Prečo by ste vo svojom obchode s elektronickým obchodom mali prijímať bitcoiny (a inú kryptomenu)

Aj keď mnoho ľudí považuje kryptomeny za špekulatívnu investíciu, stále stojí za to pridať ich ako možnosť platby, ak prevádzkujete obchod s elektronickým obchodom. Niekoľko renomovaných obchodov už obsahuje možnosti platby kryptomenami a ich počet každý týždeň rastie. V tomto článku analyzujeme výhody a nevýhody jeho zahrnutia ako možnosti platby a poskytneme vám zdroje na jeho pridanie do vášho obchodu..

Pros

Znížený podvod. Podvod s kompenzáciou je bežným javom na platformách elektronického obchodu. Funguje to takto:

  1. Zákazník si objedná váš produkt pomocou debetnej alebo kreditnej karty.
  2. Produkt dodáte zákazníkovi.
  3. Hneď ako zákazník dostane produkt, iniciuje kompenzáciu. Tvrdia, že balík nikdy neprišiel, ich karta bola odcudzená alebo iná podobná výhovorka.
  4. Uviazli ste v plytvaní prostriedkami na boj proti nároku. Zatiaľ čo kartová spoločnosť medzitým uzamkne prostriedky, musíte dokázať, že produkt dorazil úspešne. To je obzvlášť problematické pre podniky elektronického obchodu s už obmedzeným hotovostným tokom.

Platby kryptomenou sú nezvratné. Len čo vám zákazník zaplatí, neexistuje spôsob, ako môže transakciu zvrátiť. Budete musieť uskutočniť platbu späť zákazníkovi. Z tohto dôvodu je podvodný podvod s využitím platby kryptomenou prakticky nemožný.

obchodné rozhranie coinbase

Nižšie transakčné poplatky. Väčšina spracovateľov platieb účtuje okolo 3,0% za transakciu. Navyše majú niektoré aj prirážky a mesačné poplatky. Aj keď sa 3,0% nemusí zdať veľa, časom sa zvyšuje.

Poplatky za transakcie s kryptomenami sú podstatne nižšie. Aktuálne Bitcoinové poplatky sú ~ 1,00 USD za transakciu a odhaduje sa, že poklesnú s ďalším prijatím SegWit a implementáciou Lightning Network. Okrem toho máte značnú kontrolu nad poplatkami, ktoré platíte. Čím vyšší je váš transakčný poplatok, tým rýchlejšie dostanete platbu. Ak sa nikam neponáhľate, stačí nastaviť nižšiu platbu poplatku.

Ostatné projekty kryptomeny, napríklad Nano, pracujú na riešení okamžitých platieb bez absolútne žiadnych poplatkov za transakcie. Niektoré obchody s elektronickým obchodom dokonca začali úspešne implementovať Nano na svojej platforme a teraz ľudia začínajú nakupovať viac ako kedykoľvek predtým, najmä teraz, keď majú tiež možnosť používať kupónové kódy. Okrem transakčných výhod prijímania kryptomeny tým oslovujete aj viac zákazníkov. Vo svete, kde sa zdá, že vlády a veľké korporácie sledujú každý váš pohyb, sa zákazníci čoraz viac zameriavajú na súkromie. Stále viac ľudí začína používať kryptomeny, ako napríklad bitcoin, na online nákupy, aby si zachovali istú formu anonymity. To, že máte pri pokladni možnosť platby kryptomenou, pomáha zacieliť na túto zákaznícku základňu.

The Cons

Volatilita ceny. Ako asi viete, cena bitcoinu a väčšiny ďalších digitálnych aktív sa môže každý deň veľmi líšiť. Ako vlastník obchodu s elektronickým obchodom sa chcete ubezpečiť, že 50 dolárov, ktoré dostanete za svoj produkt, bude mať hodnotu 50 dolárov o týždeň neskôr..

Jednoduchým riešením tohto problému je okamžité vyplatenie vašej kryptomeny na fiat hneď, ako ju dostanete. Niekoľko procesorov platieb kryptomenou to podporuje ako možnosť. Keď bude kryptomena viditeľnejšia v reálnom svete, začnú sa vyrovnávať aj ceny.

Dodatočné nastavenie. Rovnako ako pridanie akejkoľvek novej funkcie do vašej platformy elektronického obchodu, je potrebné vykonať ďalšiu prácu. Musíte nakonfigurovať back-end tak, aby skutočne prijímal platby kryptomenou, a navrhnúť nové používateľské rozhranie, aby vaši zákazníci mohli vykonávať platby.

Dobrá správa. Špičkoví spracovatelia platieb kryptomenami majú hotové riešenia, ktoré poskytujú všetko, čo potrebujete na ľahkú integráciu kryptomeny na vašu platformu. Zahŕňajú všetko od funkcií peňaženky po tlačidlá „Platiť bitcoinom“, ktoré sa dajú pridať na vašu obrazovku pokladne.

Zmätok zákazníka. Pri pokladni môžu byť zákazníci zmätení pri ďalších možnostiach. Aj keď sa bitcoin stáva čoraz populárnejším, stále sme v prvých dňoch jeho prijatia. Pripravte sa na kladenie otázok zvedavých zákazníkov o tom, ako to funguje.

Ako začať prijímať platby v kryptomene

Nie je nedostatok možností, ako začať prijímať kryptomenu na svojej platforme elektronického obchodu. Niektoré metódy sú jednoduchšie ako iné, ale pri prispôsobovaní riešenia vám nedajú toľko flexibility.

Tvrdá cesta

Ak sa chcete vyhnúť použitiu procesorov tretích strán, môžete si peňaženky nastaviť priamo a vymeniť si účty, aby ste mohli prijímať platby priamo.

Najskôr si musíte zvoliť peňaženku, do ktorej budete prijímať platby. Uvedomte si, že rôzne peňaženky podporujú rôzne coiny, takže tá, ktorú vyberiete, bude určovať, ktoré meny prijímate vo svojom obchode. Aj keď obe stoja okolo 100 dolárov, hardvérové ​​peňaženky Ledger Nano S a Trezor sú bezpečnejšie ako ich online náprotivky. Podporujú tiež širšiu škálu mincí ako väčšina ostatných peňaženiek.

Ak máte záujem o konverziu svojich krypto fondov na fiat, mali by ste si tiež vytvoriť účet na burze. Opäť rôzne burzy podporujú rôzne meny, takže si nájdite čas a preskúmajte, ktorá burza je pre vaše potreby najlepšia. Gemini a GDAX sú vynikajúce možnosti, ak máte v úmysle podporovať iba tie najobľúbenejšie coiny. V súčasnosti GDAX podporuje bitcoiny, ethereum, litecoiny a bitcoinové hotovosti, zatiaľ čo Gemini podporuje iba bitcoiny a ethereum. Ak je pre vás dôležitý väčší výber mincí, pozrite sa na Kraken.

Po vytvorení peňaženky a účtov budete musieť poznať vývoj webových aplikácií, aby ste mohli platby bezpečne implementovať na svojom webe. Zoznam prác obsahuje:

  • Vytvorenie rozhrania pre používateľa na uskutočnenie platby kryptomenou
  • Generovanie nových adries na príjem coinov
  • Bezpečné zabezpečenie informácií o zákazníkovi
  • Prevod prostriedkov z vašej peňaženky na burzu
  • Výmena mincí za fiat na burze

Ak vám programovanie týchto úloh nevyhovuje, môžete si najať nezávislého vývojára, ktorý za vás urobí prácu.

Jednoduchá cesta

O niečo drahšou možnosťou je, že do svojho obchodu môžete integrovať jedného z mnohých poskytovateľov platieb kryptomenami. Títo poskytovatelia vykonávajú väčšinu ťažkých krokov pri nastavovaní, spracovávaní krypto platieb a konverzii na fiat menu.

Tieto procesory zvyčajne obsahujú komponenty používateľského rozhrania, ktoré sa majú použiť, ako aj robustnú sadu volaní API. To je skvelé pre všetky úrovne zručností, pretože môžete začať s ich štandardným riešením, potom ich môžete prispôsobiť a časom si ich prispôsobiť.

BitPay a Coinbase sú dve populárne platobné riešenia. BitPay si za každú transakciu účtuje iba 1%, zatiaľ čo Coinbase je zadarmo. Coinbase však účtuje poplatok 1% pri vyplatení vašich bitcoinov banke – ale až po vašom prvom milióne dolárov.

bitcoinové tlačidlá coinbase a nastavenie

Najjednoduchšia cesta

Ak je váš obchod s elektronickým obchodom na platformách WordPress, Shopify alebo podobne, môžete pomocou kryptomeny prijať doplnok. Nie všetky doplnky sú vytvorené rovnako. Pri výbere doplnku sa uistite, že je aktuálny, má dobré hodnotenie a má významnú používateľskú základňu.

Záverečné myšlienky

Integrácia platieb kryptomenou do vášho obchodu s elektronickým obchodom môže vyžadovať ešte ďalšiu prácu, ale stojí za to čas a úsilie. Prijatie kryptomeny znižuje vaše riziká spätného zúčtovania, znižuje vaše poplatky a rozširuje vašu zákaznícku základňu.

Bude to len krátky čas, kým budú kryptomeny platbami typu go-to pre online nákupy. Trend zachytíte medzi prvými.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me