Budúcnosť prostredia blockchainu

Koncept blockchainového prostredia naďalej podnecuje predstavivosť vývojárov po celom svete. Ako sa čoskoro dozviete, transparentná a nemenná povaha technológie blockchain ju robí ideálnou pre množstvo úloh šetriacich životné prostredie. V súčasnosti sú vývojári zameraní na integráciu technológie blockchain do rôznych udržateľných projektov.

Záchrana planéty nie je ľahká úloha. Našťastie teraz existuje technológia na transformáciu zastaraných a nehospodárnych postupov. Zem nevyhnutne potrebuje podporu. Podľa nedávnej správa zverejnené Programom OSN pre životné prostredie, teploty Zeme naďalej stúpajú alarmujúcim tempom.

Aj keď to môže byť vítanou správou pre tých, ktorí sa práve nachádzajú v chladnej zimnej sezóne, stúpajúca hladina mora spôsobí na ostrovoch a pobrežných mestách zmätok. Štúdia publikovaná Yaleom ukázala, že oceány od sedemdesiatych rokov stúpali na nebývalých úrovniach. V tej istej správe sa podrobne uvádza, že rýchlosť zvyšovania hladín oceánov sa zdvojnásobila z približne 0,06 palca ročne na 0,14 palca ročne v roku 1993..

Táto informácia je skutočným dôvodom na obavy, nielen pre ochrancov životného prostredia. Podľa nedávnej správy sú vlády aj súkromné ​​podniky pripravené na náhradu škody vo výške 14 biliónov dolárov ročne štúdium uskutočnilo Britské národné oceánografické centrum (NOC).

Stavebný kameň (reťaze) pre lepšiu planétu

Uznávajúc potrebu zmeny, zverejnilo Svetové ekonomické fórum Stavebný kameň (reťaze) pre lepšiu planétu. Tento dokument uvádza 65 existujúcich a vznikajúcich projektov prostredia blockchainu, ktoré majú potenciál čeliť súčasnému stavu degradácie, ktorú planéta prežíva. Štúdia stanovuje šesť globálnych výziev:

  1. Zmena podnebia
  2. Biodiverzita a ochrana
  3. Zdravé oceány
  4. Vodná bezpečnosť
  5. Čistý vzduch
  6. Odolnosť proti poveternostným vplyvom a katastrofám

Keď sa svet pokúša bojovať proti vyššie uvedeným výzvam v oblasti životného prostredia, vytvorilo sa množstvo nadnárodných blockchain klimatických organizácií. Tieto skupiny postupujú proaktívnejšie k problémom, ktorým čelí naše životné prostredie. Jednou z najznámejších environmentálnych skupín blockchainu, ktorá je dnes v prevádzke, je Blockchain for Climate Foundation.

Blockchain pre nadáciu pre klímu

Nadácia Blockchain for Climate Foundation sa snaží umiestniť Parížsku dohodu na blockchain. Parížska dohoda je medzinárodnou stratégiou na znižovanie škodlivých skleníkových plynov s podporou 195 signatárskych krajín.

Existuje veľa dôvodov, prečo má stratégia založená na blockchaine zmysel. Po prvé, migrácia Parížskej dohody na blockchain umožňuje krajinám sledovať globálne emisie otvoreným a transparentným spôsobom. Tento krok tiež výrazne zníži náklady na monitorovanie. V súčasnej podobe skupina organizuje zájazdy propagujúce výhody takéhoto zlúčenia.

Programy prostredia blockchainu sú už v pohybe

Našťastie je blockchainový priestor predovšetkým o inováciách a udržateľnosti. Na tento účel v súčasnosti existuje veľa súkromných a vládou riadených blockchainových environmentálnych programov. Tieto programy kombinujú vynaliezavosť vývojárov kryptomien s nádejami ochrancov životného prostredia. Tu je niekoľko najpozoruhodnejších príkladov:

Solárny plast: plastová banka

Platforma Solar Plastic sa snaží stimulovať proces recyklácie. Plastový odpad predstavuje pre ekologov obrovské starosti. Nedávny príbeh Huffington Post s názvom “Naše oceány sa topia v plaste” zdôrazňuje problémy, ktoré sa títo vývojári snažia zmierniť.

Veľká tichomorská oprava odpadu cez Sputnik International

Veľká tichomorská oprava odpadu cez Sputnik International

Koncepcia v pozadí Plastová banka je jednoduchý. Účastníkom sa za recykláciu plastov vypláca kryptomena. Platforma ľuďom platí za ich plastový odpad mierne nad úrovňou trhu. Táto stratégia udržuje naše oceány čisté a umožňuje globálne recyklačné úsilie.

Elektronová platforma

The Elektrón platforma kombinuje bezpečnosť technológie blockchain s hi-tech funkciami, ktoré sa nachádzajú v dnešných digitálnych elektromeroch. Tento projekt uľahčuje prechod na systémy inteligentnej siete, ktoré automaticky určujú najefektívnejšiu stratégiu distribúcie energie.

Táto platforma na distribúciu energie so sídlom vo Veľkej Británii má schopnosť zväčšiť sa na 53 miliónov metrov a viac ako 60 rôznych poskytovateľov elektrickej energie. Tím, ktorý stojí za projektom, sa snaží znížiť centralizáciu, ktorá je v súčasnosti k dispozícii v energetickom sektore krajiny. Platforma umožňuje decentralizovaný prístup k problémom výroby energie.

Brooklynská mikrosieťka

The Brooklynská mikrosieťka Projekt kombinuje množstvo inovatívnych technológií a vytvára tak spoločnú energetickú sieť. Platforma je jedinečná v tom, že energetická spoločnosť stále nesie zodpovednosť za údržbu infraštruktúry. Akákoľvek nevyužitá energia sa medzi účastníkmi vymení.

Projekt má v súčasnosti budovu v Brooklyne v štáte New York vybavenú solárnymi panelmi. Energia vyrobená týmito panelmi sa distribuuje všetkým účastníkom mikrosieťky. A každý účastník dostane pridelené množstvo elektriny. Členovia sú schopní predať svoju nevyužitú moc akýmkoľvek iným členom mikrosieťe so ziskom.

SolarCoin

The SolarCoin koncept je podobný konceptu Brooklyn Microgrid v tom, že solárna energia sa vyrába a predáva ďalej. Projekt SolarCoin však k konceptu pristupuje individualizovanejšie. Používatelia predávajú svoju nevyužitú elektrinu vyrobenú ich súkromnými solárnymi panelmi prostredníctvom blockchainu.

V rámci tejto stratégie kupuje majiteľ domu solárny panel. Po integrácii systému do siete SolarCoin môžu používatelia začať predávať energiu, ktorú ich domácnosť nevyužíva. Pripojenie k platforme je bezplatné a členovia si môžu zvoliť, či dostanú zaplatené v nekrytej mene alebo bitcoine.

ElectriCCHain

The ElectiCChain platforma poskytuje globálne monitorovanie výroby solárnej energie v reálnom čase. Systém pracuje v spojení so sieťou SolarCoin. Projekt integruje údaje z viac ako siedmich miliónov globálnych solárnych zariadení. Tieto údaje pomáhajú pri ďalšom vedeckom výskume udržateľnej energie.

Spoločnosť ElectriCChain zverejňuje všetky zhromaždené údaje o produkcii a využívaní slnečnej energie na jednom blockchaine. Táto stratégia poskytuje výskumníkom množstvo cenných informácií na ľahko prístupnom mieste.

Jasnejšia budúcnosť: prostredie blockchainu

Je ťažké povedať, či si vynálezca Bitcoinu, Satoshi Nakamoto, predstavoval, ako by technológia blockchain zmenila spôsob, akým napájame svoje životy. Pretože vývojári pokračujú v skúmaní výhod blockchainovej technológie, svet okolo nás zúfalo potrebuje riešenia. Teraz sa zdá, že blockchainová technológia drží kľúče k lepšej budúcnosti pre všetkých.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me