V tomto článku sa pozrieme na podvod kryptomeny USI Tech. Aj keď je potrebné vedieť, že sa projekt dopustil podvodu, je ešte dôležitejšie skutočne porozumieť charakteristikám, ktoré vám majú zabrániť, aby sa vám takýto incident stal. Spoločnosť to dokázala takto.

Čo presne je USI Tech?

USI Tech (United Software Intelligence Technology) je spoločnosť, ktorá tvrdí, že vyvinula ako prvá na svete automatizovanú obchodnú platformu pre bitcoiny (BTC). Od mája 2017 sa spoločnosť USI Tech začala sústrediť na predaj balíkov BTC obchodníkom a baníkom, ktorí chceli tieto činnosti automatizovať.

Spočiatku tento plán zakúpilo veľa ľudí. Po nejakom čase však začali čoraz viac tušiť, že USI Tech je skutočne Ponziho schéma. Ako to však spoločnosť v prvom rade vytiahla?

Majitelia USI Tech

Mnoho webov o kryptomenách poskytuje veľa dôležitých informácií o zakladateľoch a členoch tímu. Mnohí však tiež nie. V prípade USI Tech to bola druhá pravda. Na webových stránkach projektu nebolo veľa informácií o tom, kto sú vlastníci USI Tech. Ďalej web neposkytoval veľa informácií o produktoch, ktoré USI Tech predávala.

Čo vieme, je, že projekt založili Joao Severino a Ralf Gold. Pred zahájením činnosti spoločnosti USI Tech dostal Severino zákaz akejkoľvek finančnej činnosti v Portugalsku kvôli svojej účasti v inej podvodnej spoločnosti s názvom AMC Invest. A čo je ešte horšie, Ralph Gold bol zapojený do všetkých spoločností Ponziho schémy. Medzi ne patrili AdsProfitReward, MX Fast Money, World Consumer Alliance, HourlyRevShare, AdsProfitWiz, APR Clicks a Upper Game.

Spoločnosť tiež tvrdila, že má sídlo v Dubaji. Avšak registrácia firmy je v skutočnosti z Ras al Khaimah, iného mesta v Spojených arabských emirátoch, ktoré je dobre známe svojimi offshore službami registrácie firiem..

screenshot domovskej stránky USI Tech (od novembra 2018)

Od novembra 2018 je domovská stránka USI Tech iba jednoduchá prihlasovacia stránka.

Ako USI Tech tvrdil, že používatelia môžu zarobiť peniaze?

Balíky BTC začínali na cene približne 50 EUR. Čím viac balíkov ste kúpili, tým vyššia by bola údajne vaša návratnosť. Automatizovaný softvér spoločnosti USI Tech mal poskytnúť používateľom spôsob pasívneho príjmu. Návratnosť (jedno percento dennej výplaty v priemere za päť dní v týždni) znela pre niektorých ľudí sľubne. Spoločnosť tiež tvrdila, že ponúka 140-percentnú návratnosť v priebehu 140-denného balíka. Taktiež sa v ňom uvádzalo (bez dôkazov), že niektorí ľudia už dostali 150-percentné výnosy.

Pri pohľade na tieto sľuby je zrejmé, že to bolo príliš dobré na to, aby to bola pravda. Avšak v kontexte býčieho trhu z konca roku 2017 a zavedenia nových / dychtivých obchodníkov je ľahké pochopiť, ako by to niektorí mohli prepadnúť. Stále však existovali ďalšie faktory, ktoré poukazujú na škodlivú povahu spoločnosti. Napríklad USI Tech otvorene fungovala ako viacúrovňová spoločnosť zaoberajúca sa sieťovým marketingom, vďaka čomu ju mnoho ľudí od začiatku považovalo za pyramídovú hru..

Logo USI Tech

Spoločnosť USI Tech zastavila svoju činnosť v USA a Kanade začiatkom roka 2018.

USI Tech Update: Časová os udalostí

  • Október 2017: USI Tech zakladá ICO spoločnosti Tech Coin. Používatelia technológie USI Tech odovzdávajú 11 500 BTC z rovnakých platieb, ktoré dostávali z balíkov multiplikátorov a nákupov členov.
  • December 2017: USI Tech dostane príkaz na zastavenie platnosti od rady pre štátne cenné papiere v Texase.
  • Január 2018: Používatelia USA a Kanady prestávajú dostávať výplaty BTC.
  • Marec 2018: Balíky USI Tech už nie sú k dispozícii na nákup ani za odmenu.
  • Marec 2018: SEC žiada dokumenty od členov.
  • Apríla 2018: Španielska finančná regulačná agentúra (Comisión Nacional del Mercado de Valores) pridáva USI Tech na svoj varovný zoznam.
  • Augusta 2018: Úrad pre finančné trhy Nového Zélandu varuje, že USI Tech má všetky vlastnosti podvodu.

Aké ponaučenie si z toho môžeme vziať??

Bez ohľadu na to, či ste niekto, kto stratil finančné prostriedky z tohto podvodu alebo sa rozhodol zostať ďalej od tohto konkrétneho, existuje veľa vecí, ktoré si môžete vziať z príbehu USI Tech.

Po prvé, posielanie finančných prostriedkov tretej strane, ktorá zaručuje vysoké výnosy, je zvyčajne zlý nápad. Ako sme už spomínali v predchádzajúcom článku, na Twitteri existuje ďalší očividný podvod, ktorý sa podobá tomuto. Trh s kryptomenami je volatilný a určite neexistujú žiadne záruky dosiahnutia zisku.

Po druhé, je nevyhnutné preskúmať pozadie projektu. V prípade majiteľov USI Tech nemôžu byť dôkazy jasnejšie. Mnoho členov už bolo skúsených podvodníkov už pred prácou pre USI Tech. Toto mala byť jediná červená vlajka potrebná pre väčšinu ľudí.

Po tretie, nemali by ste slepo dôverovať úspešným príbehom o tom, ako ľudia zarábali peniaze investovaním do konkrétnej kryptomeny, produktu atď. V akejkoľvek pyramídovej hre by tento príbeh mohol byť jednoducho klamstvom.

screenshot zo stránky USI Tech Freshdesk

USI Tech mal všetky klasické znaky Ponziho schémy.

Technika USI by sa mohla stále podvádzať

Aj keď existuje veľa informácií o podvode dostupných z rôznych zdrojov online, vlastníci a členovia tímu USI Tech sa stále snažia oklamať potenciálnych investorov. Podľa jedného Facebooková skupina ľudia zapojení do projektu, ktorí sa venujú výlučne označeniu projektu za podvod, teraz používajú nový jazyk, aby sa nenechali chytiť.

Členom bolo napríklad povedané, aby nepoužívali výrazy ako „návratnosť kapitálu“ a „investícia“. V budúcnosti je dokonca možné, že spoločnosť bude môcť zmeniť svoj názov, aby udržala pyramídovú hru v chode. Nenechajte sa tým zmiasť tým, že podľahnete tomuto konkrétnemu alebo podobnému podvodu.

Od novembra 2018 navyše Web USI Tech je stále online. Domovská stránka však nie je nič iné ako prihlasovacia obrazovka pre existujúcich členov. Taktiež tu nie je možnosť registrácie ako nového člena.

Záver

Dúfajme, že teraz máte všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť o USI Tech a rozsiahlom kryptomenovom podvode spoločnosti. Ako investor do kryptomeny vždy nezabudnite do hĺbky preskúmať a robiť informované rozhodnutia. Ešte dôležitejšie je, že je nevyhnutné poučiť sa z podobných prípadov. Vďaka týmto vedomostiam by ste mali byť schopní zabrániť tomu, aby ste v budúcnosti prepadli podobným podvodom.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me