Musíte udržiavať aktuálne a presné záznamy o všetkých vašich transakciách s kryptomenami. S najväčšou pravdepodobnosťou musíte tiež podať štvrťročné odhadované dane, aby bol váš daňový zákon IRS na konci roka malý. Nakoniec potrebujete aj bezchybné, úplné a včasné federálne (a možno štátne a mestské) daňové priznanie k dani z príjmu pripravené na 15. apríla. Možno ste na túto náročnú úlohu. Ak však nie ste, musíte vyhľadať služby toho najlepšieho daňového účtovníka v kryptomene alebo CPA k dispozícii.

Tu je to, čo treba hľadať pri hodnotení vášho krypto účtovníka.

Štyri kroky k nájdeniu dobrého krypto účtovníka

1. Referencie:

Ak potrebujete služby dobrého zubára, inštalatéra, krajinára alebo automechanika, zvyčajne požiadate svojich priateľov alebo členov rodiny o radu. Je pravdepodobné, že niekoho poznajú v tomto odbore práce, alebo niekoho, kto niekoho pozná, atď. Avšak kryptodaní účtovníci nie sú na každom rohu ulice, najmä ak žijete v malom meste..

Zavolanie miestnym účtovníkom a CPA vám môže pomôcť nájsť niekoľko dôstojných potenciálnych zákazníkov, aj keď tí, ktorých kontaktujete, nie sú vybavení na prácu s kryptami. Môžete tiež vyhľadávať online krypto CPA, príprava krypt. dane, a krypto účtovník. Získate tak desiatky potenciálnych zákazníkov a môže to byť dobrý východiskový bod pre váš postup preverovania. Užitočné môžu byť aj online recenzie. Pri týchto postupoch buďte opatrní, pretože niektoré z nich čítajú skôr reklamy, ako objektívne hodnotenia klientov.

Pracoval som s CPA v mojom rodnom meste a využil som tiež služby CPA na druhej strane krajiny. Kompetentne riešili daňové záležitosti od pozemských po veľmi zložité. Ak je to možné, vždy použite CPA. Najlepšie ten, kto je Agent zaradený do IRS (EA). Registrovaní agenti vás môžu pred IRS zastupovať, a môžu mať hodnotu zlata, ak dostanete nepríjemný list s daňovou pokutou od Big Bro.

Takže sa nebojte prenájmu krypto CPA na diaľku alebo účtovníka. Je fajn, že sa môžete osobne stretnúť so svojím daňovým profesionálom, ale ak to nie je možné, vďaka zázrakom videohovoru, smartfónov, cloudu a e-mailu môže byť tento proces takmer rovnako osobný.

2. Doklad o znalostiach o krypto dani:

Keď nájdete potenciálneho potenciálneho krypto CPA, kontaktujte ho a položte mu nasledujúce otázky:

  1. Koľko daňových priznaní z kryptomeny ste pripravili za posledných päť rokov?
  2. Dostali ste špecializované školenie v oblasti prípravy dane z kryptomien?
  3. Držíte prehľad o všetkých nových nariadeniach a daňových zákonoch týkajúcich sa kryptomien?
  4. Vlastníte nejaké certifikáty preukazujúce vašu spôsobilosť v príprave kryptotermálnych daní?
  5. Koľko vašich krypto klientov bolo skontrolovaných IRS za posledných päť rokov (môžete počuť, ako linka zomrela, keď sa opýtate tohto!)?

Teraz je možné, že ani dobrá kryptomena CPA nezverejní, koľko z ich klientov (ak vôbec boli) skontrolovaných úradom IRS. Prinajmenšom sa však uistite, že sú zruční v príprave krypto daní a majú overiteľné dlhodobé výsledky.

vyhodnotenie vašej dane z príjmu krypto účtovníka prep

Spoliehanie sa na krypto-priateľskú CPA alebo daňového účtovníka vám môže zjednodušiť daňové plánovanie a výkazníctvo a bez stresu. Obrázok: stevepb na Pixabay.com

3. Reagujúca komunikácia:

Zaistite, aby vaša krypto CPA bola ľahko dosiahnuteľná. A uistite sa, že aj vy môžete byť. Možno bude potrebné, aby vaša firma poskytujúca CPA objasnila rôzne formuláre a dokumenty. Možno našli chybu, ktorá si vyžaduje vašu okamžitú pozornosť. Rýchla, spoľahlivá a transparentná komunikácia medzi vami a vašim spracovateľom kryptodávok môže pomôcť, aby bol celý proces rýchly a bezchybný. Čím viac budete technicky zdatní vy a vaša CPA, tým lepšie. Napríklad sa môžete vzdať nákladov na kuriérsku službu cez noc skenovaním a odoslaním e-mailových správ. Môžete dokonca nahrať všetko do cloudu a zdieľať odkazy na dokumenty so svojou CPA.

4. Cena:

Služby prípravy daní podľa CPA nie sú lacné. Potom znova, malý, franšízovaný daňový prípravný kĺb v obchodnom centre môže túto prácu splniť, alebo sa môžu pokaziť. Prečo využiť šancu? Keď nájdete krypto CPA s vynikajúcou kvalifikáciou, skontrolujte ich sadzby. Vaša krypto CPA bude chcieť pripraviť celé vaše federálne daňové priznanie (veľmi žiaduce), nielen vaše kapitálové zisky a straty (formulár 8949 a plán D). Nedovoľte, aby dve rôzne firmy pripravovali samostatné časti vášho federálneho daňového priznania. Nechajte si urobiť všetku prácu vašou krypto CPA. Týmto spôsobom, ak vás audit skontroluje, môžu vás lepšie zastupovať pred IRS.

Ak ste profesionálny obchodník s kryptomenami a máte tisíce obchodov ročne (a je potrebné dokončiť harmonogram C alebo iné daňové formuláre súvisiace s podnikaním), vaše poplatky za prípravu dane budú značné. Ak ste však jednoducho kryptoinvestor so skromným počtom ročných obchodov, počítajte s tým, že budete platiť menej. V zásade musíte nakupovať krypto CPA alebo účtovníka s atraktívnym kombo referencií, dokladom o kryptoznalosti, citlivou komunikáciou a cenou.

Hodnotenie vášho krypto účtovníka

Po dokončení daňového priznania, podpísaní podpisom a ceste k pultom fazuľových lámp IRS je čas na odpočinok. Vašou jedinou úlohou je teraz overiť, či IRS prijal vašu splatnú daň alebo vám vrátil peniaze. Môže trvať niekoľko týždňov, kým sa transakcie zobrazia na vašom bankovom účte.

Teraz je čas na hodnotenie vášho krypto účtovníka. Ste spokojní s ich úrovňou profesionality, kryptomeny a všeobecnými znalosťami v oblasti daní? Pripravili pre vás bezchybné daňové priznanie? Bolo vaše daňové priznanie vyplnené včas alebo dokonca v predstihu? Dokázala vaša CPA nájsť málo známe daňové medzery, ktoré by ste mohli zneužiť? Dobrá CPA sa zvyčajne okamžite vráti za daňové úspory. Čím známejšie sú vaše CPA alebo iné daňové výhody s vašimi jedinečnými podrobnosťami o obchodovaní s kryptami, podnikmi a rodinnými financiami, tým cennejšie pre vás môžu byť ich služby. Ak nájdete schopnú firmu CPA, držte sa ich!

Šedé oblasti existujú mimo oblasti 51

Daňový zákon IRS má tisíce strán. Nie je nažive človek, ktorý by mohol začať presne chápať a interpretovať každé jedno pravidlo v ňom uvedené. Niektoré pravidlá a pravidlá sa dokonca zdajú byť v rozpore. To nie je žiadnym veľkým prekvapením, pretože daňové zákony kombinujú od roku 1916 stovky rôznych osobitných záujmových skupín. Nech je to čokoľvek iné, je to určite neporiadok, ktorý je plný využiteľných sivých oblastí..

hodnotenie vášho krypto účtovníka čiernobiele a sivé

Niekde medzi čiernou a bielou daňového zákonníka IRS je šedá oblasť. Dobrá krypto CPA vám môže pomôcť identifikovať, využívať a profitovať z nich. Obrázok: geralt na Pixabay.com

Vezmite to na maximum

Dobrá CPA to vie a je pripravená prinútiť daňový zákon IRS, aby pracoval pre vás. Ak sa vaša firma zaoberajúca sa krypto CPA špecializuje na tlačenie limitu (samozrejme, úspešne) v šedej zóne, ktorá je v rozpore s časťami daňových zákonov, choďte do toho! Možno budete platiť menej na daniach z príjmu.

Ešte lepšie je, že keď váš CPA alebo registrovaný agent urobí pre vás nejaké kúzlo šedej zóny, dodá vám to väčšiu istotu pri podávaní daňového priznania. Nie každé kryptové daňové priznanie bude profitovať z takejto agresívnej interpretácie kódu IRS, ale mohli by ste byť príjemne prekvapení, ako veľmi vás môže ostrá (a napriek tomu plne kompatibilná s IRS) CPA ušetriť na federálnej dani z príjmu. Čím zložitejšia je vaša daňová situácia, tým viac príležitostí môžete využiť na odstránenie medzier.

Daňové úniky sú nezákonné. Vyhýbanie sa daniam nie je. Nájdite vysokokvalifikovaného krypto CPA alebo účtovníka a dajte ich skúsenosti zužitkovať pre svoju jedinečnú daňovú situáciu. Peniaze, ktoré ušetríte na daňových únikoch, budú stáť za to.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me