Keď zmeriate relatívnu silu (RS) bitcoinu oproti zlatu alebo iným kovom a hlavným finančným trhom, budete svedkami skresleného pohľadu na jeho komparatívnu silu (alebo slabosť). Tieto štatistiky vám môžu pomôcť pri rozhodovaní o dôležitých investíciách. Môžu vám dokonca pomôcť predpovedať hlavné body obratu na trhu, čo vám umožní načasovať presnejšie obchodné vstupy (alebo výstupy).

Tento článok odhalí RS bitcoin vs. zlato (ticker: GLD, akcie zlata SPDR) počas šiestich kľúčových časových období. Uvidíte, ako sa BTCUSD darilo GLD za posledné tri, šesť, 12, 24 a 36 mesiacov. Uvidíte tiež to, ako bitcoin za posledných päť rokov sústavne prekonal GLD.

Uvidíte, že bitcoiny dokonca prekonali akcie dvoch najväčších svetových spoločností na ťažbu zlata. Na záver získate informácie o tom, prečo môže byť dobrý nápad zahrnúť bitcoiny a zlato do vašich obchodných a investičných portfólií.

Bitcoin vs. zlato: kľúčové štatistiky RS

Štatistiky Bitcoin (BTCUSD) vs. GLD RS od najvyššieho zisku z decembra 2017 sú výrazne nakopené v prospech GLD. Pre túto chvíľu každopádne. Je pravda, že BTCUSD je na medvedom trhu, ale pre túto mincu sa naďalej objavujú býčie známky života. Pokiaľ ide o GLD, môže to byť príprava na silnú niekoľkomesačnú (alebo ročnú?) Rally, ktorá by tiež mohla prekvapiť pozitívny vývoj v roku 2019.

Krátkodobé štatistiky (jeden rok alebo menej)

Trojmesačný výkon BTCUSD: (39,16) percenta

Trojmesačný výkon GLD: + 7,36 percenta

Víťaz RS: GLD

Šesťmesačný výkon BTCUSD: (30,97) percenta

Šesťmesačný výkon GLD: + 2,40 percenta

Víťaz RS: GLD

12-mesačný výkon BTCUSD: (71,82) percenta

12-mesačný výkon GLD: (1,46) percenta

Víťaz RS: GLD

cykly GLD bitcoin vs zlato

GLD, mesačne: S kľúčovými oscilátormi cyklu v vzostupnom režime vyhľadajte GLD, ktorý sa pokúsi o únik na začiatku a v polovici roka 2019. Kĺzavé priemery grafu 50 a 200 mesiacov sú tiež v býčej konfigurácii. Obrázok: NinjaTrader 8

Je zrejmé, že v krátkodobom hodnotení RS nedošlo k nijakej súťaži. GLD porazil BTCUSD vo všetkých troch krátkodobých časových obdobiach. Ľahko. Akonáhle však prejdete na dvoj až päťročné merania RS, BTCUSD jednoducho vyčistí podlahu pomocou GLD porovnateľne priemerných výkonnostných čísel:

Dlhodobé štatistiky (dva roky a viac)

24-mesačný výkon BTCUSD: + 311,02 percenta

Výkon GLD za 24 mesiacov: + 11,20 percent

Víťaz RS: BTCUSD

36-mesačný výkon BTCUSD: + 860,84 percenta

36-mesačný výkon GLD: + 18,37 percenta

Víťaz RS: BTCUSD

Päťročný výkon BTCUSD: + 466,16 percenta

Päťročný výkon GLD: + 3,29 percenta

Víťaz RS: BTCUSD

cykly BTCUD bitcoin vs. zlato

BTCUSD, dvojtýždňový graf: Je možné, že minimá cyklu Bitcoinu z decembra 2018 povedú v roku 2019 k výraznému vzostupu. Obrázok: MotiveWave Ultimate

Kľúčové akcie zlata: Bitcoin tiež vyhráva

Ak by ste 28. decembra 2015 investovali do akcií spoločností Barrick Gold (ABX) a BTCUSD, vaše krypto jednotky by boli výrazne vyššie ako vaše akcie ABX:

36-mesačný výkon BTCUSD: + 860,84 percenta

36-mesačný výkon ABX: + 74,24 percenta

Víťaz RS: BTCUSD

Tu je pohľad na trojročné porovnanie výkonnosti spoločností Newmont Mining Corp. (NEM) a BTCUSD:

36-mesačný výkon BTCUSD: + 860,84 percenta

36-mesačný výkon NEM: + 92,46 percenta

Víťaz RS: BTCUSD

Všetky údaje cez TradingView.com Konečný dátum uzávierky údajov bol 28. decembra 2018 pre ABX, BTCUSD, GLD a NEM. Provízie, sklz a dividendy z akcií sa nezapočítavajú do.

Nie nevyhnutne Buď Or

Áno, bitcoin za posledné 2-, 3- a 5-ročné obdobia výrazne prekonal GLD (aj spotové zlato, futures na zlato). Na druhej strane, GLD bitcoiny porazilo od konca decembra 2017. Ak tu získate prehľad, je to toto: nikdy nevsádzajte ranč na žiadny trh, bez ohľadu na to, ako býčie (medvedie) sa budete cítiť. Trhy nie sú racionálne a väčšina základných faktorov ovplyvňujúcich ceny je pravdepodobne zahrnutá do vašich technických tabuliek.

korelácia bitcoin vs zlato GLD a BTCUSD

GLD a BTCUSD, týždenne: Zlato a bitcoiny majú tendenciu prechádzať z nekorelovaných do vysoko korelovaných fáz. V súčasnosti možno bude prebiehať prechod k druhému scenáru, s veľkým ziskom pre obidva trhy v roku 2019. Obrázok: NinjaTrader 8

Bez ohľadu na krypty, akcie alebo ETF, s ktorými obchodujete, existujú trhové sily, ktoré nikto nedokáže presne pochopiť na 100 percent času, tým menej sa dajú odvodiť dokonalé cenové predpovede.

Preto používajte akýsi racionálny plán alokácie aktív (možno na piatich až ôsmich nekorelovaných finančných trhoch vrátane bitcoinu a zlata), najmä ak ste dlhodobým investorom. Získate tak oveľa lepšie šance na prežitie akýchkoľvek opičích kľúčov, ktoré pán Market nevyhnutne odhodí v smere vášho investičného portfólia..

Vnútorná vs. vonkajšia hodnota

Bitcoinový analytik nedávno naznačil, že bitcoin je uchovávateľ hodnoty:

„(Bitcoin) je najväčší uchovávateľ hodnoty, aký bol kedy vytvorený.“

– Lou Kerner z CryptoOracle, 21. novembra 2018, rozhovor CNBC

Rovnako ako americký dolár (USD) má bitcoin vnútorná hodnota nula. USD nie je kryté zlatom a striebrom, ako to predtým vyžadoval (pred 15. augustom 1971) americký Kongres. USD má svojvoľne pridelených jednotka hodnoty príp vonkajšie hodnotu. Vláda tvrdí, že za dolár kúpite dolár za tovar a služby a vy jednoducho prijmete túto pravdu a idete do toho. Hodnota USD samozrejme kolíše v porovnaní s ostatnými suverénnymi menami, ale to neovplyvňuje vaše každodenné transakcie v USD.

Bitcoin, rovnako ako USD, nie je krytý žiadnou hmatateľnou komoditou, ako je zlato alebo striebro. Obchodujete v bitcoinoch za tovary a služby, pričom ste si plne vedomí, že jeho hodnota sa môže rýchlo meniť. Obchodníci s bitcoinmi sa dohodli na jeho reálnej hodnote počas celého obchodovania. V decembri 2017 sa obchodníci dohodli, že má hodnotu 19 870 dolárov, avšak v decembri 2018 sa tento bod dohody znížil na 3 215 dolárov. Cena bitcoinu je všetko vonkajšia hodnota. Stojí za to, na čom sa kupujúci a predávajúci na burze dohodnú.

Ctihodný obchod s hodnotami

Zlato sa však po celé storočia uznáva ako hmatateľný uchovávateľ hodnoty. V staroveku zlato vždy bolo považované za skutočné peniaze, s vnútornou hodnotou. Môžete si myslieť, že môžete vymeniť zlato za jedlo, pôdu, odevy, lieky, ropu, zbierkové predmety, motorové vozidlá, domy atď. Je to tiež hmatateľný predmet, ktorý môžete odložiť do bankového trezoru, do bezpečia v domácnosti alebo dokonca zakopať do plechovky od kávy. na záhrade.

Bitcoin je naproti tomu elektronická nehmotná mena. Aj napriek skutočnosti, že má nulovú vnútornú hodnotu, je nepravdepodobné, že by sa mohol použiť na výmenný obchod s tovarmi a službami v režime offline. Predstavte si, že by došlo k odstaveniu elektrickej siete z dôvodu EMP útok. Môžu byť narušené všetky formy komunikácie. Internet by mohol stmavnúť. Kryptoburzy by sa mohli dočasne uzavrieť spolu so všetkými ostatnými finančnými trhmi.

Bitcoin, všetky ostatné kryptomeny a akcie by boli zbytočné ako forma meny v reálnom svete. Aj vaše bankové debetné a kreditné karty by boli neživé plastové. Zlato nepotrebuje na zabezpečenie svojej vlastnej hodnoty elektrinu ani komunikačnú sieť. V takomto apokalyptickom scenári by sa zdalo byť fyzickým zlatom výhodnejšie ako vlastniť bitcoin. Aj fiat mena by bola výhodnejšia, okrem hyperinflačného ekonomického pozadia.

Inflačný živý plot

Počas sedemdesiatych rokov sužovaných infláciou zlato stúpalo z 35 dolárov za uncu na 875 dolárov za uncu (za menej ako osem rokov), aj keď sa spotrebiteľské ceny (bežne nazývané inflácia) v USA (1970 až 1979) zdvojnásobili. V skutočnosti má zlato v roku 1972 v hodnote 35 dolárov v súčasnosti hodnotu viac ako 1 275 dolárov za uncu, pretože za posledných 46 rokov ľahko predbehlo infláciu spotrebiteľských cien..

Spotrebiteľské ceny vzrástli o 501 percent od roku 1972 (základ: 1972 = 100 a 2018 = 600,71). Zlato napriek tomu v rovnakom časovom rozpätí stúplo 39,84-krát alebo 3 884 percenta (1 275 dolárov vydelené 32 dolárov). Preto zlato prekonalo mieru inflácie v pomere 7,75 ku 1 (3 884 deleno 501). Zlato sa absolútne ukázalo byť dlhodobým uchovávateľom hodnoty oproti neustále rastúcim životným nákladom.

To najlepšie z oboch svetov

Možno sa bitcoin jedného dňa bude považovať za uchovávateľ hodnoty. Možno nie. Naozaj, koho to zaujíma? Práve tu a teraz záleží na tom, aby ste mohli obchodovať s bitcoinmi. Celý deň a celú noc. Dlhé a krátke. Môžete nakupovať a predávať bitcoinové futures kontrakty. Môžete si dokonca kúpiť nejaký bitcoin každý mesiac a očakávať tak ešte ďalší nárast na historické maximá.

Ešte lepšie je, že svoje bitcoinové obchodné a investičné aktivity môžete prevádzkovať s jasnou kontrolou rizika a cieľmi dosahovania zisku. Môžete dokonca dosiahnuť lepší dlhodobý výnos ako tí, ktorí držia zlato ako zaistenie proti inflácii. Pamätajte však, že bitcoin má nulovú vnútornú hodnotu. Zlato má túto vlastnú hodnotu a možno ho vždy považovať za útočisko investorov.

Využitie zlata aj bitcoinu

Zvážte ich obchodovanie:

  • Swing obchodujte s bitcoinmi (hotovosť, pákový efekt alebo futures) pomocou osvedčeného mechanického systému
  • Swingové obchodné zlato (GLD, GLD opcie, futures a futures opcie) s podobnou, 100-percentnou objektívnou metodikou

Niektoré odložte ako investície:

  • Priemer dolárových nákladov (DCA) do dlhodobej bitcoinovej investície
  • DCA do dlhodobej investície do zlata (fyzické zlato od sprostredkovateľa alebo použitie GLD ako zástupcu)
  • Nikdy nepoužívajte pákové alebo futures kontrakty na dlhodobé investície

Obrat dvojičiek?

Na základe ich príslušných vzorov grafov môže byť rok 2019 veľkým rokom obratu pre bitcoiny aj pre zlato. Vytvorte spoľahlivý obchodný a investičný plán, ktorý umožní ich potenciálne silné zvraty pracovať vo vašom vlastnom portfóliu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me