej politickej scéne

Ako sa darí bitcoinom na svetovej politickej scéne

Štatistika

Oblasť štatistík je bezpochyby miestom, kam prichádzajú obchodníci, kódéri a audítori bitcoinu, aby overili všetky vecné informácie týkajúce sa bitcoinu. Svoje typické cenové štatistiky nájdete na Coin Dance.

Je však zaujímavejšie prechádzať dostupné údaje o blockchaine, ktoré zvyčajne nenájdete na iných obchodných weboch. Podrobnejšie informácie o veľkostiach blokov, vyťažených blokoch, vyhľadávaní bitcoinov Google, demografických údajoch komunity a ďalších. Na konci stránky môžete tiež nájsť kryptomenu založenú na trhovej kapitalizácii, podobne ako CoinMarketCap..

Zhrnutie uzla bitcoinu

Pre tých technickejších z nás je tu súhrn bitcoinových uzlov. Toto je preplnené informáciami o odhadovaných 10 000 uzloch na celom svete, ktoré prevádzkujú sieť bitcoinov. Táto časť dokonca sleduje aktualizácie uzlov, aby sa vyrovnala s nedávnymi zraniteľnosť voči inflácii ktorý bol spozorovaný v sieti.

Prezrite si náš článok o celých uzloch Bitcoin, aby ste lepšie pochopili uzly a ako si ich môžete nastaviť.

Bloky

Sekcia o blokoch pomáha divákom overiť najnovšie vyťažené bloky a získať tak lepší celkový obraz o stave ťažby v sieti. Centralizácia ťažby sa v poslednom čase stáva čoraz väčším problémom. Z tohto dôvodu používajú rôzni členovia bitcoinovej komunity štatistiku fondu na sledovanie dominancie spoločnosti Bitmain v tejto oblasti.

Zdroje

V sekcii zdrojov je veľa dobrôt pre kryptomenu a začiatočníkov v bitcoinoch. Existuje niekoľko ďalších skvelých zdrojov, ale to by bol dobrý východiskový bod, ak si nie ste istí, kde začať.

Poker

A nakoniec, v neposlednom rade, čo by to bolo za krypto, keby do mixu nepridala nejakú čistú zábavu? Blockchain poker je už vec a Coin Dance vám umožňuje skočiť do hry bez nutnosti registrácie. Pridajte do svojho bankrollu pár bezplatných satoshi a presto, ste pripravení.

Zahrajte si poker Texas Hold'em s bitcoinmi zadarmo na Coin Dance

Zahrajte si poker Texas Hold’em s bezplatnými bitcoinmi na Coin Dance

Náročné zachytávanie veľkých dát?

Veľké dáta sú výrazom používaným na popísanie nárastu informácií prichádzajúcich s väčšou rozmanitosťou a pri vyšších rýchlostiach. Tento jav stále rastie, pretože čoraz viac ľudí prichádza online a vytvára si vlastný obsah.

Predpoveď veľkých dát

Zdroj: Statista

Spoločnosti ako Google a Facebook môžu poskytovať rozsiahle bezplatné služby kvôli hodnote, ktorú zachytávajú z údajov, ktoré im poskytujeme.

Tieto informácie však nie sú prístupné verejnosti, čo predstavuje dva problémy. Po prvé, vytvára problémy s ochranou súkromia. Po druhé, nemôže ho použiť komunita, ktorá ho poskytuje, ak chce na vrchole budovať svoje vlastné služby s pridanou hodnotou.

Zdá sa, že Coin Dance tento model priamo vyzýva. Demokratizáciou tohto procesu a otvorením zdieľania štatistík pre verejnosť umožňujú členom priamy podiel na rozvoji siete. Toto je samozrejme počiatočná doba a budeme si musieť počkať ešte niekoľko rokov, aby sme zistili, či tento prístup môže prosperovať medzi zavedenými firmami, ktoré firewall zhromažďoval údaje.

Záver

Komunitné modely majú obrovský potenciál pre rast. Ekonomika zdieľania je viac ako módne slovo v podnikoch ako Airbnb a Uber, pretože tieto spoločnosti nezdieľajú zachytenú hodnotu so svojimi používateľmi. Všetko je to o prechode do otvoreného sveta, kde bude transparentnosť a spolupráca pravdepodobne nástrojom budúcnosti.

Coin Dance poskytuje hodnotné štatistické služby členom komunity bitcoinov. Bude zaujímavé sledovať, ako sa budú projekty stavať na základe ich služieb.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me