Sadnite si s DBC’s He Yong

Spoločnosť DeepBrain Chain vtrhla do sveta blockchainu s úspešným ICO koncom roka 2017 a predstavila mimoriadne zaujímavý projekt pre tých, ktorí sa zaujímajú o pokrok blockchainu a umelej inteligencie. Tím je zložený z odborníkov na umelú inteligenciu, ktorí sa zaujímajú o preskúmanie praktickej aplikácie blockchainu na inovácie v priemysle, ktorý je obmedzený čoraz drahšími výpočtovými prostriedkami..

Spoločnosť DeepBrain Chain združuje počítačové zdroje od ľudí z celého sveta, aby spoločnostiam s umelou inteligenciou poskytla výpočtový výkon. To pomáha spoločnostiam zaoberajúcim sa umelou inteligenciou výrazne znížiť náklady na výpočtové zdroje, čo im umožňuje zefektívniť prototypovanie a precvičovanie.

Keď sme sa stretli s He Yongom, generálnym riaditeľom DeepBrain Chain, chceli sme sa hlbšie pozrieť na vývoj platformy a jej cieľov do budúcnosti. Yong pozdravil naše otázky vytrvalým úsmevom a žoviálnym správaním a naša tlmočníčka Joya sa v našich otázkach a odpovediach generálneho riaditeľa zorientovala s pôsobivou výrečnosťou. Dúfame, že rozhovor bude pre vás rovnako informačný ako my.

Nasledujúci rozhovor s He Yongom sa uskutočnil o Blockchain Connect 2018 autori Alex Moskov a Colin Harper.

CoinCentral a DBC

Colin Harper (vľavo), He Yong (v strede), Alex Moskov (vpravo)

Rozhovor

CoinCentral: Takže moja prvá otázka je, prečo umelá inteligencia na blockchaine?

On Yong: Toto je veľmi dobrá otázka – je za tým dôvod. Sme v oblasti umelej inteligencie už 4 – 5 rokov, ale vždy, keď sa stretneme, náš CTO položí otázku. Povie mi, že nemáme dostatok strojov – musíme si kúpiť viac strojov a výpočtový výkon. Musíme tiež kúpiť viac dát, aby nás všetci trochu trápili, pretože nákup a nákup dát je veľmi drahý. Zaujímalo nás teda, aké problémy sme narazili, či majú iné spoločnosti AI rovnaký problém? V tom čase sa to stalo tak, že som skúmal a študoval aj technický odbor, ktorý stojí za bitcoinom. Takže mi napadlo, že by blockchainová technológia mohla pomôcť AI vyriešiť niektoré z jej problémov. Takto vzniklo DBC.

Brilantné. Z toho teda čerpám, veľa ste spomenuli o tom, kedy sa chce platforma AI rozširovať, potrebuje získať viac dát, viac infraštruktúry. Takže distribuovaný výpočtový výkon prostredníctvom blockchainu by umožnil DBC ľahšie získavať dáta?

Mali by ste to povedať takto: DBC umožní spoločnostiam AI ľahšie získavať údaje. Pretože veľa údajov sú súkromné ​​údaje. Majú veľkú bezpečnosť, napríklad v oblasti zdravia a financií. Pre spoločnosti AI je takmer nemožné získať tieto údaje. Dôvodom je, že tieto údaje sa ľahko kopírujú. Po skopírovaní údajov k nim ľahko dôjde. Jednou z hlavných funkcií DBC je pokúsiť sa vyriešiť tento problém s únikom údajov. Pomôže to ochote spoločností AI zdieľať údaje, čím sa znížia náklady, ktoré na údaje utratíte, a zvýšiť tok údajov v spoločnosti. Rozšíri sa to a skutočne sa zobrazí hodnota údajov.

Zdá sa teda, že sa snažíte uľahčiť získavanie údajov bez toho, aby ste obetovali náklady a bezpečnosť.

Áno, toto je jeden z problémov, ktoré sa snažíme vyriešiť – v tomto bode máte veľkú pravdu. Na zníženie nákladov na dáta a tiež na zvýšenie toku dát, aby viac spoločností mohlo získať dáta, je to založené aj na ochrane dát.

Jedna vec, ktorú sme videli v priestore s projektmi, ktoré sú veľmi technologicky náročné, pracujú na veľmi inovatívnych nápadoch. Jedna vec, ktorú si však všimneme na mnohých z týchto projektov, je, že majú veľmi vágnu obchodnú mapu budúcnosti.

Myšlienka DBC je veľmi jasná. Jeho cieľoví klienti a plán sú tiež veľmi jasné. Našimi top klientmi sú všetky spoločnosti zaoberajúce sa AI. Po druhé, náš plán je tiež veľmi jasný podľa základných vlastností nášho produktu. Po prvé, našou vlastnosťou je znížiť výpočtové náklady pre spoločnosti zaoberajúce sa umelou inteligenciou. Toto je naša prvá základná funkcia a tento rok ju otestujeme v Q3. Ďalej môžu spoločnosti AI nakupovať údaje na platforme a poskytovatelia údajov ich poskytnú. V budúcnosti chceme pomôcť spoločnostiam AI s financovaním, chceme sa pokúsiť pomôcť im s financovaním na našej platforme.

Ako teda vyzerá deň v živote výkonného riaditeľa DBC?

“Za deň nie je veľa pravidelného harmonogramu.” Pretože naša spoločnosť sídli v čínskom Šanghaji, ale aj v Silicon Valley a tiež v Kórei. Takže môj pracovný čas nie je veľmi pravidelný. Hneď ako sa zobudím, začnem pracovať na svojom telefóne a musím ísť do viacerých krajín.

Takže v tomto duchu vlastne najradšej robíte, že to nie je toto?

V minulosti som rád sledoval filmy – v minulosti. Ale nejdem do kina. Je to len na mojom notebooku. Je to takmer šesť mesiacov, čo som pravidelne sledoval filmy.

Takže a teraz sa vráťte späť do projektu. Ako vidíte, na čom pracujete, uľahčenie spracovania údajov a vývoj v ďalších odvetviach? Napríklad ako VR a AR.

on yong

V odvetviach je veľmi dôležitá vlastnosť, ktorej sa snažíme pomôcť. Údaje, ktoré sa snažia získať, majú veľmi vysokú bezpečnosť. Dôvodom tejto úrovne zabezpečenia údajov sú vládne nariadenia – preto ich nemožno zdieľať. Môžeme im v tom pomôcť, a to tým, že neuchovávame údaje na jednom ostrove a zdieľame ich so spoločnosťami. Spomedzi týchto priemyselných odvetví majú skutočne veľa údajov, napríklad internet vecí. Majú veľa údajov, ale aj keď majú veľa údajov, na tréning používajú iba svoje vlastné údaje. Príliš sa boja zdieľať, aby ich mohol použiť niekto iný. Pretože ak tak urobia, bude pár problémov. Po prvé, tieto údaje mohli byť sprístupnené ich konkurentom. Po druhé, mohlo by dôjsť k úniku súkromia ich používateľov. Pre spoločnosť IoT je to veľmi vážny problém. Spoločnosti teda nemôžu ľahko zdieľať údaje, čo vzbudzuje dojem, že údajov je málo, ale v skutočnosti je ich veľa.

Čo z toho teda čerpám, jednou z výhod DBC je prístupnosť.

Áno

A začíname vnímať AI, ML skutočne ako potenciálnu technológiu, ktorá by mohla v budúcnosti spôsobiť revolúciu v danom priemysle. Myslíte si, že DBC má šancu znížiť ľudskú chybu v tomto priestore.

Môžete to povedať takto. Odvetvie umelej inteligencie chce zvýšiť efektívnosť, ktorou je zvýšená produktivita. Takže veľa vecí, ktoré boli kedysi prácou, bude teraz možné robiť pomocou strojov, takže veríme, že AI zmení svet. A chceme pomôcť spoločnostiam zaoberajúcim sa umelou inteligenciou meniť svet jednoduchšie a rýchlejšie s nízkymi nákladmi.

Myslíte si, že blockchainový program ako DBC bude v zásade pomáhať AI dosiahnuť svoj potenciál?

To by malo byť základom pre priemysel AI, základnú technológiu. Pomôže to rastu odvetvia umelej inteligencie a pomôže im lepšie slúžiť ľuďom. Tak áno. Tiež si myslím, že v súčasnosti naše služby veľmi nevysielame do vonkajšieho sveta. Je to však preto, lebo jej potreba nemusí byť práve veľmi naliehavá. Niektorí tvrdia, že AI ohrozuje ľudstvo. Myslíme si, že to blockchain môže zastaviť, pretože AI momentálne nie je taká inteligentná, takže hrozba je relatívne nízka. Ale za desaťročie, dve desaťročia bude AI skutočne silná, oveľa silnejšia ako teraz. Keď AI beží na blockchaine, na smart kontraktoch, môžeme sa AI zdržať. Napríklad môžeme napísať blockchainový algoritmus, ktorý obmedzí výpočtový výkon AI a zabráni jeho samostatnému konaniu.

V podstate by to teda boli kontroly a vyváženia?

Áno, ak AI beží na blockchaine, môžeme ovládať výpočty AI, ale mimo blockchainu to bude ťažké ovládať. Toto je jedna z našich potenciálnych funkcií, ale nikdy sme také nevysielali. Pretože si v súčasnosti nemyslíme, že je takáto služba potrebná, pretože AI momentálne neohrozuje ľudstvo.

Povedzme teda, že niekto číta tento rozhovor, je skutočne nadšený a chce sa zapojiť. Ako môžu naši čitatelia podporovať DBC?

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžu urobiť, aby podporili, ak nás chcú spoznať viac. Sledujte nás na Twitteri a pozrite sa na našu webovú stránku. Informácie na nej budeme priebežne aktualizovať. Ak chcú do nás investovať, mohli by ísť na burzy Huobi alebo KuCoin.

Ak existujú ľudia, ktorí sa chcú stať strategickým partnerom spoločnosti DBC, ako by vás kontaktovali?

Mali by poslať e-mailom [chránené e-mailom]. Pracujeme na komunitnom programe a komunita, ak chce niekto prispieť k rozvoju komunity, odmeníme ho.

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o He Yong a projekte DeepBrain Chain, pozrite si ich stránky, biely papier, a Twitter.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me