Čo je bitcoin súkromné?

„„ Právo na súkromie “je korunou slobody v slobodnom svete a je nevyhnutné pre zásady stanovené satoshi a komunitou kryptomien. Finančné súkromie je kritickou zásadou vo vízii Satoshiho o svete novej digitálnej meny. Mnoho ľudí však stále uviazlo na rázcestí s pseudonymnými transakciami na blockchainoch. Ďalej existujú vládne a súkromné ​​organizácie, ktoré využívajú obrovské súbory údajov a strojové učenie na identifikáciu osôb spojených s takouto transakciou. “ ~Súkromná biela kniha BTC

Pretože blockchain bitcoinu v priebehu rokov rástol, jeho pevná malá veľkosť bloku a pomalé časy blokov spôsobili problémy s poplatkami a nevybavenými transakciami, ktoré sa mali spracovať. Príchod ťažobného hardvéru ASIC navyše ďalej viedol k pseudo-centralizácii siete vrátane jej potenciálu de-anonymizovať časti siete.

Bitcoin Private (BTCP) je prvé svojho druhu „fork-merge“ bitcoinu (BTC) a Zclassic (ZCL). Cieľom bolo skombinovať integrované funkcie ochrany osobných údajov od spoločnosti Zclassic s odolnosťou, bezpečnosťou a trhovým povedomím o bitcoinoch.

Bitcoin Private bol vydaný pomocou výsadku 1: 1 (1 BTCP za ZCL a BTC), ktorý sa uskutočnil 28. februára 2018. To viedlo k tomu, že väčšina obežných zásob mincí bola rozdelená medzi prvých držiteľov BTC a ZCL.

Bitcoinové súkromné ​​špecifikácie

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Obeh obehu: 20,3 milióna

Celková ponuka mincí: 21 miliónov

Blokovať odmenu: 1,5625 BTCP

Čas blokovania: 2,5 min

Veľkosť bloku: 2 MB

Časový plán na polovicu: 210 000 blokov

Algoritmus ťažby: Equihash

Protokol o ochrane osobných údajov: zk-SNARKs

Súkromná porovnávacia tabuľka bitcoinu

Na odstránenie nerovnomerného rozdelenia sa spoločnosť Bitcoin Private rozhodla použiť väčšiu veľkosť bloku (2 MB), kratší čas bloku (2,5 min) a algoritmus ťažby vhodný pre GPU (Equihash). Bitcoinový súkromný reťazec má v konečnom dôsledku za cieľ vytvárať nižšie poplatky ako bitcoiny, ako aj rýchlosti transakcií, ktoré sú štvor- až šesťkrát rýchlejšie.

„Bitcoin Private je zlúčením dvoch transakčných systémov – transparentných a chránených transakcií. Transparentné transakcie fungujú na rovnakých princípoch ako bitcoin – vstup, výstup, suma a podpis. Zdroje všetkých finančných prostriedkov, destinácií a súm sú transparentne uložené v blockchaine. Tienené transakcie naopak zašifrujú tieto podrobnosti do špeciálnej časti bloku s názvom JoinSplit. Tieto transakcie sú overiteľné, ale nerozpoznateľné pre pozorovateľov tretích strán. “ ~ Bitcoin Private Whitepaper

Bitcoinový súkromný tím

Bitcoin Private pôvodne navrhol na Twitteri Rhett Creighton, zakladateľ spoločnosti Zclassic. Odvtedy prišli na rad ďalší, vrátane Jacoba Brutmana, Ph.D, Giuseppe Stuta, Jona Laytona, Christophera Sulmoneho a Geoffa Hopkinsa, ktorí pomohli s vypracovaním súkromného dokumentu pre bitcoiny. V súkromnom tíme bitcoinu je teraz viac ako 200 prispievateľov a 20 inžinierov.Bitcoinový súkromný tím

Bitcoin súkromný dobrovoľný plán prispievania baníkov

Tím vytvoril pre-fork ZCL multi-sig peňaženku s 50 000 Zclassic, ktoré majú byť rozdvojené na BTCP, aby vytvorili pokladnicu pre vývoj a marketing Bitcoin Private komunitou.

S cieľom pomôcť rozvoju fondov zostavil tím Bitcoin Private plán, v ktorom sa baníci mohli dobrovoľne rozhodnúť darovať finančné prostriedky výmenou za stimulovaný prístup k včasnej ťažbe do spoločnosti Bitcoin Private.

Použitie fondu je rozdelené takto:

  • 50% – výpisy na burze
  • 25% – rozpočet na rozvoj
  • 15% – marketing
  • 10% – Všeobecné, administratívne náklady

Plán a úspechy

Pri pohľade na vývoj sa Bitcoin Private pohyboval drviace míľniky a dostať mainstreamové spravodajstvo.

Od búrz až po peňaženky, platobné brány a marketingovú podporu má Bitcoin Private ambiciózne ciele do budúcnosti, ale do dnešného dňa má aj pôsobivé úspechy.

Bitcoinová platforma pre súkromného obchodníka, fáza 1

Bitcoinová platforma pre súkromného obchodníka, fáza 1

Medzi úspechy patrí:

  • Partnerstvá medzi dodávateľmi a platobnými bránami – Z dôvodu obrovského záujmu dodávateľov tím urýchlil svoj plán a fázu jedna zaháji 13. apríla.
  • Vymení výpisy – HitBTC potvrdil zaradenie BTCP do rozhovorov a príspevkov do spoločností Binance a Kucoin. Sú tiež uvedení na zozname BarterDEX od spoločnosti Komodo.
  • Marketing, podpora a vzťahy s verejnosťou – BTCP vytvoril program veľvyslancov a momentálne ich má vo viac ako 17 krajinách zastúpené. Zvyšujú tiež zákaznícke služby a úsilie v oblasti reklamy.
  • Oficiálne peňaženky a platobné riešenia – Tím predložil tímu Trezor žiadosť o načítanie na kontrolu a je v procese integrácie peňaženiek Ledger. Vývoj pre peňaženku iOS a riešenie copay vrátane chrómového rozšírenia pokračuje.

&# 128153; Ahoj veľvyslanci! Ak má niekto spoločnosť alebo vie o spoločnosti, ktorá môže / bude akceptovať BTCP ako spôsob platby DM PLZ!! &# 128153; Odhlásiť sa @sunnyvinKlenotníci spoločnosti Nakheel a klenotníci Nilesh SAE / Dubaj a Sharjah &# 128525;&# 128525;&# 128525; tá nálepka tho&# 128293;&# 128293;&# 128293; &# 128153; #BitcoinPrivate # BTCP $ BTCP &# 128153; pic.twitter.com/hox9nXwQpn

– BitcoinPrivate Ambassadors (@btcp_ambassador) 18. marca 2018

Kritiky a výzvy

Zclassic, predchodca spoločnosti Bitcoin Private, má za sebou povrchnú minulosť, ktorá sa dostala do polemík. To zahŕňalo problémy s funkčnosťou peňaženky, divoké akcie s cenami, neúspešné vydanie tokenov výsadku a potenciálne nelegálne obchodovanie zasvätených osôb na Bittrexe. To držiaky vtieralo nesprávnym spôsobom.

Niektorí dodnes nedostali svoje vklady Zclassic na burzách ako Cryptopia. Aj keď je Bitcoin Private úplne nový projekt s väčšinou novými prispievateľmi, táto predchádzajúca história ho stále prenasleduje.

Kde kúpiť bitcoin v súkromí

Keďže je táto minca úplne nová, je tu iba jedno pevné miesto na ich nákup, Obchodujte so satoshi. Je k dispozícii aj na serveri Nanex, ale s oveľa menším objemom.

Kde ťažiť bitcoin v súkromí

Equihash je populárny algoritmus pre ťažbu GPU, na ktorom je založený Bitcoin Private. Existuje developer postavený a udržiavaný bazén ako aj sponzorovaných a overených banských združení.

Kde uložiť bitcoin v súkromí

Existuje mnoho peňaženiek pre Bitcoin Private vrátane Electrum a Plná uzlová peňaženka pre Windows, Linux a Mac. Okrem toho existuje papierová peňaženka a mobilný klient so systémom iOS.

Záverečné myšlienky

Bitcoin Private má toho veľa. Vďaka názvu bitcoinu, vývojárskej komunite, technológii ochrany súkromia Zclassic a étosu decentralizácie je BTCP novou, ale originálnou kombináciou blockchainu. „Zlúčenie vidlíc“ je prvé svojho druhu, takže na úrovni technických experimentov je celkom v pohode.

Zastihli sme člena bitcoinového súkromného tímu, ktorý sa podelil o svoje prijatie projektu:

Giuseppe Stuto zo spoločnosti Bitcoin Private

“Chceme, aby to bola dlhodobo používaná technológia.” Plánujeme dodávať tak produktovú stratégiu, ako aj samotnú trakciu / adopciu koncového používateľa. Sme veľkí veriaci a necháme trakciu hovoriť za všetko. Budeme naďalej tvrdo pracovať na splnení tejto misie a týmto spôsobom sa len dokážeme. Ľudia môžu vidieť, či s tým súhlasia alebo nie, a môžu vidieť, že sme skutočný tím. Necháme to definované. “ Giuseppe Stuto, súkromný marketingový riaditeľ pre bitcoiny

Jednou z veľkých kritík je to, ako výsadok uprednostňoval veľryby ZCL a BTC, keď už bolo v obehu 20,3 milióna z 21 miliónov BTCP. Nie je to veľmi decentralizované, napriek propagácii tohto étosu.

Aj keď volatilná, kontroverzná minulosť spoločnosti Zclassic vyvolala pochybnosti v mysliach mnohých používateľov ‘, pre Bitcoin Private bola podpora a nadšenie zo strany nováčikov aj podobných organizácií. To, spolu s rýchlym vývojom a dosiahnutými konkrétnymi míľnikmi, znamená dobré výsledky doteraz.

Zatiaľ sa teda pozrime, čo sa stane!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me