The 401k dôchodkový plán existuje od roku 1981 a je široko používaný spoločnosťami v USA pre svojich zamestnancov a odporúčaný profesionálmi v odbore financií, napríklad profesionálmi z Finančný plánovač San Diego. Niekoľko 401k programov sponzorovaných spoločnosťou však umožňuje nákup bitcoinov alebo iných netradičné investície. Tu je jednoduchý spôsob, ako môžete vy a ďalší vlastníci firiem s jedným zamestnancom využiť silu bitcoinu a vašich 401 000 dolárov. Vytvorením a Solo 401k Podľa tohto plánu budete môcť počas svojich dôchodkových rokov investovať do bitcoinu a mnohých ďalších investícií. Môžete prispieť oveľa väčšími ročnými príspevkami do Solo 401k, ako môžete so samostatne riadenou IRA LLC alebo opatrovníckou IRA.

Poďme na to

Pred preskúmaním plánu Solo 401k by ste sa mali rýchlo zmieniť o súčasných tradičných plánoch 401k. Ak máte tradičných 401 000, je veľmi nepravdepodobné, že vám bude povolené investovať do bitcoinu. Namiesto toho budete musieť zvitok vašich 401 000 do a svojpomocne IRA to je schválené pre bitcoiny. Procesu vytvárania spoločnosti IRA s vlastným riadením sa venuje predchádzajúci článok na stránke Coincentral.com. Svoje aktíva s hodnotou 401 000 môžete tiež presunúť do depozitnej IRA, ktorá môže investovať do bitcoinu. Aj IRA LLC a správca IRA môže byť nakonfigurovaný ako tradičné IRA alebo ako Roth IRA.

bitcoin a vašich 401 000

Obrázok 1.) Inteligentné plánovanie dôchodku môže znamenať rozdiel medzi dôchodkom na krásnom ostrove alebo životom v chudobe. Grafická schéma: Donald Pendergast; Portoriko, 2013

Solo 401k: Jedinečný dôchodkový plán pre majiteľov malých firiem

Táto zaujímavá variácia pôvodného plánu 401k vás určite upúta. Najmä ak ste samostatne zárobkovo činná osoba bez zamestnancov na plný úväzok (okrem svojho manžela / manželky). Môže byť vytvorený v konfigurácii pred zdanením (tradičná) alebo po zdanení (Roth) a čo je najlepšie, bitcoin a vašich 401 000 sa stanú najlepšími priateľmi na celý život.

Solo 401k (alebo Jednotlivec 401k) vám umožňuje maximálny ročný limit príspevku vo výške 18 500 USD. Ale v závislosti od vášho veku môže vaša firma na účet tiež prispievať zdieľaním zisku. Tieto ďalšie príspevky vám môžu priniesť celkovú sumu až 55 000 dolárov ročne. Porovnajte to s tradičnou alebo Roth IRA, ktorá je obmedzená na 5 500 dolárov ročne. Samozrejme, pri oboch štýloch plánu (Solo 401k alebo IRA) môžu osoby staršie ako 50 rokov využívať ešte vyššie limity ročných príspevkov.

Ustanovenia o pôžičke

Solo 401k vám tiež umožňuje požičať si nižšiu z čiastok 50 000 dolárov alebo polovicu hodnoty účtu. Vaša pôžička musí byť splatená do piatich rokov a musí mať tiež a primeranú úrokovú mieru. Zvyšný zostatok na účte bude slúžiť ako záruka vašej pôžičky. Uistite sa, že je váš Solo 401k nakonfigurovaný tak, aby umožňoval poskytnutie pôžičky od začiatku plánu.

Niekoľko výhod

Váš Solo 401k je imúnny voči útoku veriteľa, ak vyhlásite bankrot. Nie je potrebné jesť studené bravčové mäso a fazuľu so striebornou lyžičkou (vo vašich zlatých rokoch!) V parku prívesov po tom, čo ste to všetko stratili v mori červeného atramentu! Ešte lepšie je, že váš Solo 401k nevyžaduje spoločnosť LLC a máte tiež oprávnenie slúžiť ako jeho správca. To znamená, že nemusíte mať správcu IRA v poriadku, aby ste mohli nakupovať bitcoiny, akcie spoločnosti Apple, zlaté zliatky alebo akcie konope. To samozrejme tiež znamená, že ak ste mrzutý investičný manažér, nemôžete viniť nikoho iného.

Ďalším zvýhodnením Solo 401k je jeho schopnosť investovať do vlastného podnikania. Môže dokonca investovať do nehnuteľností. Predtým, ako budete pohybovať peniaze, nezabudnite porozumieť rozhodnutiam IRS, ktoré upravujú tieto investície.

Úskalia, ktorým sa treba vyhnúť

Pri vytváraní a prevádzke vášho Solo 401k budete určite potrebovať profesionálne daňové poradenstvo. Ak hodnota účtu presahuje 250 000 dolárov, budete musieť v daňovom čase podať formulár IRS 5500-EZ. Ak sa vám nepodarí formulár podať včas, dostanete od strýka Sama špeciálny milostný list. Musíte byť tiež usilovní, aby ste sa akejkoľvek vyhli zakázané transakcie. Pravidlá IRS, ktoré ich upravujú, sú podrobné a podrobné, preto sa uistite, či je váš daňový poradca informovaný. A rovnako ako všetky dôchodkové plány, aj Solo 401k má vysoké pokuty za predčasný výber, ak vyberiete prostriedky skôr, ako dosiahnete 59 ½.

Bitcoin a vašich 401 000

Pre podniky s jediným vlastníkom bez zamestnancov na plný úväzok stojí Solo 410k hlavou a ramenami nad typickou IRA. S ročným limitom príspevku 55 000 dolárov oproti mizivým IRA 5 500 dolárov, len čísla robia zo Solo jasnú voľbu. Majitelia inteligentných firiem by mali aj tak zvážiť pridanie IRA, pretože ich môžete na dôchodok odložiť oveľa viac.

Zdravý rozum

Plánovanie dôchodku pre malé podniky je životne dôležité. Daňové výhody ponúkané prostredníctvom Solo 401k alebo IRA môžu byť významné. Neprechádzajte však cez palubu a nepokúšajte sa vložiť do svojho plánu Solo 401k alebo IRA každý možný cent. Rovnakú pozornosť musíte venovať aj svojej hotovostnej hotovosti na dôchodkovom účte. Ako vlastník firmy je peňažný tok vašou životnou silou. Príliš veľa uzamknutia na dôchodkových účtoch by mohlo byť problémom v čase recesie, choroby, rozvodu, dočasného šialenstva atď..

Bitcoin a váš plán 401k dopredu

Obrázok 2.) Múdri vlastníci firiem rešpektujú skutočnosť, že život môže byť nepredvídateľný. Foto Arthur Yeti na serveri Unsplash

Finančné trhy zažívajú pravidelné cykly rozmachu, ktoré ovplyvnia váš dôchodkový účet, takže nehrajte „all-in“ na žiadny investičný nápad. Zvážte rozšírenie rôznych investícií prostredníctvom spriemerovania dolárových nákladov (DCA). Rešpektujte skutočnosť, že život nemusí vždy prebiehať podľa plánu. Múdri podnikatelia a investori plánujú vopred všetky nepredvídané udalosti.

Rozmanitosť, trpezlivosť a čas

Bitcoin je určite dobrou voľbou pre účet Solo 401k alebo IRA. Pridaním kombinácie akcií, dlhopisov, zlata a hotovosti môžete svojmu dôchodkovému účtu ponúknuť tiež príležitosť prosperovať prakticky v akomkoľvek ekonomickom scenári..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me