Mince, mince všade

Pri začatí obchodovania s kryptomenami môže byť obrovské množstvo mincí na výber ohromujúce. Ako z tisícov ľudí vonku, ako sa môžete rozhodnúť, ktoré z nich si ponechať vo svojom portfóliu?

Aj keď existuje veľa stratégií pri výbere mincí, existuje niekoľko rôznych taktík, ktoré by ste mali dodržiavať, aby ste minimalizovali riziko. V tejto príručke vás naučíme tipy a triky na zostavenie vášho portfólia, aby ste mali úspešnejšie obchodovanie s kryptomenami.

Diverzifikácia naprieč trhovými stropmi

rôznorodosť

Skvelým spôsobom, ako minimalizovať riziko poklesu pri obchodovaní s kryptomenami, je diverzifikácia vašich podielov v rámci rôznych trhových kapitalizácií.

Ak neviete, trhovou kapitalizáciou kryptomeny je jej cena vynásobená jej obežnou ponukou. Čím je trhová kapitalizácia trhu vyššia, tým je zvyčajne menej volatilná. Správne diverzifikované portfólio obsahuje kombináciu veľkých (>5 miliárd dolárov), stredná (250 až 5 miliárd dolárov) a nízka (<250 miliónov dolárov) coiny s trhovým stropom.

Mince s veľkým trhovým stropom ako Bitcoin a Ethereum nemusia mať rovnaké 40-50% behy ako menšie altcoiny, ale ich cena je na medvedích trhoch zvyčajne lepšia.

To, ako sa diverzifikujete medzi týmito triedami, závisí od vašej tolerancie k riziku. Ak si myslíte, že investovanie do kryptomeny je už hazardom, môže byť pre vás vhodné portfólio, ktoré pozostáva z 95% coinov s veľkým kapitálom.

Možno máte disponibilný príjem, ktorý by nebol tiež rozrušená strata. V takom prípade by stálo za to dať viac ako polovicu svojho portfólia do kryptomien s malou kapitalizáciou. Mince v tejto triede majú veľkú pravdepodobnosť, že nebudú stáť nič za nič, ale pri tých, ktoré nakoniec narastú 100 – 200x, by sa riziko mohlo vyplatiť..

Nakoniec by ste mali vážne zhodnotiť svoju toleranciu voči riziku a objem peňazí, ktoré ste ochotní stratiť, a na základe toho zvoliť rozdelenie trhového stropu..

Zvážte odvetvie

Ďalšia vec, ktorú je potrebné vziať do úvahy pri budovaní portfólia kryptomien, je odvetvie, na ktoré je zameraná každá minca. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako k tomu môžete pristupovať.

Diverzifikujte naprieč priemyselnými odvetviami

Opäť je kľúčová rozmanitosť. Pretože blockchain je stále mladý, je ťažké predpovedať, ktoré odvetvia budú z novej technológie najprijateľnejšie. Na zaistenie proti tomuto riziku sa odporúča investovať do mincí v rôznych priemyselných odvetviach.

Najobľúbenejšie kryptomeny môžete zoskupiť do niekoľkých rôznych kategórií:

  • Meny: bitcoin, bitcoinová hotovosť, litecoin
  • Platformy Dapp: Ethereum, NEO, EOS, Cardano, Lisk
  • Finančné: Ripple, Stellar, OmiseGO, Wanchain
  • Ochrana osobných údajov: Monero, Dash, Zcash
  • Médiá: Steem, BAT

Je to iba niekoľko kategórií, do ktorých môžete vkladať mince, a rýchlo zistíte, že niektoré sa dosť prekrývajú. Myšlienkou tejto stratégie je zabrániť príliš veľkým investíciám do ktorejkoľvek kategórie. Ak z nejakého dôvodu táto kategória skončí bombardovaním, nechcete zostať pri taškách.

Zdvojnásobte svoje obľúbené odvetvia

Aj keď držíte mince v rôznych odvetviach, mali by ste zvážiť vloženie dodatočného kapitálu do odvetví, v ktoré si najviac veríte.

V priemysle kryptomien existuje populárna predstava, že vyhrá iba jedna minca v každej kategórii. Ale to tak nie je. Prezrite si akýkoľvek iný podnikateľský sektor. Delta, americký, juhozápadný (letecké spoločnosti), AT&T, Verizon, T-mobile (mobilní operátori), Chase, Wells Fargo, Bank of America (finančné inštitúcie) – a zoznam pokračuje ďalej a ďalej. Ľudia majú svoje preferencie a kategórie sú dostatočne veľké na to, aby prežili viaceré kryptomeny.

Ak si napríklad myslíte, že je nevyhnutný blockchain a ukladanie súborov, môžete investovať do spoločností Sia, Filecoin a Storj. Alebo, ak veľmi vyznávate projekty dodávateľského reťazca, spoločnosti VeChain a Waltonchain by mohli zaberať značné množstvo vášho portfólia.

Hľadajte skryté drahokamy (ak máte čas)

Najlepšie mince, ktoré vo svojom portfóliu máte, sú často tie, ktoré nemá veľa iných ľudí. Proti davu je múdre.

Nájsť mince, ktoré sa ešte nestali populárnymi, je však časovo náročný proces. Zvyčajne to zahŕňa dni (alebo dokonca týždne) výskumu a prešmyknutia sa cez hromadu bielych kníh. Aj preskúmanie päťdesiatich projektov môže viesť iba k jednému alebo dvom, do ktorých považujete za vhodné investovať.

Táto jedna alebo dve mince by však mohli byť kľúčom k veľmi úspešnému portfóliu. Pozrime sa na niekoľko príkladov:

  • Počiatoční investori do spoločnosti AntShares (teraz NEO) to videli ~160 000% návratnosť ich investícií.
  • Investícia do spoločnosti Bitquence (teraz Etos) by vám priniesla a 4 300% návrat.
  • A vaše portfólio by sa takmer rozrástlo 4 000% včasným nájdením OmiseGO.

Ako vidíte, včasné hľadanie mincí má nesmiernu hodnotu. Ak máte čas na výskum a dostatok peňazí na riskovanie, mohlo by sa vám to skutočne vyplatiť.

Obchodovanie s kryptomenami je všetko pokus a omyl

Keď budete budovať svoje portfólio obchodovania s kryptomenami, pravdepodobne nájdete ďalšie taktiky, ktoré dobre zapadajú do vašej obchodnej stratégie. Ďalej s najväčšou pravdepodobnosťou vyskúšate rady, ktoré sú na hovno. Možno dokonca zistíte, že nesúhlasíte s tu uvedenými tipmi.

A to je v poriadku. Stať sa obchodníkom s kryptomenami je proces učenia sa a každý investor nevyhnutne formuje svoj vlastný jedinečný štýl, keď získa viac skúseností. Je dôležité pamätať na to, aby ste mali otvorenú a zároveň skeptickú myseľ a užívali si jazdu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me