Contents

Rozhovor: Aragonov Luis Cuende o správe blockchainu & Digitálne jurisdikcie

luis cuende aragon

Bennett Garner z Coin Central mal nedávno príležitosť hovoriť s Luisom Cuendeom, zakladateľom a vedúcim projektu Aragona. Projekt získal v máji ICO 25 miliónov dolárov. Minulý týždeň Aragon zverejnil svoj prvý testnet, ktorý je verejnosti prístupný na adrese app.aragon.one.

V tomto krátkom rozhovore sa venujeme základom Aragona a motiváciám pri vytváraní platformy. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o platforme, prečítajte si našu úplnú príručku pre začiatočníkov v Aragone.

Bez ďalších okolkov, tu je rozhovor …

Bennett Garner: Povedali ste „ľudia presadzujú zmluvy rozdávaním slobody“. Mohli by ste vysvetliť, čo tým myslíte v súvislosti s Aragonom?

Luis Cuende: V podstate pri uzatváraní spoločenskej zmluvy súhlasíte s tým, že sa vzdáte časti svojej slobody, aby ste sa dostali do spoločnosti a mohli využívať výhody toho, čo ponúka. Príkladom je, že za účelom žiť v spoločnosti súhlasíte s pokutou, ak budete robiť určité veci, napríklad hádzať odpadky do podlahy. Výmenou za odmietnutie tejto slobody môžete komunikovať s trhom, mať fyzickú bezpečnosť, používať súdny systém atď.

Aký je pôvodný príbeh za Aragonom? Kedy a ako sa táto myšlienka začala?

Takže sme s Jorgeom pracovali na niečom, čo sa volá Unpatent, čo bol akýsi patentový zabijak trollov. Patentoví trollovia sú vo svete obrovským problémom, pretože americký patentový systém je na hovno. Na konci sme si trochu uvedomili, že základným problémom bola správa vecí verejných: všetci sa zhodli na tom, že systém je naštvaný, ale oligopoly zabezpečili, aby sa nezmenil k lepšiemu. To a ďalšie faktory, napríklad to, že Trump vyhral voľby, nás prinútili uvedomiť si dôležitosť upevnenia riadenia vo svete.

Aký najväčší problém sa Aragon snaží vyriešiť?

Nedostatok vývoja v oblasti riadenia. Používame rovnaké systémy riadenia spred tisícročí a nedáva to žiadny zmysel. To spôsobuje účinky, ako je útlak, nerovnosť, chudoba atď.

Dnes môžeme iterovať modely riadenia rýchlosťou, ktorou iterujeme softvér. Môžeme vyskúšať nové modely bez toho, aby boli ľudia zabití. Je to nová éra.

Zaujíma ma myšlienka „digitálnej jurisdikcie“. Môžete nám povedať viac o Aragonových snahách presadzovať a rozhodovať o digitálnych zmluvách bez hraníc? V čom sa líši digitálna jurisdikcia od ktorejkoľvek inej platformy inteligentných zmlúv?

Inteligentné zmluvy sú úžasné. Problém je v tom, že kódovanie všetkých ľudských jemností do kódu je nerealizovateľné. Preto má zmysel mať súd, na ktorý sa môžete uchýliť.

Ak premýšľate o národných štátoch, poskytujú bezpečnosť. Vlastnia pôdu a presadzujú, aby sa v ich pôde dodržiavalo niekoľko zákonov.

V krypto sieťach blockchainy zaisťujú bezpečnosť kryptomien prostredníctvom nemennosti. Blockchainy a inteligentné zmluvy sa však niekedy musia meniť, aby sa mohli vyvíjať. Myšlienka siete Aragon je, že bude poskytovať správu, ktorá sa bude časom vyvíjať a meniť. Preto poskytuje rovnaké zabezpečenie jurisdikcia, ale v kryptosvete.

Je digitálnou jurisdikciou myšlienka nahradiť vlády? Konať po boku vlád?

Staré vlády budú ešte chvíľu existovať. Väčšina z nich by však nemala. Niektorí z nich sa však prispôsobia tejto novej ekonomike, kde podniky nemajú žiadne miestne bydlisko ani jurisdikciu. Tí, ktorí to urobia, získajú výhody prilákania najtalentovanejšieho davu v tomto storočí.

Nekonkurujeme však proti nim, aby sme prilákali ľudí, aby tam žili – ľudia zatiaľ nemôžu žiť v bytoch. Zameriavame sa skôr na to, aby sme boli miestom, kde dochádza k ekonomickým interakciám.

Aký je zatiaľ pokrok? Kde sa nachádzate na svojej cestovnej mape? Kedy očakávate verejnú verziu?

Minulý týždeň sme práve spustili Aragon na testnet! Mainnet bude nasledovať čoskoro. Môžete to vyskúšať na app.aragon.one.

aragon testnet

Čo sa týka siete Aragon, stane sa tak v priebehu tohto roka, stále však prechádzame výskumom.

Postavili ste Aragona na Ethereu. Prečo ste sa rozhodli použiť Ethereum namiesto inej platformy alebo vytvoriť svoju vlastnú platformu?

Ethereum je najlepšia platforma na vytváranie inteligentných zmlúv. Nástroje tu sú a hybná sila vývojárov je len mimo grafov. Je to úžasná komunita.

S akými neúspechmi alebo neúspechmi ste sa doteraz stretli? Aké sú najväčšie výzvy, ktorým čelíte v nasledujúcich mesiacoch?

No, vydanie 0.5 trvalo viac času, ako sa čakalo, pretože sa nám páčili 4 refaktori. Vytvoriť niečo nepriestrelné, plne upgradovateľné a bezpečné je stále ťažké.

Najväčšia výzva v nasledujúcich mesiacoch bude súvisieť s výskumom riadenia. Komunitne riadené riadenie bude za určitých okolností výzvou, keď držitelia tokenov z toho chcú len rýchlo zarobiť. Kľúčové bude plánovanie a výskum.

Aký bol tvoj najšťastnejší okamih pri práci na Aragonovi?

Ťažko povedať, bolo ich veľa! Myslím, že keď sa uskutočnil predaj tokenov, a neprišli sme o peniaze nikoho. Boli to najťažšie mesiace môjho života, pretože sme len Jorge a ja pracovali na jednom z najvyspelejších dapov, ktoré sme používali, a zároveň budovali komunitu a predávali tokeny..

Máte nejaké partnerstvá alebo spoločnosti, ktoré majú záujem budovať na Aragone, o ktoré sa s nami môžete podeliť?

Niektoré z nich sú tu! Existuje veľa vývojárov, ktorí tiež stavajú veci na Aragone, ako vždy, skutočné veci sa dejú v utajení v GitHube &# 128578;

Aký je typický deň v živote Luisa, keď pracujem na Aragonovi?

No a kedysi som veľa pracoval na produkte a dizajne. Posledné mesiace som sa viac venoval právnej oblasti, len preto, že to projekt potrebuje. Byť vedúcim v zásade znamená, že musíte robiť to, čo vyžaduje projekt, keď to vyžaduje. Snažím sa teda pomáhať, kde sa dá. Veľa času som trávil aj najímaním. Zvyšok roka sa chcem viac zamerať na produkt a sieť Aragon.

Snažím sa tiež minimalizovať počet hovorov, ktoré mám, pretože by som mohol ľahko hovoriť celý deň celú noc.

Máte nejaké hobby alebo osobné ciele mimo Aragona?

Ja DJ! Robím to posledných 6 rokov, ale nedávno som začal nahrávať nejaké mixy na https://mixcloud.com/angya. Hrám tiež basketbal a milujem šteniatka.

Čomu veríte, že väčšina ľudí myslí inak ako vy? (O blockchaine, AI alebo o čomkoľvek inom)

LC: Mnoho ľudí má mylné predstavy o tom, ako svet zásadne funguje. Špeciálne národné štáty, banky a ďalší súčasní operátori. Ľudia veria, že sú tu s nami od Veľkého tresku, ale v skutočnosti existujú veľmi nové vynálezy.

Je ešte niečo, čo by ste chceli pridať?

LC: Zamestnávame Frontend Devs a Developer Relations! Viac informácií na https://wiki.aragon.one/jobs/ &# 128578;

Záver

Veľké poďakovanie patrí Luisovi, že si našiel čas a porozprával sa s nami. Pozrite sa na Aragonovu testovaciu sieť a cestovnú mapu, kde nájdete informácie o tom, ako sa môžete zapojiť do tohto projektu.

Existuje zakladateľ projektu, s ktorým by ste chceli urobiť rozhovor? Pošlite nám tweet @realcoincentral s vašimi návrhmi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me