Počas rozmachu kryptomien nemôžete urobiť zlú investíciu. Je to ako staviť a nikdy neprehrať. Ale keď je všetko na spadnutie, nie je to také ľahké. Ak chcete neustále zarábať peniaze, budete pri vyberaní mincí musieť urobiť viac, ako hádzať šípky na hraciu plochu.

Vyberať raketové lode z mora shitcoinov nie je nemožné. Kladenie správnych otázok je cestou k informovanému investičnému rozhodnutiu. Postupujte podľa týchto pokynov, ako hodnotiť kryptomenu, aby ste odteraz mohli uskutočňovať informované investície.

Čo robí projekt?

Blockchainové projekty sa veľmi podobajú technologickým startupom. Každý z nich je tvorený tímom, ktorý sa snaží vyriešiť problém. Keď si kupujete mincu, nekupujete iba nejaké jednotky 1 a 0 a tá bude mať niekedy magickú hodnotu. Kupujete myšlienku, ktorú podporuje, a tím, ktorý ju tiež buduje. Dobrý nápad s prípadom praktického použitia v blockchaine je hlavným príspevkom k hodnote mince.

Aký problém sa snažia vyriešiť?

Blockchainové projekty riešia technické problémy. Bitcoin – ukladajte hodnotu do nemennej hlavnej knihy, aby boli vaše peniaze v bezpečí. Ethereum – uľahčite digitálne dohody jednoduchým spôsobom a odstráňte sprostredkovateľa z obrazu. Monero – vytvorte anonymný a bezpečný prevod aktív typu peer-to-peer.

Potom sú vonku o niečo viac. Možno ste už počuli o Cryptokitties, modernej verzii domácich miláčikov Tamagotchi pre blockchain. Digitálne mačky sú doslova tokeny. Môže to znieť hlúpo, ale falošné domáce zvieratá boli úspešné od domácich kameňov cez Pokémona. Je to vlastne obchodný model, ktorý zaznamenal úspech so staršou technológiou a teraz sa prináša do blockchainu.

porovnanie cryptokitties

Robilo sa to už predtým?

Myšlienka, ktorá už bola vykonaná, sa môže javiť ako zlá vec, ale keď sa pokúšate posúdiť hodnotu mince, je to zvyčajne dobré. Byť v blockchaine má svoje vlastné výhody. Bezpečnosť informácií a zodpovednosť za večierok môžu pridať hodnotu už existujúcim nápadom.

Ripple používa svoj token, XRP, na uskutočňovanie prevodov medzi finančnými inštitúciami.

Nie je to nový nápad. K prevodom peňazí dochádzalo dovtedy, kým existovali finančné inštitúcie. Dôveryhodná tretia strana by však transakciu vykonala pre banky a za jej dokončenie by si vzala značné percento. Ripple sa zbaví sprostredkovateľa a zníži percento iba na zlomok – zlomok potenciálu priemysel za niekoľko biliónov dolárov nie je zlé.

Kto to stavia / podporuje??

Produkt je len taký dobrý ako tím, ktorý ho vytvoril. Koncepty sú nové a technicky náročné, takže ľudia, ktorých mince, ktoré kupujete, lepšie vedia, čo robia. Nové projekty blockchainu by mali na svojom webe ľahko nájsť tímové stránky. Skontrolujte ich pôvod a uistite sa, že majú rozmanitú skupinu talentov. Ak je tím všetci inžinieri MIT, mohol by to byť problém. V tomto tíme, ktorý pracuje na podpore projektu a budovaní jeho prijatia?

Neo tím

Niektoré staršie a zavedenejšie projekty nemajú tímy, ale celé komunity. Kryptomena je v prvom rade decentralizovaná, takže aj veľa skupín budujúcich tieto projekty. Pozrite sa na ich kanály Reddit, Twitter alebo Telegram a zistite, kto sa do projektu zapojil. Zistite, či je okolo toho pozitívny sentiment, a skontrolujte, či existujú podporovatelia, na ktorých urobíte dojem. Ak je decentralizácia tiež konceptom, v ktorý veríte, dajte minciam s decentralizovanými tímami väčšiu hodnotu.

Ďalším ukazovateľom sily projektu je ten, kto ho podporuje. Hoci môžu inteligentní strategickí partneri ovplyvňovať projekt, zároveň mu dodávajú stabilitu. NEO spolupracuje s čínskou vládou. Ak vláda najväčšej krajiny a najsilnejšie sa rozvíjajúcej ekonomiky na planéte verí v produkt, môže mu dať ďalšiu hodnotu.

Čo robí mince?

Môže sa zdať, že všetky tieto mince sú iba tickerom a trhovou kapitalizáciou, ale slúžia tiež svojmu účelu. Niektoré mince poskytujú likviditu, niektoré je možné vyplatiť za iné služby, iné fungujú ako cenné papiere a niektoré sú v podstate iba členské karty.

Mince ako Bitcoin alebo Dash majú skutočne široké prípady použitia – ktorých cieľom je byť zlatom a hotovosťou kryptomien. Éter a NEO GAS sú formy platby vo vlastných ekosystémoch DApp. Ostatné tokeny majú ešte konkrétnejšie využitie. Golem umožňuje používateľom prenajať si nevyužitý počítačový priestor ako náhradu za svoj token. Môže to byť jediný prípad použitia, ale hodnota mince je jednoznačná.

Ostatné mince nie sú také priame. EOS, ktorý je v súčasnosti šiestym trhovým kapitálom, je platforma DApp, ktorá má token, ale podľa ich webových stránok „Tokeny EOS nemajú žiadne práva, použitia, účel, atribúty, funkcie alebo funkcie, výslovné ani implicitné, vrátane, bez akékoľvek obmedzenie, akékoľvek použitie, účel, atribúty, funkcionality alebo vlastnosti na platforme EOS. “ Niektorí sa domnievajú, že tento jazyk je iba v zmluve, ktorá zbavuje spoločnosť EOS akejkoľvek zodpovednosti, ale pri hodnotení by ste mali brať do úvahy niečo.

Ďalším prípadom je Ripple’s XRP. Ako už bolo uvedené, poskytuje likviditu bankovým prevodom v sieti Ripple. Aký je potom prípad použitia, ak nie ste veľkou finančnou inštitúciou? Možno by nebol dobrý. Ak si však myslíte, že banky hromadne prijmú token zvlnenia a jeho dopyt bude raketovo stúpať, potom by nákup teraz nízky a neskorší predaj do banky mohol byť ziskový. Z uvedeného vyplýva, že ak všetci skupujú Ripple a nie je ich dostatok na prácu pre finančné inštitúcie, môže nastať problém.

Mince, ktoré sú ICO, ktoré sa chystáte kúpiť, by mohli vyrobiť géniovia s úžasným produktom, ale ak sa mince nedajú použiť na nič, pred nákupom by ste si mali dobre rozmyslieť.

Záverečné myšlienky

Hodnotenie mince je väčšinou subjektívne. Môžete sa pozrieť na stovky faktorov a stále sa mýlite. Položenie otázok uvedených v tomto článku vás však určite naladí na správnu cestu. Keď budete nabudúce chcieť kúpiť kryptomenu, vedzte, čo kupujete. Vedieť, na čo sa minca používa a kto ju vytvoril, vám poskytne väčšinu informácií, ktoré potrebujete, aby ste mohli urobiť informované rozhodnutie. Váš pokoj v duši a váš bankový účet vám poďakujú.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me