Ťažba hlavných kryptomien pomocou hardvéru v dnešnej dobe môže vyžadovať nejaké vážne investície. Zahŕňa to nielen finančné výdavky na nastavenie ťažby, ale mali by ste tiež hre dostatočne porozumieť, aby ste zostali dostatočne konkurencieschopní. Ak si myslíte, že ste pripravení investovať do ťažobného hardvéru litecoinov, ste na správnom mieste, pretože náš sprievodca zhromažďuje najlepšie možnosti dostupné v roku 2018.

Slovo varovania

Ťažiarom v roku 2018 sťažil predĺžený trh s medveďmi. Náklady na energiu v mnohých krajinách znamenajú, že náklady na prevádzku vrtnej súpravy môžu prevážiť dostupné zisky. To môže byť prípad ťažby bitcoinu, litecoinu alebo ktorejkoľvek z iných kryptomien.

Pred investovaním do ťažobného hardvéru si uvedomte riziká. Ak cena mince, ktorú ťažíte, klesne, môžete nakoniec zaplatiť viac za energiu potrebnú na chod ťažobnej plošiny, ako získate zo ziskov, ktoré generuje. Ďalej sa chcete uistiť, že zisky, ktoré získate, pokrývajú náklady na investovanie do vášho vybavenia. Skontrolujte a kalkulačka ziskovosti a uistite sa, že viete, do čoho idete.

Prečo ťažiť litecoin?

Aj keď je hodnota bitcoinu výrazne vyššia ako litecoin, môže sa zdať, že bitcoin je atraktívnejšou možnosťou. Ťažba litecoinu má však určité rozdiely, ktoré by mohli byť výhodné. Je pozoruhodné, že ťažobné operácie litecoinov sú o niečo menej nasýtené ako bitcoinové operácie.

Ťažba blokov litecoinu sa deje každé dve a pol minúty na rozdiel od bitcoinu, kde sa blok ťaží každých desať minút. Preto existuje štyrikrát viac príležitostí na ťažbu bloku Litecoin ako bloku Bitcoin. Blokové odmeny za ťažbu litecoinu sú v súčasnosti 25 LTC za blok.

Ako bitcoin, Litecoin prechádza polovicou pravidelne, čo pomáha minci udržať si svoju hodnotu. Ďalšia polovica odmien v odbere litecoinových blokov bude 7. augusta 2019.

Ťažobný hardvér litecoin pracuje na ťažobnom algoritme Scrypt. To znamená, že by ste mohli dať aj Scrypt ASIC na ťažbu ďalších kryptomien, ktoré používajú algoritmus Scrypt, napríklad Dogecoin.

Možnosti ťažby litecoinov v roku 2018

Ešte v roku 2017 bolo stále možné litecoiny ťažiť pomocou CPU alebo GPU. Pretože používanie ASIC sa stalo tak prevládajúcim pri ťažbe kryptomien, už bohužiaľ nie je dostatočne konkurencieschopné na ťažbu litecoinu v roku 2018 pomocou CPU alebo GPU.

Z tohto dôvodu si každý, kto hľadá najlepší hardvér na ťažbu litecoinov pre rok 2018, musí kúpiť miner ASIC Scrypt. Je to samozrejme nákladnejšia možnosť, ako bola predtým dostupná, keď bola možná ťažba GPU. V roku 2018 je to však jediný možný spôsob, ako môže baník reálne súťažiť o blokové odmeny.

Ťažobný hardvér litecoin

Antminer L3++

Existuje oveľa menej možností pre hardvér na ťažbu litecoinov v porovnaní s tými, ktoré sú k dispozícii na ťažbu bitcoinov. Medzi dostupnými možnosťami panuje zhoda v tom, že najlepším hardvérom na ťažbu litecoinov, ktorý je dnes na trhu, je Antminer L3++ ASIC.

Vyrovnávanie pomeru ceny a výkonu medzi spotrebou energie a hashovaciou rýchlosťou (rýchlosť, akou dokáže ťažba ťažiť ďalší blok), stojí za zváženie Antminer L3 ++ – najmä pre tých, ktorí sú v banskej hre novší.

Je napájaný z 942 W pri hash rýchlosti 580 mH za sekundu. Aj keď ďalší model ťažobného hardvéru Litecoin pracuje s vyššou hašovacou rýchlosťou (viď nižšie), Antminer L3 ++ sa v súčasnosti predáva za nižšie ceny na Amazone za menej ako 400 dolárov. Vďaka tomu je vynikajúca hodnota za peniaze medzi Scrypt ASIC. Bitmain je poskytovateľ vyrábajúci a predávajúci hardvér Antminer.

Antminer L3 ++ je najnovšia verzia Antminer Scrypt ASIC. V predaji sú však stále staršie verzie. Existujú dva modely predchádzajúcej verzie, Antminer L3+, ktoré bežia na 850 W s hašovacou rýchlosťou 600 Mh / s alebo 800 W pri 504 Mh / s.

Antminer L3 +

Antminer L3 + prostredníctvom webovej stránky Bitmain

Pri kúpe Antminer L3 + alebo L3 ++ je dôležité skontrolovať, či je alebo nie je zahrnutý napájací zdroj. Modely dodávané priamo od spoločnosti Bitmain nemajú napájací zdroj, takže si ich musíte kúpiť osobitne. Pri nákupe na Amazone je možné získať balíček s dodávaným zdrojom energie.

Innosilicon A4

The Innosilicon A4 LTCMaster je ťažobný hardvér litecoin iba pre tých najťažších baníkov. Beží na výkon 1 500 W s hashovou rýchlosťou 1230 Mh / s. Čo však pravdepodobne odradí všetkých okrem najhlbšie investovaných baníkov, je skutočnosť, že tohto baníka Scrypt je možné objednať iba v dávkach po troch. S nákladmi 3 000 dolárov na stroj je to značný počiatočný výdaj, najmä na trhu s medveďmi.

Innosilicon A6

Innosilicon A6 miner cez web Innosilicon

Innosilocon Zdá sa, že má zlú povesť pre zákaznícke služby, pričom niektorí kupujúci hlásia problémy s komunikáciou so spoločnosťou. Táto webová stránka výslovne uvádza, že vlastníctvo sa prevedie na kupujúceho, keď Innosilicon zásielku odošle doručovacím kuriérom. Ak váš ťažobný výstroj v hodnote 9 000 dolárov dorazí v poškodenom stave, je to zjavne vaša pozornosť. Z tohto dôvodu je Innosilicon A4 na našom zozname posledný.

Jeden, ktorému sa treba vyhnúť – Bittech L1 (SCAM Alert!)

The Bittech L1 malo ísť o úplne nový Scrypt ASIC vydaný v auguste 2018. Bol ponúkaný ako sofistikovanejší kúsok ťažobného hardvéru Litecoin, aj keď za oveľa vyššiu cenu ako ASM Antminer.

V popise produktu sa uvádzalo, že na spustenie hashovacej rýchlosti 2 600 Mh / s použije výkon 2 900 W. To by z neho urobilo ziskovejšiu voľbu ako hardvér Antminer na dlhšie časové obdobie. Produkt bol na trhu za takmer 1 000 dolárov.

Avšak tí, ktorí si objednali Bittech L1, nikdy nedostali svoje zásielky, podľa a zdĺhavé vlákno na Bitcointalk. Skutočnosť, že web spoločnosti je tiež nefunkčný, poukazuje na podvod.

V súhrne

Ťažba kryptomien môže byť počas býčích trhov vysoko výnosná. Môže dokonca ešte stále generovať zisk aj na medvedích trhoch; ak sú náklady na energiu dostatočne nízke a hash rýchlosť dostatočne vysoká. Aby ste pochopili súčasné úrovne ziskovosti niektorého z odporúčaných hardvérov Litecoin, tu si najskôr pozrite kalkulačku ziskovosti. Kalkulačky Coinwarz sú slušnou voľbou na odhad ziskovosti ťažobného hardvéru litecoinov. To ovplyvňuje súčasné úrovne obtiažnosti ťažby, hashovaciu frekvenciu každého zariadenia a náklady na energiu vo vašej oblasti.

Predtým, ako si kúpite akýkoľvek ťažobný hardvér, predovšetkým ako každá investícia, nezabudnite porozumieť rizikám a výnosom. Najmä nezabudnite spoločnosť podrobne skontrolovať, najmä ak nejde o známeho výrobcu ASIC, ako je Bitmain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me