Program doplnkovej výživy (SNAP), predtým známy ako program potravinových pečiatok, je najväčším programom amerického ministerstva poľnohospodárstva z hľadiska počtu príjemcov a rozpočtu.

Vďaka SNAP môže viac ako 40 miliónov Američanov s nízkym príjmom (2018) získať finančnú pomoc na nákup potravín, čo ponúka priemernú mesačnú výplatu 125 dolárov na kvalifikovaného člena.

V roku 2018 stál SNAP amerických daňových poplatníkov viac ako 65 miliárd dolárov. Malý, ale zvládnuteľný kus tejto masívnej sumy však išiel na podvodné účely. Gule, spoločnosť, ktorá vytvorila hybridný verejný blockchain určený pre spotrebiteľské aplikácie veľkého rozsahu, nedávno zverejnila blogový príspevok zdôrazňujúci, ako sa SNAP často zneužíva.

Správa o činnosti štátu SNAP to zistila zhruba 592,7 milióna dolárov v SNAP boli výhody „Podvody dolárov“, čo znamená, že boli pravdepodobne zneužité, vymenené za hotovosť, neschválené položky, ako napríklad kontrolované látky. Ďalšie zneužitia protokolu SNAP dokonca zahŕňajú niektorých maloobchodníkov, ktorí by účtovali EBT určitú čiastku výmenou za zľavnenú hotovosť alebo jednoducho predražili EBT za predaj neschválených položiek..

Aj keď sa podvod môže javiť ako percento z celkových výdavkov (asi 0,8%), 592,7 milióna dolárov je stále významná suma, ktorú je možné lepšie využiť na zabezpečenie väčšieho množstva výhod pre kvalifikovaných účastníkov SNAP alebo iných verejných programov..

Orbs sa usiluje o blockchain ako o bezproblémové riešenie na elimináciu podvodov SNAP s obmedzenou generálnou opravou masívnej verejnej platformy.

Spojili sme sa s Nettom Korinom, spoluzakladateľom spoločnosti Orbs, ktorá diskutovala.

Aký dopad majú podvody v prospech protokolu SNAP na rodiny v núdzi?

Podvod vedie k zníženiu výhod získaných pre oprávnených príjemcov, ktorí nezneužívajú systém.

Medzi osoby, ktoré sú najviac postihnuté podvodmi, patria tí, ktorých dávky sa vyberajú v ich mene, pričom väčšina z nich sú deti a jednotlivci so zdravotným postihnutím.

Zneužívanie systému príjemcami poskytovateľov služieb navyše poskytuje jednotlivcom lobujúcim proti SNAP a všeobecným sociálnym dávkam strelivo; čo môže zase ovplyvniť zníženie pomoci a záväzkov voči rodinám v núdzi.

Mohli by ste vysvetliť, ako sa množia podvody s výhodami protokolu SNAP?

Podvod SNAP sa zvyčajne definuje ako výmena výhod za hotovosť alebo iné neoprávnené položky (obchodovanie s ľuďmi) ​​alebo úmyselné skreslenie informácií o vašej aplikácii SNAP s cieľom získať viac výhod..

Aj keď je celkové percento zúčastnených účastníkov programu stále relatívne nízke (0,9%) – rozsah stúpa. Podľa údajov z Americké ministerstvo poľnohospodárstva, Podvody s výhodami sa v roku 2016 zvýšili o ohromujúcich 61% z 367,1 milióna dolárov v roku 2012.

V dôsledku nárastu podvodov sa zvýšila administratívna réžia a náklady spojené s presadzovaním právnych predpisov proti podvodom. Ak by sa tieto náklady mali minimalizovať, oprávneným osobám by vznikli väčšie výhody.

Ako môže blockchain spomaliť podvody v prospech protokolu SNAP alebo ho úplne zastaviť?

Účastníci SNAP už dostávajú svoje výhody prostredníctvom karty elektronického prenosu dávok (EBT), ktorá je de facto digitálnou peňaženkou. Navrhujeme migrovať platformu EBT na blockchain, a nie ju nechať centralizovanú.

Táto migrácia by predovšetkým nespôsobila žiadne nepriaznivé zmeny v každodennom používaní používateľov. Používatelia by tiež mali možnosť používať svoje karty EBT ako digitálne identifikátory poskytované vládou USA, čo by v podstate spôsobilo, že by mali dvojaký účel.

Náš nedávny blogový príspevok zdôrazňuje, ako sa rôzne federálne programy podpory riadia osobitne. Toto oddelenie často vedie k zmätku medzi uchádzačmi, ktorí si neuvedomujú svoju oprávnenosť na podporu z iných programov, a tiež k averzii k prihláseniu z dôvodu použitých prekážok..

Platforma Digital ID založená na údajoch zhromaždených z určitých programov by mohla znížiť zmätok a frustráciu žiadateľov tým, že im pomôže zorientovať sa v aplikáciách a automaticky ich priraďovať k ďalším programom, kde spĺňajú dané kritériá – takže celkový proces bude oveľa rýchlejší, ľahší a efektívnejší.

Stručne povedané, migrácia platformy EBT na blockchain má dve kľúčové výhody:

  • Priamy – Vylepšenie na digitálny identifikátor, ktorý slúži ako kľúč pre ďalšie výhody, a nie „iba“ digitálna peňaženka pre výhody SNAP, okamžite zvýši skutočnú hodnotu karty EBT v očiach jej držiteľa. Držitelia kariet EBT budú mať potom menšiu pravdepodobnosť, že ich „prenesú“ do hotovosti, čo je častá forma podvodu SNAP.
  • Nepriame – Ak majú účastníci nárok na pomoc z ďalších programov sociálnej starostlivosti, môžu sa ľahko a efektívne prihlásiť a znížiť byrokraciu na minimum.

Vidíte to v primeranej budúcnosti??

Áno. Vidíme čoraz viac vlád, mimovládnych organizácií a podnikov, ktoré hľadajú riešenia digitálneho ID založené na blockchaine. Z dôvodu zamerania Hexa Foundation na blockchain pre sociálny dopad som bol pozvaný, aby som sa pripojil k globálnej rade pre budúcnosť WEF pre humanitárne systémy, ktorá sa stretla v novembri.

Jedným z cieľov Rady je odomknúť nové technologické riešenia na zvýšenie efektívnosti globálneho humanitárneho úsilia. Významná časť našej diskusie sa týkala spôsobu, ako používať riešenia, ako je digitálna identita, na umožnenie vyššej efektívnosti programu.

Aj keď existujú určité aspekty, ktoré si vyžadujú dôkladnú pozornosť, ako sú súkromie a regulácia atď., Celkový trend je jasný: Blockchain poskytuje solídne riešenie pre správu jedného ID a tieto organizácie si to uvedomujú. TMigráciu na blockchain je možné uskutočniť aj postupne, čo agentúram umožní prijať ho v malých, ľahko zvládnuteľných krokoch.

So SNAP odporúčame prvým krokom prechod k EBT kartám na platformu založenú na blockchaine; potom neskôr pridáte vrstvy Digital ID. Riešenie, ktoré navrhujeme, robí presne to.

Aké sú hlavné prekážky, ktoré musíme prekonať, aby sme videli, ako sa blockchain využíva vo verejnom sektore?

Vzdelávanie vo verejnom sektore. V súvislosti s blockchainom stále panuje hlboký zmätok, vrátane toho, na čo je dobrý a na čo nie je dobrý, takže sme strávili veľa času investovaním do vzdelávania študentov vysokých škôl i medzinárodného spoločenstva prostredníctvom nášho členstva v Aliancii blockchainového vzdelávania Mousebelt Blockchain a naša účasť na hackathone OSN pre spoločenské dopady, kde zvíťazilo riešenie postavené na Orbs!

Väčšina ľudí má stále tendenciu zamieňať si blockchain s kryptomenami, a preto sú od toho odradení. Iní sa snažia predstaviť ako riešenie „opraviť všetko“. Používame realistický prístup – môže to znamenať veľký rozdiel v riešení určitých prípadov použitia, ale nie vždy to je najlepšie riešenie pre všetko..

Pokiaľ ide o technológiu, stále existuje cesta, ktorá nás čaká, ale už teraz máme dosť na to, aby sme mohli zahájiť a podporiť úspešné projekty so zmysluplnými cieľmi. O tejto téme sme viedli nepretržité diskusie, ktoré možno nájsť v predchádzajúcich publikáciách našej nadácie, ako je napríklad táto blockchainová pomoc pre utečeneckú krízu.

Trávime veľa času a úsilia vzdelávaním globálnych lídrov v oblasti pridanej hodnoty blockchainovej technológie, ktorá umožňuje dôveryhodnejšie, efektívnejšie a transparentnejšie systémy ako súčasť našej nadácie Hexa.

Na záver je dôležité poznamenať, že verejný sektor je zameraný na blockchainové inovácie, pretože vo väčšine krajín je už transparentnosť procesu povinná zo zákona.

Na aké ďalšie paralelné prípady možno použiť podobné riešenie blockchainu??

Blockchain je možné použiť na zlepšenie transparentnosti a dostupnosti rôznymi spôsobmi. Napríklad migrácia vládnych centralizovaných registrov. napr. vlastníctvo automobilov, nehnuteľnosti, ochranné známky, certifikácie, registre založené na blockchaine. Ďalej verejné obstarávania, ktoré by poskytovali transparentnosť pri použití verejných výnosov, ako aj distribúciu humanitárnej pomoci v utečeneckých táboroch, čím by sa zabezpečilo, že bude prijímaná koncovým používateľom..

Ďakujem, Netta!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me