BitConnect: Je to legitímne alebo Ponziho schéma?

BitConnect je bitcoinová investičná platforma a kryptomena vydané v roku 2016. Platforma BitConnect pôvodne propagovala bitcoinové investície a propagovala špeciálny investičný softvér, ktorý pomáhal generovať výnosy. Niekoľko mesiacov po vytvorení však spoločnosť BitConnect implementovala ICO pre svoju vlastnú menu, ktorá sa v rámci platformy používa na účely investovania.

Platforma bola v posledných mesiacoch predmetom mnohých kontroverzií. Mnoho z jeho používateľov tvrdí, že pri investovaní do služby BitConnect zaznamenali značné výnosy, a preto sa vo veľkej miere evanjelizujú pre platformu na fórach, YouTube a v blogových komentároch. Na druhej strane kritici varujú, že obchodný model BitConnectu sa nezdá úplne čestný a môže to byť dlhý podvod alebo variácia Ponziho schémy.

Demonštranti nezabránili tomu, aby si BitConnect získal významné pokračovanie. Pravdepodobne kvôli silným bonusom za odporúčanie existujúcim členom, keď presvedčia ostatných, aby sa pripojili k platforme, rastie používateľská základňa BitConnect. Postupným rastom rastie aj hodnota mince Bitconnect (BCC). Za posledných niekoľko mesiacov sa token BCC neustále udržiaval v top 20 kryptomenách podľa trhového kapitalizmu, pričom jeho celková kapitalizácia dosiahla viac ako 1 miliardu dolárov podľa CoinMarketCap.

Väčšina Ponziho schém sa javí ako úspešná až do samého konca, keď pozoruhodne vyschnú.

V prípade BitConnect stojí za to starostlivo zvážiť, ako platforma funguje, kde generuje výnosy a kto stojí za spoločnosťou pred rozhodnutím o investícii. V tomto článku sa pokúsim predstaviť obe strany spornej debaty o legitimite BitConnect. Nakoniec bude na vás, aby ste vykonali ďalší výskum a rozhodli, ako sa k BitConnectu staviate..

Ako funguje BitConnect

Hlavná ponuka služby BitConnect je kúsok Softvér na kolísanie cien bitcoinov ktorá rozhoduje o investovaní bitcoinu v mene komunity BitConnect. Základnou myšlienkou systému BitConnect je, že každý požičiava svoje prostriedky do fondu investícií BitConnect a softvér tieto fondy spravuje a generuje zaručený výnos pomocou predpovedí volatility. Výmenou za to veritelia (používatelia) dostávajú denný úrok z ich investícií.

bitconnect denný úrok

Denná úroková sadzba pre investície BitConnect sa pohybuje medzi 0,25% a 5,0% denne, pričom BitConnect zaručuje priemerne 1% / deň. Ak používatelia v priebehu času úrok reinvestujú, môže tento denný úrok prispieť k významným výnosom v dôsledku denného zloženia. Napríklad investícia vo výške 100 USD s denným úrokom 1% by mala po týždni hodnotu 107,21 USD, po mesiaci 134,78 USD a po 6 mesiacoch 599,58 USD! Po roku budete mať viac ako 3 700 dolárov vďaka zloženému úroku z počiatočnej investície 100 dolárov.

Úroková sadzba sa samozrejme líši každý deň, a to iba na stránkach BitConnect sľubuje návratnosť 120% ročne, nie tých 3 700%, ktoré sme práve vypočítali. Sľubovanie takýchto výsledkov by vás malo napriek tomu skepticky napadnúť. Ak je skutočný ročný úrok 120%, potom je BitConnect jedným z najlepších miest, kam by ste mohli investovať svoje peniaze. Sľuby o vysokých návratoch, ako sú tieto, sú však zvyčajne znakom pyramídovej hry a bolo by múdre postupovať opatrne, kedykoľvek uvidíte program, ktorý inzeruje „zaručené výnosy“. Investovanie je vo svojej podstate riskantné a nestabilné a pri každej legitímnej investícii by sa malo očakávať, že v priebehu času uvidí straty a zisky, nielen zisky.

Nie je jasné, ako softvér na volatilitu cien BitConnect funguje, alebo či vôbec existuje. BitConnect tvrdí, že cenový softvér je duševným vlastníctvom spoločnosti, a preto radšej tajia jeho fungovanie. Stojí za to sa opýtať, prečo sa spoločnosť BitConnect rozhodla verejne nasadiť svoj softvér, ak môže dosahovať takéto výnosy. Nebude zakladateľom spoločnosti BitConnect lepšie využívať softvér na hranie trhu so svojimi vlastnými súkromnými investíciami alebo inštitucionálnymi podporovateľmi? V mnohých prípadoch spoločnosti, ktoré tvrdia, že majú vševediaci softvér, rozprávajú príbehy, ktoré sú príliš dobré na to, aby boli pravdivé.

BitConnect Coin

token bcc

Pre uľahčenie obchodnej platformy BitConnect vytvorili vývojári BitConnect BCC token. BCC si môžete kúpiť za bitcoiny a token je v rámci platformy BitConnect užitočný na požičiavanie investícií alebo vkladanie do systému dokladu o vklade mince. Token BCC používa kombinovaný systém dôkazov o práci a dôkazov o vklade s overovacou a ťažobnou odmenou. Celkovo cirkuluje viac ako 3,1 milióna tokenov BCC, z ktorých každý má v čase zápisu hodnotu viac ako 400 USD.

Token BCC nie je vhodný mimo ekosystém BitConnect. Máloktorý predajca akceptuje BCC a nemôžete ho ľahko vymeniť za iné tokeny. Všeobecne nakupujete BCC priamo od BitConnectu pomocou Bitcoinu, čo znamená, že spoločnosť stojaca za BitConnectom paradoxne zhromažďuje Bitcoin výmenou za token, ktorý vytvorili, aby používatelia mohli investovať do svojej platformy, ktorá investuje do Bitcoinu. Kvôli popularite BitConnectu však hodnota tokenu BitConnect naďalej rastie.

Pri nákupe cez BitConnect platíte v bitcoinoch, ale nezískate svoje zárobky v bitcoinoch. Namiesto toho sú uložené v BCC, ktoré potom musíte previesť, ak si chcete zo systému vybrať svoje zárobky. Aj keď je to pre väčšinu ICO celkom bežný postup, spochybňuje sa to, ako ľahko by ste mohli vybrať svoje peniaze v prípade, že sa BitConnect vypne. Zdá sa nepravdepodobné, že by vám boli vrátené pôvodne investované bitcoiny, a token BCC by bol v prípade odstávky bezcenný.

Odmeny za odporúčanie & Ostatné bonusy

Okrem pochybného softvéru na kolísanie cien je hlavným ekonomickým motorom spoločnosti BitConnect pridružený marketing. Súčasní používatelia majú veľkú motiváciu, aby nových používateľov pripojili k službe BitConnect. Partnerský marketingový program spoločnosti BitConnect ponúka tri úrovne odmeny za nábor. Prvá vrstva sa vzťahuje priamo na priateľa, ktorého ste prijali, a získate 5% z toho, čo váš priateľ investuje do služby BitConnect. Ak váš priateľ niekoho získa, získate 3% z toho, čo táto osoba investuje. A ak táto osoba niekoho prijme, získate 2% z investícií tretej osoby.

pridružené úrovne bitconnect

Táto pyramídová marketingová schéma poskytuje odmeny až po vrchol a podporuje kultúru silného náboru a evanjelizácie. Zabezpečuje tiež, aby sa do ekosystému naďalej vkladali nové prostriedky, a poháňa dopyt po tokene BCC, čím zvyšuje jeho hodnotu na trhu. BitConnect dokonca poskytuje bonusy za prvotné investovanie vyšších súm do platformy. Povaha affiliate marketingu BitConnect je to, čo vedie mnohých kritikov k tomu, aby ho označili za Ponziho schému, ako to uvidíme v časti „Kritiky“ tohto článku..

záruky úroku bitconnect

Kto prevádzkuje BitConnect?

Web spoločnosti BitConnect neuvádza informácie o tíme, ktorý stojí za platformou, a nie je jasné, kto spoločnosť riadi alebo vyvíja softvér. Bitconnect obsahuje zoznam skupín partnerské organizácie na svojich webových stránkach a majú svojich zástupcov zúčastňovať sa priemyselných konferencií. Podporovatelia tvrdia, že BitConnect je súkromná spoločnosť a má právo na ochranu súkromia ohľadne jej vedenia. Kritici tvrdia, že nedostatok transparentnosti vo vedení je ďalším znakom pochybných obchodných praktík.

Kritiky

charlie lee bitconnect vitalik buterin bitconnect

Rešpektované čísla v kryptomene ako Vitalik Buterin z Ethereum a Charlie Lee z Litecoinu vypovedali BitConnect ako Ponziho schému. Schémy Ponzi sa spoliehajú na príliv nových členov prostredníctvom náboru, aby vyplatili dividendy existujúcim členom. Táto forma pyramídovej hry bude naďalej rásť, pokiaľ to bude v jej užívateľskej základni. Ak však užívateľská základňa prestane rásť, nebude už dostatok prichádzajúcej hotovosti na vyplácanie dividend a systém sa natrvalo vypne.

To bol prípad BitPetite, podobnej investičnej platformy, ktorá sa náhle uzavrela začiatkom tohto roka a uzamkla používateľov z ich účtov, zatiaľ čo vedenie zmizlo. Reddit nite, Steem články a hashtagy na Twitteri sú plné podobných varovaní pred BitConnectom. Vpred prichádza ďalších odborníkov obavy z platformy. 99Bitcoiny nedávno urobil vynikajúci a podrobný prehľad toho, odkiaľ BitConnect berie svoje prostriedky a prečo si ľudia myslia, že je to podvod.

Aj keď sú zámery BitConnectu čisté, stále je nepravdepodobné, že by riadili spoločnosť, ktorá neustále generuje 120% návratnosť. BitConnect sa pravdepodobne stretne s problémami s plnením týchto cieľov skôr ako neskôr. Môže tiež čeliť regulačným výzvam. Britská vláda nedávno pohrozila odstavením a rozpustením a Spoločnosť BitConnect v jej registri a keďže token BCC je jednoznačne investičným prostriedkom, BitConnect by mal očakávať zásah americkej Komisie pre cenné papiere a burzy.

Záver

BitConnect má veľa horlivých priaznivcov, ktorí sú pripravení brániť platformu a pochváliť sa svojimi príjmami vo videách a tweetoch na YouTube. Kritiku je však ťažké ignorovať, najmä ak pochádza od najuznávanejších odborníkov na kryptomenu. Ja osobne nebudem investovať do BitConnectu. Ak to zvažujete, predtým, ako sa rozhodnete, stojí za to si dvakrát premyslieť obavy odborníkov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me