Ako môže blockchain odstrániť chudobu v krajinách tretieho sveta

S rizikom, že to bude vyzerať ako začínajúca súťažiaca v súťaži krásy, bude možno po prvýkrát v našej histórii na dosah odstránenie chudoby v krajinách tretieho sveta. Nejde len o ďalšiu chabú reakciu na starnúcu porotu, ale o skutočný, dosiahnuteľný a možný scenár pre náš svet. Blockchain môže odstrániť chudobu v krajinách tretieho sveta.

Uvažovanie o problémoch v rozvojových krajinách je samozrejme ohromujúce a nesmiernosť úlohy je nepopierateľná. Povodeň, hladomor, choroby, chudoba, konflikty, korupcia, nedostatok základných zdrojov, ako je tečúca voda a elektrina … Je to nekonečný zoznam problémov, ktoré ešte nikto nebol schopný vyriešiť – alebo možno nie prostriedky.

Zadajte Blockchain

Narastá tábor nezbedníkov, ktorí si užívajú špliechanie bahna v tvárach jasných očí nádejí, ktoré hovoria o výhodách blockchainu pre všetky naše strasti. A do istej miery majú pointu. Marketing blockchainu bol v poslednej dobe na steroidoch, takže keď veľa nápadov, ktoré sľubuje biela kniha, nevyjde najavo, nastáva dezilúzia..

Pamätajte však, že pre blockchain je ešte stále počiatok. Spočiatku sa tiež vysmieval internetu a teraz bez neho nemôžeme uvažovať o živote. Technológia dronov sa považovala za nákladnú a zbytočnú – teraz rieši problémy v reálnom svete.

Samozrejme, keď je niečo prehnané, necháva to otvorené útokom kritikov, ktorí hľadajú svoje zraniteľné miesta. Namiesto toho, aby sa na jar prechádzal po parížskych bulvároch, veľa turistov odchádza z francúzskeho hlavného mesta a čuduje sa, prečo Mona Lisa je taký malý. To isté sa deje s blockchainom.

“Dosiahli sme vrchol nafúknutých očakávaní,” vysvetľuje Shaan Mulchandani, vedúci bezpečnosti spoločnosti Aricent. Blockchain sa ale pohybuje správnym smerom … či už kráča pomalšie, ako to ľudia očakávali, alebo nie. A blockchain môže odstrániť chudobu v krajinách tretieho sveta viacerými spôsobmi.

Umožnenie finančného začlenenia

Jednou z najväčších prekážok pri prekonávaní rozdielov medzi bohatými a chudobnými je prístup do bankového systému. v skutočnosti, finančné začlenenie sa považuje za kľúčový faktor pri znižovaní chudoby. Momentálne znepokojivo veľké percento svetovej populácie stále nemá bankový účet. Nie je to iba blockchain technológia, ktorá môže zmeniť.

Podľa Svetovej banky okolo 1 bilión finančne vylúčení dospelí vlastnia mobilné telefóny a asi 480 miliónov má prístup k internetu. To má po spárovaní s blockchainom obrovské dôsledky.

Ako Cherie Blair, zakladateľ organizácie Nadácia Cherie Blair pre ženy zdôrazňuje: „Počítače sú vzdialeným snom, ale mobilný telefón je okamžitou realitou.“ Blockchain v kombinácii s mobilnou technológiou môže spôsobiť odblokovanie nebankoviek zo siete, pretože by nebolo potrebné udržiavať pobočky alebo inú nákladnú infraštruktúru..

Podľa globálny ekonóm, Dr. John Edmunds, blockchain tech, by mohol otvoriť časti globálnej ekonomiky, ktoré nikdy predtým neboli aktívne, pretože umožňujú mikrotransakcie. Aj keď žiadna banka nevyplatí šek na dolár, „človek niekedy potrebuje iba dolár,“ hovorí.

Ako profesor financií na Babson College, ktorý veľkú časť svojej kariéry strávil štúdiom latinskoamerických ekonomík, je Edmunds mimoriadne nadšený schopnosťou blockchainu vytvárať nové hodnotové príležitosti a vyrovnávať podmienky v tejto časti sveta..

A nie je jediný.

Speňaženie mikrotransakcií

Jeremy Epstein, generálny riaditeľ spoločnosti Nikdy neprestávajte s marketingom, marketingová agentúra pre blockchainové startupy, súhlasí. “Kryptomeny umožňujú priradenie hodnoty položkám v menších a menších cenových bodoch … Môžete niekomu nákladovo efektívne kompenzovať 0,0000001 kryptomeny aj za malé množstvo dát.”

Tento typ mikrotransakcie umožňuje nebankovým subjektom zapojiť sa do globálneho obchodu. „Pre tradičný bankový systém je nerentabilné poskytovať zákazníkom služby pod určitou hranicou,“ pokračuje Epstein, „ale s kryptomenou môže chudobný farmár v Keni alebo Zimbabwe preukázať dôveryhodnosť jednoducho tým, že má kryptomenu v peňaženke a preukáže vlastníctvo. Otvára spoločnostiam celkový dostupný trh A poskytuje viac ľudí prístup k väčšiemu množstvu tovarov a služieb. “

Líder globálneho inovačného blockchainu v spoločnosti EY Paul Brody dodáva: „Kryptomeny predstavujú obrovskú príležitosť na posilnenie a prepojenie ľudí, ktorých môže súčasný bankový a právny systém dnes prehliadať. Existuje príležitosť umožniť finančné interakcie medzi tými, ktorí nemusia mať prístup k tradičným alebo spoľahlivým finančným inštitúciám. “

Podpora mikroúverov a mikroobchodovania

Vďaka schopnosti blockchainu zaznamenávať najmenšie transakcie môže mikropôžička poskytnúť lano mnohým ľuďom, aby sa dostali z chudoby. Aj keď si mikropožičanie získalo po celom svete zlé meno, vďaka spojeniu s vysokými úrokovými sadzbami a násilnými pôžičkami bolo možné týchto zlých aktérov vylúčiť z obrazu.

Blockchainové účtovníctvo by znížilo náklady na správu úverov „až o 90 a viac percent,“ vysvetľuje Edmunds. To by poskytovateľom mikropôžičiek otvorilo možnosti spravovať oveľa viac účtov, čím by sa ich služby rozšírili na väčší počet dlžníkov.

Microtrading tiež otvára svet možností pre ľudí žijúcich v chudobných krajinách, pričom kľúčovým prípadom použitia je poľnohospodárstvo. Technológia blockchain umožňuje jednotlivým predajcom nájsť a dostať sa na trh obchodovaním za férovú cenu bez zbytočných prirážok alebo sprostredkovateľov.

Môžu tiež obchodovať s čiastkami len pár kilogramov cibule, pretože objem obchodu, ktorý je ekonomicky životaschopný, sa pri použití technológie blockchain zmenší..

Vytváranie transparentnosti a odstránenie korupcie

Vďaka každému záznamu v hlavnej knihe, ktorý je transparentný a viditeľný pre všetkých, môže blockchain vynútiť zodpovednosť pri každom článku v reťazci. Takže tam, kde sú bekhendi a úplatky rovnocenné s kurzom, by korupcia mohla zostať v minulosti. To by nielen zabezpečilo spravodlivé odškodnenie jednotlivých obchodníkov, ale znížilo by to náklady aj pre konečného používateľa.

Zaznamenávanie všetkých interakcií do nemennej verejnej knihy znamená, že každá transakcia zanecháva stopu. Inteligentné zmluvy odstraňujú potrebu ľudskej interakcie (a potenciálu neoprávnenej manipulácie alebo falšovania) a zaisťujú uskutočnenie nezvratných platieb..

V blockchaine je možné uložiť aj ďalšie kľúčové dokumenty, ako sú pozemkové tituly a listiny. To by mohlo zabrániť zabaveniu pôdy, ktorá vždy bola na úkor chudobných, čo by vyhnalo malých poľnohospodárov a nezávislých obchodníkov z ich domovov..

Rastie tiež počet ICO, ktoré čelia výzve podvodov s voličmi v globálnych voľbách. Pomocou mobilnej technológie a technológie blockchain sa môžu voliči zúčastňovať na rôznych geografických územiach a hlasovať bez obáv zo zastrašovania alebo následkov. Akonáhle je ich hlas odovzdaný, je odolný proti neoprávnenej manipulácii.

To môže pomôcť rozvojovým národom dosiahnuť slobodné a spravodlivé voľby, ktoré sa sľubujú, a nie volieb poznačených chaosom, povstaním a politickými despotmi, ktorí sa zdráhajú vzdať sa moci..

Poskytovanie neprerušeného pripojenia

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti RightMesh Johna Lyotiera takmer štyri miliardy ľudí na celom svete stále nemajú trvalý prístup k internetu – a tým, ktorí v najlepšom prípade dosahujú nepravidelné spojenie. To znamená, že sú natrvalo vylúčení zo sociálnych a ekonomických výhod, ktoré prepojenie poskytuje. “Máme jedinečnú príležitosť zmeniť príbeh ekonomickej hojnosti,” nadchýna sa.

Využitím potenciálu blockchainu plánuje spoločnosť RightMesh zabezpečiť pripojenie na celom svete bez potreby prístupu na internet. Ich „mesh networking“ systém umožňuje mobilným telefónom pripojiť sa priamo cez blockchain bez potreby ISP. Token RMESH funguje ako stimul v snahe povzbudiť používateľov k účasti v sieti konektivity typu peer to peer..

Dôsledky to majú ďalekosiahle. Ani tí z nás, ktorí majú prístup k internetu, nie sú vyňatí z poľahčujúcich okolností. Hurikány, zemetrasenia, povodne – ak by došlo k prírodnej katastrofe, ako napríklad minulý rok v Portoriku, neustále prepojenie by mohlo zachrániť nespočetné množstvo životov.

Elektrická energia tam, kde je to najviac potrebné

1,2 miliardy podľa Medzinárodnej energetickej agentúry (IEA) ľudia stále nemajú prístup k elektrine. Jedná sa hlavne o obyvateľov vidieckych oblastí v Ázii a subsaharskej Afrike. Aj tu by blockchain mohol poskytnúť odpoveď.

Financovanie a distribúciu energie v súčasnosti obmedzujú veľké centralizované vládne agentúry a mimovládne organizácie s neefektívnym systémom, ktorého implementácia môže trvať roky. Energetické ICO, napríklad na báze etherea ImpactPPA, umožniť jednotlivým investorom financovať a urýchliť globálnu výrobu čistej energie tokenizáciou výroby energie.

Môžu poskytnúť energiu tam, kde je to najviac potrebné, prostredníctvom tokenového modelu, ktorý umožňuje jej komunite rozhodnúť, kedy a kde by sa mali projekty financovať.

Blockchain môže odstrániť chudobu v krajinách tretieho sveta

Blockchain dokáže odstrániť chudobu v krajinách tretieho sveta (roztraseným hlasom z pódia). Ale rovnako ako pri všetkom, čo zostalo v rukách ľudí, ešte sa uvidí, či sa rozhodneme využiť jej potenciál na dobré. A hoci veľa skvelých nápadov je v súčasnosti o niečo viac ako súbory PDF hostené na efektných webových stránkach, dúfajme, že to nebude trvať príliš dlho, kým tie najlepšie začnú pracovať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me