Za predpokladu, že ste poskytli svojmu daňovému audítorovi všetky dokumenty potrebné na overenie vašich miezd, výnosov a výdavkov z podnikania, kryptových ziskov a strát, úrokov, dividend atď., Je stanovenie ročnej daňovej povinnosti jednoduchý proces..

Keď platíte federálne a štátne dane z príjmu, vaša krypto daňová povinnosť je v cene v celkovom súčte. Preto medzi nimi skutočne nie je žiadny rozdiel platenie daní z kryptomeny a platenie daní z vašich ďalších zdrojov zdaniteľného príjmu a kapitálových výnosov. Takže otázka ako platiť dane z kryptomien môže byť lepšie formulované ako ako platiť federálne dane z príjmu.

Ako platiť dane z kryptomien – a všetko ostatné

Vyplňte formulár 1040-ES a zaplaťte svoje štvrťročné odhadované dane

Tento krok je prízemie pokiaľ ide o prípravu a potom platenie vašich federálnych daní z príjmu. Vyplňte svoje Forma 1040-ES presne na začiatku daňového roka a uskutočnite svoje štvrťročné odhadované platby daní IRS včas. Potom bude váš nedoplatok na konci roka malý (žiadne pokuty) alebo vaše vrátenie dane bude rovnako malé. Nič vážne, ak dlžíte strýkovi Samovi na konci roka relatívne malú daň.

Čo však v prípade, že vaše odhady miezd, čistých obchodných výnosov a ziskov a strát kryptokapitálov sú oveľa nižšie, než aké nakoniec zarobíte v nasledujúcom daňovom roku? Potom budú vaše štvrťročné odhadované platby daní tiež príliš malé. Mali by ste očakávať, že vás postihnú pokuty za nedoplatky, a samozrejme budete musieť pripraviť ďalšiu federálnu daň splatnú 15. apríla.

Výplata pre štátnu pokladnicu USA

Po vyplnení formulára 1040-ES vám bude poskytnutá suma v dolároch, koľko peňazí bude odoslaných do štátnej pokladnice 15. januára, 15. apríla, 15. júna a 15. septembra (niekedy sa termín splatnosti líši o jeden alebo dva dni) ). Jednoducho napíšeš šek do Ministerstvo financií USA ohľadom výšky predpokladanej splatnej dane dajte na šek svoje identifikačné číslo sociálneho zabezpečenia alebo daňového poplatníka (aj peňažné poukazy sú radi akceptované. Vyzdvihnite súčasne Slurpee a urobte z daňového času skutočnú párty!) a napíšte „2018 (9) Formulár 1040-ES. “

Šek alebo peňažný poukaz spolu s platobným poukazom pošlite poštou na správnu adresu IRS uvedenú v brožúre s pokynmi k formuláru 1040-ES. Presto, zaplatili ste štvrťročné odhadované dane.

Čo ak váš príjem v polovici roka zrazu stúpne alebo klesne?

Povedzme, že ste vyplnili formulár 1040-ES z roku 2019 v polovici januára 2019. V dobrej viere ste odhadli svoje zisky, úroky, dividendy, mzdy a čisté obchodné príjmy z kryptomeny za rok 2019..

Povedzme však, že sa niečo stane v marci. Zrazu máte víťaza 2 500% na tokene ICO, ktorý vám vynesie 40 000 dolárov, alebo vaša spoločnosť získa veľkú zmluvu, ktorá zvýši váš zisk o 100 000 dolárov. Možno ochoriete alebo ste invalidný a váš príjem sa zmenší na nič. Možno vás vaša manželka / manžel vyhodí za lepšie vyzerajúceho chlapíka / galerku s väčším množstvom cesta a vezme si váš dom iba pre zábavu.

Všetky tieto finančné zmeny musíte zohľadniť a vyplniť nový 1040-ES. Týmto spôsobom, keď je čas na ďalšiu štvrťročnú platbu dane, pošlete revidovanú (vyššiu alebo nižšiu) odhadovanú platbu dane. Ak váš zdaniteľný príjem neustále kolíše počas celého roka, vyplňte zakaždým nových 1040 ES a vykonajte potrebné revízie.

Pokiaľ 15. apríla nasledujúceho daňového roka nedosiahnete výrazný nedoplatok, nemusíte si robiť žiadne starosti. 1040-ES je cenný spojenec, ktorý vám môže pomôcť vyhnúť sa pokutám za nedoplatky.

ako platiť dane z platieb IRS kryptomien

Vďaka IRS Direct Pay môžete bleskovo zaplatiť vaše štvrťročné odhady a formuláre 1040 daní. A to bez akýchkoľvek poplatkov. Obrázok: Webová stránka IRS.gov.

Vyrovnávanie skóre s The Man

IRS teraz ponúka najmenej desať rôznych spôsobov, ako môžete odviesť svoje dane. Mnohé vyžadujú ďalšie poplatky za spracovanie, ale iné nie (šek, IRS Direct Pay).

V súčasnosti sú k dispozícii nasledujúce spôsoby platby dane IRS:

  • Priama platba IRS (zadarmo)
  • Výber elektronických prostriedkov (EFW)
  • Elektronický federálny daňový systém (EFTPS)
  • Skontrolujte
  • Bankový prevod (platia sa bankové poplatky)
  • Peňažný poukaz (za toto zvieratko musím platiť spolu s vašim Slurpee)
  • Kreditná karta (účtujú sa poplatky)
  • Debetná karta (za poplatok)
  • Hotovosť (na platby v hotovosti sa neuveriteľne vzťahuje poplatok 3,99 USD!)

A ak nakoniec dlžíte IRS skutočne veľké peniaze, ponúknu vám špeciálne Dohoda o inštaláciient (pre dlhy na daniach, úrokoch a pokutách vo výške 50 000 dolárov alebo menej). Zatiaľ žiadne slovo, ak vám zlomia nohy, ak nesúhlasíte s podmienkami, ale myslím, že väčšina ľudí sa ochotne prihlási na prerušovanú čiaru.

Ponuku, ktorú nemohol odmietnuť, ale nemal k dispozícii žiadnu kreditnú kartu

Konkrétny daňový poplatník niekedy nemá peniaze potrebné na vyrovnanie sa s IRS. Aspoň nie hneď.

Vezmime si prípad mafiánov z Long Islandu Michael Franzese.

Franzese, vyrobený človek a caporegime v rodine Colombo, bol možno najväčším zárobkom v histórii amerického organizovaného zločinu. Za niekoľko rokov (končí sa rokom 1985) jeho federálna operácia daňových podvodov s daňou z benzínu zarobila šesť až osem miliónov dolárov – per týždeň. Príjmy stratené federálom boli oveľa väčšie. Franzese a jeho kartel ukradli tridsaťpäť centov na nezaplatenej federálnej dani z plynu za každý predaný galón plynu. Pri cene takmer pol miliardy galónov mesačne boli náklady pre americkú pokladnicu astronomické.

Pohľadnica z Edge

Samozrejme, nakoniec bol odsúdený za obrovský zoznam trestných činov vrátane jeho neuveriteľnej lúpeže v oblasti daní z plynu. V roku 1988 sedel vo federálnej väznici a dostal list od úradu IRS. Informovali ho, že za svoje osobné príjmy z obrovského podvodu dlhuje 50 miliónov dolárov na daniach. Zrejme museli veriť, že stále má kapacitu na vyrovnanie svojho daňového dlhu, pretože v dolnej časti listu bol poskytnutý priestor pre Franzese na vyplnenie jeho čísla Visa, Mastercard alebo American Express.

Ako napísal vo svojej knihe z roku 2009, Urobím vám ponuku, ktorú nemôžete odmietnuť,

“Keby som mal prístup k svojej kreditnej karte, vyplnil by som číslo a poslal ho.”

Našťastie sa nenachádzate v takejto situácii. Existuje však dôležitá lekcia pre všetkých obchodníkov s kryptomenami a všeobecne pre daňových poplatníkov. Tu to je: IRS má mimoriadne dobrú pamäť, pokiaľ ide o vyberanie peňazí, o ktorých sa domnievajú, že dlžia, a nezáleží na nich, či váš zdaniteľný príjem pochádzal z legálnych alebo nelegálnych zdrojov..

Záverečné myšlienky – dve desaťročia

Trvalo to Michaela Franzeseho tšteklivé roky aby konečne vypracoval platobný plán pre svoje dane z vrátenia IRS v hodnote 50 miliónov dolárov. Dlho po prepustení na slobodu bol nútený splatiť dlh, pretože si zarobil nemafiánsky život ako my ostatní..

Prihláste sa a zakaždým zaplatte odhadovanú daň. Vypočítajte si svoje zisky a straty z kryptomeny na cent a do 15. apríla použite najlepšiu službu alebo softvér na prípravu daní, ktoré sú k dispozícii. Týmto spôsobom si môžete vychutnať svoje kryptografické zisky, v noci dobre spať a už sa nemusíte obávať otrasy IRS..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me