Ako kryptoinvestora je najdôležitejšie, aby ste pochopili rôzne spôsoby, ako zaistiť bezpečnosť svojich bitcoinov. Zatiaľ čo sa väčšina pozornosti médií zameriava na hardvérové ​​a softvérové ​​riešenia peňaženiek, existuje ďalší efektívny spôsob ukladania vášho Satoshi: bitcoinová papierová peňaženka.

Túto formu krypto úložiska využívajú niektorí z najväčších bitcoinových investorov na svete. Winklevoss Twins, prvý bitcoinový miliardár na svete, údajne uchovávajú ich kryptomeny v chladiarenských skladoch na papierových peňaženkách. Papierové peňaženky sú nakrájané na kúsky a uložené v rôznych bankových bezpečnostných schránkach po celej krajine.

Tlač na papierovú peňaženku cez BitAddress

Tlač na papierovú peňaženku cez BitAddress

Aj keď táto úroveň zabezpečenia môže byť pre väčšinu ľudí prehnaná, predstavuje efektivitu, ktorú papierové peňaženky Bitcoin prinášajú na trh. Našťastie existujú oveľa jednoduchšie spôsoby, ako využiť stratégiu papierovej peňaženky v bitcoinoch.

Ako funguje bitcoinová papierová peňaženka

Bitcoinová papierová peňaženka je výtlačok z vašich súkromných kľúčov. Vytlačením svojho súkromného kľúča namiesto jeho uloženia do počítača eliminujete online hrozby. Papierové peňaženky sú ideálne pre HODLerov a tých, ktorí majú značné množstvo bitcoinov.

Bitcoinové papierové peňaženky sa považujú za bezpečnejšie, pretože sa nedajú hacknúť, ale môžu sa stratiť alebo ukradnúť. Keď ukladáte svoje bitcoiny offline, nazýva sa to studené úložisko. Výhodou studeného úložiska je eliminácia hrozieb hackerov, podvodníkov a všetkých digitálnych zlodejov, ktorí číhajú v kryptopriestore..

Hlavnou nevýhodou papierových peňaženiek je možnosť straty vášho súkromného kľúča, a teda navždy celého kryptomeny. Ak prídete o svoju papierovú peňaženku, rozlúčte sa so svojimi bitcoinmi. Ak niekto ukradne vašu papierovú peňaženku, ovláda teraz vaše bitcoiny. V scenári papierovej peňaženky je ochrana kľúča pred zvedavými očami rozhodujúca.

Zrieknutie sa zodpovednosti za papierovú peňaženku

Ak máte len malé množstvo bitcoinu alebo často obchodujete so svojimi kryptami, je možné, že papierová peňaženka nie je pre vás tou najlepšou voľbou. Tiež, ak ste typ človeka, ktorý vždy stráca veci alebo je hrozný v evidencii papierov, mali by ste sa vyhnúť papierovým peňaženkám. V týchto scenároch by ste mali zvážiť jednu z ďalších bitcoinových peňaženiek dostupných na trhu.

Druhy papierových peňaženiek

K dispozícii sú dva typy papierových peňaženiek bitcoin. Oba uchovávajú vaše bitcoiny bezpečne uložené offline, ale iba jedna metóda vás ochráni v situácii, keď je váš počítač už infikovaný alebo momentálne monitorovaný.

Nezabezpečené papierové peňaženky

Vytvorenie nezabezpečenej papierovej peňaženky je jednoduché vďaka platformám ako napr BitAddress. Po otvorení stránky BitAddress sa zobrazí pokyn, aby ste pohybovali kurzorom, kým sa nevytvorí nový kľúč. Potom v ponuke možností vyberte možnosť „vytvoriť súkromný kľúč“. Potom vyberte možnosť papierovej peňaženky. Boom, teraz stačí vytlačiť papierovú peňaženku a môžete vyraziť. K dispozícii je tiež 3D čiarový kód, ktorý vám umožňuje odosielať a prijímať bitcoiny priamo z vašej novej papierovej peňaženky.

Bitadresa cez domovskú stránku

Bitadresa cez domovskú stránku

Tento proces je jednoduchý, ale nerobí veľa pre ochranu vašej kryptomeny, ak je váš počítač už napadnutý. Ak už niekto porušil váš systém, má teraz informácie, ktoré potrebuje na odcudzenie vašej kryptomeny. Existuje aj škodlivý softvér pre Windows, ktorý dokáže monitorovať obrazovku vášho počítača.

Okrem všetkých vašich obáv o bezpečnosť na mieste existuje aj hrozba, že niekto nabúra servery BitAddress. Aj keď sa to spoločnosti doteraz nestalo, ich prítomnosť online z nich robí cieľ potenciálnych hackerov. Pri zvýšenej opatrnosti postupujte podľa pokynov v zabezpečenej papierovej peňaženke.

Zabezpečená bitcoinová papierová peňaženka

Vytvorenie bezpečnej papierovej peňaženky pre vaše bitcoiny je jednou z najbezpečnejších metód ukladania. Vaši priatelia by mohli povedať, že ste paranoidní, ale hej, nerozumejú vašej vášni pre bitcoin. Aby ste mohli vytvoriť skutočne bezpečnú papierovú peňaženku s bitcoinmi, budete potrebovať minimálne 4 gigabitovú jednotku flash a asi hodinu.

Prejdete do režimu offline a na vytvorenie bezpečnej papierovej peňaženky touto metódou použijete úplne nový operačný systém spojený s offline verziou BitAddress. Na splnenie týchto úloh si budete musieť stiahnuť:

Začnite proces otvorením LiLi. Ďalej vložte jednotku flash a zvoľte „ISOIMG / ZIP“. Budete musieť zvoliť ISO súbor Ubuntu, ktorý ste si už stiahli. LiLi sa vás opýta, či chcete naformátovať flash disk na FAT32. Uistite sa, že je vybraný iba FAT32, a kliknite na ikonu inštalácie v tvare blesku. Akonáhle je Ubuntu na vašom flash disku, ste pripravení rozbaliť súbor BitAddress Offline na svoj disk.

LiLi Stiahnutie cez domovskú stránku

LiLi Stiahnutie cez domovskú stránku

Choďte do režimu offline

Ďalším krokom je prepnutie počítača do režimu offline. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je zakázať všetky Wi-Fi, mobilné a Bluetooth pripojenia. Uistite sa, že váš ethernetový kábel nie je zapojený. Aby ste boli ešte bezpečnejší, môžete odpojiť modem a smerovač. Cieľom je vylúčiť akúkoľvek možnosť vzdialeného monitorovania počas procesu vytvárania papierovej peňaženky.

Otvorte Ubuntu

Reštartujte počítač a bootujte počítač z jednotky flash pomocou operačného systému Ubuntu. Ak to chcete urobiť, budete musieť počas spustenia počítača stlačiť kláves F1 alebo F12. Zobrazí sa vyskakovacia obrazovka, ktorá vám ukáže možnosti bootovania. Vyberte možnosť, ktorá predstavuje vašu jednotku flash. Povoľte načítanie Ubuntu do vášho PC.

Operačný systém Ubuntu cez Fossbytes

Operačný systém Ubuntu cez Fossbytes

Nainštalujte tlačiareň

Po otvorení systému Ubuntu v počítači musíte teraz nainštalovať tlačiareň. To sa deje kliknutím na možnosti nastavenia systému a prechodom k tlačiarňam. Ďalej sa zobrazí výzva na pridanie tlačiarne. Pridajte svoju tlačiareň podľa pokynov na obrazovke a vytlačením testovacej stránky skontrolujte, či všetko funguje správne.

Otvorte offline bitadresu a tlačenú papierovú peňaženku

Teraz musíte v prehliadači Firefox otvoriť okno súkromného prehliadania. Zadajte do panela s adresou súbor: //cdrom/bitaddress.org-master/. Potom kliknite na uvedený odkaz „BitAddress.org.html“. Zobrazí sa výzva na pohyb kurzora, kým číslo v pravom hornom rohu obrazovky nebude 0.

Teraz máte svoju novú adresu peňaženky a ste pripravení vytlačiť si svoju bitcoinovú papierovú peňaženku. Ak to chcete urobiť, vyberte v ponuke možnosť „papierová peňaženka“ a postupujte podľa pokynov pre tlač.

Nastavenie papierovej peňaženky cez BitAddress

Nastavenie papierovej peňaženky cez BitAddress

Načítava sa vaša bitcoinová papierová peňaženka

Vaša papierová peňaženka bude mať vašu verejnú adresu na ľavej strane. Toto je adresa, ktorú môžete použiť na načítanie svojej papierovej peňaženky bez toho, aby ste svoje uložené bitcoiny vystavili nebezpečenstvu internetu. Na pravej strane výtlačku bude použitý utratený 3D čiarový kód, ktorý vám umožní posielať bitcoiny priamo z vašej zabezpečenej papierovej peňaženky..

Udržujte svoju krypto bezpečnosť

Naučiť sa udržiavať svoje bitcoiny v bezpečí je dôležitou súčasťou toho, ako sa stať dôvtipným kryptomenorom. Teraz, keď chápete, čo je papierová peňaženka s bitcoinmi a ako ju vytvoriť, ste pripravení začať bezpečne ukladať svoje kryptomeny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me